Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Omegę też bym sobie darował.

Miałem styczność z prowadzącym na jednych z zawodów - wtedy nie wiedziałem kim jest i czym się konkretnie zajmuje - non stop tylko chodził i wszystkim opowiadał nt. swojego ośrodka/firmy szkoleniowej. Szczegółów niestety nie podawał - wszystko było "tajne" albo "wiesz nie mogę powiedzieć, rozumiesz"...

 

Certyfikat ze szkolenia w Rosji to nie jest wielki problem. W Polsce takowe też różne szkoły sztuk walki/instytucje zajmujące się tego typu sprawami różne certyfikaty wydają. Niestety nie są one nigdzie wiążące.

 

Omega nawet rozsyłała swoją ofertę szkoleniową grupom airsoftowym - wiem na pewno o jednej takiej ekipie.

Na pytanie czy dają jakiś certyfikat odpowiedź brzmiała "wiesz certyfikat mogę wam wystawić, ale nim to sobie możesz d... podetrzeć".

 

Do tego zdjęcia w galerii ze zmianą magazynka w AK/AKM rodem z "koła duty" jest śmieszne i lekko mówiąc mało praktyczne.

Jeżeli ktoś chce iść tam tylko postrzelać i kilku rzeczy się dowiedzieć rekreacyjnie tak jak to jest zaprezentowane na fotkach w galerii to dlaczego nie. Rekreacyjnie tak, inaczej nie ma sensu.

Jednym szkoleniem strzelać się nie nauczysz, tak samo obsługi broni palnej itd.

 

Radzę Ci lepiej zapisać się do klubu strzeleckiego, trenować na pneumatyku i bocznym zapłonie, zrobić patent strzelecki, licencję PZSS i startować w zawodach.

Wyjdzie o wiele lepiej, a do tego będziesz miał państwowe papiery (patent, licencja). W późniejszym czasie jak się wciągniesz i masz odpowiedni wiek to możesz wyrobić pozwolenie na broń palną do celów sportowych.

Link to post
Share on other sites

Ja również słyszałem różne wypowiedzi, ale ziomek z mojego miasta strzela z nimi regularnie i chwali. Na FB też mają trochę wychwalających fanów. Sergiei pisze też od niedawna na Sofrep.com. Cóż. Chciałem iść do nich zobaczyć na szkolenie z Glocka. Ale 2000zł to IMO przesada. w E.S.A jest za 1300zł. I sam co prawda nie byłem ale dwóch znajomych wojaków robiło u nich szkolenia i byli mega zadowoleni (robili pistol/carbine). Wieć jeśli do wlkp możesz podjechać to jako tako mogę polecić E.S.A

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Czerwony Bór, okolice Łomży. Przed wykupieniem terenu przez powyższą firmę odbywały się tam dobre strzelanki :icon_wink:

 

Cytat ze strony

Szkolenia zaawansowane organizujemy w specjalnie do tego przygotowanych ośrodku szkoleniowym w Czerwonym Borze koło Łomży. Na 8,5 ha powierzchni leśnej znajduje się zbiornik wodny o pow. 0,5 ha, jeden budynek jednokondygnacyjny z 8 pomieszczeniami, jeden budynek pieciokondygnacyjny, tor do jazdy samachodami terenowymi i qudami, pole paintballowe, tor przeszkód oraz strzelnica do strzelania z broni palnej od 0 do 100m.
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jedyny szeroko akceptowanym "certyfikatem" ze szkolenia strzeleckiego są papiery wystawiane przez PZSS - Patent Strzelecki oraz uprawnienia instruktora strzelectwa sportowego. Wszelkie firmy szkolące "bojowo" i wystawiające swoje "certyfikaty" to komercja dobra do powieszenia nad kominkiem. Nie mówię, że nie szkolą dobrze, bo w wielu firmach uczą prawdziwi profesjonaliści. Ale certyfikat to po prostu wydruk, który ładnie wygląda. Równie dobrze możesz go sobie sam wydrukować.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...