Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AEG z Allegro jako pierwsza replika?


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 199
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

15-02-2007, 12:32 [Edytuj] [usuń]

Mam 31 lat. Kochającą żonę i dziecko. Jestem bezrobotny, czasami coś dorobię lub wyjadę na parę miesięcy coś zarobić. Z tego właśnie prozaicznego powodu(braku pieniędzy i na co te pieniążki wydać) nie stać mnie i nie będzie mnie stać na np. nawet MP5 Cymy za 400 zł. A airsoft to świetna zabawa. Naprawdę coś fajnego. Odchamiającego. Dopiero dosłownie zaczynam w tym sporcie. Miałem MP5 Cymy za 150zł, gearbox rozleciał się choć nie byłem na żadnej większej strzelance, ale rozleciał się tylko z mojej winy ( pomijam przyczyny ) 8)

Chce kupić to samo. Mam parę dodatkowych magazynków, baterię itd. Czy to mnie dyskryminuje w środowisku graczy airsoftu? Myślę, że nie! Są ludzi na pewno co mają giwery za 2000 tysiące lub "nawet" tysiąc i zapewne nie będę dla nich wartościowym graczem ( oczywiście nie dla wszystkich) To bez znaczenia. Strzelanie, maskowanie, klimat to się liczy. czy ten podział będzie narastał? Oby tak nie było. Jeżeli tak będę strzelał się z ludzmi o podobnych sprzętach.

Allegro jest dla mnie właśnie dlatego dobrym miejscem na zakup sprzętu.

To jest tak jakby wszyscy mieli rację. Potrafię sie maskować i atakować bo mam ( powiedzmy to już jakąś praktykę z reala) Zapewne muszę się duuużżooo nauczyć jeszcze i na to się nastawiam. Mam nadzieję, że jak przyjadę na jakieś strzelanie to nie będę mięsem armatnim lub jakimś wypierdkiem nie wartościowym.

Pozdrawiam wszystkich.

Link to post
Share on other sites

Vander, odpuść. Szkoda wyrzucać po raz drugi 150 zł - po miesiącu znów zajeździsz GB, wydasz następne 150 zł, dziękuję, równowartość CM.027 paszła j...tsa. To jak z moim sąsiadem - zamiast kupić grę za 99 zł kupuje ją od pirata za 10 zł i wścieka się, że nie działa albo (w najlepszym przypadku) trzeba nad nią odprawiać jakieś szamańskie praktyki. Ja jestem studentem, nic nie zarabiam, zebranie funduszy na CM.027 zajęło mi rok - ale jednak czuję, że już nie mam "słabszego" guna.

Problem ze strzelaniem z takiej "repliki" ma też swoją praktyczną stronę - zasięgiem nie dorównuje TM'kom czy nawet lepszym springom (zostać spunktowanym ze springa to jednak jest lekki obciach). Niby fun też jest, ale jakoś tak... dziwnie. W budynkach jeszcze może być, ale już na otwartym terenie można się zeźlić, że nie da się strzelić tak daleko, jak przeciwnik.

Link to post
Share on other sites

Wiem. Naprawdę rozumiem to. Na razie jednak tylko to mi pozostało. Ewentualnie jakiego shotguna lepszego ( jeśli chodzi o zasięg). Chcąc bawić się dalej muszę coś kupić. Tak więc tak czy inaczej z tyłu dupa. Wiesz, nie podchodzę do tego jak dramatycznej decyzji, co będę miał to miał. Chcę zasmakować tego sportu.

Link to post
Share on other sites

A więc kupiłem shotguna (JT LONG SHOTGUN). To mój osobisty kompromis pomiędzy ceną i ...no właśnie.... :) Czekam na przesyłkę. Jeżeli kogoś to interesuje jak się sprawuje ta "broń" to opisze to w odpowiednim temacie.

Link to post
Share on other sites

O replikach alegrowych mogę powiedzieć tyle co gość na prezętowanym przezemnie filmiki.....

8-)

 

No właśnie. Oczywiście masz rację ale jak o się ma do tego, że ktoś chce zacząć bawić się w to ( niekoniecznie od razu jeżdzić na wielkie strzelanki) a poprostu nie ma pieniędzy. Prozaiczne- nie ma kasy. U mnie w mieście staram się zgrać paru chłopa i zrobić jaką grupę. Wielu jest młodych co chcieli by spróbować. Co mam odpowiedzieć, jak ktoś pyta mnie co ma kupić bo ma tylko 100 zł albo ...." może będę miał 150 zł)?

 

Pytam się takiego koleszkę- nie możesz odłożyć trochę kasy? Odpowiada. NIeee co ty dostalem tą kasę na urodziny i jeszcze musiałem walczyć żeby rodzice pozwolili mi kupić guna. Pełnoletni też to samo. Są ludzie co mają kasę i nie wiedzą, żę "repliki z allegro to shit" Dla jedego shit a dla jedego nie. O tym rozmawiamy właśnie.

Jak ktoś z trudem uzbierał 100 lub 150 zł i chce zacząć to ....no właśnie co?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Vander,

 

Na pewnej strzelance mieliśmy okazję walczyć przeciwko grupie, w której był chłopak uzbrojony w shotguna (55 zł na allegro). Usprawnienia: taśma teflonowa popsikana silikonem w celu uszczelnienia. Znał swoją broń, umiał się poruszac po lesie - efekt był taki, że siekał nas jak chciał. Potrafił wyleźć nam na plecy i z zamaskowanej pozycji wytłuc 3-4 osoby zanim ktokolwiek się zorientował, skąd padają strzały (zaleta sprężyn - są ciche). To tak w ramach komentarza.

 

Tych strzelb są dwa główne typy, krótki i z kolbą karabinową, generalnie chodzi o sprężynowe shotguny DE. Mamy teraz w teamie kilka takich strzelb jako back-up.

Edited by booras
Link to post
Share on other sites

Booras, sprężyna Bubla Eagla cicha? Chyba jak napchasz do środka waty albo czegoś podobnego... Strzał ze sprężyny DE nie dość, że jest głośny, to jeszcze z perspektywy strzelca replika potem przez krótką chwilę "brzęczy". Miałem w rękach i strzelbę, i G36.

Link to post
Share on other sites

Ujmę to tak samo jak wyżej... taka replika jest dosyć głośna pozatym nie czuć, lub nie słychać kiedy się dostanie. Co do wcześniejszej wypowiedzi Booras'a, jak gość mógł was z tym obejść a co dopiero wystrzelać, i to trzy osóby :wink: .... przecierz ta replika świeci się na srebno jak nie powiem co. Co do funduszy, sam zaczynałem majac 150zł i kupiłem spr z Cyber guna(zawsze coś) trzymała mi ponad dwa lata i też grałem tylko lokalnie, ewentualnie z pobliskimi grupami. Dziś mam juz AK47[tm] i mając spr jakoś zdążyłem uzbierać kase na coś lepszego. Pozatym jeśli ktoś zaczyna to powinien kupić dobrej jakości spręzyne firm: Cyber gun, HFC, UHC, Tokyo Marui itp...

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Uściślam:

- dobry spring dobrej firmy (karabin) to około 200-300 zł.

Ja pisałem do ludzi, którzy nie chcą/nie mogą wydać więcej niż 100.

- "krótki mossberg" firmy DE jest czarno-brązowy, nie srebrny.

- gość był naprawdę dobry. To jest ta różnica. Nas było trzech, z aegami metal GB. I nas powyjmował. I już. Nic na to nie poradzę. Jedyna rzecz, jaką zarejestrowałem, to było puknięcie kulki w hełm. Nie widziałem kto strzela, skąd strzela itd. Dopiero jak szedłem na respa, to zobaczyłem gościa - stosował taktykę "szybkie przemieszczenie - ukryć się - odczekać - strzał - szybkie przemieszczenie". Robił to cicho, a sprężyny nie słychać już z 15 metrów (zwłaszcza jak nosisz hełm).

Link to post
Share on other sites

Ja zaczynałem od odpustowego kałacha,potem sprężynka FAMAS nastepnie BeretkeKJ gazowa z blowem i teraz Siedze na AK-47. Z czasem każdy sie dorobi jeśli tylko nie jest to słomiany zapał który wypala sie po paru przegranych bitwach na polu walki. Mnie też 3epało jak szło na mnie 3 kumpli z elektrykami... no ale jakoś jakoś grosz do grosza i juz jest cos teraz są wyrównane szanse. Pozdrawiam wszystkich świeżych (starych też :P) strzelców :-)

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Witam.

Z tego co tu czytam, zauważam że źle zrobiłem kupując mp5Cyma z allegro, ale szukając i przeglądając różne oferty (biorąc pod uwage mój strasznie ubogi budżet) doszedłem do wniosku że jest to oferta dla mnie.Mam nadzieje że jak na moją pierwszą broń, a zaraz pierwsze zetknięcie się z tym sportem wszystko będzie ok.. Broni jeszcze nie dostałem, czekam na przesyłke ktora powinna przyjść lada dzień. No, ale aż ciężko mi uwieżyc w delikatność i nędze tej mp5..eh mam tylko nadzieje że to co mowicie nie jest prawdą : D, i bron będzie mi służyc przez długi czas... Pozdrawiam, Ether

Link to post
Share on other sites

Witam!

Dopiero zaczynam zabawe z asg. Początki są trudne,bo przeważnie ma się zero wiedzy o doswiadczeniu nie mówiąc. Razem z dwójką kumpli kupilsismy promocyjne waltery p99 sprężynki...Już w dzień zakupu jedna się, rozwaliła,znaczy ja rozwaliłem a w drugiej tłumik się za mocno dokręcił i nie zszedł więcej. Postanowiłem zaszaleć i kupiłem mp5 cymy za 150pln. Może i słabo działa ale działa i nawet strzela sobie. Po dwóch strzelanakach w tym jednej intensywnej nie moge narzekać. W budynku sobie mp-ek radzi. Trochę zainwestowałem...nie wiem jeszcze jak ja to mojej dziewczynie wytłumacze,ale kupiłem gazowego smith&wesson:) (z 10m brat dostał w jaja i jakiś czas był wyłączony-oczywiście w trakcie strzelanki) i mosberga:) (ma ta sprężyna moc! niecałe 50pln, ale wali, że szybkę do kolimatora mi zestrzelono i to kulką 0,12) Uważam, że tani sprzęt niemusi być zły i w niektórych warunkach lub ze zgranym zespołem można powalczyć. Dziś zaszalałem i kupiłem AK47 beta-krinkov. Próbne strzelanie było niezłe,ale któtkie bo bateria się ładuje. Czekam na kupli by coś kupili i do boju...:)

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich czytających mojego posta :P. Mam 15 lat i zacząłem zabawę w ASG około 2 miesiące temu. Kupiłem jako pierwszą broń Ingrama SMG Mini za 20 zł na Allegro. Broń sama w sobie wytrzymała miesiąc. Gdy dorobiłem nowy tłoczek i mechanizm popuszczający sprężynę wytrzymał on następny miesiąc. Niestety obudowa już nie wytrzymała :/. Jak już mówiłem mam 15 i "NIE ZARABIAM!". Mam też problem ponieważ mam częściowy niedowład prawej ręki. Cholernie ciężko jest mi znaleźć jakoś dorywczą pracę bo prawie nigdzie bym sobie nie dał rady tak przynajmniej mi w kilku miejscach już mi mówili. Kieszonkowych dostaje 20 zł na miesiąc ponieważ jeszcze muszę doliczyć sobie opłaty za rehabilitacje. Ciężko mi się sprężynówkę ładuje a mam cholerną chęć sobie postrzelać. Sprężynówki nie kupuje ponieważ zanim załaduje guna to mnie z 5 razy ustrzelą też ze sprężynówki. Kupiłbym sobie elektryka ale jak mówicie że trzeba przynajmniej wydać na elektryka około 500 zł to juz niewiem co robić. Bardzo proszę o radę. Z góry dzięki podrawiam.

Edited by Tabalugi
Link to post
Share on other sites

No, panie kolego, to nie jest już takie proste. Może warto rozejrzeć się za AEGiem tańszych firm? Cyma i Well mają wiele przyzwoitych replik elektrycznych. Jak jeszcze poszukasz na allegro takiej w dobrym stanie (ale przed licytacją zapytaj się w odpowiednim dziale forum, czy to dobry zakup - zakładam, że nie znasz się - ew. poszukaj informacji dobrze) i upewnij się, że nie ma zbyt wielu ukrytych wad. Elektryki po 20 złotych można sobie niestety o kant tyłka potłuc. Zasięg 10 metrów i solidność tektury.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam. Około 2 lata temu kupiłem MP5 (taiwan) na allegro za 89zł(Najtańszy AEG). Zasięg ok 20 m(w dodatku niecelny), po wystrzeleniu ok 5000kulek, elektryk siadł...A potem mi ukradli, chociaż nie wiem co z tego mieli.

 

Teraz zastanawiam się nad kupnem jakiegoś elektryka. Zobaczyłem takie AEGi na allegro:

http://www.allegro.pl/item188547737__m83_.html

Ta M83 wydaje mi się niezła, cena też jest satysfakcjonująca, tylko jak z jakością? Czy ona wytrzyma całe wakacje strzelania? Czy to nie jest jakiś Shit który strzela tylko na 10 m?

Link to post
Share on other sites

Mam takie cudo, tyle, że przerobine. Oryginalnie pluł kulkami na 15 metrów. Po 5 miesiącach przeróbek da się trafić w tarczę z 25m, przy czy wątpie, żeby ktoś na tym dystansie poczuł, iż został trafiony.

 

Po przeczytaniu, że to ponoć jeden z lepszych tanich elektryków, doszedłem do wniosku, że gran nie jest warta świeczki. na początek lepiej kupić dobrą, krótką sprężynę (np: seria HG TM'a; seria HPA CG; UHC) i oszczędzać kasę na normalnego (350pln+) elektryka.

Edited by dark_griph
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No właśnie. Oczywiście masz rację ale jak o się ma do tego, że ktoś chce zacząć bawić się w to ( niekoniecznie od razu jeżdzić na wielkie strzelanki) a poprostu nie ma pieniędzy. Prozaiczne- nie ma kasy. U mnie w mieście staram się zgrać paru chłopa i zrobić jaką grupę. Wielu jest młodych co chcieli by spróbować. Co mam odpowiedzieć, jak ktoś pyta mnie co ma kupić bo ma tylko 100 zł albo ...." może będę miał 150 zł)?

 

Pytam się takiego koleszkę- nie możesz odłożyć trochę kasy? Odpowiada. NIeee co ty dostalem tą kasę na urodziny i jeszcze musiałem walczyć żeby rodzice pozwolili mi kupić guna. Pełnoletni też to samo. Są ludzie co mają kasę i nie wiedzą, żę "repliki z allegro to shit" Dla jedego shit a dla jedego nie. O tym rozmawiamy właśnie.

Jak ktoś z trudem uzbierał 100 lub 150 zł i chce zacząć to ....no właśnie co?

 

Mówisz wtedy koledze "Kup najlepiej replikę Cybergun'a w granicach 100/120zł z military.pl, poniewarz są dobrej jakości i są wytrzymałe. Zresztą nie będziesz żałował, pozatym repliki tego typu są przeznaczone właśnie dla amotorów bądź graczy początkujących." I wcale dobry spring nie musi kosztować od 200 do 300zł. Jeżeli trudno wam poszukać podam jakieś znane a konkretne przykłady...

-http://military.pl/?prod=92&cat=30

-http://military.pl/?prod=85&cat=30

-http://military.pl/?prod=10490&cat=30

-http://military.pl/?prod=38&cat=28

-http://military.pl/?prod=10333&cat=28

...chyba starczy, gdyby ktoś chciał poradzić sie wyboru repliki na początek gry, to moje GG: 6595291

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No ja swoją pierwsza broń do asg kupiłem w kioku za 15 zl 8) i spreżynowke oczywiście

i to dla mnie powinna być pierwsza broń na poczatek. Teraz m4 AEG i colta p357 gaziaka. Ale na poczatku zacząc od słabszej broni a póżniej kupic lepszą

Link to post
Share on other sites

Powodzenia na strzelance z taką "bronią" - wątpie, żebyś w cokolwiek był w stanie trafić. O zasięgu nie wspomnę.

Apropo: kiedyś wyliczyłem, że jeden strzał z pistoleciku z kiosku jest kilkukrotnie droższy, niż 1 strzal z porządnej repliki sprężynowej (liczyłem na podstawie ilości strzałów, po której zabawka była zepsuta).

 

Na początek to najlepiej pożyczyć replikę od kumpla, pójść z nią na strzelankę i zobaczyć, czy się asg podoba, a potem to już według funduszy (patrz dział dla zielonych) i upodobań.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...