Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AGM 003 vs. Beretta STTI


Recommended Posts

Witam!

Muszę kupić replikę, którą będę używał jako replikę główną gdy nie będzie dostępu do mojego Boyca. Mam ograniczony budżet, więc biorę pod uwagę dwie opcje: strzelba AGM MP003 lub pistolet Beretta M92 od STTI. Replika ta będzie używana okazyjnie, ale jako broń głowna.

Czy gaziak od STTI będzie mógł konkurować z elektrykami?

Co wy byście wybrali?

Link to post
Share on other sites

Ja bym wybrał AGMa z przynajmniej dwóch powodów.

1. Brak problemów w zimę (nie liczę problemów z gumką HU, ale te i w STTI mogą się zdażyć) - sprężyna będzie działać, ale gaz z gaziaka przy niskich temperaturach może uciekać co uniemożliwi korzystanie. Kumplowi gaz uciekał już przy jakiś +10-15 stopniach.

2. Koszty. Koszty korzystania z AGMa to tylko replika i kulki. Do gaziaka trzeba dokupować gaz. Myślę, że jeśli gaziak miałby być repliką główną to gaz szybko by Ci się kończył.

Osiągów nie porównam - nie miałem Beretty.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

AGM 003 to świetna replika (Beretty STTI nie znam, sam używam KJW), tylko powiedzcie, w jaki spisób oceniacie precyzję i powtarzalność strzału, skoro ta replika w standardzie nie ma przyrządów celowniczych ?

@ossa - nie wiem jakie stawiasz sobie kryteria dla broni głównej, ale wg mnie zarówno shotgun, jak i pistolet są raczej bronią zapasową niż pierwszego wyboru.

Link to post
Share on other sites

@ossa - nie wiem jakie stawiasz sobie kryteria dla broni głównej, ale wg mnie zarówno shotgun, jak i pistolet są raczej bronią zapasową niż pierwszego wyboru.

Być może dopiero zaczyna.

Z tego co wiem obie repliki są świetne, ale sprężyniak to mimo wszystko sprężyniak - łatwiejszy w obyciu. Z elektrykami chyba nie masz co liczyć na równą konkurencję.

Z drugiej strony, pistolet zawsze może służyć jako boczniak, więc według mnie, prędzej czy później każdy poważny ersoftowiec (:P) powinien przynajmniej zastanowić się nad posiadaniem takiego.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

AGM fajny sprzęt, w miarę odporny dość celny jak za 60zł to nie ma nic lepszego :icon_smile:

Bardzo przyjemnie mi się z tym biega.

AGM polecam, jednak zrobiony jest z gównolitu, i z jego wytrzymałością krucho. Ja swojemu musiałem naprawiać już zespół spustu, jednak nadal śmiga.

Link to post
Share on other sites

Miałem AGMa kiedyś, chyba łącznie 3 sztuki i w każdym poszła atrapa magazynka rurowego.

Zasięg i celność bardzo dobre.

 

Teraz mam jako boczniaka beretę STTI, zaliczyła kilka upadków, ostatnio wpadłem do dziury i zatrzymałem się na kaburze z beretą w środku. ledwo małe otarcie chwytu. Zaliczyłem zerwanie spustu ale wklejenie kawałka plastiku pomogło. Zasięg porównywalny z dużo droższymi replikami. W niedzielę porównałem z jakimś coltem Co2 za około 500zł i kulki niosło na podobną odległość ale celnosć niestety słabsza.

 

Na pewno AGM będzie strzelał dalej i celniej a przy tym taniej. Bereta jest ok jak potrzebujesz czegoś do budynków jako boczniak ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam do was kilka pytań odnośnie strzelby AGM 003. Jak należy jej używać, aby wytrzymała sporo czasu? Chodzi mi o to, co należy robić, a czego nie robić. Wiele osób pisze o pękaniu tłoku. Czy jeżeli będziemy z niej strzelać po dociągnięciu atrapy magazynka rurowego, to możemy być spokojni, że nic nie pęknie? Kiedyś kupiłem "replikę" na allegro, lecz po 1-2 tygodniach pękł tłok. Czy tutaj będzie tak samo? Bardzo mnie podekscytowało ASG, a nie chcę się rozczarować z powodu chińskiej zabawki :icon_neutral2: . Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...