Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Delta używała sporo sprzętu przeznaczonego dla jednostek SWAT, więc poszukałbym w tę stronę.

 

Czy masz na myśli sprzęt firm takich jak Elevated Urban Operations, American Body Armor, AWS? Rozwinałbyś ten wątek?

 

(...)wtedy wszyscy BDU Woodland (na przestrzeni lat różniły się) i ALICE używali to wiadomo, ale diabeł tkwi w szczegołach i dopiero jak sprecyzujesz jednostkę(...)

 

Niebyłbym tak dalece przekonany, że tylko samą Alicje... wiele elementów z oporządzenia M1956 było w powszechnym użyciu w latach 80-tych, podobnie z umundurowaniem. Ale jak długo kolega Fort niezadeklaruje na żołnierza jakiej formacji będzię próbował się stylizować tak długo będziemy tutaj zdani na nie dokońca trafne generalizacje.

 

W wyposażeniu Delty dodatkowo widać np. plecak Lowe Alpine czy nylonową torbę/ładownicę dedykowaną do pm M3A1 - używaną jako ładownicę ogólnego przeznaczenia.

Edited by Tacho
Link to post
Share on other sites
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy masz na myśli sprzęt firm takich jak Elevated Urban Operations, American Body Armor, AWS? Rozwinałbyś ten wątek?

A co Ci mam tu rozwijać? Delta mnie nie interesuje i nie widzę sensu abym się w ten temat dalej zagłębiał

Jest to informacja od żołnierza z C komp/ 4bat./17pułku/ 7dyw.lekkiej, który służył podczas Just Cause i potem Promote Liberty i miał styczność z operatorami tej jednostki. To co mu utknęło w pamięci, to to, że używali elementów z jednostek policyjnych.

 

 

Niebyłbym tak dalece przekonany, że tylko samą Alicje... wiele elementów z oporządzenia M1956 było w powszechnym użyciu w latach 80-tych, podobnie z umundurowaniem.

 

Jeśli kolega Fort pyta OGÓLNIE to i odpowiadam OGÓLNIE. Kilka postów wcześniej napisałem, że używali również starszego sprzętu. Niezmienia to faktu, że regulaminowym wyposażeniem był system PASGT oraz ALICE oraz Woodland

Edited by Belfer
Link to post
Share on other sites

 

 

Niebyłbym tak dalece przekonany, że tylko samą Alicje... wiele elementów z oporządzenia M1956 było w powszechnym użyciu w latach 80-tych, podobnie z umundurowaniem. Ale jak długo kolega Fort niezadeklaruje na żołnierza jakiej formacji będzię próbował się stylizować tak długo będziemy tutaj zdani na nie dokońca trafne generalizacje.

 

 

M1956 jest nawet na niektórych fotach z operacji Anaconda (2002). Ogólnie, nawet na fotografiach z wczesnej fazy operacji Iraqi Freedom można się doszukać różnych elementów.

 

Myślałem nad stylizacją żołnierza korpusu piechoty morskiej. Na pewno M16A2 jako główna, ze szpejem to alicja, a jutro dostanę książeczkę to będziemy w stanie już bardzo konkretnie porozmawiać :).

Link to post
Share on other sites

Hmm, coż, dzięki za info, na razie jestem spłukany, a do końca miesiąca duuużo czasu ;) . Już mam w miarę oliwkową ALICE z fastexem. W następnym miesiącu, zamierzam ją w coś konkretnego ubrać. Spodnie w woodlandzie już mam odpowiednie, tylko stara góra jest w Rip-Stopie, więc to idzie jako pierwsze na odstrzał.

 

Dzięki wszystkim za Pomoc. Jeżeli nie uda mi się czegoś dogooglować, to się spytam. Dzięki jeszcze raz i dużo kompozytu :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam ponownie.

 

Chciałem spytać o pewną rzecz, ponieważ mam zamiar zająć się rekonstrukcją Rangersa z 75th Ranger Regiment - oczywiście Panama 1989: czy taki BDU jest do tego odpowiedni?

 

1. Bluza: http://sklep.fort.mil.pl/bluza-bdu-woodland-us-army-nowa.html

 

2. Spodnie: http://sklep.fort.mil.pl/spodnie-us-army-bdu-woodland-uzywane.html

 

Pytam, ponieważ posiadam właśnie te wymienione wyżej fanty, a nie jestem pewien...

 

Za odpowiedź i podpowiedź z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

BDU. 100% Cotton Ripstop. Spodnie oraz bluza. Wersja munduru z dodatkowymi wzmocnieniami na kolana, łokcie oraz krocze.

A znasz wersję BDU, które by takich wzmocnień nie miały?

 

A gdzie można dostać taki mundur, właśnie ten odpowiedni, który byłby zgodny z historią?

 

Polować na allegro, bluzy 100% cotton często się trafiają, gorzej ze spodniami.

Dodatkowo napisać do fortu i/lub gunsmokearmyshop i podać czego dokładnie szukasz (skład,rozmiar), może akurat będą mieć na stanie.

Edited by Tacho
Link to post
Share on other sites

BDU. 100% Cotton Ripstop. Spodnie oraz bluza. Wersja munduru z dodatkowymi wzmocnieniami na kolana, łokcie oraz krocze. Jeżeli chodzi o bluzę szersze zapięcia na rękawach oraz mniejszy kołnierz.

 

bluza powinna jeszcze mieć regulację w pasie (późniejsze tego już nie miały)

Link to post
Share on other sites

6C ze wzmocnieniami występowały ale nie były wyprodukowane w zbyt dużych ilościach. Poza tym są to DBDU a nie BDU :icon_wink:

 

bluza powinna jeszcze mieć regulację w pasie (późniejsze tego już nie miały)

Dokładnie. Tylko kiedyś czytałem, że dużo Rangersów je odpruwali ale nie wiem ile w tym prawdy. Zdjęć nie widziałem.

Edited by ForestUSMC
Link to post
Share on other sites

Czyli bluza oraz spodnie BDU 100% Cotton Ripstop, bluza powinna mieć regulację w pasie. Czy są mi potrzebne jeszcze jakieś szczegóły czy to wystarczy? Wolałbym być pewien.

 

szczegóły czego? munduru, wyposażenia?

Edited by Belfer
Link to post
Share on other sites

Czyli bluza oraz spodnie BDU 100% Cotton Ripstop, bluza powinna mieć regulację w pasie. Czy są mi potrzebne jeszcze jakieś szczegóły czy to wystarczy? Wolałbym być pewien.

Jeżeli chodzi o mundur to wszystko.

 

Ostatnio przelukałem foty z Just Cause z ciekawości w moich archiwach i zaobserwowałem, że w rip stopie występowały conajmniej 2 typy BDU (7 lekka piechoty) różniących się tylko zapięciami na rękawach. Jeden typ miał wąskie a drugi szersze. Natomiast BDU w NYCO zaobserwowałem tylko jeden typ, wąskie zapięcia na rękawach oraz szeroki kołnierz. Bluza oraz spodnie posiadały dodatkowy materiał na kroczu, kolanach oraz łokciach ale raczej rangersi tego munduru nie używali podczas tamtej operacji. Bynajmniej żadnej takiej foty nie widziałem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam. Faktycznie źle spostrzegłem jedną z fot i rzeczywiście na praktycznie wszystkich chłopaki z 7 lekkiej posiadają wąskie zaczepy. Zdjęcia czerpie z książki pt „ Just Cause Intervention In Panama 1989-90” oraz „ Największe bitwy XX wieku Grenada 1983, Panama 1989”. Jak tylko będę mieć dostęp do skanera to zeskanuję i podeślę te foty, o które mi chodziło. Więc Belfer koleżko, zwracam ci honor ;) . Panama to nie mój temat jeżeli chodzi o reko. Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...