Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

Będzie wyglądało podobnie :)

Tylko w Twojej konfiguracji (D3, prawda?) jest dolna kieszeń, której nie przewidziałem, i dwie ładownice pistoletowe, dla których nie mam zastosowania. Plus masz 4 magazynki, i nie wiem, czy do kieszonki z klapką wejdzie piąty.

 

Nie jestem do końca przekonany do tych podwieszanych pod chestem kieszeni. Ale nie wykluczam, że jak przyjdzie mi zamówić chesta pod ten zestaw (na razie będę próbował na jednym z posiadanych 3x8), to każę go podszyć rzepem, żeby taką kieszeń można było podpinać.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Ja mam PTT od TCI. JPC od RedRiver.

Przycisk zamontowany jest na swoim rzepie na lewej szelce (na łączniku w kształcie litery Y), przewód spiralny idzie pod poduszką na szelce do tyłu, przez śluzę w plecach na drugą stronie i po cummerbandzie do radia, które umieszczone jest po wewnętrznej stronie cummerbanda, z przodu tuż przy rzepie. Przewód do podłączenia słuchawek złapany jest pętlami z dwustronnego rzepa, który jest na poduszkach i idzie lekko do tyłu. Przewód od słuchawek jest na tyle długi, że nie krępuje ruchów.

Antenę od radia mam na pół metrowej przedłużce, która idzie po cummebandzie na plecy.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Parę miesięcy temu wspominałem o problemie z chestem do AK, i o tym, ze zdecydowałem się go poskładać na platformie 3x8. Testuję go od zimy (włącznie z paroma dłuższymi wyjściami do lasu), i generalnie - jestem zadowolony.

 

Wyszło tak:

 

https://goo.gl/photos/QMHjtaLozYyK8pSz5

 

Baza to chest 3x8, kopia Micro MAV Tactical Tailora.

Ładownice to brytyjskie kieszenie od Ospreya: 2 podwójne na magazynki STANAG (w centrum), 2 shingle STANAG (po bokach), ładownica na granat dymny na shinglu z prawej strony i flap pouch (od chlebaka na maskę) z lewej.

 

Zawartość:

https://goo.gl/photos/kDzEGHzD2xyRjzN77

 

5 magazynków do AK, granat dymny, radio (w lewym shinglu, pasuje idealnie - aczkolwiek gumę zdjąłem z obu ładownic: retencja zabezpiecza zawartość wystarczająco, a gumy mnie wkurzały).

Flap pouch służy mi za admin panel / kieszeń-na-wszystko - w tym układzie, lightstick w pokrowcu, niezmywalny pisak, notes z 2 ołówkami, ściągę do medunków, znacznik trafienia i batonik na przegryzkę.

Opatrunek jest przytroczony na gumie pod flap pouch'em.

 

Jeśli bardzo się uprę, mogę wtłoczyć dodatkowe dwa magazynki do środka samego panelu, ale na dłuższą metę nie jest to wygodne (rozwiązanie raczej na niedzielną łupankę, gdzie magazynki schodzą dość szybko). We flap pouch'u mieści się jeszcze jeden, jednak noszenie go tam nie jest praktyczne - i dostęp do magazynka słaby, i do reszty gratów wręcz fatalny.

 

W sumie mam tu pod ręką wszystko, czego potrzebuję na szybko (kompas, mapa i nóż w kieszeniach spodni, woda w camelu wewnątrz plecaka), reszta przydasiów i tak wędruje w plecaku włącznie z dodatkowym prowiantem, dodatkowymi magazynkami i te pe.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Zastanawiam się, gdzie przenosić 8 magazynków do MP5. Mam dwie opcje: albo przenosić spięte łącznikami magazynki w 3 customowych fastach WTTG na pasie (3 rzędy molle, pas od Ghosta DA) + 2 w replice, lub w chestriggu DBR z zintegrowaną ładownicą na 6 magazynków + 2 w replice. Ewentualnie w wersji bez worka: przeładowywanie do pustej ładownicy w cheście, choć to chyba tragicznie przedłuży czas przeładowania. Cena jest taka sama. Specyfika działań to teren mieszany, głównie zielona, dużo leżenia/czołgania, biegania, duży rof, częste przeładowywanie, bliska wymiana ognia. Któreś rozwiązanie jest jednoznacznie lepsze/gorsze?

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie, zacząłem składać zestaw pas+szelki i poszukuję ładownic na magazynki od G36. Targam ich ze sobą 5, z czego jeden w gnieździe. Miło byłoby jakby miały klapy (raczej celuję w działania leśne). Mogą być podwójne. Najlepiej w Pencott Greenzone. Zwiedziłem już chyba strony większości polskich wytwórców. MIWO odpada w przedbiegach. Jeśli macie jakieś pomysły, to chętnie zerknę.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Zainspirowany newsem z głównej. Mam pasoszelki MIWO (SU-2 z pasem operacyjnym i podkładem TPPO. Czasami lubię sobie pobiegać z samym pistoletem i strzelbą, do której mam jakiś scabbard tego typu. Czy znacie jakieś godne polecenia bandoliery, które umożliwiłyby montaż z tyłu takiego pokrowca (żeby siedział stabilnie pewnie będzie potrzebował dużo taśm) i oferowały wystarczająco dużo miejsca z przodu, aby kiedyś ewentualnie przenosić tam jakieś szersze magazynki do snajperek (mam na oku SRSA1 :icon_biggrin:). Raczej czarne, ewentualnie oliwkowe.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Zauważyłem dość poważną wadę w konfiguracji mojego oporządzenia i "dorosłem" do decyzji, że granatnik to jednak lepiej schować na specjalne okazje (kiedyś sobie zmontuję jakiś kit specjalnie pod niego :icon_razz:), więc pozbyłem się ładownic 40mm z mojej kamizelki i zwolnił mi się panel boczny szeroki na cztery i wysoki na trzy segmenty PALS.

 

Chciałbym walnąć sobie jakąś w miarę płaską, ale szeroką kieszeń cargo, najlepiej pokrytą rzepem z przodu. Cargo ma służyć na wszystkie ważne rzeczy, których jednak nie będę używał w czasie gier, ale do których nie chcę mieć bardzo utrudnionego dostępu (klucze do samochodu, telefon komórkowy, dokumenty, scyzoryk, zapalniczka itp. itd.).

 

Zależy mi aby była zasuwana na zamek (nawet dwa), nie była zbyt wypukła, a w środku miała może nawet jakiś dodatkowy bajer w stylu powłoki z linką zacieśniającą (czy jak to się tam nazywa, to co mają worki ze sznurkiem :icon_biggrin:). Sądzę, że od biedy zadowoliłbym się małym, pionowym cargo MIWO, ale nie ma rzeczy które opisałem i samo z siebie jest dość wypukłe.

 

Koniecznie oliwkowe :icon_biggrin:

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,706/Panel-10x10M1

http://www.ebairsoft.com/backed-stick-holder-p-3481.html

Poszukuję czegoś podobnego. Chcę sobie zamontować shellsy do strzelby na rzepy, ale żeby jeden taki panel miał tylko jedno, dwa miejsca. Moim ideałem jest, aby na każdy kwadracik z panelu Yahaloma powyżej przypadał jeden shells (3 rzędy po 4). Ktoś coś?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Czołem wszystkim!

Jestem w trakcie kompletowania oporządzenia do taktyki zielonej. Planuję konfigurację pas + szelki. I tu pojawia się pytanie...

Jestem niski (172 cm) i szczupły (80 w pasie). Pas, który mnie interesuje to TCP od Miwo Praszka. Czy w najmniejszym rozmiarze (84 cm) i tak nie będzie za duży?

Kolejna sprawa - szelki - również od MP, model ST-2. Czy nie będą za długie?

Z góry dzięki za odpowiedź!

Edited by FalconPDS
Link to post
Share on other sites

Zawsze możesz napisać żeby uszyli szelki o jedną czy dwie komórki krótsze ale najlepiej popytaj w okolicy czy ktoś ma żeby przymierzyć.

 

Ważniejsza sprawa - czy masz zamiar nosić coś na tych szelkach? Jeśli nie to weź ST-1 albo ucieczkowe, bo ST-2 to kolejna warstwa materiału, która uwiera pod plecakiem i pod którą bardziej się spocisz.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

Chyba jednak rozważę zakup T.P.P.O, 80 cm bardziej mnie przekonuje.

Zastanawia mnie tylko czy zmieszczę na nim 6 magów do AK, IKMZ, radio (ewentualnie na szelki), jakieś większe i mniejsze cargo, coś na butelkę/manierkę, zrzut i Glock'a w shingle.

Edited by FalconPDS
Link to post
Share on other sites

1. opcja

z lewej strony bandolier cqb3x2, na nim zrzutówka

z prawej strony mniejsze cargo (2 komórki szerokości) i shingle na glocka i kieszeń EDI (ja w niej upycham 2 półlitrowe butelki)

z tyłu ikmz i jakieś większe cargo na 2 komórki, z boku carga montujesz radio

 

2. opcja

z lewej strony bandolier cqb3x2, na nim zrzutówka

z prawej strony mniejsze cargo (2 komórki szerokości), shingle na glocka i ładownica na radio

z tyłu nadupnik z mollami na bokach, po jednej stronie ikmz, pod drugiej coś na wodę

 

2. opcja o tyle lepsza, że ja niedzielną jebankę odpinasz nadupnik a na dłuższe imprezy dopinasz i masz z min dodatkowe rzeczy

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...