Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Buty do długich patroli


Recommended Posts

Witam

 

Jako ze kupowałem buty ładny kawał czasu temu trochę wyszedłem z tematu i potrzebuję porady :icon_wink:

 

Z racji zmiany zawodu i wskoczenia w mundur potrzebuję butów do długich patroli pieszych (po twardej powierzchni). Co doradzicie ? Patrzyłem oferty firm bates i belleville ale nie zawiesiłem na czymś szczególnie oka. Potrzebuję dobrej wentylacji zeby nie zagotować stopy. Budżet powiedzmy do 500zł ale może być troche więcej jak będzie coś godnego uwagi. Kolor jedynie czarny.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za porady :icon_smile:

Edited by Piotro
Link to post
Share on other sites

Polecam buty HAIX:

Airpower-X21,

Airpower-P3

Haix 2005 buty w II gat., (nowe) posiadają drobne wady nie wpływające na ich użytkowość. Osobiście użytkuję takie drugi rok, bardzo wygodne, praktycznie nieprzemakalne, jedyne moje zastrzeżenie to nie najlepsza przyczepność podeszwy na lodzie i ubitym śniegu. W skali ocen 1:10 dałbym 9+.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Jak po twardej nawierzchni, czarne i z dobrą wentylacją to rozważ Gromy od Protektora. Grubo poniżej Twojego limitu finansowego, lekkie i wygodne jak adidasy a kostkę trzymają bardzo dobrze. Zajeżdżam drugą kolejną parę i jak im dam radę to kupię trzecią.

Link to post
Share on other sites

Szukam buta ,,na za rok", ale skoro temat powstał to pozwolę się podpiąć.

 

Budżet ten sam, ale chciałem czegoś skrajnie przewiewnego. Siatkowa, przepuszczająca wszystko szmata za kostkę, która po zdjęciu buta sama opada, jak w Junglach. Do tego naprawdę dobra podeszwa. Takie właśnie lepsze jungle mi się marzą- co szybko przepuszczą deszcz, ale potem wysuszą się przy ognisku, albo nawet dadzą się wykręcić. Ma ktoś pomysł gdzie szukać?

 

Pytałem w sklepach turystycznych/trekingowych, ale kręcą głowami :(

Link to post
Share on other sites

Gritex- hiking plus.

 

Bardzo lekkie, wygodne. Jeśli chodzi o wielogodzinne marsze to są to jedyne buty w jakich nie odczuwałem zmęczenia w stopach. Są idealne do lasów i bagien i właśnie na patrole. Stopa się nie poci i jest sucha pomimo chodzenia w wodzie (poniżej kostki). Oczywiście jak o każde buty trzeba o nie dbać. Na mokre tereny dodatkowo nakładam warstwę tłuszczu.

 

Do butów dobrze używać co jakiś czas kremu do skór. Jakieś 10zł w obuwniczym.

 

Wadą jest brak typowego dla butów wojskowych wzmocnienia no i trzeba o dbać bo to w końcu skóra.

Link to post
Share on other sites

Cześć .Też stoję przed dylematem takim samym jak właściciel tematu. Buty czarne na lato i do długich wędrówek. Tylko czy haixy z goretexem... Goretex działa na zasadzie odprowadzania wilgoci kiedy w bucie ciepło a na polu zimno a nie kiedy w bucie mamy patelnie a na polu piekarnik... Wg mnie buty z gore na lato to głupota. Tak załatwiłem sobie stopy i miałem grzybicę :icon_neutral2: Na wiosne zakupiłem Lowa Elite Desert i poowiem że spełniły moje oczekiwania a tą ich "wagę" wcale nieodczuwam :icon_biggrin: Teraz znalazłem coś co powinno Cię Piotro zainteresować : Lowa Elite Patrol - http://butywojskowe.pl/product_info.php?cPath=24&products_id=48 rozmawiałem z paroma osobami z "firmy" to mówią że bajka. Dla mnie wadą w nich jest brtak otoku gumowego na czubkach... Ale to już wg indywidualnego uznania każdy sam dobiera. Tylko niestety jak na buta z górnej półki ma swoją cenę.

Edited by snajperswd11
Link to post
Share on other sites

Szukam buta ,,na za rok", ale skoro temat powstał to pozwolę się podpiąć.

 

Budżet ten sam, ale chciałem czegoś skrajnie przewiewnego. Siatkowa, przepuszczająca wszystko szmata za kostkę, która po zdjęciu buta sama opada, jak w Junglach. Do tego naprawdę dobra podeszwa. Takie właśnie lepsze jungle mi się marzą- co szybko przepuszczą deszcz, ale potem wysuszą się przy ognisku, albo nawet dadzą się wykręcić. Ma ktoś pomysł gdzie szukać?

 

Pytałem w sklepach turystycznych/trekingowych, ale kręcą głowami :(

 

Może takie cuś?

http://www.equipped.pl/otb-junglelite/

Szybki risercz przez gugla pokazuje $170 na ebaju.

 

Swoje Jungle robi też Meindl (bodajże Królik rozpisywał się kiedyś o nich w samych superlatywach w jakiejś gazecie), ale kosztują 900zł...

 

 

Oczywiście teoretyzuję, żadnych nawet na oczy nie widziałem.

Link to post
Share on other sites

Ja także mogę polecić Haixy, w zasadzie większość modeli pół na pół skóra i materiał będzie ok. Mam Airpower P6 High już od dłuższego czasu i bardzo je sobie chwalę (zajrzyj 5775.pl, akurat mają promocję na wszystkie Haixy). Ponadto jeśli interesują Cię nowości to sprawdź też te buty http://5775.pl/obuwie/79-eagle-black-patrol.html . Sam nie nosiłem, ale kumpel nabył i póki co same pozytywy, może i ja się kiedyś skuszę, bo chyba są ciut tańsze :icon_razz2:

Pozdrawiam,

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...