Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MTP (Multi-Terrain Pattern)


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie pomóżcie mi bo już zbaraniałem. Jak dobrze odczytać tę rozmiarówkę? Mam 120 cm obwodu klatki piersiowej i taką też bluzę kupiłem - gdy przyszła okazało się że się w niej topię - była za duża. Nie chciałbym popełnić tego samego błędu ze spodniami. Mam:

180 cm wzrostu

102 cm w pasie

Mam inne spodnie w rozmiarze 101/110/81 i są idealne.

Edited by mroziu_
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...

Trochę odgrzeje temat. Otóż za parę miesięcy wybieram się na zlot na który muszę przyodziać jaśniejszy mundur. W szafie króluje leśne camo dlatego pomyślałem o MTP. Czy jest jeszcze w Polsce jakiś sklep, który oferuje podobną ilość ciuchów i szpeju w tym camo oprócz art-fox.pl? Myślę nad skompletowaniem spodni i bluzy MTP PCS Temperate chyba, że polecacie warm weather bardziej. Do tego kilka ładownic w tym camo i jakieś nakrycie głowy. Pytam o inny sklep bo art-fox.pl nie ma obecnie mojego rozmiaru a dostawa za 2 tygodnie. Do tego portki są temperate, a bluzy mają rożne w zależności od dostawy.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Witam

Ja mam pytanie do posiadaczy kontraktów MTP. Brytyjska rozmiarówka mnie powala. Już dokapowałem, że mając 180 wzrostu i 104 w klace powinienem kupić kurtkę/bluzę 180/96. Zakupiłem taką i akurat mając pod spodem polar jest OK. Czyli prawdą jest ze do rozmiaru klatki na metce dodać ok 20 cm i jest wtedy mamy rzeczywisty rozmiar. Natomiast rozmiar wzrostu bierzemy z metki.

Teraz sprawa dotycząca spodni bo tu poległem.

Mam 104 w pasie i patrząc na rozmiarówkę wychodzi że mam brać 85/104/120 (zwłaszcza ze przy 180 cm wzrostu 85 sa za długie a innych nie ma) jednak patrząc po sklepach:

https://www.naostrzu...-pcs-mtp---nowe

http://art-fox.pl/no...lato-p-712.html

Czy też na allegro, mam obawy czy i tu nie dodaje się czegoś w pasie, zwłaszcza ze spodni na 104 w pasie praktycznie nie ma. A max rozmiar MTP jest na 108 w pasie. Chyba że ja coś źle rozumuje. Przecież Brytyjczycy nie są tacy szczupli jak Chińczycy. I dlatego mam obawy czy faktycznie te spodnie maja w pasie tyle co jest napisanie na metce. Zwłaszcza ze bardzo dużo jest spodni na 80-85 a nawet 76 w pasie. Ja rozumiem że do najszczuplejszych nie należę, ale gruby też jeszcze nie jestem. I dlatego ta rozmiarówka mnie powaliła i teraz nie wiem czy: Jest ona dobra a nie ma spodni na mnie, czy też znów nie trzeba dodać ileś tam w pasie. Czy osoby posiadające spodnie kontraktowe w kamuflażu MTP mogłyby sprawdzić czy rozmiary z metki zgadzają się z rzeczywistymi? Jakby się komuś chciało, byłbym wdzięczny. Myślę, ze taka informacja była by przydatna nie tylko dla mnie, bo biorąc pod uwagę metkę z kurtki to nijak sie ona ma do rzeczywistości.

Edited by Tantive
Link to post
Share on other sites

Mam 104 w pasie i patrząc na rozmiarówkę wychodzi że mam brać 85/104/120 (zwłaszcza ze przy 180 cm wzrostu 85 sa za długie a innych nie ma)

 

+/- 2 cm w górę i w dół - tradycyjny wzór ( nie PCS)

 

No chyba że trafisz na partię źle ometkowanych - ale to już było dawno.

Edited by Corey
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...