Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Przyszła do mnie wczoraj z TG, wersja ze światłowodami.

 

Wykonanie jak na moje jest miód malina. Korpus w dotyku jak marujec, czy stark match, czyli fajny matowy, chropowaty. Zamek też całkiem ładnie wykonany.

 

W mojej sztuce jest już coś na wzór zero hammera, jak to jest od jakiegoś czasu w armijcach.

Klameczka na razie działa, zobaczymy jak długo, ale jak na razie najlepiej wydane 3 stówki na airsoft.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wszystko od marui pasuje, ale ze względu na silny recoil spring zalecam tylko CO2.

 

Co do klameczki. Postrzelałem ostatnio trochę i jestem nawet zadowolony. Jak już wyżej pisałem replika ma silny recoil spring, przez co w niskich temperaturach zdarza się syfon. Na zimę bym ową sprężynę wymienił na coś słabszego.

Nie wiem też skąd ta gazozerność się bierze. Wywalić całego maga w obecnych temperaturach to niezły wyczyn. Starkiem match co2 bez problemu 1,5 maga wywaliłem.

 

Akcja zamka jest bardzo gładka. Nie ma zjawiska jak w starkach, czy marujcach że zamek w połowie zostaje. To za sprawą tego zero hammera który nie wystaje ponad bb unit i działa jak należy.

 

Spust ma krótką drogę, i jest stosunkowo twardy.

 

Jeżeli chodzi o wytrzymałość trzeba uważać na przedni światłowód. Pękł mi na drobny mak, jak klamkę na chwilę do zrzutu wsadziłem.

Niemniej jednak idzie go bez problemu dorobić z imprezowych kolorowych wykałaczek do drinków.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mały update.

 

Przy czyszczeniu klamki i wymianie głowicy tłoczka na wentylowaną alu sprawdziłem sobie zespół spustu magnesem neodymowym, i okazało się, że młotek, zbijak zaworu, i to coś a'la zero trigger jest ze stali. Jestem na prawdę miło zaskoczony, bo jest to chyba jedyna klamka w dodatku chińska, która takie coś w stocku oferuje.

 

Poza w/w stalowe są również zwalniacz zamka oraz cięgno spustu. Znalowy jest koszyk zespołu spustu, prowadnica sprężyny (żerdź?), cyngiel odsuwający valve knockera, i prowadnice zamka.

 

Zamek wydaje się być nadzwyczaj lekki, zdecydowanie nie jest to znal, bardziej jakiś rodzaj prawilnego aluminium.

 

Zdecydowanie polecam, jako fanboj marujców, starków itd.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Wydaje mi się, że nie ma większego sensu, aby istniały dwa wątki dotyczące zdaje się bądź co bądź - tych samych replik, tylko z inną długością lufy i zamka, więc ten zamknę.

http://forum.wmasg.p...41-acp-601-aps/

 

Nie wiem w jakim celu chcesz zakupić tą replikę, ale jeśli wierzyć sklepowemu opisowi, to ta replika znacznie przekracza ogólnoprzyjęte normy CQB.

1) może jednak warto zostawić tamten temat otwarty, w końcu: a) są to jednak różne pistolety i b) dyskusja związana z ACP606 może nie mieć nic wspólnego z ACP601, np:

2) czy można jakoś zmniejszyć prędkość w gazówce? W M4 "wystarczy" wymienić sprężynę.

Link to post
Share on other sites

2) czy można jakoś zmniejszyć prędkość w gazówce? W M4 "wystarczy" wymienić sprężynę.

 

Krótsza lufa. 606 jest identyczny bebechami z 601, tylko ma dłuższą lufę i dlatego różnica w fpsach.

 

Ale wstawiając krótszą lufę negujesz posiadanie długiego pistoletu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Zależne od wielu czynników. W stocku 1 magazynek, z tą głowicą wentylowaną 2 magi, może więcej.
ja mam stocka i 2⅓ magazynka na jednym naboju CO2
Zalecam jednak na starcie zmienić głowicę tłoczka na wentylowaną, bo stockowa jest z twardej gumy i zamarza.
zamarza od samego rozprężania gazu, czy tylko zimą?
Link to post
Share on other sites

Kupiłem swojego pierwszego ACP 601 od Gunfire, niestety miałem ten sam problem co falloutpl, strzelać dało się tylko po każdorazowym przeładowaniu ręcznym (brak ruchu zamka) i strzelało z zawrotną prędkością około 150 fps.

Odesłałem do naprawy, ale stwierdzili że nie naprawią, a że nie mieli innego odesłali kasę.

 

Jak pisałem wcześniej, kupiłem kiedyś jednego który, okazał się wadliwy od początku, ale od razu kupiłem drugiego w innym sklepie w listopadzie 2014. Replikę używałem sporadycznie i wszystko było ok.

Przez ostatnie pół roku może więcej, replika leżała nieużywana. Przesmarowałem ją i chciałem sprawdzić czy działa. Niestety mam ten sam problem co z pierwszą: brak ruchu zamka, śmieszne fpsy.

 

Nie znam się za bardzo na gazówkach, co najlepiej na początku sprawdzić?

Link to post
Share on other sites

 

 

a mógłbyś coś konkretnego polecić

 

Tak, najtańsza aluminiowa głowica z aliexpress. Z przesyłem wyjdzie koło 12 zł.

 

 

Nie znam się za bardzo na gazówkach, co najlepiej na początku sprawdzić?

 

-cylinder na pęknięcia,ukruszenia

-cylinder na swobodę ruchu. Ma chodzić luźniutko

-głowicę tłoczka na zadziory/uszkodzenia

-praca zamka. Ma chodzić gładko. Często łożysko kurka powoduje opór. W gen 2 tego problemu nie ma. Jest zero hammer.

- jaki smar co smarowałeś?

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Ogólnie psiknąłem silikonem w sprayu.

Trochę replikę poglądem i nie ma żadnych uszkodzeń.

Cylinder chodzi leciutko, ale praca zamka może trochę zastanawiać, faktycznie jest opór, może to jest problemem. Ale opór jest taki sam z naciągniętym kurkiem i z nie naciągniętym.

 

Chyba znajomy mi mówił że miał tak na jednym magu, ale na drugim było ok. Może to wina maga, a mam tylko jeden więc nie mam jak sprawdzić, muszę pożyć sprawnego maga.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...