Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

Witam. Poszukuję zamiennika mojego starego pasa taktycznego. Będzie to pas 1 bądź 2 linii( zależnie czy będę miał chesta czy nie). Zastanawiam się nad konstrukcjami miwo(pas operacyjny lub pas operacyjny plus) currahee lub husara. Wszelkie wycinanki laserowe odpadają(mam pas specopsa). Mógłbym was prosić o opinie lub podpowiedzi co jeszcze brać pod rozwagę?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Używam pasa CQB od Red River i bardzo chwalę sobie tą konstrukcję. Testowałem go jako pas 1, jak i drugiej linii i w obu przypadkach sprawdza mi się naprawdę dobrze. Brakuje w nim co prawda przelotek pod szelki, ale w przypadku używania jako pas 1 linii rozwiązałem ten problem robiąc pętle z paracordu zaczepione o pas wewnętrzny, kiedy używam jako pas 2 linii nie korzystam z szelek, bo zwyczajnie nie ma potrzeby. 

 

Edited by MiKorn
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Po ostatnich wyprzedażach u Husar'a, udało mi się wyrwać kilka ciekawych gadżetów. Po zebraniu ich do kupy, złożyłem sobie chest rig zintegrowany z przednim poszyciem plate carriera Concrete - trochę musiałem pokombinować, żeby estetycznie i wytrzymale złożyć ze sobą przednie poszycie SAPI i fragmenty chestów Skirmish i Concrete :D No, ale z efektów jestem więcej niż zadowolony ;)

husarchest2.thumb.jpg.ce9db8253cb9a6d147b0b77335353c9e.jpg

husarchest.thumb.jpg.24427a70d9724d06a5d6f88a70956a78.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Konstrukcja kamizelki zbyt dużo opcji nie zostawia, moim zdaniem masz 2 rozsądne opcje (która dla Ciebie lepsza będziesz musiał już sprawdzić sam:

1) radio do prawego cargo, antena puszczona na szelkę połączona z radiem przez kabel robiący za przedłużkę

2) standardowy pouch na radio na panelu molle po lewej stronie, PTT na szelkę, antena krótka lub długa giętka po szelce na plecach, lub zaczepiona o camelbak / plecak. 

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze: jakie radio? Malutka PMR czy jakiś Radamor 3501? :D 

Po drugie: nosisz plecak? Pas taktyczny?

Po trzecie: rozważ też umieszczenie radia kosztem jednej z ładownic na magazynki - powinno to być wygodniejsze niż włożenie go do cargo ;)

Link to post
Share on other sites
W dniu 9.01.2019 o 16:06, MiKorn napisał:

2) standardowy pouch na radio na panelu molle po lewej stronie, PTT na szelkę, antena krótka lub długa giętka po szelce na plecach,

Dokładnie tak, jeśli nie masz nic na panelu (albo masz coś na czym można zaczepić radio) to nie ma co cudować.

Antena giętka luzem bez mocowania do czegokolwiek, kabel od słuchawki puść do prawej szelki ukosem po plecach: umieść ptt na szelce tak żeby było dobrze, przepleć kabel przez molle, potem wzdłuż taśmy zabezpieczony izolką a nadmiar kabla schowasz do ładownicy z radiem.

Link to post
Share on other sites

Tak chciałem zrobić, ale od radyjka z lewej strony nie starcza mi przewodu od PTT, żeby klikacza zaczepić na prawej szelce. W sensie nie owinę się nim i musi iść "na skos" ale z przodu. Niby nie jest to problem ale zawsze to dodatkowy kabelek na widoku.

Edited by JolietJake
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Poszukuję pomysłu na dopełnienienie setu. W tej chwili mam jako pas pierwszej linii mam TMC Modular Recon Belt + opcjonalnie szelki Husara. Na pasie siedzą 3 ładownice do AR, podwójna do pistoletu, torba zrzutowa, ładownica na butelkę i torba zrzutowa oraz kabura na GLOCKa. Chcę to uzupełnić o coś lekkiego w ramach drugiej linii. Plate carriery odpadają. Docelowo chcę tam wrzucić 3-4 magi do ARa plus pierdoły typu kulki, akumulator, multitool, latarkę i taktycznego kabanosa na czarną godzinę. Ale ogólnie - nie za wiele. Sprawę komplikuje fakt, że ma to byc w greenzonie. Mam trochę ładownic PALSowych, więc idealny byłby "czysty" panel w formie chest riggu. Jednak tutaj ciężko coś znaleźć - tania chińszczyzna w greenzonie ma stałe ładownice, z lepszych rzeczy DBR custom gear robi CR-3M2R tylko to już dość sporo jeśli chodzi o budżet. Poza tym większosć krawców taktycznych i pomniejszych marek nie ma w ofercie Pencotta. Alternatywnie ze stałymi ładownicami jest TMC i ich defender chest rigg albo training mini rig helikona. Są jakieś opcje które przeoczyłem? Idealny byłby chest w stylu tego od DBR, ale w budżecie do powiedzmy 200 zł. Chyba, że macie sugestie na jeszcze inne podejście do tematu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Lata ktoś z pasem IPSC w cekubie? Wpadł mi w oko ten pas, ewentualnie w takich kolorach, jak weźmie mnie na cosplay :p W innym temacie męczyłem o JPC. Planuję, w kontraście do swojego wypieszczonego kitu do lasu, minimalistyczny kit do CQB. Jeszcze nie speedsoft, ale już bez ładownic na powietrze.

Na pasie miałbym jedynie Hi-Capę, ze dwa, trzy magazynki w tacosach, worek na zrzut. Nie będzie się to to gryzło z paskiem do spodni, jeśli ubiorę jakiś ze sprzączką/niezbyt niskoprofilowy?

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

To nie jest pas strice IPSC, tylko jedna z wielu kopii popularnych ostatnio pasów Ronin ;)

Do niego się nie nosi paska do spodni, tylko zakłada się tę wkładkę (która jest bodaj na fotkach) w szlufki i na nią zakłada się ten pas ;)

IMG_3762_large@2x.JPG?v=1505766929

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Łapię, wielkie dzięki.

Chciałbyś mnie jeszcze wtajemniczyć w świat ładownic polimerowych/taco? Te tajwangunowskie dają radę, czy celowałbyś raczej w jakieś HSGI? Interesują mnie raczej takie na klipsy, nie molle, bo planuję je często przepinać i nosić głównie na pasku od spodni. Domyślnie na magazynki do Hi Capy 5.1, ale mam też Socoma, także jakby brały bez marudzenia szereg różnych magów nie byłoby źle. Interesują mnie też te do M4, ale JPC na które patrzę mają jakieś swoje ładownice, więc chyba nie będą niezbędne.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o takie "szybkie" ładownice, to osobiście bardzo sobie chwaliłem takie standardowe wynalazki: https://www.taiwangun.com/ladownice-2/zestaw-polimerowych-ladownic-na-magazynki-dark-earth-fma - tych, które wstawiłeś nie brałbym z prostej przyczyny, a mianowicie ze względu na obawę o trwałość zapięcia. Miałem kilka chińskich adapterów i w każdym szlag trafiał skrzydełko od zapięcia (to które się de facto zatrzaskuje i tym samym przenosi największe naprężenia).

Jeżeli chodzi o takie typowe TACO, to byłem bardzo zadowolony (m.in. na strzelnicy) z ładownic Templars Gear i Neptune Spear - ważne, żeby miały kydexową/polimerową wkładkę (skrzydełko). Całe "miękkie" to jednak nie to samo ;)

https://e-militaria.pl/5899-ladownica-templars-gear-fmpds-pouch-ranger-green-tg-fmpds-rg.html

https://www.specshop.pl/product-pol-17357-Neptune-Spear-Ladownica-szybka-Quick-Draw-na-magazynek-pistoletowy-Czarny-P-QD20.html 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie bardzo wiem, gdzie to pytanie zadać, więc...

Kupiłem sobie jakiś czas temu torbę biodrową / pas Direct Action Foxtrot. Ten pierwszej generacji (nie zaś foxtrot 2 Helikona). W roli dość podstawowego pasa oporządzeniowego z chlebakiem sprawdza mi się ładnie... prawie.

Mianowicie: zastosowana klamra (typu side release, zdaje się, że 50mm, na pewno National Molding) plus drabinka do regulacji lubią niepostrzeżenie, w trakcie działania, się rozjechać na taśmie do regulacji. Tym samym pas się luzuje, i torba biodrowa / pas, miast w pasie czy na biodrach, zaczyna mi zjeżdżać na pośladki. I w ogóle przysparzać masę problemów.

Dawno temu, kiedy jeszcze moim podstawowym ooporządzeniem był konwneconalny zestaw paosszelkowy, miałem dokładnie ten sam problem. Wtedy udało mi się go rozwiązać, montując klamrę GTSR-2" Anti-Slip Nexusa, wygrzebaną z zestawu naprawczego. 

Niestety tutaj rozwiązanie takie nie wchodzi w grę: żeńska połowa klamry jest zablokowana paskiem przyszytym na stałe. Nie wiem, czy uda mi się założyć tam klamrę naprawczą. 

Jakie inne sposoby powstrzymania tego draństwa przed niekontrolowaną zmianą obwodu pasa możecie mi poradzić?

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...