Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ciągłe zamówienia z Hong-Kongu i Tajwanu. Szpeje niedostępne w Polsce!


Recommended Posts

Straszne, czekasz na paczkę z drugiej części świata 2 tygodnie? Może jest w drodze, bo chińczycy z rzadka robią paczkę dobrej jakości. Napisał, że paczka idzie 10 dni roboczych od momentu nadania. Jeśli wpłaciłeś w piątek, paczka wyszła najpewniej po 3-4 dniach. Odrobinę zaufania ludzie, to nie jest zupa chińska gotowa za 45 sekund, a zamówienie z drugiej części świata, jak się czas nie podoba, trzeba było kupić drożej w Polsce.

Link to post
Share on other sites

To nie jest tak, że paczka idzie 5 dni, albo 10 dni. Składa się na to wiele czynników.

Kiedyś kupiłem coś w USA. Zapłaciłem w poniedziałek, paczka była w piątek.

Jakieś 2 tyg. temu zamawiałem w HK. Wpłata w poniedziałek, paczka u mnie UWAGA UWAGA - w czwartek :D

Z drugiej strony - zamawiałem coś w CHRL, paczka dotarła po 26 dniach.

Ja kiedyś wysyłałem paczkę do Indonezji - gość się niecierpliwił przez 1,5 miesiąca :D (swoją drogą sam byłem zdenerwowany)

To tylko kilka przykładów. Wniosek nasuwa się taki - totalny brak reguły, więc nie ma co miauczeć.

Link to post
Share on other sites

Tee a może sprawdź czy chińczycy nie mają święta, bo z tego wynikają ostanie obsuwy? Ja mam zamówione paczki i na każdą czekam ponad miesiąc od października, bo są obsuwy na dostawach. Paczka dojdzie nie ma co się spinać, 2 miesiące czekania to kłopot ale czekania miesiąc to norma na sprzęt z chin.

Link to post
Share on other sites

Też zastanawiałem się nad sprowadzaniem z tej stronki z której ciągnie mnichu do Polski, jednak kilka zamówień spowodowało to, że nie mógłbym zagwarantować czasów dostaw. Zbyt długo się zajmuję handlowaniem szpejem z zagranicy, by nie móc komuś jasno powiedzieć, że dojdzie wtedy lub wtedy.

Link to post
Share on other sites

Jak by tu zacząć.. powracam :icon_smile:

 

Na początku wielkie przepraszam, że od jakiegoś czasu nie odpisywałem na PW na wmasgu /aczkolwiek odpowiadałem na wszystkie zapytania odnośnie byłych lub trwających zamówień/. Parę skomplikowanych sytuacji w życiu, trochę zamieszania związanego z przeprowadzką, zero czasu na nic - wolałem po prostu zachować, jakby to nazwać, poziom obłsugi klienta' taki, jak widać po komentarzach z początku strony, niż robić coś na pół gwizdka.

 

Mam w tej chwili tyle wiadomości na skrzynce, że skończę odpisywać chyba przez długi weekend, ale na pewno niczego nie pominę :icon_smile:

 

To jest jedna kwestia. Druga - dla ułatwienia przeglądania tego, co mogę zamówić, kumpel mi stworzył prostą stronkę, gdzie wszystko będzie posegregowane w tabelkach, z podanymi cenami, które będą aktualizować się zgodnie z kursem dolara, więc nie będzie trzeba za każdym razem sprawdzać ceny :icon_smile: Na pewno w okolicach weekendu pojawi się tutaj link.

 

To chyba tyle.

 

Odpowiem może jeszcze na kwestie związane z kolegą Stefan(kiedyBL). Cholera, aż żałuję, że cokolwiek u mnie zamówiłeś. Pierwsze mnie męczyłeś koło 1,5 miesiąca, że chcesz zamówić 8 kompletów MBUSów, ale za pobraniem (!) i wszelkie próby tłumaczenia Ci, że nie ma takiej możliwości, bo towar i koszt wysyłki opłacam u Chińczyka w formie przedpłaty kończyły się tym, że... za, tydzień znowu pisałeś, że chcesz zamówić, ale rezygnowałeś, bo znowu Cię informowałem, że nie da się za pobraniem. Naprawdę nie ogarniam.

Teraz kupiłeś dwa komplety na allegro /akceptując warunki na aukcji, czyli to, że czas dostawy może się przedłużyć/ i po miesiącu, zamiast jak dorosły człowiek się skontaktować (chociaż z tego co pamiętam, dzwoniłeś?) dowiedzieć się o co chodzi, to piszesz o jakimś donoszeniu na mnie na Allegro, wypisujesz na facebooku jakieś teksty, że nie polecasz u mnie kupować, bo Cię oszukałem(?). Po prostu nie fair. Nie ode mnie zależy czas wysyłki, jasne, że przeciętnie zabiera on połowe tego czasu, który czekasz, czasami zdaży się, że paczka przychodzi w dwa dni, ale raz na jakiś czas po prostu trzeba poczekać dłużej. Miałeś trochę niefarta, ale Twoja paczka jest w drodze i na pewno dojdzie - jeżeli nie - oczywiście dostaniesz pełen zwrot kosztów towaru i przesyłki.

Edited by _Mnichu
Link to post
Share on other sites

Tee a może sprawdź czy chińczycy nie mają święta, bo z tego wynikają ostanie obsuwy? Ja mam zamówione paczki i na każdą czekam ponad miesiąc od października, bo są obsuwy na dostawach. Paczka dojdzie nie ma co się spinać, 2 miesiące czekania to kłopot ale czekania miesiąc to norma na sprzęt z chin.

Chińczycy nie mają teraz żadnego święta-zmieniły się przepisy na poczcie i każda paczka wychodząca z państwa środka musi zostać prześwietlona, co w znacznym stopniu wydłuża odprawę i wysyłkę. No i jeszcze jakiś tajfun tam szalał, drobiazg.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...