Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK416 za około 700zł - Boyi czy GFC?


Recommended Posts

Witam wszystkich!

Rozglądam się właśnie za HK416 jako swoją pierwszą repliką (właściwie drugą - 11 lat temu miałem sprężynowe M16A1) i szukam czegoś metalowego do mniej więcej 7 stów.

Jak na razie znalazłem BI416 za równe 700 i GFG12 za 778 zł (tyle jeszcze byłbym skłonny dołożyć), choć i tak obecnie niedostępny.

Który z tych dwóch modeli byście polecali?

Ma być wytrzymały i niezawodny a jak na razie nie planuję żadnego tuningu mocy repliki.

Widzę, że HK od Boyi ma zdecydowanie lepsze opinie niż ich M4-ki, jakie są różnice w bebechach?

O produkcie GFC widziałem parę dobrych opinii, ale też takie, że jak HK, to albo drogi albo wcale.

Czy do obu tych modeli znajdę w miarę tanie i pasujące real/low capy?

Rozumiem, że nie byłoby złym pomysłem na początek wymienić gumkę hop-up, ewentualnie kable i pouszczelniać środek?

Link to post
Share on other sites

Odradzam wybór obu. W tej cenie można dostać świetne kałachy z boyi, G36c też z boyi, seria G36 z JG, seria Steyr AUG z JG i wiele innych, ale najpierw, to przeczytaj tematy podczepione w tym dziale. Najtańsza dobra M4 kosztuje 800 zł, a jest to już na prawdę markowy produkt.

 

Podpowiem, że można ją znaleźć pod szyldem Evolution Airsoft.

 

Na sam początek porządna gumka hop up, porządne kulki i atestowana ochrona oczu.

Edited by Fort
Link to post
Share on other sites

Odradzam wybór obu. W tej cenie można dostać świetne kałachy z boyi, G36c też z boyi, seria G36 z JG, seria Steyr AUG z JG i wiele innych, ale najpierw, to przeczytaj tematy podczepione w tym dziale. Najtańsza dobra M4 kosztuje 800 zł, a jest to już na prawdę markowy produkt.

 

Podpowiem, że można ją znaleźć pod szyldem Evolution Airsoft.

 

Na sam początek porządna gumka hop up, porządne kulki i atestowana ochrona oczu.

 

Fort, przestań papugować po innych.

Wiesz, że HK 416 z GFC to rebrandowana replika JG? Jeśli miałbym kupić replikę HK 416 i nie miałbym kasy na VFC to brałbym GFC.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, oczywiście ewentualne następne są mile widziane!

@irukas: Replkia była za 778 złotych w promocji w Gunfire, niestety w tej chwili jest niedostępna. Jutro zadzwonię się spytać, ale obawiam się, że wrócić może już w normalnej cenie (czyli +200 złotych).

Link to post
Share on other sites

@OFF

 

Sam jestem posiadaczem innej (mp5) repliki z JG, też z gearboxem V2 i nie sprawia on mi żadnych problemów, ale osobiście uważam, że lepszym wyborem jest kupno markowej repliki. Wiem też o tym, że cała rodzina m4 z JG ma turbohiper powzmacniany gearbox ;), ale dziwnym wydaje mi się zakup chinola droższego od markowego sprzętu.

 

Po prostu szkoda mi kasy na kupno rzeczy za dziewiętset złotych, gdy oszczędzając sto złotych mogę kupić markowy produkt, o wyższej jakości. Co do wykonania zewnętrznego tej nic nie powiem, bo nic na ten temat nie wiem.

 

A po ostatnich wydarzeniach na mojej strzelance (spowodowanych przez używanie złych kulek i okularków z siatki) wole zmałpować Powałę, i oszczędzić komuś oczy.

Link to post
Share on other sites

Posiadam gfc i nie mam zamiaru nawet jej tuningować, stockowe 430fps to aż aż. Idealnie poskładany, nawet gumki nie trzeba zmieniać, bardzo ładnie kręci.

Replikę kupiłem w czerwcu za 875 zł na promocji 10%, teraz jest jeszcze tańsza i przy tej cenie prawdopodobnie zostanie. Jedyną wadą jest lekko przekoszony front bo coś w fabryce na tej partii nie poszło zgodnie z planem i składana muszka nie zgrywała się z szczerbinką.

Jednak jakoś specjalnie to nie przeszkadza. Jeszcze nie posiada żadnych oznaczeń poza tymi na selektorze.

 

Któryś raz z rzędu ludzie pytają o te replikę i chyba nawet nie czytają opisu ze sklepu.

Replika jest już gotowa. Mosfet,kable,wzmocniony gearbox,prowadnica,tłok,zębatki nawet lepszą baterie dodają. Wszystko co powinno być wymienione, jest wymienione. Nikt nie dochodził na jak wytrzymałe ale nikt na te części jeszcze nie płakał.

 

@Fort

Nie wiesz nic o tej replice. Polecasz tańsze już kultowe kałachy, którym mogą się nie podobać i stwierdzenie że mają wyższą jakość też jest nie poparte żadnymi faktami.

Link to post
Share on other sites

O krzywym przodzie czytałem w recenzji tego modelu, ale i tak planuje jakiś kolimator, więc tym akurat się nie przejmowałem.

Tak jak pisałem na początku, rozglądam się tylko za repliką 416-stki i żadne kałachy mnie nie interesują, M4 ewentualnie ale też niekoniecznie.

Ponawiam jeszcze pytanie o magazynki - czy ktoś używa lub przynajmniej próbował jakiś real/low capów do tego modelu? Jeśli tak, to jakich i z jakim skutkiem?

Link to post
Share on other sites

HKaśki od GFC nie widziałem na oczy, ale powiem coś o oferowanej obecnie tej od Boyi, czyli tam Bi-8001. Nie opłaca się za tyle co w sklepach stoi, chyba że używkę za dobrą kasę upolujesz, ale i tak szału nie ma. Troszkę starsze Boyi miały chociaż ładne body, z oznaczeniami albo i bez, ale chociaż z ładną atrapą zamka i działającym bolt catchem. Ale te obecne nie mają nic z tych rzeczy. Lepiej z tego co faktycznie ludzie piszą, kupić tego GFCka i cieszyć się dobrymi bebechami.

Edited by falloutpl
Link to post
Share on other sites

@OFF

 

Sam jestem posiadaczem innej (mp5) repliki z JG, też z gearboxem V2 i nie sprawia on mi żadnych problemów, ale osobiście uważam, że lepszym wyborem jest kupno markowej repliki. Wiem też o tym, że cała rodzina m4 z JG ma turbohiper powzmacniany gearbox :icon_wink:, ale dziwnym wydaje mi się zakup chinola droższego od markowego sprzętu.

 

Po prostu szkoda mi kasy na kupno rzeczy za dziewiętset złotych, gdy oszczędzając sto złotych mogę kupić markowy produkt, o wyższej jakości. Co do wykonania zewnętrznego tej nic nie powiem, bo nic na ten temat nie wiem.

 

A po ostatnich wydarzeniach na mojej strzelance (spowodowanych przez używanie złych kulek i okularków z siatki) wole zmałpować Powałę, i oszczędzić komuś oczy.

 

Trochę racji masz.

Tylko jak ktoś pyta o HK 416 to raczej chce HK 416, a niekoniecznie M4. Niektórzy potrzebują takich replik np. do stylizacji. Poza tym nie zaoszczędzi 100 zł, ponieważ do kupna M4 I klasy za ponad 800 zł trzeba dodać koszt baterii + ładowarki. W dodatku dostaje wtedy 12 miesięcy gwarancji, a nie dwa lata. Ja bym po prostu wybrał GFC. Tyle ode mnie :)

Link to post
Share on other sites

Tylko jak ktoś pyta o HK 416 to raczej chce HK 416, a niekoniecznie M4. Niektórzy potrzebują takich replik np. do stylizacji. Poza tym nie zaoszczędzi 100 zł, ponieważ do kupna M4 I klasy za ponad 800 zł trzeba dodać koszt baterii + ładowarki. W dodatku dostaje wtedy 12 miesięcy gwarancji, a nie dwa lata. Ja bym po prostu wybrał GFC. Tyle ode mnie :icon_smile:

 

Tutaj zgadzam się z tobą, ale tutaj ewidentnie jest napisane, że ma to być jego pierwsza replika. Stylizacja "hakaśkowa", to w praktyce tylko specjalsi, a to trochę kosztuje i wymaga drobnego stażu w ASG. Nie jestem pewien czy to dobry wybór na pierwszą stylizację jeśli o tym mówisz. Poza tym M4 daje bardzo wiele możliwości stylizacji - w praktyce przewinęły się przez każdą jednostkę - od Litwy na Zachód. Nie do końca chodziło mi też o M4 mówiąc markowy produkt, ale skoro tak uznałeś to "ok" :icon_razz2: .

 

Co do baterii - Li-Po będzie pewnie jednym z jego pierwszych wydatków, choć GFC nawet daje radę. W kwestii gwarancji masz absolutną rację, jej czas to największa zaleta replik GFC.

 

@Pipero

 

Czy ja poleciłem chińskiego kałacha?

Edited by Fort
Link to post
Share on other sites

Midy cymy też pasują tylko czasami nie trzymają kulek, przy uderzeniu w nie przy pełnym naładowaniu mogą wyskoczyć. Za to są o tych samych wymiarach co standardowy hcap z zestawu, mid boya jest kilka centymetrów dłuższy i ma 50 kulek mniej pojemności, dla mnie wygląda trochę dziwnie.

 

Gdybyś brał do niego kolimator to na twoim miejscu nie brał bym eotecha, nic przez niego nie widać, bardzo mocno ściemnia widok, chyba że grasz przy bezchmurnej słonecznej pogodzie.

Link to post
Share on other sites

Gdybyś brał do niego kolimator to na twoim miejscu nie brał bym eotecha, nic przez niego nie widać, bardzo mocno ściemnia widok, chyba że grasz przy bezchmurnej słonecznej pogodzie.

Bzdura, sam używam Eotecha. Jeśli kupiłeś nieudolną, gównianą kopie ACMa to Ci przyciemnia widok, wystarczyło dołożyć parę złoty i wziąć sprzęt od Tomkepl, wtedy nie byłoby takich problemów.

Link to post
Share on other sites

Ponawiam jeszcze pytanie o magazynki - czy ktoś używa lub przynajmniej próbował jakiś real/low capów do tego modelu? Jeśli tak, to jakich i z jakim skutkiem?

W temacie o boyi hk416 pisałem, ale ci powtórzę, że tam komora ( przezroczysta) to dno jest. Nie dość ze plastik jakiś kruchy jest, to nie chciała mi podawać na magach firmy boyi, pj , ca i star (ciężko wchodził w gniazdo) podawał. z boyi działał tylko hicap co był w zestawie - podkręcany jedynie kluczykiem hehe. Wymiana komory na KA lub czerwony element i wszystko działało.

btw, nie wiem skąd takie dobre opinie o tym hk z boyi na forum, bo trzeba było go dość dobrze pieścić żeby coś z niego było, ogólnie , sprzedałem i kupiłem M4 z aresa.

Link to post
Share on other sites

Panowie, skoro kolega chce koniecznie hk-416 to nie proponujcie mu emek, kalaszków i giet bo to chyba bez celowe. W tym zakresie cenowym to albo brałbym nowe GFC albo znaleść używanego BOYI po tunningu - mowie tu o generalnie zmienionym gearboxie, komorze. Ew. pozostaje sameu zlożenie takiej repliki, Kupno używanego body z BOYI z trademarkami, risa, lufy itp oraz gearboxa i komory. No chyba, że kolega dołoży i kupi Umarexa lub VFC ktore sa wykonane w stopniu BDB i naprawde nie ma na co narzekac. Nie wiem jak poddaja sie tuningowi gearboxy Umarexa ale z vfc mozna smiało :)

Link to post
Share on other sites

Gdybyś brał do niego kolimator to na twoim miejscu nie brał bym eotecha, nic przez niego nie widać, bardzo mocno ściemnia widok, chyba że grasz przy bezchmurnej słonecznej pogodzie.

 

Proszę, nie....

Na jakiej podstawie wysnułeś takie wnioski?

 

Co do kolimatorów - masz pełen wachlarz do wyboru, wg. mnie najlepiej komponującymi się z H&K 416 jest Aimpoint Comp M4, a jeszcze z dodanym magniferem wygląda bosko. Do tego prosta rączka na szynę RIS i nic więcej hakaśce nie potrzeba. Możesz też wybrać EoTech'a. To trochę bardziej "europejsko", też wygląda fajnie. A najlepiej to jest się pobawić Pimp my Gun i wybrać samemu :icon_razz2: .

 

Wszystko co ma monataż na szynę RIS będzie pasowało.

Edited by Fort
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Mam HK 416 od GFC z ascu od około 8 miesięcy strzelam się co sobota. Wymieniłem tylko baterię na LIPO 7,4, nic się w niej niedzieje, nie odstępuje z szybkostrzelnością czy celnością markowym repliką. Narazie jest niezawodna. Bierzcie GFC.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...