Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MTP (Multi-Terrain Pattern)


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chcę sobie kupić jakąś kurtkę na strzelanki (i pewnie na codzień też) i myślę o czymś w MTP. Zależy mi żeby to było w miarę nieprzemakalne, bo idzie jesień i pogoda się lepsza nie robi. I tu pytanie-iść w zwykłego smocka czy w gore? Bo mam takie wrażenie, że smock-smock i smock-gore to dwa różne ciuchy. Jeślim w błędzie to proszę o poprawienie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mam kilka pytań odnoście MTP. A mianowicie:

1) Czy jest kilka rodzajów MTP? (Nie mówię tu o mieszance materiałowej, że to na wiatr, to na ciepło) chodzi mi o kolorystykę (możliwę, że różnicę czyni aparat). Dla przykładu - znalazłem taką, bardziej zieloną (i to jest chyba rzeczywisty kolor) http://allegro.pl/brytyjska-koszula-combat-shirt-mtp-ubacs-m-170-90-i4855808655.html i taką, bardziej piaskowo-pustynną - http://allegro.pl/wojskowa-koszula-ubacs-combat-shirt-multicam-mtp-l-i4786689607.html Wyżej widziałem, że ktoś poruszył tą kwestię, ale zdjęcia nie działają, stąd pytam, coby być w 100% pewnym.

2) Pytanie wynikające niejako z poprzedniego - jaki kolor hełmu i reszty "oprzyrządowania" ? Wydaje mi się, że Olive ?

3) Orientuje się ktoś w rozmiarówkach MTP ? Bo jako, że jestem dość lichej postury to pasowałby mi rozmiar góry 170/80 (wolę bardziej ciasnawe, niż gdyby miało to na mnie wisieć...) W DPM widziałem takie, ale czy MTP można takie dorwać ? Widziałem tylko 170/88

Link to post
Share on other sites

1) Ciuchy w starym kroju różniły się kolorem od tych w kroju PCS. Również w miarę intensywnego używania kolory mogą nieco zblednąć, co zdecydowanie zaobserwowałem na pokazie Brytoli w Żaganiu (moje portki, przy ich portkach były wręcz jaskrawe).

 

2) Jak nie chcesz iść w reko itp wesołe tematy, to sprzęty w ranger green, czy Olive będą wyglądały nieźle. Znalazłem starą fotkę gdzie mam na sobie mtp w starym kroju i kamizelkę w ranger green https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/941327_530457053656520_1918719217_n.jpg?oh=f133c993d2a8e8df92e9e0a655f07657&oe=550F2D27&__gda__=1427365972_72324e78eb2107627346c21f1acba489

 

3) Teoretycznie metki są jasne, masz 170cm + wzrostu bierzesz ciuch z 170 na metce, masz 180+ bierzesz z 180.

Link to post
Share on other sites

Czyli spodnie w PCS i bluza w starym kroju niekoniecznie do siebie pasują... Dobrze wiedzieć. To znak, że trzeba mi szukać bluzy w PCS. To jeszcze w kwestii kolorystyki... Dużo kolorystycznie ze starym krojem się chyba nie różni i też będzie pasował Olive ? (bo pisałeś, że miałeś na zdjęciu stary krój, a ten różni się od PCSa)

I widzę też, że kolor Tan, czy też jak ja mówię piaskowo-pustynny, też pasuje (ochraniacze na kolana) i chyba takowe kupie z racji braku olive w pewnym sklepie, gdzie zamierzam kupić hurtem wszystko co potrzeba...

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to Ci cokolwiek da, ale proszę. Zestawienie MTP z OD/FG/CB.

 

Nwyk4VW.jpg

kvRODPH.jpg

YMAju56.jpg

 

Przy takich skomplikowanych kamuflażach jak MTP/MC/Pencott/ATACS zaleca się używanie oporządzenia wykonanego z materiału... w analogicznym do munduru kamuflażu :) Każdy jednolity kolor będzie odstawał :)

Link to post
Share on other sites

Ja używam kamizelki w kolorze piaskowym wpadajacym w zieleń od Condora. (nie wiem dokładnie jak ten kolor się nazywa) i powiem ci że jest gites. Dobrze wygląda, nie odstaje i kamuflażu też nie psuje.

 

 

Co do całego munduru, w sobotę albo niedzielę siądę i napiszę jakąś małą recejzję MTP właczając w to w/w kurtkę w MVP i CSa.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze coś mi się przypomniało... Szukałem, ale nie znalazłem, więc zapytam. Jak wygląda sprawa z pokrowcami na hełm? Czy oryginalne pokrowce da się w jakiś sposób przyodziać na hełm - replikę hełmu FAST PJ ? Czy może jakiś inny tylko pasuje ? Zależałoby mi na bocznych szynach i elemencie montażowym z przodu (możliwe, że kiedyś dojdzie go pro) Wchodzi w grę jakaś "wycinanka" ?

Link to post
Share on other sites

Kup pokrowiec dedykowany do Ops-Core produkcji np. Red River albo MIWO w kamuflażu MC. Różnica będzie niezauważalna.

 

W kwestii ładownic jeszcze: oryginalne, z zestawu do Osprey'a kosztują 'grosze'. Nie lepiej się nimi zainteresować? Fani wyższej jakości mają zawsze do wyboru Templars Gear i MIWO, które szyją w MTP.

Link to post
Share on other sites

Na wydanie 100-120zł na sam pokrowiec to mnie nie stać... Jakieś inne propozycje? Czy może (w co wątpię) jednak hełm w olive będzie bardzo dobrze pasował do MTP ?

 

Kup sobie z dwie puchy farby montany black w jakiś zgrabnych kolorkach, psiknij FAST'a i będzie to elegancko wyglądać. Wywalanie 120 zł na dedykowany pokrowiec na FASTa mija się raczej z celem, bo może dojść do sytuacji, że pokrowiec będzie droższy od samego "hełmu" ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...