Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Upgready na Machinegun.pl


Recommended Posts

Modele o zwiększonej prędkości wylotowej kulki, a tym samym o podwyższonym zasięgu i lepszej celności praktycznej znajdziecie już w sklepie. Części i podzespoły tak w nich dobrano, że odpowiadaj± one nowej mocy guna. Jednocześnie wykonywany przez nas montaż pozwala na wychwycenie i usunięcie ewentualnych wad fabrycznych. Dzięki temu - oraz dokładnym testom, jakim je poddajemy przed sprzedażą - modele te kryją mniej niespodzianek, niż egzemplarze fabryczne.
(http://www.machinegun.pl/sklep/nowymg.htm)

Gdyby tylko MG napisał co konkretnie zmienia w AEGu. Ale jedno jest pewne - jest sprężyna 170%... tylko czy to PDI czy też CA ? :wink:

Jeśli ktoś zna szczegóły modeli tuningowanych, to niech się nimi podzieli :P

Link to post
Share on other sites
  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Patrząc na cenę przypuszczam że cały tuning ogranicza się jedynie do tej sprężyny i to produkcji ca. Osobiście wolałbym samodzielnie montować bebechy (nawet jesli miało by to oznaczać utrate gwarancji). Za kase którą trzeba wydać na usługe mozna spokojnie usunąć każda drobną i srednią usterkę- o ile wogóle się zdaży.

Link to post
Share on other sites

Spręzyna na 85% PDI, bo CA 170% nie wyciągnęłoby 370 fps chyba. I tak do środka trzeba włożyć preclufe jeszcze.

 

Co tak naprawde wymieniono, to muszą napisać, bo co to za informacja bez tego.

 

Jesli FA ma wliczoną baterię to co to za zbliżenie ceny? W praktyce jest to róznica 100-200 zeta co najmniej.

 

Update: Racja, na raczej jest to CA jak pisze Cappuccio poniżej. Moje przeoczenie.

Link to post
Share on other sites

Jak byk jest napisane:

 

Model tuningowany zawiera:

 

M15A2 Carbine z magazynkiem hi-cap

sprężyna 170%

usługa tuningu (w jej skład wchodzą: montaż, smarowanie, różne prace mechaniczne, przestrzelanie i sprawdzenie)

wycior do lufy

instrukcja obsługi

katalog producenta

12 miesięczna gwarancja

 

Czyli upgred polega na zalozeniu mocniejszej sprezyny :)

 

Co do fpsów to na PDI 170 ja mam 370 ale na kulkach 0,25 g :) a jak pisze na stronie MG "Używaliśmy kulek o wadze 0.20g*. " Wiec można wnioskować ze jest to CA :) Ale zamiast filozofowac moze ktos napisze do MG i się dowie.

Link to post
Share on other sites
Ciekawe tylko ile taki gun spędzi czasu na strzelankach a ile na serwisie w MG.
Też się nad tym zastanawiam. Ale jeśli to tylko 170% CA (czyli 150% PDI), a domyślnie modele z CA mają po 120% (130 ?) to chyba nie powinno być problemów ? Tak mi się chyba wydaje... :roll: :D
Link to post
Share on other sites

Ciekawe tylko jak zrobili 360fps na mp5?

Chyba jest mała niezgodność, bo sami piszą na stronie:

 

Trzeba pamiętać, że identyczna sprężyna w identycznym gearboxie da różne prędkości wylotowe kulki w zależności od długości lufy i proporcji objętości cylindra do długości lufy. Przykładowo: ta sama sprężyna CA 170% rozpędza kulkę do 315fps w lufie 229mm i aż do 350fps w lufie 363mm.

 

A M15A2 Carbine ma 370fps i lufe 363mm.

Tak wiec gdzies jest nieścisłość.

Link to post
Share on other sites

Na 100% jest to sprężyna CA i nie grozi to praktycznie niczym poza złamaną prowadnicą sprężyny, która jest z badziewnego plastiku (przynajmniej w mojej eMce A4 i w MP5 SD2 bo w SPC, RISie i CA33 jest metalowa), Lamie sie od razu po 1-2 strzelankach i jest to stały problem a nie mojego egzemplaża, znam kilka przypadków, tak więc warto od razu zaiwestować w metal, lub łożyska. Ja na takim zestawie - 170%CA, preclufa Prometheusa i prowadnicy z łożyskowaniem wywaliłem ok. 10000 kulek i jeszcze sie nic nie dzieje

Link to post
Share on other sites
Na 100% jest to sprężyna CA i nie grozi to praktycznie niczym poza złamaną prowadnicą sprężyny, która jest z badziewnego plastiku (przynajmniej w mojej eMce A4 i w MP5 SD2 bo w SPC, RISie i CA33 jest metalowa), Lamie sie od razu po 1-2 strzelankach i jest to stały problem a nie mojego egzemplaża, znam kilka przypadków, tak więc warto od razu zaiwestować w metal, lub łożyska. Ja na takim zestawie - 170%CA, preclufa Prometheusa i prowadnicy z łożyskowaniem wywaliłem ok. 10000 kulek i jeszcze sie nic nie dzieje

 

W mojej mp5 sd2 jest mosiężna prowadnica, plastikowa była może w starej serii. Pozdrawiam i przepraszam za ot

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja mam model zeszłoroczny (ten nowszy), no i niestety prowadnica poszła do piachu. Na sprężynie 170% CA wywaliłem jakieś 8000 qlek i nagle coś trachnęło :wink:

Mam właśnie podobny model do tego "tuningowanego na MG" tylko baterię mam 9,6 V 1700 mAh i poza wymienioną prowadnicą spalił się jeszcze z niewiadomych przyczyn silnik. Wywaliłem już na niej jakieś 12000 qlek.

 

cut

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Co do tuningu na MG to sprawę zostawiłem w rekach właśnie MG. Przed zakupem M15A4 RIS CA pisałem trochę z nimi i ustaliłem następujace rzeczy ( sugerowałem sie opiniami ludzi z MG )

- założyć sprzężynę max 170PDI

- założyć lufę precyzyjną

- poprawić hop-up

- dokonać przeglądu zerowego

- po debatach na temat baterii wyszło że zamówiłem 9.6V 1700mAh

- oczywiście wchodziła to jeszcze opłata za usługę

 

Zdecydowałem się na wykonanie usługi w MG ponieważ:

- jako laik w kwestiach technicznych nie odważyłbym się na rozkrecenie nowej repliki w celu jej nasmarowania i dokonania wymiany sprężyny i lufy

- gwarancja - tutaj panowie z MG trochę kręcili nosami i właściwie wyszło na to że jeżeli oni dokonają wymiany elementów to z gwarancje nie będzie problemu. Jeżeli ja to zrobię a coś będzie nie tak to....może być różnie.

 

"Emka" sprawuje się do tej pory doskonale ( odpukać ) a jej zasięg jest naprawdę b.dobry co w połączeniu z lunetą 3-9x40 + bipodem daje mi niesamowity komfort jej uzytkowania. Bateria jest naprawdę wystarczająca.

 

pzdr,

Brytan

Link to post
Share on other sites
- gwarancja - tutaj panowie z MG trochę kręcili nosami i właściwie wyszło na to że jeżeli oni dokonają wymiany elementów to z gwarancje nie będzie problemu. Jeżeli ja to zrobię a coś będzie nie tak to....może być różnie.

 

Możesz sam rozkręcać/up-grade'ować guna, jeśli wszystkie czynności wykonujesz poprawnie, a przy podkręcaniu nie przesadzisz z siłą sprężyny lub baterią o zbyt wysokim woltarzu. Jeśłi wszystko jest ok, gwarancja jest nadal ważna.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

A teraz troche prawdy o modelach tuningowanych w MG.

Kupiłem u nich M15A4 CA wersja 370 fps (lipiec 2005), po paru miesiącach użytkowania postanowiłem dokupić co nieco aby podrasować moją M-ke udałem sie do autoryzowanego serwisu ASG-shop i co się okazuje:

Na wstępie spytałem chłopaków w sklepie czy mają chronograf,(oczywiście że maja i to ten sam model co kolesie z MG czyli F-1), aby sprawdzić moc mojego karabinu i co sie okazuje : całe 100 m/s czyli ok 330 fps na kulkach 0,2 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DELIKATNIE MÓWIĄC WK****ŁEM SIE NA MAXA, oczywiście do MG nie mam co pisać bo znając życie, panowie wmówia mi że było wszystko porządku i że to ja sam pewnie wymieniłem spężyne lub coś w tym stylu. Idąc dalej jeszcze dwie osoby z mojej ekipy które korzystały z usług MG w kwestii tuningu po otwarciu gerboxów znalazły "super" podkładki wewnątrz tłoka, Panowie takie rzeczy wyprawia SERWIS, to mówi samo za siebie. Nie znam więcej takich sytuacji ale to pewnie przez to że nie każdy ma dostep do chronografu, nie wiem czy tylko my okazaliśmy sie pechowcami czy po prostu zostaliśmy w beszczelny sposób oszukani. Piszę o tym aby ustrzec innych przed korzystaniem z usług MG w sprawach tuningu bo po tym co co nas spotkało wątpie czy panowie z MG maja jakiekolwiek pojecie o tuningu broni ASG, a może chcą zarabiać łatwą kasę oszukując "naiwnych" ludzi.

A więc jeśli ktoś ma dostep do chronografu a zakupił model upgradowany na MG to niech to sprawdzi i podzieli sie wrażeniami,

to by było na tyle, nara

Link to post
Share on other sites

panowie ja troche nie na temat ale powiem wam pewną myśl która mi sie nasuneła czytając post XlibuśX-a niewiem czy sprawdzaliście dokładnie swoje repliki i ich zasieg ale ja miałęm okazje testowac moje m24 i mp5sd2 wzdłuż niecki basenu o długości 50m(pogoda bezwietrzna,HU podkrecony). Niestety musze stwierdzić że nasze repliki niemają podanych dobrze zasiegów niestety w obu przypadkach kulka niedoleciała nawet do 3/4 długosci basenu a to jest ~ 36m.Wiec jestem zdania że albo u nas w miescie widuje jakis wybrakowany sprzet, albo ktoś tu w sklepach asg wali ścieme o zasiegu.Mówcie co chcecie wiem że zaraz zostane zbesztany :?

Link to post
Share on other sites
po otwarciu gerboxów znalazły "super" podkładki wewnątrz tłoka,

 

 

Wszystko się zgadza. Przy wymianie bebechów też znalazłem podkładkę aluminiową o grubości ok. jednego centa...Taki tuning to pan Czesiek pod blokiem robi. Co do prędkości wylotowej nie wypowiem się bo nie posiadam chrona, a co do zasięgu to jakieś 35m? może. Nie mam porównania bo to pierwszy elektryk. Moja Hicapa, na moje oko ma większą prędkosć.

Link to post
Share on other sites
panowie ja troche nie na temat ale powiem wam pewną myśl która mi sie nasuneła czytając post XlibuśX-a niewiem czy sprawdzaliście dokładnie swoje repliki i ich zasieg ale ja miałęm okazje testowac moje m24 i mp5sd2 wzdłuż niecki basenu o długości 50m(pogoda bezwietrzna,HU podkrecony). Niestety musze stwierdzić że nasze repliki niemają podanych dobrze zasiegów niestety w obu przypadkach kulka niedoleciała nawet do 3/4 długosci basenu a to jest ~ 36m.Wiec jestem zdania że albo u nas w miescie widuje jakis wybrakowany sprzet, albo ktoś tu w sklepach asg wali ścieme o zasiegu.Mówcie co chcecie wiem że zaraz zostane zbesztany  :?

 

no raczej wszystko się zgadza...te 36m to w sumie standard dla stocka TM...mam sprężyne 170%CA czyli niby jakieś 360fps i 50m to raczej max przy takiej mocy...tyle, że prędkość początkowa jest dużo większa...

Link to post
Share on other sites

A u mnie było tak.

Kupiłem na początku sierpnia moja M4 (pierwszy elektryk ) od razu poprosiłem o mocniejszą

sprężynę 170 CA moja siostra która kupowała kilka miesięcy przede mną swój karabin też założyła

sobie mocniejszą sprężynę (zapłaciła za usługę 95zł (45 za sprężynę i 50 za robociznę)

Ja zapłaciłem tylko za sprężynę bo robocizna była gratis z powodu dużych zakupów.

 

Szczęśliwy zakupem i dobrze działającym karabinem nawet nie przypuszczałem że coś może być nie tak.

Kilka dni temu siostra zmieniała sprężynę i po otwarciu okazało się za zamiast mocniejszej sprężyny jest sprężyna

stokowa z trzema podkładkami które były wsadzone do środka tłoka (skąd wiem że to była stokowa? wyciągnęliśmy

podkładki i zmierzyliśmy prędkość na kulkach 0,2 i dawało moc stokową). Zszokowany tym faktem i lekko zaniepokojony

zajrzałem do mojej M i okazało się ze nie mam trzech podkładek tak jak w karabinie siostry lecz cztery podkładki !?!!

 

Musze przyznać że karabin działał beż zarzutów (oprócz zacięć, które ustąpiły dopiero po używaniu baterii 10,8v).

Karabin miał taką moc jaką powinien (w granicach 350fps) z podkładkami ale to nie zmienia faktu ze jest to zwykłe

złodziejstwo bo płaciłem za sprężynę a dostałem podkładki.

Dodatkowo obudowa gearboxa popękała w miejscu głowicy cylindra – a zapewniają że to bezpieczny upgrade.

 

Sprawa jak z odcinka USTERKI zero fachowej reki a 100% cwaniactwa.

Ogólnie na 4 karabiny w ekipie w dwóch były podkładki i 2 gearboxy popękały.

Poniżej zamieszczam link do zdjęć tego super nowoczesnego upgrade.

 

http://morrslip.republika.pl/gearbox.jpg

 

http://morrslip.republika.pl/podkladki.jpg

Link to post
Share on other sites

Nie.. to ty veto masz jakiś stary model tego apgrejdu :lol: Ja mam kawałek rurki aluminiowej :wink: A Swoją drogą to szmaciarstwo z ich strony. Kupuje człowiek u nich sprzętu za 4500 koła a oni szyją go na 100 zeta. Miałem kupić u nich ostatnio mocniejszą główną, ale po tych doświadczeniach to nie wiem czy w opakowaniu systemy np. nie zapodają sprężynki od długopisu...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...