Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

  • 1 year later...
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czy istnieją ładownice pistoletowe, na naboje do strzelb lub najlepiej na granaty 40mm korzystające tylko z dwóch, poziomych taśm PALS? Mam kilka takich 1x2 na potrójnej ładownicy MIWO i jedyne zastasowanie na jakie wpadłem to S-Binery.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Cześć, odświeżę trochę temat.
Potrzebuję zmontować swój zestaw w oparciu o pas i szelki (cordura). Jako, że słabo się orientuję w temacie to mam do Was prośbę o pomoc w złożenie takiego zestawu w oparciu o nowsze rozwiązania.
Zdążyłem przeczytać kilka tematów i często piszecie, że pasy od Miwo L i P to starsze konstrukcje i że lepszym rozwiązaniem będzie zakup pasa/podkładu TPPO lub TCP. Do tego jakieś szelki i ładownice na magazynki do Beryla 2x2 na początek bo mam ograniczony budżet. Pozostały szpej dokupię później tj. worek zrzutowy i jakieś cargo.


Na co dzień chodzę w Panterze wz. 93, ale nie mam parcia na to żeby pas i szelki były również w tym kamo. Który kolor wg Was będzie pasował do Pantery Oliv MP, Nato Olive czy czysty zielony ?
Czy jestem w stanie zmieścić się w 300-350 zł?

Link to post
Share on other sites

TCP/TPPO wyjdzie drogo, bo potrzebujesz do nich jeszcze pasa wewnętrznego.

Konfiguracja ma być lekkim pasem pierwszej linii czy przenosić dużo sprzętu łącznie z wypchanym nadupnkiem, manierką i cargo?

W drugim przypadku weź górski z Lublińca, wygodny nawet przy dużym obciążeniu.

Na magazynki bandolier cqb, w wersji na 4 lub 6 magazynków

Szelki płaskie. Szelki nie przenoszą oporządzenia tylko stabilizują pas i służą do zaczepienia ptt od radia, cały ciężar powinien opierać się na pasie a szelki pilnują żeby się nie przekręcał i trzymają go na miejscu jak rozepniesz pas żeby się wysikać. Wszelkie konstrukcje z pełnymi plecami, mollami na szelkach na dłuższą metę uwierają pod plecakiem i grzeją.

 

Oporządzenie możesz brać różne oliwkowe, będzie pasować do wszystkiego.

 

Tu masz zdjęcia mojego górskiego oliv drab, bandoliera oliv mp i jakichś innych ładownic

https://drive.google.com/drive/folders/1gEd31mUPUA8JlcaNwTp9nAm8VRy9TFlR?usp=sharing

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

@sledz Nie miałem jak wcześniej odpisać bo zarobiony byłem.
Sprawdziłem ile mnie wyniesie kupno wszystkiego u MP tj. 

  • Podkład T.P.P.O.
  • 2x CQB na 2 magazynki do AK/BERYL
  • Szelki ucieczkowe SU-2
  • Worek na odzysk M-2

Razem 399 zł + kw. Do tego jakiś tani pas z allegro.

Jakbym chciał kupić PT Górski w ML plus resztę z MP to wyjdzie za wszystko 395 zł + kw z MP.
Myślałem, że zmieszczę się w zakładanym budżecie ale jak mam kupić nowe to wygląda na to, że muszę zwiększyć budżet lub iść w stronę starych rozwiązań pasów PT2/3.
No chyba, że ma ktoś na sprzedaż podobny zestaw :)
 

Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem zwiększyć budżet do 500 zł. Jakie pasoszelki z ładownicami 2x2 możecie polecić oraz workiem zrzutowym jeśli zmieści się w założonym budżecie.

Znalazłem markę Currahee, mają w ofercie pasoszelki za 240 zł. Czy może ktoś się podzielić opinią na temat tych szelek ?

Link to post
Share on other sites

Nie mam możliwości edytowania postów, więc dopytam. 
Oporządzenie, które chcę skompletować będzie mi głównie służyło do zajęć ze strzelania czasem do taktyki. Zamierzam przenosić na nim magazynki do Beryla, do broni krótkiej, apteczkę, kaburę do broni krótkiej oraz worek zrzutowy. Zależy mi na wygodzie z użytkowania.
Chciałbym w najbliższym czasie kupić sprzęt, ale mam za duży mętlik w głowie, bo wybór jest ogromny, a chciałbym dobrze wydać pieniądze.
Na tą chwilę zastanawiam się pomiędzy:

PAS PT4 RANGER GREEN - TEMPLARS GEAR
Pas THIN - Currahee
Neptune Spear - Niskoprofilowy pas taktyczny Molle


Z tych 3 pasów jedynie Templars posiada możliwość zawieszenia szelek w razie potrzeby, ale czy przy tym co będę nosił zajdzie taka potrzeba?
Nie znalazłem takiej informacji, ale czy pas Neptuna jest sztywny?

Link to post
Share on other sites

Zauważ, że każdy z pasów, które wskazałeś jest inny - TG to rękaw pasa, THIN to niskoprofilowy, sztywny pas główny z komórkami kompatybilnymi z molle, a NS to samodzielny, stosunkowo miękki pas główny.

Temat szelek to niestety, ale kwestia empirycznego sprawdzenia - jednym zjedzie z dupy od samego patrzenia, u innych będzie się trzymało sztywno. Niemniej jednak wychodzę z założenia, że mimo wszystko szelki się przydają. 

Rzuć jeszcze okiem na:

- WARHAWK Modular Belt Direct Action, jeżeli koniecznie to musi być, aż tak niskoprofilowy pas ;)

- MOSQUITO + Mustang Rescue Belt ww. firmy. Sam używam takich pasów (mam dwa komplety) i uważam, że jest to najlepszy zestaw jakiego dotychczas używałem.

 

Link to post
Share on other sites

@Yahalom Zauważyłem, że na forum często padały pytania o wybór pasoszelek, więc nie jestem jedyną osobą w tym temacie :)
Próbuję sobie cały czas odpowiedzieć na pytanie czy iść w stronę nisko profilowanego, sztywnego pasa z wkładką na rzep bez możliwości podpięcia szelek czy może jednak kupić podkład + pas + szelki. Bardzo mi się podoba koncepcja sztywnego pasa plus Molle, połączonego z wewnętrznym pasem na rzepy. Widziałem różne konfiguracje na YT i ładnie to się trzyma. Więc przy moich skromnych wymaganiach spokojnie powinno wszystko utrzymać. 
Przeglądając oferty sklepów jak i krawców taktycznego szpeju to niestety doszedłem do wniosku, że decyzja o wyborze musi być naprawdę dobrze przemyślana ze względu na koszty. Chciałbym się zamknąć w kwocie do 500 zł na początek z pasem z szelkami lub bez, ładownice na 4 magazynki do Beryla i worek zrzutowy. Resztę dokupię w innym czasie.

Przypomniałem sobie o znanym producencie Baribal, u którego kiedyś kupiłem świetną nerkę.
Ma on w ofercie: taktyczny pas strzelecki 44mm Bastil PRO za 349 zł. Co o nim sądzisz?

Link to post
Share on other sites

Złożyłem na szybko mniej więcej taki zestaw o jakim piszesz w sklepie e-militaria.pl (po wpisaniu kodu rabatowego na 5%, który jest on do znalezienia w internecie wychodzi poniżej Twojego progu). 

Złożony zestaw:

  • Szelki Direct Action Mosquito Y-Harness - Ranger Green - 124,00 zł 
  • Kieszeń Helikon Competition Dump Pouch - Olive Green - 99,00 zł 
  • Pas Modułowy Helikon Competition Modular Belt Sleeve - Olive Green - 159,00 zł
  • Pas Taktyczny Zewnetrzny Helikon Defender Security Belt - Olive Green - 70,40 zł
  • Ładownica Helikon Competition Rapid Carbine Pouch - Olive Green - 1 sztuka - 67,99 zł

Łącznie (po rabacie): 494,37 ZŁ

----

Ładownice możesz zamienić na taką: Currahee i akurat będzie na 4 magi, za podobną cenę.

Baribal wygląda fajnie, jakościowo też powinien trzymać poziom. Podobne pasy ma też w ofercie Bayonet

Niemniej jednak nie należę do fanów pasów a'la RONIN, więc ciężko mi powiedzieć czy to będzie najlepsze wyjście :) Używałem swego czasu takiego pasa produkcji GTG, ale dosyć szybko się z nim rozstałem ;)

Link to post
Share on other sites

@Vitoldo Mam pas Neptune Spear - to jest de facto cienki rękaw z cienkim pasem wewnętrznym, zrobionym z jednej warstwy taśmy (uzupełnionej sztywną wkładką w okolicach klamer). Całość jest umiarkowanie miękka, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby do środka wsadzić sztywniejszy pas, choć wtedy koszty rosną. Ja używam go bez szelek i mi się sprawdza. Konieczne jest wtedy jednak dość ciasne zapięcie całości.

Link to post
Share on other sites

Panowie, dzięki za pomoc i nakierowanie co do zakupu. Jestem na 99% przekonany do zakupu pasa Bastil PRO od Baribal.  
Tylko nurtuje mnie pytanie jak sprawuje się taki pas w chłodniejsze dni, gdy nosimy polar, softshell albo kurtkę, czy dodatkowe warstwy odzieży nie przeszkadzają w użytkowaniu? Bo w cieplejsze pory roku mając na sobie koszulkę lub combat shirta to sprawa jest jasna, ale jak to wygląda, jak trzeba się cieplej ubrać.
Czy możecie polecić podwójną lub poczwórną ładownicę do Beryla w rozsądnych pieniądzach?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...