Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AEG z Allegro jako pierwsza replika?


Recommended Posts

W ASG bawię się dobiero rok. I mam mp5 a3TM i walthera p99. Imimo że mam kasę na aeg'a (chodzi mi o takiego porządnego TM) zostaje przy moich springach bo się do nich przyzwyczaiłem. I jak byłem jeszcze w takim fajnym Łódzkim team'ie graliśmy raz z kolesiami z AEG'ami i szczeże mówiąc moje 2 springi starczały mi by się dobrze bawić i dobrze polować. Jeśli chodzi o te AEG'i z allegro mojemu kumplowi ostatnio się spodobało ASG i kupił sobie Sig'a wydał na niego 149 zł. a ja moim waltherem kochanym za 100 jechałem go jak chciałem i to nie tylko z powodu większego doświadczenia ale z zasięgu i celność. Ale to naprawdę może z niechęcić. Strasznie się załamał trzeba było mu wmawiać że to tylko przybadek. Nie kupujcie broni z allegro.

 

[ciach] Ogłoszenia towarzyskie w stosownym do tego dziale http://www.wmasg.pl/ogloszenia.php /dzikki

Link to post
Share on other sites
  • Replies 199
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

no nie ulega watpliwosciom ze aegi z allegro sa gorsze niż sprezynowki ( nawet krotkie UHC ) zwazcie tez ze trudno ganiac po lesie z pistoletem ladujac go za kazdym strzalem. chodzi tutaj glownie o cene, jak już zreszta wspomniano i to jest jedyny wyznacznik... polacy tak maja - kupuja taniej, mimo tego ze kompletny zlom - samochody z niemiec, podrabiane plytki , chca miec wiecej i lepiej niz ich na to stac.

 

guny z allegro nie odstaja az tak, spory problem tkwi tez w kulkach, amunicja z allegro to jedno wielkie niewiadomoco ^_^ po zaladowaniu 'profesjonalnych kulek 0,12g' od mareczka nawet z Steuyera TM ( sory jak zrobilem blad) robi sie rozrzutnik - testowałem , to tez wezcie pod uwage

 

sory za brak polskich znakow- niedogodnosci linuxa

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Na start najlepiej brac gaziaki!
Nie zgadzam się. Gaziak jest dobry jako broń boczna do AEGa. Dobrze zacząć od krótkiej sprężyny, potem kupić jednego z tych nowych Welli albo długiego springa (co do długich springów, to powoli stają się nieopłacalne ;) ).
Link to post
Share on other sites

Na start najlepiej brać sprężyny, gdyż jeśli ASG z przyczyn takich, a takich by nam się nie spodobał, to można zrezygnować nie tracąc wiele pieniędzy. To raz, a dwa, że nawet ze springiem można poszaleć a ich ceny nie są wygórowane. Nie trzeba od razu gaza kupować, ale jak kto woli.

 

Westie i tu się z Tobą nie zgodzę. Sam gaziak też dobry, choć mało ekonomiczny. Ale fakt faktem, że najczęstsze zastosowanie gaziaków to broń boczna. No chyba, że ktoś ma MP5K na boczną, ale to już inna bajka.

 

Pozdrawiam, Rollkin

Link to post
Share on other sites

Nie każdego stać na firmową replikę typy TM!

Moja propozycja to najpierw kupić coś na allegro za 50zł i postrzelać się w swoim środowisku i zobaczyć czy się to wogule spodoba, a potem myśleć o poważnych replikach!

 

 

TRWAŁOŚC BRONI ZALEŻY OD UMIEJĘTNOŚCI POSIADACZA!

 

 

 

LEPIEJ UCZYĆ SIĘ NA TYM CO SIĘ MA!

Ja zbieram teraz na mp5 TM a narazie wystarcza mi shotgun i Desert Eagle!

 

Jak na razie Air Soft mi się bardzo podoba!

Zacząłem niedwano przygodę z ASG i na próe kupiłem właśnie szmelc!

Bo to prawda, że z allegro większość to gówno, ale jest o wile taniej dla początkujących by mogli sobie potrenować!

Nie zachęcam do kolekcjonowania szmelcu rodem allegro, ale na początek zupełnie wystarczy!

 

 

Znam tylko 2 kontrahentów z allegro którzy mi sie spodobali, niec chę robić reklamy ale to:

"kilo9" i "AirSoftGun-pl" ale AirSoftGun-pl mają bardzo nie miłą obsługę!!!

ale kilo9 jest bardzo poważnym kontrahentem polecam go :!: :!: :!:

Link to post
Share on other sites
Nie każdego stać na firmową replikę typy TM!

Nie no ja wiem, że nie każdego stać na TM ale są jeszcze inne firmy zajmujące się produkcją replik ASG, których wyroby nie są wcale złe a ich cena też nie jest zawysoka.

 

Moja propozycja to najpierw kupić coś na allegro za 50zł i postrzelać się w swoim środowisku i zobaczyć czy się to wogule spodoba

Jeśli kupisz taką replike z takim marnym zasięgiem i ogólnie tandetną, która ci się zaraz rozleci to wątpie, żeby taka zabawa się większości spodobała. Większość ludzi, którzy kupią ten sprzęt to się zniechęca do ASG albo kupuje to tylko po to aby powiesić na ścianie.

 

TRWAŁOŚC BRONI ZALEŻY OD UMIEJĘTNOŚCI POSIADACZA!

W przypadku tych replik to raczej nie zależy od posiadacza tylko od tego jak została złożona i wyoknana.

 

LEPIEJ UCZYĆ SIĘ NA TYM CO SIĘ MA!

Może i fakt, że lepiej nauczyć się budowy i zasady działania na takim szmelcu niż na droższej replice, której nam będzie szkoda rozbierać.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

cały czas krążycie wokół tematu, ale nie pojawia się zasadniczy wniosek. Allegroreplik - OK, ale pod warunkiem, ze w użyciu są tylko Allegroreplik. Nie odważyłbym się wyskoczyć z moją MP5 z CYMY komuś, kto ma TM czy CA, bo zostałyby ze mnie wióry :F

 

Moje MP5 jest całkiem znośne i daje rade przy innych replikach tej klasy. Po długiej rozmowie z % wybrałem sobie już sprzęcik i teraz tylko kasiorke zbieram na niego... to troche potrwa.

 

Najważniejsze jeśli chodzi o kupowanie tego typu replik jest posiadanie świadomości, że jest to sprzęt amatorski. jak się człowiek nastawia na to, że w biegu z 50m powali kumpla, to faktycznie się rozczaruje.

 

A w kwesti gaziaków: Zakupiłem sobie STTI berette bf 92f i jestem bardzo zadowolony. Wali, aż miło. Jak ktoś kiedyś strzelał z klamki spring, to mile się zaskoczy biorąc do ręki gazówke. W prawdzie moja wersja nie ma blow-back, ale (poprawcie mnie jeśli się mylę) to raczej bajer jest. Ważne, żeby kulka leciała tam, gdzie ją kieruję.

Link to post
Share on other sites

TRWAŁOŚC BRONI ZALEŻY OD UMIEJĘTNOŚCI POSIADACZA!

 

A TO DOBRE!!! :wink: :wink: :wink:

 

Sam kiedyś miałem coś z allegro i muszę powiedziec, że przez to miałem opory, kiedy kupowałem moje CA33E od Classic Army. Mój aegshit rozleciał się po 2 tygodniach użytkowania, kiedy biegłem i mi wyleciał z rąk na trawę ( :!: ) Dosłownie się rozkruszył! I kiedy nadszedł wielki dzień (proźby o prezenty przed świętami ;)) to miałem poważny opór. Myślałem sobie "co można innego wymyślec w produkcji replik ASG?" Ale zamówiłem i... NIE ŻAŁUJĘ!!! Zasięg jest jakieś 3-4 razy lepszy od aegshitu. A wytrzymałośc? Cholera! To wygląda na niezniszczalne (wiadomo, metal body CA)!!! Nie wiem, jak się sprawdza w boju bo jeszcze nie sezon, ale jakby co, to napiszę.

 

Morał: Odradzam zakup WRZELKIEGO sprzętu allegro. No, chyba, że ktoś przeczytał uważnie ten temat i wie co robi.

Link to post
Share on other sites

Żałuję jak chole*a że zaopatrzyłem się w aeg-a M4a1 R.I.S. BOYI. Miałem już kupić springa M16 bo słyszałem, żę z tych tanich jest najlepszy. Ale zraziłem się do tanich sprężyn naprawiająć Mp40-stkę kumpla. Beznadziejny głos strzału! Myślałem, żę wszystkie takie są. Dlatego zdecydowałem się na taniego aeg-a :(. Traz normalnie tylko :ściana: mi zostało :cry:. Cóż... Naprawię co się da, wymienię lufę i poczekam aż mi się rozwali i kupię te M16. Jeszcze raz nie plecam.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Uważam ze osoby mające "tanie" repliki nie powinny być dyskryminowane z paru powodów:

- jeżeli spotykają się na strzelankach z osobami o podobnym "uzbrojeniu" to szanse są wyrównane

- nawet gość z najmocniejszym "gunem" może dostać po d.... od kolesia ze "szmelcem" jeżeli ten potrafi lepiej poruszać się po polu walki, lepiej kamuflować itd.

- nie wiem ilu "snajperów" z replikami o zasięgu np. 50m (skutecznym) potrafi dobrze zgrać przyrządy celownicze i oddać skuteczny strzał z tej odległości :wink: juz nie mówiąc o ustawieniu w/w przyrządów

Sam posiadam "tani shit" tak na początek, odładam na elektryka TM lub CA a do tego czasu przypomnę sobie czego mnie uczyli w ŻW i jak wreszcie kupię "wypasa" to moje szanse na ASG WARS :) lekko wzrosną :twisted: :wink:

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Z góry zaznaczam, proszę się nie obrażać :). Piszę to, co myślę...

AEGi z Allegro to nie to samo ASG. Tam skrót oznacza "Air Shit Gun".

Takie podejście do sprawy nie jest wskazane... aczkolwiek masz swoje zdanie. Jeżeli nie podobają Ci się tanie repliki, a sam masz wella z metalem i STTI to proszę z łaski swojej wynieść się do dzialu AEG i SPRĘŻYNOWE, zamknąć się tam i nie wchodzić a TANIE AEG i TANIE SPRĘŻYNOWE jeżeli masz zamiar tak pisać.

Już kiedyś paru osobom tak napisałem. Daaaawno nie widziałem ich na TANICH REPLIKACH. Zamknęli się wśród "swoich" i tam siedzą.

Tak więc już znasz moje zdanie... :twisted:.

W skrócie: Jeżeli wchodzisz na TANIE REPLIKI po to, ażeby nagadać ich posiadaczom, to...

 

[ Dodano: Wto 21 Mar, 2006 ]

Kizior: JAk tam tunning M4a1 BOYI :D? Pamiętasz? Pytałeś mnie kiedyś o rady...

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Hmmm... przeczytałem i eskalacja mojego wzburzenia przekroczyła dopuszczalna normę - muszę wtrącic swoje trzy grosiwa.:evil:

 

Chciałem zauważyc, iż broń to tylko narzędzie - liczy się sposób jego użycia. Jak wielu wyżej wspomniało, ktoś, kto ma to "cóś", zna jego możliwości, a umie się poruszac na polu walki, lub maskowac, to taki tani elektryk w rękach tego kogoś kładzie posiadaczy "prawdziwków" pokotem. Jeśli do tego dopisac umiejętności manualne, wymagane przy upgradzie tego "cósia", można otrzymac zawodnika, który może sprawic naprawdę przykrą niespodziankę na polu walki. Ba, można nawet w ten sposób stworzyc potwora 8O : delikwent się nauczy, a jak potem kupi coś firmowego, to drżyjcie ... :P

 

Zamierzam świadomie zakupic XM177 B2 z airsoftguns.pl i porzebac w ustrojstwie - wymienic lufę, uszcxelnic, oraz zastosowac troszkę większy cylinder i zmienic tłok. Efekty opiszę.

I zamierzam sam stac się takim "potworem" :D

I najważniejszy powód, dla którego kupię Awtomaticzeskije Elektriczieskije Gawno - trywialna, ale smutna, prawda: wysokie zarobki wojska to mit... :twisted: Z pensji podoficera nie sta mnie na porządne urządzenie do strzelania kulkami.... :cry:

Link to post
Share on other sites

Odnośnie tanich replik to jako takie doświadczenie mam zarówno z AEGami jak i sprężynami. Tak więc mam G36C z DE, miałem chromowanego shotguna oraz Steyr'a AUG z BE. Uwżam, że najlepszy z nich jest AUG i polecał bym go zamiast XMki ze względu na większe wymiary GB (a przez to większą pojemność cylindra) i sensownej długości lufę wewnętrzną.

 

To tak na początek, ale odnosząc się do kilku wypowiedzi stwierdzających, że tanie AEGi są zupełnie do niczego - faktem jest, że psują się dużo szybciej niż markowe, ale nie przesadzajmy. Zasięg mojego G36 po lekkich poprawkach strzelał na jakieś 20m w miarę celnie na kulkach 0,2. Awaria jakiej doświadczył, to wytarcie styków.

 

Shotguny sprężynowe charakteryzują się niezłym zasięgiem i siłą, jednak bardzo szybko w większości przypadków łamie się zaczep cięgna przy cylindrze co niestety uśmierca tą broń (chyba, że ktoś ma możliwość dorobienia tych części).

 

Z AUGa z powodzeniem korzystałem przez jakieś 3 miesiące. Problemy były z magazynkiem (ale dało się to naprawić) oraz z kiepską jakością połączeń gwintowych w GB (przez co dochodziło do blokowania się tłoka). Wszystko jednak dało się naprawić, a zasięg po doszczelnieniu tłoka dochodził do 35m skutecznego. /żeby było lepiej, AUGa sprzedałem mojemu kumplowi i karabin nadal działa bez problemu (to już prawie rok). Co więcej ma na koncie wygrane starcia z AEGami TM i CA.

 

Uważam, że kupno taniego AEGa jako pierwszej repliki wcale nie musi nikogo zniechęcić - ważne jednak, żeby wyboru dokonać "z głową" i po zapoznaniu się z opiniami użytkowników. Oraz oczywiście nie należy się spodziewać zdejmowania ludzi z 45-50 m co jest do osiągnięcia już na stockowych markowych AEGach.

Link to post
Share on other sites

Stary, zapomnij. Gearbox to nadal kupa, 249 życzy sobie Specshop, w którym dodatkowa stówa to po prostu koszt uspokojenia serwisantów i działu reklamacji i w ogóle szkoda gadać.

Dobrych tanich AEGów jest sześć sztuk, a dalej to już są tylko SRC i normalne AEGi.

Dobre taniaki (do 500 zł): Well R5, R6, R7, R8; Cyma CM027, CM028 (CM030 jest kijowy, w porównaniu z oryginałem Marui jest sporo słabszy).

DE M86 i M87 są kijowo zrobione z wierzchu, mają kiepsko złożony g-box (z góry trzyma się na jednej śrubce), a HU nie da się wyregulować. JG do tej pory nie nauczyło się robić wytrzymałych hop-upów, że o "genialnym" szkielecie GB nie wspomnę. Both Elephant jeszcze nie włożył metalowych GB do replik z regulowanym HU.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Panowie nie martwcie się ASG nie zginie nawet jesli ktoś się natnie:) Ja kupiłem AEP i widze że to shit a i już po pierwszej strzelance mam mnóstwo ran po bardzo bliskim kontakcie (10cm od ręki) z gaziakiemi jedyne co wywnioskowałem: trzeba załatwić sobie coś średnio dobrego np jakiegoś gaziaka czy elektryka:) Nie wszyscy się zrażają tak szybko:) nie tacy maniacy jak ja:P

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...