Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Dzięki za podzielenie się. Na pewno ciekawa alternatywa do dużo droższego (i ciągle niedostępnego) BTC Spectre.

 

Bardziej ASCU, ale nie ta liga produktu.

 

- Możesz przepiąć się kilka razy między słabszą a mocniejszą baterią (w sensie z różnymi napięciami).

 

Mam w domu tylko 11,1. Czego poszukujesz? Bawiłem się w pracy przepinaniem między 7,4 a 11,1.

 

- Sprawdzałeś może obniżanie ROF na full auto ale z opcją "smart rof"?

 

Nie, bo nie potrzebuję, a to ustrojstwo programuję się, jak wszystkie podobne układy, tragicznie.

 

- Jedno spostrzeżenie - ten układ w teorii powinien kończyć za każdym razem cykl, włącznie z full auto. U ciebie na filmiku widać jednak na full że w innej pozycji zatrzymuje się dysza. Zastanawiam się czy to może być spowodowane włączonym AB. Mógłbyś wyłączyć AB i sprawdzić jak się zachowuje układ? (Tak na marginesie - potrzebne ci jest w tym układzie AB? Zdarza ci się overspin bez?)

 

a) Ten układ nie ma możliwości kontroli ruchu kół zębatych. Jego AB działa na zasadzie innych AB. Tak mi się wydaję. Sprawdzałem bez AB i działa jak każdy inny AEG bez AB, zatrzymuję się tłok gdzie chce. Trochę rozczarowujące, ale to nie jest ASCU, gdzie nawet AR nie musisz montować.

b) AB nie tylko do overspinu jest potrzebny, ale przy takich kołach oraz takiej sprężynie w moim odczuciu ciężko o taki efekt.

 

- Skąd zamawiałeś? Śledzę airsoftpro.cz ale tyle razy ile dostaję przypomnienie że jest w stocku zaraz potem go nie ma.

 

Priv.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam w domu tylko 11,1. Czego poszukujesz? Bawiłem się w pracy przepinaniem między 7,4 a 11,1.

 

Tak jak pisałem z "komputerem" advanced jefftrona miałem taki problem że nawet jak wyłączona była opcja rozładowania baterii poniżej limitu, w czasie przepinania się z baterii 11,1 V na 7,4 V wibrował tylko i nie strzelał wskazując na to że bateria jest rozładowana.

 

Trochę rozczarowujące, ale to nie jest ASCU, gdzie nawet AR nie musisz montować.

 

Tego nie kumam. Przy dowolnym AB powinieneś mieć wyciągnięty AR.

 

 

http://gunfire.pl/pr...esorowy-V2.html

 

Stąd mam. :icon_wink:

 

Hm. Wiedziałem że wyłączenie powiadomień z GF na fejsie będzie skutkowało że coś fajnego przegapię.

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem z "komputerem" advanced jefftrona miałem taki problem że nawet jak wyłączona była opcja rozładowania baterii poniżej limitu, w czasie przepinania się z baterii 11,1 V na 7,4 V wibrował tylko i nie strzelał wskazując na to że bateria jest rozładowana.

 

Tego nie kumam. Przy dowolnym AB powinieneś mieć wyciągnięty AR.

 

 

1. W wolnej chwili sprawdzę.

2. Na tyle ile moja wiedza i doświadczenie pozwala stwierdzić... nie masz racji niestety. Nie znam mosfetów AB, który by w ten sposób kontrolowały replikę. Na semi może i tak, na auto tłok się zatrzyma w dowolnej pozycji. Jeśli się mylę, popraw mnie odpowiednim materiałem. Może coś przegapiłem.

Link to post
Share on other sites

Wyciągnąć AR możesz tylko z replik z mosfetem który ma kontrolę wykonania cyklu ( ASCU, BTC ). Nawet wtedy jak ustawisz za mały AB to tłok zostanie w jakimś stopniu naciągnięty i wróci do pozycji 0, bo nie będzie miało go co tam zatrzymać.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie po poście AnR zauważyłem że w sumie to w drugą stronę - nie mogę znaleźć informacji żeby ktoś zalecał wyciągnięcie ARL przy AB. Nie mam pojęcia gdzie to wyczytałem teraz.

 

Co więcej przed chwilą znalazłem post samego Blacktalon na Airsoft Mechanics w którym proponuje żeby zostawiać ARL przy użyciu AB.

 

Tylko wracając do tego ukłądu Jefftron, to on w takim razie nie ma kontroli cyklu na full auto?

Edited by matrigs
Link to post
Share on other sites

Nie, jak pisałem nie ma.

 

Jeśli chodzi o brusty, takie sprawy kontroluję czasowo, poprzez analizę ruchu przerywacza. Zapisuję sobie ustawienia i stosuję przy bruście. Innego rozwiązania tam nie widzę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Panowie potrzebuje opinii o takim wynalazku jefftron JT-MOS-06

 

Potrzebuje zamontować to do GB v2 JG - spring m120 ,silnik stock boyi,batka li-on 3s (11,1v 20C,1500mah)

Da to rady i czy zyskam lepszą reakcję na spust jak i nieco większa szybkostrzelność?(generalnie z obecnej jestem zadowolony ale jak ma być lepiej to nie pogardzę)

Chodzi dokładnie o to:

http://gunfire.pl/product-pol-1152201449-Uklad-Mikro-MOSFET-z-okablowaniem.html

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ok, piszę po jakimś ok. 4-5k.

 

Ten mikrostycznik to wrzód na dupie, dopasowywanie spustów, aby go nie wyrwać to jakaś paranoja. Trzeba bardzo uważać, aby go nie wyrwać. Problem jest taki, że spust potrafi za daleko pchnąć mikrostycznik w układzie, wyrywając go z płytki. Albo piłujesz spust, albo robisz customowy spust, albo robisz inne bajery.

 

Układ pasuje do praktycznie wszystkich szkieletów na rynku, musiałem się pobawić pilnikiem 5 min przy CNC SHS.

 

Spisuję mi się ok, ale kto śledzi fan pejdza Jefftrona ten wie, że wypuścili mnóstwo updatów technicznych co do jego poprawnego działania, trzeba pomodować części niektóre, aby dobrze to funkcjonowało.

 

Ostatnio odpaliłem sobie pre-cocking. Mega opcja, reakcja na semi urywa uszy na głowie, jaram się tym strasznie. Dobra opcja zwolnienia sprężyny, po oddanym strzale trzymacie spust 3s, sprężyna wraca do pozycji 0.

 

Za ten hajs, nadal polecam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Jak dla mnie jefftron v2 to nieporozumienie. Miałem w swojej specnie trzy takie układy. Wszystkie trzy się spaliły. Używałem ogólnie słabych sprężyn, bo M130 i M90 guardera. Zębatki 16:1 czarne SHS, silnik neodym z niebieskim tyłem, lipo 11,1 30/50C. Pierwszy egzemplarz zamontowałem sam, nic trudnego. Tak jak kolega pisał pasuje perfekcyjnie do specny na lekki wcisk. Trzeba jedynie ogarnąć kabelki, bo jeśli idą na tył, to przechodzą pod zębatką silnika i mogą zostać rozszarpane. U mnie rozszarpana została tylko izolacja, nic specjalnego. Układ z początku działał wyśmienicie przez.... Kilka godzin na świeżej baterii. Przez noc naładowałem na 12,6V i następnego dnia puff. Odesłałem na reklamacje do gf, wymienili na nowy. Ok.

 

Drugi egzemplarz podziałał dłużej. Na zmianę M90 i M130. Po tygodniu puff.

Trzeci egzemplarz testowałem (o zgrozo) na M150. Działał wyśmienicie, ale i tak w 90% przypadków używałem albo M130 albo M90. Przy borku guardera miałem stabilne 500fps, po co wiecej w dmrce? Po ok. 3 tyg puff. Odesłałem, podziekowalem za testy, poprosilem o wymiane na ascu gen 4. Działa cały czas na M150, jakiś tydzień. Aktualnie strzelam typowo podwórkowo do tarczy, więc hsrdcoru nie ma. Zobaczymy jak zrobi się cieplej. Póki co nic. Cholernie brakuje funkcji precocking i za jakis czas planuje wymiane na coś lepszego np. spectre, chimere etc.

 

Dodam jeszcze, że pomimo prawidłowego funkcjonowania, zdarzało się iż jefftron v2 podczas normalnego strzelania, całkowicie zaniemówił. Żadnych wibracji, żadnego smrodu elektroniki, nic. Wówczas odpiąłem baterię, podpiąłem ponownie i dalej działał normalnie. Nie polecam, jak dla mnie gówno.

Link to post
Share on other sites

To nie wina mosfetu. Semi naprawisz mechanicznie. Przerywacz do wymiany, płytka selektora, wózek styków. Przerywacz nie może latać bardzo luźno lub być ciasno. Sprawdź zębatke tłokową i jej krzywke dla semi. A jak nie wiesz i nie potrafisz tego ogarnać, to serwisant twym przyjacielem.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
  • 2 weeks later...

Witam może dodam coś od siebie :icon_smile: posiadam ,a raczej do niedawna posiadałem mosfet JeffTron extreme z aktywnym hamulcem i radiatorem.Zamontowany w m14g&g po całościowym tuningu współpracował z bateryjką electrorivera 11,1v 2000mah.Ogl sam w sobie pracował naprawdę dobrze ,do momentu gdy nie nastały chłodniejsze dni :icon_biggrin: jako że nie jestem pasjonatem strzelania się w warunkach pseudo zimowych replika poszła pod ścianę :icon_smile:. Pewnego dnia wyciągnąłem ją by przestrzelać a tu po podłączeniu batki fullauto którego nie szło zatrzymać :/ okazało się że mosfet złapał wilgoć gdzie obok suszyło się pranie :icon_lol:.Wymieniłem cały układ u puściłem replikę bez mosfetu ,do tej pory nie mam z nią żadnych problemów :icon_biggrin:. Nie wiem czy to mój był tak mało podatny na wilgoć czy co :hahaha:

Edited by lvyairsoft
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...