Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolby - AK47/74 - Temat ogólny


Recommended Posts

Panowie w cm 0.36 złamał mi się zaczep kolby, czy jak to się tam nazywa. Zaczepy ułamały się przy pierwszych śrubkach. Wygląda to mniej więcej tak: http://www.wrzucajfotki.pl/dm-DEM4FY3T.jpg

Chciałbym to wyjąć i wymienić ewentualnie pokombinować, żeby jakoś zamontować tą kolbę, tylko nie znam się na AK i czy muszę coś rozkręcać, wyjmować GB lub coś w tym rodzaju, bo nigdzie demontażu nie mogę znaleźć, a po dobroci zejść nie chcę, a nie wiem czy coś to trzyma, czy po prostu trzeba użyć siły. Przy okazji jak macie jakieś linki do takiego zaczepu to możecie podrzucić.

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...
  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Ale rzeźbę chcesz zrobić :P

Pamiętam, że ktoś robił kiedyś adapter do kolby emkowej wycinając ten metalowy blok z zawiasem z kolby i wpasował na niego prowadnicę - może w ten sposób by pykło, tzn na ten blok wpasować kolbę magpula.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, -Otto- napisał:

Pamiętam, że ktoś robił kiedyś adapter do kolby emkowej wycinając ten metalowy blok z zawiasem z kolby i wpasował na niego prowadnicę 

To byłem ja i zdaje się, że coś podobnego zrobił też 0wn :c :c

k2.jpg

k6.jpg

k1.jpg

 

Dlaczego rzeźbę? ;)
Taka 74'ka całkiem przyjemnie wygląda:

T9P3Fh.jpg

F4Jjbc.jpg

<foty z sieci - body z wersji ze stałą kolbą (74)>

Link to post
Share on other sites

Faktycznie, to byłeś Ty :D

Na 74 to nie rzeźba, bo jest jak powinno być.
Natomiast na 74M to jest rzeźba, bo kolba jest na obsadę kolby stałej, a nie składanej. Nie mówię, że finalnie nie będzie to wyglądało spoko, ale że trzeba będzie rzeźbić :P

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 4 months later...
  • 2 years later...
  • 5 months later...

Witam. Od kilku dni szukam kolby sklejkowej do swojego kałacha od LCT LCK74M i nigdzie w Polsce nie mogę takiej znaleźć, a na zagranicznych sklepach są w chorych cenach + koszt wysyłki trzeba doliczyć. Aktualnie staram się znaleźć alternatywę, dostępne są kolby E&L, wygląda dobrze, ale z tego co się orientuje to E&L w swoich replikach miejsce na baterie ma w body, a w kolbie jest jedynie miejsce na zestaw do czyszczeni. W LCT miejsce na baterie jest w kolbie. Tutaj właśnie nie wiem czy ta kolba będzie pasowała, a jak będzie się zgrywała z mocowaniem to czy będzie szło ją w jakiś sposób przewiercić żeby akumulator mógł przejść. Nie mam doświadczenia z replikami i będę wdzięczny za każdą pomoc bo ludzie, którzy te kolby sprzedają sami nie wiedzą co i z czym, więc pozostaje mi forum.

Kolba E&L którą chcę wsadzić pod LCT:

https://gunfire.com/pl/products/drewniana-kolba-do-replik-typu-ak-74-1152204266.html

Jakby jednak nie dało się jej przerobić to chętnie pozna wasze propozycje. 

 

Edited by firuell
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...