Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zacięcie semi w cm 031


Recommended Posts

Witam.

 

Bardzo niedawno kupiłem cm 031 (z drugiej ręki), stan praktycznie idealny ale od kiedy zacząłem z niej strzelać znalazłem jedną "usterkę".

 

Mianowicie:

Kiedy Strzelam semi to czasem zablokuje się spóst, a czasem działa normalnie a nie strzela, a czasem działa poprawnie :)

 

Czego to może być wina i jak to naprawić? Obejdzie się bez kosztownych napraw?

 

Wyczytałem gdzieś że to może być wina baterii (słaba/nienaładowana), czy to prawda?

 

Bardzo proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.

Bartek.

Link to post
Share on other sites

Na moje oko to przerywacz ognia jest nie teges. Jeśli po zmianie na auto i oddaniu strzału wraca do normy, to albo podkładkowanie od początku, albo wymiana przerywacza ognia, względnie kostki stykowej. To chińczyk, także to nic nowego.

 

Bez rozbierania GB nie sprawdzisz co się z tym dzieje. Możesz co najwyżej sprawdzić płytkę selektora.

Link to post
Share on other sites

Na auto działą wszystko, ale nie zawsze po zmianie na auto i powrocie na semi zaczyna działać (kombinuje i czasem semi działa bez zarzutu a czasem tnie)

 

Czyli to już bardziej poważne uszkodzenie?

Nie znam się tak bardzo na replikach i boję się że coś zepsuję :icon_biggrin: Chyba będę musiał zachaczyć o serwis.

W warunkach domowych nie ma możliwości jakiegoś sprawdzenia lub jakiej kolwiek naprawy?

Edited by TECHNIK123
Link to post
Share on other sites

Miałem to samo - pierwszą rzecz jaka zrób to dokręć selektor ognia, później zobacz płytkę zmiany ognia przy gejboxie czy jest dobrze spasowana, i czy żaden z zaczepów nie jest urwany (w mojej 031 był pierwszy od prawej na górze i to powodowało problemy) - na końcu jak nic nie pomoże rozkręć gejboxa i sprawdź zespół spustu oraz sprężynkę czy nie jest wyrobiona - te sprężynki są z strasznego materiału który szybko się odkształca.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź na innej baterii. Moze w złej pozycji zatrzymuje się zębatka tłokowa w końcu nie masz tam mosfeta z AB...?

No nie mam. Replikę mam od dziś dopiero więc nic w niej nie zmieniłem, a że to mój pierwszy AEG to się bardzo przestraszyłem że już coś popsute
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...