Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[AGM] Long 003- Problem, replika nie strzela


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Mam problem z moją swieżo kupioną repliką. Na początku gdy załadowałem pierwszy magazynek jakimś cudem kulka trafiła do repliki i tam sobie swobodnie latała. Denerwowało mnie to więc rozręciłem replikę (czego teraz żałuje). Wyjąłem kulke i przy skręcaniu coś musiało pójść nie tak, bo gdy chciałem załadować coś się zepsuło. Odkreciłem ponownie i tak to wygląda:

P1160523.jpg

 

oraz zapodaje filmik jak to wygląda:

 

Licze na każdą pomoc bo jednak szkoda wyrzucać 60zł w błoto ;/

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Naciskam spust z całej siły i nic nie chcę zaskoczyć :( Wiem właśnie ze ten w kształcie "s" ma być pod tym, ale teraz tak się porobiło, że nie mogę tego ruszyć, sprężyna jest napięta, a ten drugi plastik od tłoka jest na stałe przymocowany. Macie jeszcze jakieś sugestie co z tym zrobić czy shot do kosza?

Link to post
Share on other sites

Zawsze możesz do mnie wysłać. Za drobną opłatą zrobię to.

Myślę jednak, że damy radę zrobić coś "zdalnie". Wiesz, że masz źle złożone wnętrzności - trzeba więc rozłożyć i złożyć od nowa. Problemem w naprawie jak widzę (a sugeruje się tym "ale teraz tak się porobiło, że nie mogę tego ruszyć, sprężyna jest napięta, a ten drugi plastik od tłoka jest na stałe przymocowany") jest napięta sprężyna. Tylko nie bardzo rozumiem o który element Ci chodzi gdy piszesz "drugi plastik od tłoka".

W każdym razie, spróbuj rozprężyć sprężynę. Mianowicie tak (możliwe, że przydadzą się dwie osoby):

1. Wyjmij lufę z komorą HU, zwalniacz maga, spust oraz element zespołu spustowego, który jest najbardziej po prawej stronie repliki (na tym zdjęciu to element nr. 4) - nie chcemy ich uszkodzić ani zgubić.

2. Niech ktoś (jak dasz radę samemu to git) trzyma tłok tak żeby sprężyna się zbyt gwałtownie nie rozprężyła (może zrobić lekką krzywdę osobie robiącej krok 3. oraz pozostałym wnętrznościom).

3. Gdy tłok jest już trzymany wyjmujesz dwa pozostałe elementy zespołu spustowego (na podlinkowanym przeze mnie zdjęciu są to elementy o numerach 2 i 3. Jeżeli nie dasz rady ich po prostu ściągnąć ze słupka to spróbuj wyciągnąć cały słupek na którym są osadzone (np. ciągnąc go lekko kombinerkami, ale uważaj żebyś go nie zgniótł). Tylko uważaj bo w momencie gdy wyciągniesz słupek lub ww. elementy tłok nie będzie blokowany. Sprężyna będzie chciała pędzić do przodu, co może spowodować wystrzelenie elementów 2 i 3 - dlatego trzymaj te elementy palcami w trakcie zdejmowania słupka.

Jak już to zrobisz to złóż wnętrzności poprawnie. To chyba powinno pomóc.

I uważaj na sprężynki, lubią się gubić.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

O kurde :) Dzieki wielkie za pomoc, dzisiaj moze wezme kolege do pomocy i sprobujemy to jakos naprawic wedlug Twojej instrukcji. A jak bedzie ciezko to pomyslimy o wysylce do Ciebie. :)

 

A btw, mowiac o tym drugim plastiku do tloka mialem na mysli te 2 elementy zlaczone ze soba, ktore sa oznaczone na zdjeciu jako 2,3. Sorry ze nie edytowalem, ale jestem na tablecie i nie ma takiej opcji.

 

Ooo, samo sie zedytowalo tak wiec git :D

Link to post
Share on other sites

Huh. Po prostu lewy koniec drugiego od lewej elementu (to najbliżej cylindra, właściwie pod nim) ma być pod tym plastikiem, co przebiega przez środek tego plastiku ze sprężynkami. Cała filozofia... Musisz docisnąć te sprężynki (zwolnij pierw tłok i zdejmij sprężynę) i włożyć ten plastik (w kształcie pochyłego "Z") pod ten pierwszy od lewej. Zaznaczyłem na poniższym obrazku co i jak.

u7i8.jpg

Jakby nie wchodził to, spróbuj go odwrócić.

Link to post
Share on other sites

Cetizier, on akurat wie, że te części ma źle włożone. Problemem jest ściśnięta sprężyna, która uniemożliwia przełożenie elementów na właściwe miejsce.

 

A btw, mowiac o tym drugim plastiku do tloka mialem na mysli te 2 elementy zlaczone ze soba, ktore sa oznaczone na zdjeciu jako 2,3.

Widocznie jakoś mocno siedzą bo normalnie można je zdjąć. Hmmm... W razie jakiś problemów możesz spróbować je lekko nasmarować, tak by łatwiej ześlizgnęły się ze słupka albo słupek wyszedł z obudowy.

Link to post
Share on other sites

Juz problem rozwiazany :D wszystko ladnie zlozylem i skrecilem. Tylko pojawil sie kolejny problem, powod mojego pierwszego rozkrecenia. A mianowicie, dla testu wlozylem 9 kulek do magazynka, niestety wystrzelilem tylko 8. Jedna jakims cudem zostala w srodku ;/ tak jak za pierwszym strzelaniem, nie wiem czy to moze nie jakas fabryczna wada ale juz na gwarancje nie oddam bo rozkrecilem. Licze na jakies sugestie w tym temacie. :)

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje Wam za pomoc (MarekMac, Cetizer) ;)

Link to post
Share on other sites

Przy komorze HU (sorry za słabą jakość zdjęć) powinien być taki słupek ze sprężynką (u mnie nie jest to oryginalny słupek - Twój powinien wyglądać inaczej). Siedzi on sobie w otworze zaznaczonym na czerwono na zdjęciu komory. Jest odpowiedzialny za blokowanie kulek w komorze. Możliwe, że nie masz takiego słupka lub, że sprężynka jest za słaba.

Edytuj: Tu, także na czerwono, masz zaznaczony miejsce w body gdzie powinien sobie stać ten słupek.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Spróbuj dać mocniejszą sprężynkę. Powiem Ci, że w żadnym moim shotgunie nie mam z tym problemów. W jednym był (nie pamiętam w którym). Z tym, że mam w jednym zrobiony samodzielnie słupek (oryginalny wraz ze sprężynką się zgubiły) i dałem inną sprężynkę, a w drugim nie pamiętam czy zmieniałem sprężynkę czy nie.

W każdym razie, najprościej dać mocniejszą sprężynkę.

Edytuj: np. od długopisu. Trzeba tylko dobrać.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Mam jedna sprezynke fajna od dlugopisu (szersza strona idealnie wchodzi w ten slupek jak w oryginale), ale jest za dluga i jak przytne ja to moze juz nie stac rowno, poniewaz koncowki sa odpowiednio zakrecone tak aby byly ustawione poziomo. Moze to jakos przeszkadzac? A i ta sprezyna jest o wiele ciensza, nie bedzie tam jakos sie przesuwac?

Link to post
Share on other sites

Ok, chyba z hop upem sobie poradzilem, bo wystrzelilem pol magazynku i nie wpadla kulka, ale znowu przy ladowaniu wystapil ten problem dla ktorego zalozylem ten temat. Znowu musialem rozkrecac i go naprawiac... Ma ktos pojecie dlaczego sie tak robi od czasu do czasu? Ogolem czasem na strzelance przy ladowaniu wracajac lodka od siebie do konca lufy mialem luz, spust sie blokowal, wtedy musialem mocniej ta lodka szarpnac od siebie i shot sam wystrzelal bez nacisniecia spustu... wtf? xD

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...