Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FPS a zasięg repliki


Recommended Posts

Zasięg skuteczny jest średni - około 75m (...) Nie jest to raczej dobry wynik, jak czyta się, że ktoś przy 550 fps strzela na 90-100m.

W czym problem. Też zacznij się chwalić, że tyle strzelasz...

 

Bo owszem da się zmontować bdb. repliki - ale to wysoce indywidualna sprawa. Nawet ograniczając się do zespołu komora/gumka/HU (a także lufy zewn., gniazda magazynka, etc). Stad mam wątpliwości czy da się opracować jakąkolwiek "ogólna receptę". Natomiast gros "zasięgów" podawanych na forum sprowadza się do chwalipięctwa i wishful thinking, a nie "szkiełka i oka". Niestety od jakiegoś czasu na tym forum, również w działach technicznych, należy bardzo uważnie odsiewać rzeczywistość od mitów, a fakty od wiary i przekonań autorów.

Link to post
Share on other sites

Ta sama prędkość wylotowa, większy zasięg dla lufy precyzyjnej?

 

Możesz mi to udowodnić opierając się o prawa fizyki?

 

Edit: To wszystko to zapewne chodzi o to aby idealnie dobrać parametry kulek i np. gumki (a pośrednio komory, dystansera).

 

Kulka będzie idealnie podkręcona tylko w jednej płaszczyźnie OY tak aby tracić energię kinetyczną obrotu wokół osi aby równoważyć siłę grawitacji.

Fizyką się nie podeprę, natomiast empirycznie sprawdzałem z taśmą i "francuzem". Wymiana lufy na prometheusa to jakieś 5 metrów efektywnego zasięgu na plus (efektywny zasięg=10/10 na singlu w sylwetkę na tarczy) czyli jak na standardy asg jest to całkiem niezły wynik.

Link to post
Share on other sites

Tyle, że precka zwiększy prędkość wylotową repliki. Ciężko uzyskać większy zasięg przy tej samej mocy i różnych lufach.

 

Zasięg to jeszcze tak ale zasięg skuteczny to już na 100%. Kobyła z 700fps bez precki ma zasięg celny ok. 50m w sylwetkę a potem jest nieskuteczna bo rozrzut jest po prostu za duży. Wystarczy włożyć preckę by uzyskać te kilkadziesiąt metrów zasięgu celnego. - Mówię tutaj z punktu widzenia posiadacza springa.

 

W AEG precka ma znaczenie ale już trochę mniejsze bo możemy używać strzału na auto - chociaż i tak lepiej w nią zainwestować by zacząć częściej trafiać.

 

Na pytanie, które pewnie się pojawi "skąd wiesz jak strzela replika 700 fps bez precki?" odpowiadam - bo promyk siedzi teraz w innej replice więc włożyłem stockową lufę do snajperki - i z niej nie strzelam bo nie ma to sensu.

 

Co do samego tematu - nim większy fps tym mniejsza różnica zasięgu przy jego wzroście o taką samą wartość.

 

Pomiędzy 700fps a 800fps nie ma prawie żadnej różnicy zasięgu na madbullach 0.4g. Może na ceramikach byłoby inaczej ale kto strzela na ceramikach?

Link to post
Share on other sites

Nie chcę gdybać - napisałem, że na ceramikach może by było inaczej. Dzisiaj już nie robią tak dobrych kulek jak 2-3 lata temu. A jeśli robią to mają gorszą jakość i odstają od starych odpowiedników. Do teraz mam paczkę starych madbulli, które ładuję na specjalne okazje.

 

Dziś kulka powyżej 0.4g przeważnie nie nadaje się do snajperek bo jest po prostu licha.

 

Zresztą wątpię w jakiś duży skok zasięgu, może z 3-4m.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Kulka ceramiczna ma 0,36 masy. Więc to za mało na 800 fps.

A co do jakości amunicji 0.40.

Guarderki ma zdecydowanie lepszą jakość. Po przecięciu znajdziemy tylko 1 pęcherzyk powietrza umiejscowiony mniej więcej w samym środku kulki. Natomiast w Madbullach tych pęcherzy jest kilka. Na Guarderach mam lepszą celność, nie wiem jak z zasięgiem gdyż po prostu nie mierzyłem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

To ja podziele sie moimi pomiarami

 

Rpk lct, 455fps (na ustawionym hopku 435fps), lufa stock z jakiegos svd 590mm, kulki 0.28g g&g.

 

Odleglosci mierzone dalmierzem:

 

-55m w sylwetke czlowieka bez problemu

-68m granica zasiegu maksymalnego, da sie trafic ale slabo z celnoscia z uwagi na lufe

-70m/72m max zasieg na jaki dolatuje kulka wg metody "full auto lekki lob"

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

dziwna sytuacja ogólnie, ostatnio majsterkowałem trochę i udało mi się zrobić konwersję asg do łuku, bardzo podobną do tej paintballowej Airbow.

Na chrono UFC pokazało przy maksymalnym naciągu cięciwy 270 fps , gdzie obstawiałem 400+ ponieważ na kulkach G&G mam około 50-60m zasięgu ;_; Czego nie jestem w stanie pojąć.

Różnica pomiędzy zwykłą repliką jest taka że u mnie cylinder ma 42 cm długości. Lufa to stock z SWD, komora hop up robiona, Gumka również stock.

 

Tak więc FPS a zasięg nie idą liniowo na pewno

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...