Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ak74m problem z selektorem ognia


Recommended Posts

Witam, jestem nowy na forum i nie wiem czy dobrze trafiłem z działem dla mojego tematu, także jak coś to proszę o przeniesienie tematu. A teraz do rzeczy, posiadam uzywaną reklikę ak74m cymy i mam taki delikatny problem z nią, a mianowicie chodzi o selektor ognia... Sytuacja wygląda następująco: replika jest w stanie "czuwania/zablokowana" włączam na semi, a ona dalej jest zablokowana, przelączam na auto i działa, strzela na auto, wracam na semi to ona dalej strzela na auto, jedynie czasami uda jej się przełączyć na semi i strzelać ogniem pojedyńczym...

Rozebrałem replike popatrzyłem swoim lamerskim okiem i niby wszystko jest w porzadku, GB nie rozbierałem bo jeszcze to nie mój poziom. Teraz pytanie co może być przyczyną takiego zachowania repliki?

Replika modyfikowana przez poprzedniego wlascieciela, GB v3 (cm.02).

Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie Verb, już naprawiłem z 10 akaczy z tym samym problemem.

 

Wina leży w zużytej kostce w selektorze, tej co łączy zewnętrzne ramie z ramieniem z zębatkami.

 

Jedynym rozsądnym wyjściem jest kupienie nowej kostki selektora i przyklejenie jej mocnym klejem epoksydowym do dźwigni zewnętrznej. Jeśli zrobisz inaczej to nie wyciągniesz GB z body.

 

Taka "naprawa" sprawia że selektor jest potem praktycznie nie do zajechania.

 

Osobiście polecam klej do metalu z Castoramy(jak ktoś zna lepsze mieszanki to czemu nie). Po nałożeniu kleju na tą kostkę należy ją podgrzać zapalniczką i przez chwile trzymać przy dźwigni aż złapie klej, potem odłożyć albo wstawić w imadło.

 

Pamiętaj o poprawnym ułożeniu tej kostki bo jak klej chwyci to "game over".

 

 

p.s.

Forum nie działa prawidłowo, nie wiem jak udało mi się wstawić tego posta :P

Edited by AKTG
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Cześć

 

Widzę że temat trochę stary, ale chyba mój problem będzie najlepiej tutaj podpiąć. Moja replika to cm.040 pojawił się dość ciekawy problem, mianowicie znikł ogień pojedynczy, zamiast niego mam nadal auto. GB po wyjęciu z body posiada ogień pojedynczy, natomiast gdy jest w body jest tylko ciągły na miejscu semi.

Uprzedzam że GB jest nowe i ma może wystrzelane obecnie około 1000bb, ramiona i krzywki są ustawione prawidłowo, płytka selektora nie jest złamana ani nigdzie przetarta, bateria naładowana na maksa.

 

Jakieś pomysły co do przyczyny?

Link to post
Share on other sites

Za duże luzy miedzy krzywkami.

Wyjmij sobie gearboxa, załóż krzywki wszystkie, załóż dźwignie selektora, zakręć śrubkę i popatrz sobie jak to pracuje.

Ja u siebie walczyłem z podobnym problemem, dając u siebie z SAFE na AUTO mimo iż dźwignia już była w pozycji AUTO nadal nie mogłem ruszyć spustem (SAFE). Musiałem zejść niżej i wrócić. To samo miałem z przejściem z SEMI na AUTO, nadal miałem AUTO więc musiałem dać dźwignie wyżej i wrócić na SEMI. Wyeliminowałem to tylko i wyłącznie pozbyciem się wszelkich luzów miedzy krzywkami oraz tzw ruchów jałowych krzywek i dźwigni selektora.

 

Dodam że mam te krzywki niebieskie od wczoraj, ściągałem z HK, spasowanie super, zero luzów itd :teeth:

Edited by verb007
Link to post
Share on other sites

Jest i na to sposób, u mnie się sprawdził. Oczyść papierkiem lub pilnikiem tą tulejkę, dobrą lutownice rozgrzej tak kolo 450-500* i przy pomocy kalafonii postaraj się nadlać trochę cyny w te nacięcia co wchodzą do ramienia od szkieletu. Potem sobie pilnikiem ładnie dopasujesz i wejdzie sztywno bez luzu. To samo można zrobić po drugiej stronie na dźwignię. Mnie się to udało w poprzedniej replice i nadal to pracuje :teeth:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...