Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nie starcza gazu na wystrzelenie 25 kulek!


Recommended Posts

Siema. Mam ostatnio problem z moim Sig'em 226 od TM. Mianowicie gdy napełniam magazynek na full butlą, pakuje do niego 25 kulek, to niestety po 18-20 strzele, zamek się zatrzymuje "syfonuje" reszte gazu. Mam zamontowaną tam konwersje metalową guardera, czy to może być przyczyna? Co mam zrobi, stosować mocniejszy gaz? Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Tak, wszystko czyściutkie, na samrowene, no a klamka nie ma nawet 300 kulek za sobą. Na stockowym zamku, nie wiem od początku mam metalowy, ale myśle, że napewno było by lepiej, bo jednak plastki jest dużo "lżejszy" niż metal. Boje się tylko, że na mocniejszym gazie, zaraz pójdzie coś w środku.

Link to post
Share on other sites

Osobiście nie mam klamki na GG ale kiedyś będąc w sklepie pytałem sprzedawcę odnośnie tych właśnie klamek (przez chwilę byłem zainteresowany kupnem czegoś na GG) i usłyszałem tylko ze to bez sensu ponieważ ilość smaru w gazach dostępnych w na rynku jest zbyt mała aby uszczelka miała dobre smarowanie i magi po jakimś czasie przepuszczają gaz (facet raczej dosyć długo się replikami zajmuje więc prawdopodobnie ma troszkę więcej niż trochę racji) więc sprawdziłbym najpierw czy zwyczajnie mag nie przepuszcza gazu (w sumie najbardziej logiczny pomysł).

 

Jeśli mag przepuszcza gaz to strzelałbym że może pomóc np. załadowanie odpowiedniej ilości smaru do pojemnika na GG w magu (o ile to w ogóle możliwe) ale nie znam się aż tak dobrze na tym więc tylko zgaduję i dobrze by było żeby ktoś kto się zna na takich klamkach się co do tego wypowiedział albo żebyś zapytał kogoś z znajomych czy mają na to jakiś sposób.

Edited by marcin3340
Link to post
Share on other sites

Mam ten sam problem,zmieniałem zawory na te niby o zwiększonej przepustowości (Element) i dalej to samo jedyne co pomogło to zostawienie magazynka na słońcu aż się nagrzeje wtedy wszystkie kulki można wystrzelić i kopie dwa razy mocniej.Tak więc ja też nie rozwiązałem tego problemu może Dexter coś poradzi w tym temacie? Testowane na trzech różnych magazynkach

Link to post
Share on other sites

Mam ten sam problem,zmieniałem zawory na te niby o zwiększonej przepustowości (Element) i dalej to samo jedyne co pomogło to zostawienie magazynka na słońcu aż się nagrzeje wtedy wszystkie kulki można wystrzelić i kopie dwa razy mocniej.Tak więc ja też nie rozwiązałem tego problemu może Dexter coś poradzi w tym temacie? Testowane na trzech różnych magazynkach

 

A próbowałeś wymienić sprężynę kurkową na mocniejszą? Co to za klamka? Jakie modyfikacje przeprowadzałeś?

 

 

marcin3340 gościu naopowiadał Ci bzdur więc nie powielaj tego. Ludziom magazynki miesiącami trzymają gaz, więc jak to wytłumaczysz?

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Klamka tak jak w temacie SIG P226 od TM z konwersją Guardera.To co było wymieniane to tylko konwersja reszta stockowa niestety nie mogę sprawdzić na oryginalnym zamku ponieważ nie posiadam go kupiłem używkę i nie było go w zestawie.A sprężyny kurkowej nie wymieniałem.

Link to post
Share on other sites

W magu na ggaz zawsze musi być troszkę gazu, by oringi nie padały. Szczelny magazynek bez problemu trzyma gaz kilka ładnych miechów - np. przez całą zimę i wiosnę. W wypadku przytrzymywania pustego magazynka, oringi jakby ssychają się i później są nieszczelności. Żaden gaz z silikonem nie zapewnia odpowiedniego smarowania - trzeba co kilka wystrzelonych magazynków, rozebrać zawory i psiknąć trochę olejku silikonowego.

 

A co do syfonowania - zwykle powodem jest nieszczelność na układzie magazynek-nozzle. Uwalniany na boki gaz powoduje zamarzanie ruchomych elementów, zwłaszcza metalowych. Oczywiście szybciej dzieje się, to gdy temp na zewnątrz jest poniżej 15+, natomiast w upale cieplutkie gaziaki chodzą lepiej - przykładowo, meu 1911 WE kumpla strzela zwykle tak sobie, 15 kul na jednym nabiciu i to bez szału, nozzle tam często zamarza... ale ostatnio podczas upałów, gdy replika nagrzała się na stole, 1 nabicie wystarczało na oddanie mocnych 30 strzałów.

 

Poza tym, nikt wyrocznią nie jest, nawet Dex. Każdy ma jakieś zdanie, poparte doświadczeniem, mniejszym lub większym. Warto zapytać i się czymś sugerować, ale nie można być całkowicie bezkrytycznym.

Link to post
Share on other sites

Jak napisałem nie mam klamki tego typu więc pisałem na podstawie zasłyszanej opinii, nie napisałem także że facet jest nieomylny może miał jakieś negatywne doświadczenia z gazami itp. nie wiem. No i opierałem się też na tym co wiem o gaziakach na CO2 (tylko taką replikę mam) i z mojego punktu widzenia w przypadku niskiej wydajności gazu powodem jest nieszczelność no ale CO2 a GG to jest jednak różnica.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...