Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Call of Duty: Ghosts


Recommended Posts

Nigdy nie byłem jakimś fanem CoD'a, ale dajcie już spokój z tym czepianiem... Nawet jeśli nie jest to zamierzony easter egg czy inne nawiązanie, to co z tego? Ponowne wykorzystanie starych zasobów jest oszczędne, a "nie boli", bo nawet jeśli ktoś dostrzeże podobieństwo, to nie ma to żadnego wpływu na jakość animacji, fabuły, grafiki, akcji, czy czego tam jeszcze ludzie oczekują od SP.

 

Osobiście nie planuję kupować, bo do multi ostatcznie zniechęciło mnie MW2, ale może jak będzie jakaś promocja to dla SP bym złapał. Co jak co, ale SP w CoDach zawsze było całkiem fajne - fajne na ten specyficzny, hollywoodzki sposób, którego to oczekuję od takiej gry, bo dla głębokiej fabuły czy wyborów moralnych mam inne tytuły.

Edited by Terkov
Link to post
Share on other sites

Ostatni raz kupiłem ten syf. Nie wiem co mnie pokusiło. Gry nawet nie można odpalić, bo potrzeba 6gb ram! A gracze donoszą, że gra używa max 2gb ram. Na każdym forum poświęconym tej "grze" gracze donoszą problemy. Komputer jest mi wstanie uruchomić Armę 3, Metro, a tego syfu nie można nawet otworzyć. Kij, tak pogrywają, idę do konkurencji.

Już się wyżyłem, dzięki.

Link to post
Share on other sites

Ja właśnie skończyłem singla i jestem bardzo zadowolony :-) Optymalizacja fakt do poprawy [mi momentami komp wykorzystywał ponad 4gb ramu], ale nie widziałem spadku fpsów porywającego. Za to kampania jak zawsze miód i malina :-D

 

jest mi wstanie uruchomić Armę 3, Metro,

Ja w te gry byłem wstanie pograć na starym kompie [z 2008r.]. Core 2 Quad 2,4ghz, 4gb ddr2 i geforce 9800gtx. Chociaż różnica w Arma na low i Max jest kolosalna :P Metro szło praktycznie na średnich i max rozdziałce szła bardo dobrze.

Edited by MoreLike
Link to post
Share on other sites

Za to kampania jak zawsze miód i malina :-D

 

No się właśnie chciałem zapytać o co w fabule chodzi. Bo multi mnie wcale nie interesuje, jedynie właśnie część fabularna. I niestety CoDy po pierwszym modern warfare były tak głupie i beznadziejne, że uważam czas im poświęcony za stracony (może oprócz Black Opsa, tam faktycznie twist fabularny był niezły). Więc co mamy teraz? Ruscy, terroryści, obcy?

Link to post
Share on other sites

Mogę wiedzieć dlaczego to "coś" ma zajmować 60Gb miejsca na dysku? Tekstury są średnie, gra krótka, co wpływa na zajmowane miejsce? Stawiam, że twórcy zrobili sobie taki zapas miejsca na łatki, patche i inne naprawy, bo normalnie gra zajmuje niecałe 6Gb.

Normalny rozbój, "rzal" oraz wrażenie kupna czyjegoś splunięcia w twarz za sporą sumkę.

Link to post
Share on other sites

Piracone wersje podobno tną się strasznie, ściągane z innych źródeł też. Kupiłem wersje pudełkową i na ponad pięcioletnim kompie śmiga bez problemu, jedna zwiecha tylko przy wczytywaniu jednej z misji. Kampania przyjemna, fajnie się w nią gra, moim zdaniem lepsza od tej z mw3. Multi to typowe multi coda, moim zdaniem nie ma co porównywać z multi bf. Gra się fajnie i na singlu i na multi, jednemu pasuje drugiemu nie, o gustach nie ma co dyskutować.

Link to post
Share on other sites

Wszystko przez to, że ludzie zadowoleni poleca kupią gówno w pudełku. To samo tyczy sie GTA V. Wydać w cholerę kasy na grę, która nie trzyma nawet 30 klatek?! -Eeeeeeee tam, mi sie nie zacina, napraw sobie konsolę.- Eeeeee skąd, ja nie widzę tu żadnych frame dropów, hehe hehehe hehehehe. Tacy ludzie to powód obecnej sytuacji na rynku gier. Gdzie to widzieli, żeby gra za 200 zł nie była grywalna?! Idź jeden z drugim do salonu i kup samochód w którym nie działa połowa mechanizmów. Idź kup buty, zapłać za oba a w pudełku znajdz jeden. Wszyscy psioczą, ale nikt nie ma zaparcia żeby powiedzć NIE. Tłumem lećmy do sklepów i napełniajmy kieszenie twórców, którzy sprzedają szit.

 

Kupiłem PS3, żeby skończyły sie problemy z 'haczeniem' się gier na PC. Po roku uzywania trafiłem na GTA4, które rozjeb*ło mi mózg. Gra nie trzymała nawet 25 klatek. Pisałem do Sony w tej sprawie - odpisali, że to wina oprogramowania i musze czekać n akutalizację. Po aktualizacji nic się nie zmieniło. W necie znalazłem tysiące wpisów, że GTA IV nie dział płynnie. Potem przyszedł czas na FC3, który dobił mój krwawący rozpaćkany na podłodze mózg. Cała gra od początku do końca na 26 FPS.....

 

Call of dytu Ghost tez miałem kupić, bo po MW3 które chodziło idealnie bez żadnego zająknięcia miałem nadzieje na git grę. Nie kupie, ani na PC ani na PS3. Konsoli nowej generacji też kurva nie kupię, bo znając życie okaże się, że dostane kalkulator w fajnej obudowie.

 

 

Dzieki za wyrozumiałość :D

Link to post
Share on other sites
No się właśnie chciałem zapytać o co w fabule chodzi.

Beryl obejrzyj sobie może pierwszego let's playa od Remigiusza "Rock2Alone", ma pierwszą misję pokazaną. I w sumie można się z niej domyślić co się będzie działo dalej. Nie wiem co tu pisać, żeby nie spojlować krótkiej fabuły. W każdym razie jest jak zawsze epicko ;-) Chociaż brakuję takich" MOOOOMENTÓW." z MW łapiących za serce :P

 

 

@Said grałem na PC i Xboxie, i gra chodzi płynnie, chociaż na konsoli widać, że to jednak jest IW Engine [V] nadal ;-)

Link to post
Share on other sites

No się właśnie chciałem zapytać o co w fabule chodzi. Bo multi mnie wcale nie interesuje, jedynie właśnie część fabularna. I niestety CoDy po pierwszym modern warfare były tak głupie i beznadziejne, że uważam czas im poświęcony za stracony (może oprócz Black Opsa, tam faktycznie twist fabularny był niezły). Więc co mamy teraz? Ruscy, terroryści, obcy?

 

Podesłałem na PW bo gdybym wstawił tutaj to by mnie ochrzanili za spoilery, ale tutaj napiszę tylko, że możemy się spodziewać w przyszłym roku CoD: Ghosts 2.

 

@Said - zamiast kupić konsolę za kilka tysięcy lepiej przeznaczyć pieniądze na airsoft albo ulepszenie komputera (lub oszczędności) :icon_razz: Konsola się zestarzeje, trzeba będzie kupić wkrótce nową do nowych tytułów i wyniesie to kilka razy tyle co wymiana paru podzespołów w komputerze, by te tytuły chodziły płynnie na nawet średnich detalach. Gorzej jednak z produkcjami, które są tylko na konsole. Chyba, że porty z konsoli, ale w tym przypadku gorzej niż Saint's Row 2 być nie może :icon_biggrin:

Edited by WszystkoZajęte
Link to post
Share on other sites

U mnie najlepsze jest to, że zarówno na najniższych jak i na najwyższych ustawieniach gra chodzi praktycznie tak samo, tzn. takie dziwne ściny jakbym miał wciąż małe lagi. Tzn. gram od dawna w gry i wiem jak wygląda gdy sprzęt niedomaga, natomiast ta sytuacja w Ghosts to coś nowego i innowacyjnego w dziedzinie haczenia/ścin/lagów :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Zawsze byłem fanem CoD'a. Wolałem grać kampanię niż bawić się na MP w Battlefieldzie. Od multi mam cs'a którego nic nie zastąpi.

Co do ghosta to panowie z IW wyłożyli się jak mój wujek z Irlandii po pijanym czwartku. Chodzi mi to oczywiście o wydajność bo fabuła każdemu podoba się inaczej. Natomiast 60gb? 6gb ramu? Ktoś tu powariował. Mam 6gb ram, 2gb grafikę i są lagi jak po legendarnym "Komandosie". Mam nadzieję że Ghosts 2 będzie miał bardziej realne wymogi.

Link to post
Share on other sites

Któryś raz spróbowałem dać ustawienia zalecane i tym razem jakimś cudem zaczęło działać bez ścin. Z tego co ustaliłem, to głównie synchronizacja powoduje u mnie lagowanie, bo np. podwyższenie innych parametrów nie zwiększyło lagowania. No ale co jakiś czas mi teraz przelatuje brzydka różnica pomiędzy klatkami. Wydaje mi się, że uruchomienie funkcji do resetu ustawień zrobiło coś jeszcze i samymi opcjami bym tego nie zdziałał.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

W Ghoście mapy są już większe ale nie wszystkie. Na takich małych niestety system odradzania ma kłopoty z wciśnięciem kogoś na mapę. Mój gameplay gdzie fajna seria na początku rozgrywki została zniszczona przez głupi spawn tuż za plecami.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Problem solved. Zainstalowałem Windows 8.1, a co za tym idzie mam najnowszy Directx i skończyły się ściny. Teraz myślę nad lepszym monitorem, bo 60Hz trochę ogranicza :icon_smile:

Z resztą skok jest odczuwalny w innych grach także, między innymi BF4. Nie chodzi o lepszą grafikę ale właśnie o płynność, bo pomimo wielu klatek BF4 także czasem dawał odczucie jakby ludzik się potykał.

Jakby ktoś miał ochotę się bardziej zagłębić, polecam artykuł: http://www.hardocp.com/article/2013/11/24/battlefield_4_windows_7_vs_81_performance_review/1

Edited by Trapez
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...