Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK416 [Umarex/VFC]


Recommended Posts

No cześć, ostatnio poddałem swoją Hakaśkę tuningowi (nie ja ją tuningowałem). Wymieniona została lufa na precyzyjną KM Heada, sprężyna 120 guardera oraz gumka zielona G&G. Pierwsza strzelanka (zeszła niedziela), wszystko super, kulki latają na pół lasu, prościutko, no po prostu rewelacja. Teraz pojechałem sobie skalibrować kolimator, zaczynam strzelać a tu zonk. Silnik zgrzyta, kulki latają w cały świat, w lewo, w prawo, w górę, w dól. Regulacja hop-upa specjalnie nic nie daje. Zasięg też zdecydowanie spadł, na chwilę obecną skuteczny to jakieś 20 metrów, a maksymalny koło 35m. Przed tuningiem w stocku lepiej strzelała niż teraz. Co może być przyczyną i czy da się coś z tym zrobić na szybko? Bo jutro by mi się przydała. Regulowałem tę śrubę w gripie od spodu, ale to też niespecjalnie zmienia cokolwiek.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Ja i kuzyn mamy Hk 416 jeszcze z 1 które pokazały się na rynku.

odnośnie GB

- Alu CNC V.2 SHS

- wejdzie kążde JG :)

- wchodzi Ultimate

za jakieś 2 tygodnie zobacze jak będzie pasować GB specny

Nasze repliki mają około 450 FPS

- zestaw bore UP i spring M120 Guardera

- zęby SHS 16:1

- sławienny Silnik PJ

- Preca PDI 6.01 Raven 363mm

- komora madbula

- lipo 11.1 V z mosfetem i kablami AWG16

troche nas to kosztowało ...ale cóż ... to i tak jedyna replika którą używamy :) To co będziemy sobie żałować :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

ProWin nie powinien Ci przeszkadzać w działaniu Bolt Catch-a. Jest tej samej budowy co standardowa.

 

To teraz opowiem co zrobiłem w swojej HK.

 

Pierwsze co po zakupie, wymiana GB na Specny. Siedzi elegancko równo. Tłok SHS 14 metalowych zębów,cylinder typ 1, dysza metalowa ACM uszczelniona, zęby JG III gen., ASCU gen 2 wraz komora ASHU w której siedzi gumka Madbulla (gdyż najlepiej tam pracuje) i lufa 363 mm PPS oraz silnik Elementa High Tourqe. Po uszczelnieniu i wstawieniu M-Blocka, na sprężynie M140 SHS daje aktualnie 505 FPS :icon_smile: ma już za sobą jakieś ok. 3 tys strzałów i wszystko żyje i nie widać specjalnie zużycia.

Edited by aro254
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jakiś czas temu dopytywałem się o podstawy tuningu replik H&K m27 VFC/ Umarex IAR (raczej to samo co H&K 416- różnią się moim zdaniem tylko frontem). Pewnych wiadomości nie otrzymałem, tak więc metodą prób i błędów moja hakaśka przeszła w końcu tuning.

 

Zaraz po zakupie repliki zrobiłem z niej wydmuszkę, tzn. silnik, komora z lufą oraz GB poszły do szuflady nieruszane.

 

I Tuning zespołu komory hop up i lufy.

Przede wszystkim komora stockowa różni się od klasycznych budową, ponieważ regulacja się odbywa za pomocą dużego pierścienia, jak to jest w przypadku komory Madbula. Pierwsza niedogodność, która się pojawia to niemożność wymiany gumki hop up na sylikonową, ponieważ komora ma bardzo "ciasne" wejście na lufę- tak więc wymiana samej gumki nie wchodzi w grę. Osobiście zainwestowałem w:

- lufa precyzyjna Modify Hybrid 407 mm 6,01 cm

- gumka hop up przezroczysta Guarder- początkowo była zielona G&G, aczkolwiek chyba trafiłem na felerny model, ponieważ powodowała zacinki kulek

- komora hop up- z racji budowy wybór padł na Madbula (moim zdaniem najlepsza komora ), aczkolwiek testowałem też komorę King Armsa- żadna z wymienionych komór nie blokuje bolt catcha, blaszka bez problemu pracuje,

 

II Silnik. Stockowy jest bardzo słaby do niczego się nie nadaje, włożyłem stary JG z niebieską "dupą" i tutaj chyba większy komentarz jest zbędny.

 

III Gearbox. Stockowy gearbox przystosowany jest pod bolt catcha, bez problemu można takie szkielety też znalezć, które będą współpracowały z całym mechanizmem. U mnie wybór padł na:

 

Szkielet: Core CNC- bez problemu można zamontować mechanizm odpowiedzialny za pracę bolt catcha, tak więc nie pozbawiamy repliki żadnych atutów

Łożyska: Core 9 mm

Kostka stykowa, okablowanie: Kostka G&P, okablowanie niskooporowe, założony mosfet własnej produkcji

Zespół cylindra: Bore up Guarder

Popychacz dyszy: Guarder

Prowadnica sprężyny: Łożyskowana G&P

Sprężyna: Guarder 130- już wiekowa sprężyna i trochę wysłużona, założona ze starej repliki ;p

Zębatki: SHS 13:1

Tłok: Deepfire z tytanowymi zębami

Płytka selektora: Prometheus

Blokada spustu, spust: G&P

 

Gearbox bez problemu wchodzi w body, jedynym odstępstwem od rozwiązań stockowych jest potrzeba zmiany śruby prowadnicy sprężyny na dłuższą, tak aby przeszła przez body i wkręciła się w prowadnicę sprężyny- tak jak to jest w 99,9 % replik. Rozwiązanie VFC jest dość dziwnym, aczkolwiek logicznie uzasadnionym.

 

Jedyny problem pojawia się w działaniu blokady spustu, stockowa płytka selektora jest o dość dziwnej budowie, tak więc jeśli przełożymy stockową problemów raczej nie będzie, mi już osobiście się nie chciało całego GB rozbierać i włożyłem pomiędzy płytkę a blokadę trochę taśmy izolacyjnej i wszystko teraz ładnie pracuje ;) Drugi problem jaki się u mnie pojawił, to sprężynka odpowiedzialna za dociskanie komory hop up do GB, nie do końca spełniała swoją rolę, tutaj też zastosowałem klin z taśmy izolacyjnej i docisnąłem komorę do ścianki GB. Całość na baterii lipo 7,4 ma bardzo ładny rof oraz reakcję na spust. Wynik natomiast przy użyciu paruletniej sprężyny to 440-450 FPS.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

witam, chce odnowić temat, zastanawiam się nad zakupem HK 416 unmarex http://gunfire.pl/pr...D-14-5-tan.html czy ktoś miał styczność z tą repliką, jak wygląda zwiększenie mocy, bo chyba 300fps trochę mało, przydało by się około 430fps.

 

 

Nie, nikt nie miał. Ten temat jest o storczykach i pelargoniach.

 

A tak serio... Temat upgrade'u do w/w przez Ciebie fps był już TUTAJ* poruszany. Poszukaj...

Edited by senkuPH
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Kiedyś był wątek o podwójnym selektorze AEGu Umarexa. Ktoś coś zadziałał w temacie?

 

Jest kilka selektorów na rynku koszernych do HK416 w wersjach do AEG i GBB tylko trzeba je jakoś przerobić.

 

Rozważam kilka wersji rozwiązania:

 

- przymocowanie selektora po prawej stronie do istniejącego nitu (klejenie, wkręcenie z nawierceniem)

to rozwiązanie najprosze, ale nie pozwoli ruszać i stopować selektora. Na nieszczęście znajduje się po prawej stronie

przez co dla praworęcznego zawsze jest widoczny. Jak go przykleję w pozycji safe będzie do kitu przy strzelaniu.

W pozycji single czy auto będzie do kitu przy noszeniu :) Zawsze źle :(

 

- zastąpienie istniejącego nitu selektorem z ośką i czymś co będzie go trzymało i stopowało w odpowiedniej pozycji

 

- selekor sprzężony z tym po lewej stronie (tak żeby chociaż zmieniał pozycję, zmiena trybu na płyce GB

pozostanie po lewej stronie) - jak to zrobić w AEG nie ma pojęcia :)

 

Replika w zasadzie ma wszystko koszerne za wyjątkiem dźwigni selektora, która jest z M4 no i tylko po lewej stronie.

Sen mi spędza z powiek ten cholerny selektor icon_e_smile.gif

Link to post
Share on other sites

Nowe repliki G&G Wildhog itp mają dwustronny działający selektor. Zrobili to tak, że pod selektorem po stronie płytki selektora jest krzywka z zębami, na nią jest zębatka płaska z ośką łączącą kółko zębate po drugiej stronie, to zaś ma drugą krzywkę zębatą do której przyomocowany jest drugi selektor trybu ognia. Podobnie jest to w SIGU 552 KingArmsa.

Link to post
Share on other sites

Mam dwa rozwiązania - rozumiem że chodzi o pierwsze?

 

http://www.wgcshop.com/products?tabpage=1&search=special&rs=selector&item=VFC-PT-SR16-36&search_From=searchItem&view=info

 

http://gunfire.pl/pr...nia-do-G36.html

 

Do tych zewnętrznych trybików przykręcam selektory śrubką od środka tak jak ten?

 

http://gunfire.pl/po...152194114_4.jpg

 

 

Dodatkowo o co chodzi w takim czymś?

 

http://gunfire.pl/pr...ector-gear.html

Edited by robaki
Link to post
Share on other sites

Odnośnie selektora-Rogaś opisuje system vfc (te krzywki z pierwszego linka). Często spotykana rzecz w replikach VFC (oni teraz klepią na licencji KAC a Knights od kilku ładnych lat ma manię robienia dobrze tej ponoć wybitniejszej części ludzkości, jaką są leworęczni). Z tego co pamiętam w replikach tych selektor jest na mały imbus przykręcony z prawej i lewej strony.

 

Dual sector gear? Setup na rof 40+ pomysł jest taki, że tłok ma bardzo krótki cykl (zasługa zębatek), ale żeby wycisnąć 350FPS wsadzasz sprężynę 150tkę albo 170tkę.

Link to post
Share on other sites

Chłopaki, jestem na bierząco z tematem. Nie da się w VFC zrobić dwustronnego funkcjonalnego selektora ognia.

Udało mi się zmienić selektor na prawilny z lewej strony (funkcjonalny) natomiast czekam na tulejkę od tokarza by założyć z prawej strony atrapę. VFC postarało się by ten mod był niewykonalny. Z prawej strony ścianka lower receivera posiada po pierwsze dwie grubości ścianki, po drugie dziure na zaślepkę po selektorze. To sprawia że trzebaby frezować ściankę od wewnątrz do jedne grubości a dodatkowo przejść ze średnicy otworu na zaślepkę pod średnicę na selektor czyli z 9,88 mm ---> 6,75 mm. Teoretyczne ułatwieniem byłoby wykorzystanie GB v2 z G36 który ma otwór na ośkę przenoszącą do której link się tu już pojawił.

 

Ja skorzystałem z elementów sprzedawanych do HK od Tokio Marui

http://eagle6.co.uk/shop/catalog/product/view/id/685/s/tokyo-marui-hk416-fire-selector-cog-right-for-hk416-hk417-next-generation-recoil-shock-series/

 

http://eagle6.co.uk/shop/catalog/product/view/id/686/s/tokyo-marui-hk416-fire-selector-cog-left-for-hk416-hk417-next-generation-recoil-shock-series/

 

http://eagle6.co.uk/shop/catalog/product/view/id/693/s/tokyo-marui-hk416-fire-selector-switch-both-sides-for-hk416-next-generation-recoil-shock-series/

 

Polecam sklep, wszystkie szpejki kosztowały 165 złotych i otrzymałem je równo tydzień od złożenia zamówienia.

 

1qV7gWI.jpg

 

U mnie wyszło to tak:

 

P2fSnZP.jpg

 

Jak tokarz zrobi mi przejściówkę średnicy to robię atrapę na prawą stronę :)

W razie czego piszcie tu to coś podpowiem w ramach mojej wiedzy.

Link to post
Share on other sites
Chłopaki, jestem na bierząco z tematem. Nie da się w VFC zrobić dwustronnego funkcjonalnego selektora ognia.

Udało mi się zmienić selektor na prawilny z lewej strony (funkcjonalny) natomiast czekam na tulejkę od tokarza by założyć z prawej strony atrapę. VFC postarało się by ten mod był niewykonalny. Z prawej strony ścianka lower receivera posiada po pierwsze dwie grubości ścianki, po drugie dziure na zaślepkę po selektorze. To sprawia że trzebaby frezować ściankę od wewnątrz do jedne grubości a dodatkowo przejść ze średnicy otworu na zaślepkę pod średnicę na selektor czyli z 9,88 mm ---> 6,75 mm. Teoretyczne ułatwieniem byłoby wykorzystanie GB v2 z G36 który ma otwór na ośkę przenoszącą do której link się tu już pojawił.

 

Ja skorzystałem z elementów sprzedawanych do HK od Tokio Marui

http://eagle6.co.uk/shop/catalog/product/view/id/685/s/tokyo-marui-hk416-fire-selector-cog-right-for-hk416-hk417-next-generation-recoil-shock-series/

 

http://eagle6.co.uk/shop/catalog/product/view/id/686/s/tokyo-marui-hk416-fire-selector-cog-left-for-hk416-hk417-next-generation-recoil-shock-series/

 

http://eagle6.co.uk/shop/catalog/product/view/id/693/s/tokyo-marui-hk416-fire-selector-switch-both-sides-for-hk416-next-generation-recoil-shock-series/

 

Polecam sklep, wszystkie szpejki kosztowały 165 złotych i otrzymałem je równo tydzień od złożenia zamówienia.

 

1qV7gWI.jpg

 

U mnie wyszło to tak:

 

P2fSnZP.jpg

 

Jak tokarz zrobi mi przejściówkę średnicy to robię atrapę na prawą stronę :)

W razie czego piszcie tu to coś podpowiem w ramach mojej wiedzy.

W G36 siedzi GB v.3. Życzę powodzenia przy pakowaniu go do HK.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...