Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Użytkownik] virustron - nie polecam.


Recommended Posts

Zapraszam do zapoznania się z moim zdaniem na temat użytkownika virustron w jego temacie:

http://forum.wmasg.p...02#entry1863202

 

Gdyby temat został usnięty:

 

screenshoty z jego tematu:

http://imageshack.us...9/2761/wqnf.png

http://imageshack.us...21/1599/ge8.png

 

i cytat mojego posta:

 

Że mogłeś wpaść na podobny pomysł i w tym samym czasie, krótko po mnie ogłosić się z taką samą formą sprowadzania towarów zza granicy, jak ja tutaj: http://forum.wmasg.p...tepne-w-polsce/

- doskonale rozumiem.

 

Że nazwa Twojego tematu:

"(...)Szero pojęty szpej niedostępny w Polsce!"

przypadkowo brzmi prawie tak samo jak nazwa mojego:

"(...)Szpeje niedostępne w Polsce!"

 

- mogło się zdażyć.

 

Że sam post, przez jego układ, np u Ciebie -

F.A.Q - Bezpieczeństwo, Dostawa, Płatność.

wygląda tak samo jak u mnie -

F.A.Q - Bezpieczeństwo, Wysyłka, Płatność.

 

też prawdopodobne i niby nic.

 

Że sama treść tego co w nim napisałeś:

 

 

 

To już właściwie słowo w słowo skopiowane to, co sam napisałem, drobnie zmodyfikowane:

 

 

 

...ale okay, mogła nas ta sama wena natchnąć. Przecież możliwe, nie?

 

Że w swojej ofercie, przypadkowo wystawiłeś po kolei dziesięć pierwszych produktów z mojej oferty - no cóż, nikt Ci tego nie broni, z konkurencją trzeba walczyć.

 

 

Ale że już po prostu kompletnie bezczelnie, bez mojej zgody, skopiowałeś SŁOWO W SŁOWO na swoją stronę internetową moje opisy produktów, nad którymi siedziałem dobre pare godzin i ze słownikiem w ręku tłumaczyłem je z opisów zamieszczonych po angielsku przez dystrybutorów - dla mnie jest to już po prostu zwykłe sku***syństwo, brak poszanowania dla cudzej pracy i zwykły plagiat w celu osiągnięcia własnych korzyści.

 

Drobny przykład, bo kolega Virus zaraz pewnie to usunie i już nie będzie śladu:

 

Mój opis lunety ACOG:

 

 

I dokładnie ten sam tekst na stronie kolegi Virusa:

http://asg.p.ht/inde...troller=product

 

Screenshot, zanim to usunie: http://imageshack.us...7/8610/hm3c.png

 

Mój opis kolimatora Sunshader:

 

 

i dokładnie ten sam tekst na stronie Virusa:

http://asg.p.ht/inde...troller=product

 

Screenshot: http://imageshack.us...5/9836/ai7o.png

 

 

Temat zgłoszony administracji jako plagiat i naruszenie cudzej własności intelektualnej.

Jeżeli jednak z jakiegoś powodu to, co kolega virustron zrobił przejdzie bez echa i dalej będzie się ogłaszał w taki sposób - wiedźcie tylko, z jakim typem człowieka spędzacie czas na strzelankach i robicie interesy.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście chodziło o użytkownika virusotron - drobna literówka, nie mam już możliwość edycji nazwy tematu.

 

Aha, no i oczywiście temat użytkownika:

http://forum.wmasg.pl/topic/140487-gazety-u-virusa-import-z-calego-swiata-zamowienia-indiwidualne-i-grupowe-szero-pojety-szpej-nie-dostepny-w-polsce/

I dla porównania mój:

http://forum.wmasg.p...tepne-w-polsce/

Edited by _Mnichu
Link to post
Share on other sites
Guest dante44

Właśnie Wegorz świetnie wyjaśniłeś. Ja również nie widzę nic karygodnego, ludzie kopiują opisy z internetu na większości aukcji jak i ofert. Osobiście wybiorę użytkownika który zaoferuje mi towar taniej bo jakościowo to będzie to samo.

Link to post
Share on other sites

Jasne, że nie. I tak jak to opisałeś, powinna wyglądać zdrowa konkurencja. Chcę tylko napiętnowąć sposób w jaki to wszystko robi, co łagodnie mówiąc, jest mocno nieetyczne - czyli ctrl-c, ctrl-v tego, co ja napisałem.

 

 

Ja również nie widzę nic karygodnego, ludzie kopiują opisy z internetu na większości aukcji jak i ofert.

Jest tylko drobna różnica między kopiowaniem takiego opisu, który oferuje producent czy dystrybutor dla sprzedawców, a między kopiowaniem po prostu słowo w słowo, tego, co zrobił inny użytkownik forum, w celu osięgnięcia własnych korzyści - już nawet nie chodzi mi o formę - ale opisy, regulamin - nawet się nie wysilił.

Link to post
Share on other sites
Guest dante44

@ Mnichu ja rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale przegrasz tą rywalizacji - na razie przegrywasz. Konkurent ma większą ofertę (ściąga też magazynki) jak będzie miał lepsze ceny no cóż , chyba sam rozumiesz jakie są prawa wolnego rynku. CO nie jest prawem zakazane jest dozwolone. Mnie kupującemu interesuje jedynie cena,czas dostawy i jakość .

Link to post
Share on other sites

Nie zrozumiałeś mojego przesłania - nie chodzi mi o jakąś 'wygraną' czy zapewnienie sobie monopolu na import zza granicy na WMASG. Nie odczuwam zresztą, żebym w jakiejkolwiek kwestii przegrywał.

 

Chodzi tylko o okazanie zachowania virusotrona - wg mnie jest kompletnie niewłaściwe, nie potrafi nawet się przyznać, uderzyć ręką w pierś, że właściwie skopiował moją pracę, wymyślając jakieś wymówki.

 

I nie jestem w tej opinii odosobniony, jak widać po komentarzach w jego temacie:

http://forum.wmasg.pl/topic/140487-gazety-u-virusa-import-z-calego-swiata-zamowienia-indiwidualne-i-grupowe-szero-pojety-szpej-nie-dostepny-w-polsce/

Link to post
Share on other sites
Guest dante44

No spoko, tak jak napisałem mnie obchodzi jedynie szerokość asortymentu, cena i szybkość dostawy. Wy możecie załatwiać swoje sprawy na drodze sądowej a nie wylewając żale na forum ...

Link to post
Share on other sites

Pisząc taki tytuł wrzucasz go do jednego worka z oszustami, którzy wyłudzili pieniądze albo wysłali trefny towar. Tym bardziej, że użytkownik który nie wejdzie tutaj i nie przeczyta, że chodzi jedynie o spinę z opisami może również uznać go za oszusta. Jak dla mnie to jest to oczernianie i próba zdyskredytowania osoby. Jeśli boli cię ta sytuacja to załóż sprawę w sądzie zamiast zniesławiać tytułem tematu.

 

Mam gdzieś czy to jest ctrl+c i ctrl+v - jak już wspomniano liczy się asortyment, cena i czas dostawy, a tematy [użytkownik] virustron - nie polecam. zakładaj jeśli virusotron cię oszuka.

Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites

Nikt tu się nie będzie sądził, bo nikt z nas nie ma powodów ku temu, virusotron nie złamał żadnego prawa.

 

Mamy jednak choćby coś takiego, jak regulamin forum

 

Niedopuszczalne jest korzystanie przez użytkowników z WMASG.pl w sposób sprzeczny z prawem, zasadami współżycia społecznego, dobrymi obyczajami, zasadami przyjętymi na WMASG oraz Netykietą, stanowić może to dla Redakcji podstawę do natychmiastowego zamknięcia WMASG.pl dla danego użytkownika oraz do skorzystania ze środków przewidzianych przez prawo.

 

Już nawet mniejsza o regulamin, ale jeżeli taka zrzynka, którą dokonał viruostron dla własnych korzyści jest akceptowaną zasadą współżycia społecznego albo dobrym obyczajem - to naprawdę, przerażają mnie wasze wartości.

 

Pisząc taki tytuł wrzucasz go do jednego worka z oszustami, którzy wyłudzili pieniądze albo wysłali trefny towar. Tym bardziej, że użytkownik który nie wejdzie tutaj i nie przeczyta, że chodzi jedynie o spinę z opisami może również uznać go za oszusta. Jak dla mnie to jest to oczernianie i próba zdyskredytowania osoby.

 

Nie widzę żadnego oczerniania w napisaniu, że nie polecam kogoś. Mnie też ktoś mógłby nie polecić, bo napisałem, że zrobie zamówienie rano, a zrobiłem wieczorem. I okay - jest to jakiś argument, przyjmuję na klatę skoro było by to prawdą. I tak jak dla kogoś, może to być powód, aby nie zrobić u mnie zamówienia, tak ktoś inny nie widział by w tym problemu - tak samo jak i Ty nie widzisz niczego złego w zachowaniu virusotrona i liczy się dla Ciebie tylko to, kto z nas będzie mieć lepsze ceny i większy asortyment.

 

Nazwa tematu - [użytkownik] virustron - nie polecam. - może w tej chwili inaczej bym ją zredagował (choćby bez błędu w nazwie użytkownika) - ale gdy widzi się coś takiego, jednak krew człowieka zalewa.

 

Konkurencja jest dobra, gdy jest zdrowa. Ale pójście na łatwiznę, przez wykorzystanie kogoś pracy - jest po prostu nie fair i nieetyczne.

Edited by _Mnichu
Link to post
Share on other sites

Jak już bawisz się w cytowanie regulaminów

Prywatne porachunki

Prywatne porachunki załatwiaj osobiście lub korzystając z Prywatnych Wiadomości, nie zaś na forum publicznym.

co właśnie czynisz.

Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...