Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pora zmienić ostatni element mojego ekwipunku, który mnie drażni. Kieszeń na radio TMC. Baofeng z długą baterią w niej tonie, ma jakieś dziwne taśmy, brzydki odcień oliwki i nie jest ani sztywna, ani miękka. Wycięcie na kabel (chyba) też dziwne. No i tu się zaczynają schody, bo o ile sam Baofeng pasuje do podwójnej na M4 od miwo, to z podpiętą gruszką już trochę trzeba go zmęczyć aby wlazł do środka.

http://dbrcustomgear.com/uv-5r-3800mah-radio-pouch/

Co uważacie? W tej cenie znajdę coś lepszego?

Link to post
Share on other sites

A ja polecę kieszeń na radio od Stronghold Group. Bardzo fajny patent z odchylanym panelem, który umożliwia obsługę radia bez wyjmowania go z ładownicy. Po bokach są gumy, wiec nie ma problemów ze złączem do zestawu słuchawkowego. Używam z Baofengiem UV-82 i sprawdza się rewelacyjnie.

Link to post
Share on other sites

Jest jeden problem z UV-5 i UV-82. Do nich potrzeba ładownicę, która chroni przed deszczem. Ja już straciłem po jednej sztuce właśnie z powodu zalania. Następne radio to chyba muszę kupić wodoszczelne.

O, o tym nie wiedziałem. Póki co miałem szczęście, bo Baofeng jeszcze działa, ale od teraz będę uważał.
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dawno tu nie pisałem. Szukam jakiegoś buttpack'a, naddupnika, bla bla. Zależy mi żeby był dość mały i w kolorze pencott greenzone. Maksymalna szerokość to 6 kolumn pals, najlepiej 4. Zwykły chlebak jest dużo za duży. Myślałem nad dwoma torbami e&e od survivaltechu ale niestety nie mają w pencottcie. Zastanawiałem się nad kieszenią cargo 4x3 od baribala spersonalizowaną ale boje się, że będzie za mała. Będzie noszona na podkładzie t.p.p.o. z twardym pasem i szelkami direct action. Może być jakiś pomysł i pójdę z nim do jakiegoś krawca. Budżet do 200zl

Link to post
Share on other sites

Panowie, potrzebuję porady. Aktualnie biegam w secie chestrig z czterema ładownicami na magi, na to przytroczona apteczka, ładownica pistoletowa i kabura z pistoletem. I jest to dla mnie najwygodniejsze. Wystarcza mi pięć magów na spokojnie. Do paska poziomego, który mam z tyłu (ten od chesta, na wysokości nerek) dotychczas miałem uczepiony worek zrzutowy i torbę inżyniera. Każdy na pewno kojarzy o jaką chodzi. Problem w tym, że mi z tym nie wygodnie. Jeszcze jak worek jest, to spoko. Da radę, ale już ta torba wadzi. Mam jeszcze ogólnie pas nośny, ale z niego nie korzystam, bo nie wiem co na nim nosić, a potrzebuję gdzieś upchnąć wodę jakąś przegrychę, dodatkową batkę. Co moglibyście mi poradzić na to? Myślałem nad niewielkim plecakiem na jedno ramię, ale obawiam się, że będzie mi kolidować za bardzo z tym, co mam na chestrigu. Szczególnie z kaburą.

Link to post
Share on other sites

To może wąski pas? Wszelakie kopie Ronina, pas składa się z pasa wewnętrznego, który przeplatasz przez szlufki spodni, a na niego nakładasz właściwy pas z systemem pals (są 2 rzędy pals o połowie wysokości). Pas o gabarytach niewiele większych niż rigger's belt, a jest możliwość montażu ładownic. Na nie obładowany i lekki pas jak znalazł. :)

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

http://www.taiwangun.com/kamizelki-taktyczne-2/chest-rigg-multicamo-8fields

 

Zamówione 2 sztuki, sprawdzimy z kumplem ile to warte. Mój pierwszy chest rigg, do których przymierzałem się już trochę czasu.

Btw. dziś przyszła do mnie M14 i dla niewiedzących (tak jak ja) info: do ładownic AK/M4 mieści się 1 magazynek do M14!

A już myślałem, że będę musiał kupować te drogie ładownice.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Panowie szukam konfiguracji, która umożliwi mi noszenie następujących rzeczy:

- dwie ładownice na magi do karabinka (każda na 3 magazynki),

- ładownica na granaty 40mm

- zrzutówka,

- cargo,

- apteczka

- kieszeń na radio.

Myślałem nad połączeniem PT-3 + szelki Joker z MIWO. Ładownice na magi umieszczone po bokach pasa - jedna po lewej, druga prawej stronie (zależy mi na wygodnym dostępie z pozycji leżącej dlatego ładownice chcę mieć z boku, a nie z przodu), ładownica na granaty z prawej strony pasa, lekko z tyłu. Zrzutówka z lewej, lekko z tyłu. Cargo i apteczka na dupie. Radio na lewym ramieniu szelek. W ogóle pomieszczę się z tym wszystkim na pasie? A może polecicie jakieś inne połączenie zamiast PT3+Joker, ale miło by było jakby były to rzeczy rodzimej produkcji - ot, taki mały patriotyzm gospodarczy.

Link to post
Share on other sites

Będziesz coś nosił na tych szelkach? Jak nie to weź ucieczkowe z Praszki, pod Jokerem będziesz się tylko bardziej pocił i będą uwierały pod większym plecakiem. Camela lepiej nosić osobno. I jesteś 100 zł do przodu.

 

PT3 to taka sobie konstrukcja, za kilkanaście zł więcej masz wygodniejszy górski (albo dołóż pieniądze zaoszczędzone na szelkach do TCP).

 

Radia nie zakładaj na szelki bo będzie się majtało i wkurzało.

 

Do magazynków dobrze sprawdzi się bandolier cqb z miwo. Co prawda 2x2 magazynki nie 2x3 ale jest dobry.

 

Czy się zmieści? Liczymy komórki.

Lewa strona

3 - Bandolier 2x2 magazynki

3 - Zrzut - lub 0 jak zawiesisz na bandolierze

 

tył:

3 - cargo

3 - apteczka

 

prawa

2 - ładownica na 2 magazynki

1 - ładownica 40 mm

2 - radio

 

w sumie max 15 komórek. Zmieści się nawet na chudzielcu.

 

Jeśli za pas miałby robić TCP na tylnym panelu dałbym cargo szerokości 3-4 komórek a apteczkę i radio umieścił po bokach, wtedy na pasie zostanie parę wolnych komórek na przyszłość.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

Ktoś orientuje się czy cordurowa kabura do G17 od IwoHest wejdzie na pas plce?

Zależy która kabura.

Ta: https://specgear.com.pl/na-pas/985-kabura-iwo-hest-proficordura-glock-17-19.html

Ta ma tylko przelotkę na pas i ten od plce może nie wejść.

Natomiast ja polecam tę kaburę:

https://jarmix-militaria.pl/system-molle/kabura-do-pistoletu-g17-panelowa-molle-wz-93

lub jej wariant na pistolet z latarką.

One mają tak zrobione mocowanie, że siedzi sztywnie i na pasie 45-50mm i na palsach.

Edited by Punisher
Link to post
Share on other sites

A co nosisz?

Tppo to sam rękaw, więc musisz mieć jeszcze pas wewnętrzny

Mam już sztywny pas wewnetrzny. Noszę na nim 6 magazynków do AK, zrzut, manierkę, buttpak, małe cargo i apteczke. Nosze to wszystko bez szelek. Wszystko się dobrze trzyma tylko wrzynają mi sie te paski od molle. Nie wiem czy wystarczy comfort pad czy lepiej kupić podkład molle dla lepszej stabilności.

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witajcie.

Gram sobie w ASG już dobre dwa - trzy lata.

Biegałem z Hi-capem albo chińską ładownicą na udo żeby jakieś magazynki zmieścić.

Od dłuższego czasu chodzi za mną złożenie jakiegoś porządnego setupu, żeby trzymać magazynki, kulki, radia i inne pierdoły.

Po obejrzeniu całego tego filmu:

Stwierdziłem, że zacznę od złożenia porządnej pierwszej linii, tak żeby dawała radę do zwykłych niedzielnych strzelań w lesie jak i cqb, ale także sprawdzało się w jakiś bardziej zaawansowanych scenariuszach gdzie nie spadasz na respa po 3 minutach biegu, a po jakiś 30 min łażenia.

Złożyłem coś takiego na podstawie sklepu MIWO Praszka. Mają taniej od Lublinca(ponoć gorzej też z wykonaniem jednak sądzę, że lepsze to niż chińczyk) i ze względu na to, że jest to szyte na zamówienie, to mam dostęp do wszystkiego.

Pas ST-2

Szelki ST-1

Ładownica na dwa magazynki pistoletowe (wejdą do tego magi FNXa?)

Ładownica na dwa magazynki M4

Torba zrzutowa

Cargo uniwersalne

Kieszonka na opatrunek osobisty (chcę mieć dla szpanu jak i zawsze może się przydać, jakieś plasterki i bandaże czy coś)

Ładownica na granat

Troszkę dawno to składałem i prawdopodobnie będę potrzebował jeszcze kieszeni na Baofenga i jakiś napój.

Co sądzicie?

 

Aktualnie używam kopii LBT 6094 od TMC gdzie mam tylko ładownice na 3 magazynki do M4(no i insert na kolejne 3). Pistolet trzymam na prawym udzie w kaburze uniwersalnej, a na lewym udzie mam malutkie cargo, ładownicę na latarkę i radio.

Jest to niezłe, ale szukam solucji idealnej(a przynajmniej jej bliskiej) i naprawdę przyszłościowej, a to co mam sprzedać lub zostawić do czegoś innego.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...