Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Imax B6 + turnigy = connection break


Recommended Posts

Witam.

Mam problem z naładowaniem jednego pakietu Turnigy nano-tech 7.4v 1300mAh. Otóż po jego podłączeniu i wciśnięciu strat po chwili wyskakuje komunikat "connection break". Ładowarkę mam od półtora roku i jeszcze nigdy nie miałem czegoś takiego. Naładowałem/ rozładowałem nią dużo pakietów różnych woltaży i pojemności. Dodam że w/w pakiet jeszcze nigdy nie był ładowany! Nówka sztuka prosto z pudełka, tylko wtyczka wymieniona na T.

Moje pytanie brzmi gdzie leży problem i w czym? Wtyczkę w baterii zmieniałem i nic to nie dało... Ładowarka inne pakiety ładuje bez problemu, czyli wina leży jednak chyba po stronie pakietu?

Co mam zrobić w takiej sytuacji?

 

Pozdrawiam.

Yoogi

Link to post
Share on other sites

Czy podczepiłeś obie wtyczki ? Czy jest poprawnie to wszystko podłączone ? Nie zamieniłeś plusa z minusem ? Sprawdź ew. multimetrem czy chińczyk nie pomylił kabli i na plusie masz minus (miałem taki przypadek w Turnigy).

Link to post
Share on other sites

seger, pomylone bieguny to chyba nie to, bo wyskoczyłby komunikat o złej polaryzacji, czy coś takiego. Skoro ładowarkę masz od pewnego czasu, to pewnie nie zapomniałeś o podpięciu obu wtyczek. Może być tez zrypana wtyczka od balansera i słabo trzyma przerywając czasem i dlatego "connection break". Nie wiem, dziwna sprawa.

Link to post
Share on other sites

A co instrukcja mówi na temat ""connection break" a no to, że wtyczka jest niepodłączona od baterii, złącze od balansowania czy odwrotna polaryzacja nie ma znaczenia. Jedyne co możesz zrobić to miernik w dłoń i szukać gdzie na baterii nie ma napięcia, czy na kablach czy na wtyczce.

Link to post
Share on other sites

Zapomniałem dodać najważniejszego... repliki strzelają na tej baterii ( dokładnie 3 repliki - beryl Aresa, M249 A&K i Cyma 031)

Naprawdę nie wiem o co może tu chodzić, bo odwrotna polaryzacja czy zaniedbałe wtyczki odpadają.

 

Dałem replikę znajomemu żeby spróbował na innej mikroprocesorówce ją naładować i czekam na rezultaty

 

------------------------------------------------

 

Baterię dałem koledze aby naładował ją swoim Imaxem b6 i co bardzo dziwne - udało mu się bez żadnych problemów... Podobno podłączył, włączył ładowanie i się naładowała. W takim razie wina jest po stronie mojej ładowarki. Proszę o pomoc, bo nie po to mam mikroprocesorówkę żeby dawać swojego 1 z 4 lipoli koledze do ładowania :/

Edited by seger
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Sorki za odgrzewanie kotleta i post pod postem, ale brak opcji edytuj. Odgrzewam z racji tego że problem nie znikł i nadal jest z danym pakietem, mimo że kolega naładował go u siebie takim samym IMaxem bez problemu... U mnie inne batki ładuje bez problemu tylko z tą jedną się pokłócił :/ Jest to dla mnie duży problem i nie wiem co z tym czynić. Ma ktoś jakieś pomysły?

 

Podsumowując, mój IMax B6 ładuje wszystkie pakiety, tylko przy Li-Po Turnigy 7.4 1300mAh wyskakuje Connection Break. Na innej mikroprocesorówce batka się naładowała i śmiga jak głupia. Dodam że od czasu jak kolega ją naładował nie musiałem jej jeszcze ładować, bo nie było takiej potrzeby. Mam kilka replik i kilka batek i po prostu batka sobie leżała, aż w końcu po strzelance na niej, trzeba ją podładować. W czym jest problem?

Edited by Yoogi
Link to post
Share on other sites

Myślę, że tak naprawdę nikt nie wie. To może być coś w oprogramowaniu, to może być wada ładowarki, może coś wtyczka nie stykać (imho najbardziej jednak prawdopodobne). Możesz spróbować:

- odsłonić kawałek izolacji przewodów w baterii i złapać się krokodylkami

- zrobić przejściówkę T wtyk na odsłonięte kable i złapać krokodylkami

- zrobić własną przejściówkę banan - wtyk T

- wymienić złącze T w baterii na inne

- wymienić złącze T w baterii na inne T (inny egzemplarz)

- zamienić się z kimś na ładowarki

- sprzedać ładowarkę i kupić inną

- sprzedać pakiet i kupić inny

 

Jeśli nikt nie miał takiego problemu (a sądząc po braku odpowiedzi - nie miał lub nie chce się przyznać) to my też niczego nie wymyślimy.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za odpowiedz! Wtyczka jest T i tu i tu (jedyna poprawna wtyczka w ASG moim zdaniem) Już ją wymieniałem i w baterii i w ładowarce, nic to nie dało, przejściówkę robiłem, nie dało to nic... spróbuje krokodylkami na gołe kable, jeśli coś to da, to dam znać ;) Wada moim zdaniem chyba leży bardziej po stronie ładowarki, bo w pakiecie nie ma co szwankować O.o Zauważyłem że wina leży na połączeniu pakietu z ładowarką - tu jest chyba problem i postaram się go jakoś rozwiązać. Jeśli to nie pomoże to zacznę kombinować nad kupnem nowej lub wymianą :/

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Miałem podobną sytuację w Turnigy Accucell 6, okazało się, że padła w jakiś sposób ścieżka przy złączach od balansowania, porobiłem obejścia cienkim przewodem i śmiga bez żadnego problemu. Weź multimetr, ustaw sprawdzanie ciągłości obwodu albo opór i sprawdź czy piny zaznaczone na czerwono mają połączenie z tymi zaznaczonymi na zielono(3 pierwsze od prawej strony), czyli górny prawy pin z dolnym prawym pinem, środkowy ze środkowym itd.

ImaxB6_6.jpg

Jeśli na którymś nie będzie połączenia trzeba będzie lutować. Ja obstawiam na awarię w tym właśnie miejscu, mimo to ładowarka jest jak najbardziej do odratowania.

Edited by Watson2195
Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy kabel którym podłączasz baterię do ładowarki jest cały. Kiedyś tak miałem że nie ładowało, kabel wyglądał na całkowicie sprawny, a po podłączeniu było connection break. Podłączyłem kable z batki bezpośrednio do ładowarki i działało normalnie.

Edited by puzel
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Sorki że odgrzeję trochę, ale w końcu wszystko się wyjaśniło. Wina jednak leżała nie po stronie ładowarki, a po stronie pakietu. Kabel przy pakiecie łączący cele się uszkodził i ładowarka to wykryła, a repliki strzelały. Nie wiem dla czego strzelały dobrze i wtedy było wszystko dobrze... tylko podczas ładowania był problem. Kabel wymieniłem i problem znikł.

 

Dzięki wszystkim za pomoc i naprawdę wasze informacje się przydały! Jeszcze raz dzięki dla wszystkich!

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...