Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładowarka naładowała pakiet jedynie do 600mah mimo iż ma 1200


Recommended Posts

Tak jak w temacie ustawiłem na cykl rozładowywanie ładowanie na auto ładowarka rozładowała pakiet według wskazań o 1199 mah a ładowanie odbyło się do 600mah nie wiem czy ładowarka uszkodziła mi pakiet? Moja ładowarka do PowerBean Major.

Edited by arek2xl
Link to post
Share on other sites

Także mam taką ładowarkę, i także ni-mha ładowało mi do połowy, albo i mniej. Te co nie dobijało wyrzuciłem, a resztę sprzedałem. Kupiłem li-pole i nabija mi prawie max.

Moim zdaniem jest to wina baterii. Uda ci się ją trochę mocniej podładować, ale musisz ustawić mniejszy prąd ładowania.

Możesz też mieć problemy z rozładowaniem. Mi potrafiło 7-8h rozładowywać, a ładować 10 min.

Link to post
Share on other sites

Ta ale ja wszystko robię na auto więc ładowarka się ty zajmuje. Jeśli by ktoś mógł to by mógł podać wartości do ładowania takiego pakietu to miło by było. Wracają włączyłem rozładowywanie i rozładowało do 1180mAh i pokazało napięcie ponad 8V ! czyli, mam przeczycie że ładowarka zepsuta mimo iż wcześniej wszystko było okey.

Link to post
Share on other sites

Okey tylko jakbyście mi mogli podać wartości jakie mam ustawić bo jeszcze tego nie rozumiem. Jeszcze takie coś wystąpiło naładowałem pakiet na niby 600mAh jednak przy rozładowywaniu wychodzi że miała ona 1199mAh nie wiem teraz o co chodzi wystrzeliłem normalnie na niej 2 magi i nie był problemu trzyma rof i pojemność, jakby miała 600mAh to by nie wytrzymała 2 magów.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze zacznij czytać swoje posty przed wysłaniem, miejscami ciężko Cię zrozumieć.

 

Po drugie - napięcie dolne rozładowania już podałem, napięcie górne możesz zostawić automatyczne - Major, jak każdy klon BC6, ma odczyt delta-V, ew ustaw dokładność odczytu trochę większą niż domyślna. Prąd ładowania sugerowałbym 0.4A a rozładowania 0.6A (choć tu liczę na weryfikację tych wartości przez kogoś, kto dłużej siedzi w NiMH).

Link to post
Share on other sites

@seger, tylko przy wyższym prądzie trzeba koniecznie zwracać uwagę na temperaturę - a Imax nie ma dołączanego w zestawie czujnika. Mi się tak udało załatwić NiMH Firefoxa 9.6, przegrzał się i wygiął w pałąk, 2 cele tylko się ostały (spuściłem z oka baterię na chwilę i jak się ogarnąłem to było już po wszystkim). Poza tym stosunkowo mniej prądu wchodzi do baterii, więcej jest oddawane w postaci ciepła i samo ogniwo też ma wówczas mniejszą żywnotność.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...