Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AEG z Allegro jako pierwsza replika?


Recommended Posts

tiaa

 

ja doskonale wiem że mogę kupić za 200 zł jakiegoś pistola (sprężynę)TM albo HFC

 

ale po ostatniej grze moją sprężynką (allegro, g36) zniechęciłem się do sprężyn

 

nie mamy po prostu szans, o ile nie mamy kozackiego zasięgu :)

tak robiliśmy po częśći za zwiad/mięso armatnie

 

a do strzelania w moim gronie (las, kilk zapaleńców z allegrowymi sprężynami) chyba wystarczy tani AEG... i tak nie walimy do siebie z 40m, tylko max 20, 25, a najczęściej bliżej

 

wobec tego zapytanie - czy allegrowy AK47 CYMY za 150 zł z wsadzoną lufą "homemade" 6.03 strzeli te 25 m i wystarczy na teki zastosowania?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 199
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja doskonale wiem że mogę kupić za 200 zł jakiegoś pistola (sprężynę)TM albo HFC

Można nawet taniej. Dobry pistolet mozna kupic za naprawdę niewielkie pieniądze, bardzo dobrze pod względem zależności cena-jakość (energia kulki, celność itp) wychodzi Cyber Gun. Najtańsze modele kosztują 60-80 zł.

 

ale po ostatniej grze moją sprężynką (allegro, g36) zniechęciłem się do sprężyn

Pewnie firmy Double Eagle? Miałem kontakt z trzema modelami tej broni - jeden strzelał całkiem dobrze, drugi całkiem źle, a trzeci średnio, ale zepsuł się po około 10 strzelankach.

 

a do strzelania w moim gronie (las, kilk zapaleńców z allegrowymi sprężynami) chyba wystarczy tani AEG... i tak nie walimy do siebie z 40m, tylko max 20, 25, a najczęściej bliżej

Jeśli zamierzasz być najlepszy to lepiej kup pistolet. Natomiast jeśli chcesz sobie postrzelać z kumplami, bez ostrej rywalizacji to tani AEG jest całkiem dobry - fajny klimat, zasypywanie wroga gradem ledwie lecących kulek itp. :D

 

wobec tego zapytanie - czy allegrowy AK47 CYMY za 150 zł z wsadzoną lufą "homemade" 6.03 strzeli te 25 m i wystarczy na teki zastosowania?

Strzeli pewnie bez wstawiania rurki (lufą tego zwać nie można, choćby ze względu na metodę produkcji), ale na taką odległość trzeba brać już poprawkę, bo (zgodnie z moimi obserwacjami) kulka z taniego elektryka zaczyna gwałtownie opadać po 12-15 metrach. Poza tym czas, który pocisk potrzebuje na pokonanie takiej odległości będzie wynosił ponad sekundę, czyli o wiele za dużo, przy dynamicznej walce. Ostatni problem, to energia końcowa pocisku... jeśli delikwent nie będzie widział kulki, to pewnie nie poczuje (albo pomyśli że to mucha).

 

Sama lufa nie polepsza znacząco osiągów takiego guna, ale nie zaszkodzi spróbować. Ograniczeniem jest pojemność tłoka - jeśli tłoczek jest niewielki, to:

- w żaden (normalny) sposób nie da się osiagnać dużej energii pocisku

- zastosowanie zbyt długiej lufy pogorszy osiągi, gdyż ciśnienie wewnątrz lufy może spaść poniżej ciśnienia na zewnatrz i kulka zostanie "zassana" - niepowinna się zatrzymać, ale zmniejszy się jej prędkość.

Nie wiem gdzie tanio kupić tłok (lub coś z czego łatwo go zrobić), a kupowanie tłoka Systemy albo Prometheusa mija się z celem. Jeśli uda się kupić/zrobić tłok, to zamontowanie go może stanowic problem (myślę, że budowa wewnętrzna takiej repliki jest dosyć zwarta i nie pozwala na modyfikacje). Oczywiście trzeba by zmienić jeszcze kilka innych części, ale nie ma sensu się rozpisywać, bo pewnie i tak nikt nie zamienia robić Marui z Cymy.

 

Wracając do AK i rurki 6,03. Jeśli zdecydujesz się na zamontowanie takiej lufy, to musisz znaleźć odpowiednią amunicję. Powinna być lekka (0,12 lub 0,16), nie może miec skrzydełek i oczywiście powinna być tania. Ma się rozumieć, że kulki z Allegro w cenie 15 zł za 5000 odpadają - średnica za mała - 5,6-5,9 mm (podczas gdy te lepsze mają 5,9-5,95 mm), a do tego skrzydła jak w Boeingu 747-400. Tanio wychodzą kulki Cyber Gun 0,12 g. Na military.pl 5000 sztuk kosztuje 42 zł, natomiast 10000 jest w cenie 65 zł. Niestety nie wiem jakiej są jakości.

 

Nieważne, czy zmienisz lufę, czy pozostawisz "kałaka" w wersji stockowej i tak radzę strzelać z bliska, jeśli tylko jest taka okazja. Najlepiej wychodzą akcje typu Stealth & Assault - dyskretnie podejść na małą odległość korzystając z właściwości terenowych, a kiedy zabraknie osłony - bieg w kierunku przeciwnika. Jeśli wróg nadal nie jest świadomy niebezpieczeństwa, to podczas biegu należy starać się nie hałasować, natomiast jeśli przeciwnik Cię zobaczy, to biegnij jeszcze szybciej i zasyp go plastikiem. Kamperstwo od razu odradzam, nie ze względów ideologicznych, ale po prostu nie opłaca się, bo wróg zawsze idzie inną drogą niż sądzisz. Można jedynie sie przyczaić niedaleko przypuszczalnej trasy i kiedy przeciwnik będzie do Ciebie tyłem wyjść z ukrycia, podejść blisko i wyładować mu w plecy kilka kulek. Niestety przeciwnik nie ogląda się za siebie całą trasę, oprócz tego odcinka na którym ktoś go śledzi, więc dużo ryzykujesz, zwłaszcza jeśli masz taniego AEGa a przeciwnik coś silniejszego.

Link to post
Share on other sites

na początek dzięki Ci serdeczne za wyczerpującą odpowiedź, i dobre rady

 

jeśli chodzi o mojego g36 - dziś odesłałem o zwrot kasy, padła rączka przeładowująca

 

i wpadłem na coś nowego :)

można powiedzieć rodzynka allegrowego

 

otóż nowa firma się pojawiła, a wolę nową firmę w ciemno, niż Double Eagla z pewnością iż będzie to chała ;)

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=61815300

 

jak widać posiada toto już alum lufę, co troszkę ułatwia sprawę :)

 

a jeśli chopdzi o kulki, to używam niebieskich o,16 g, dobrej jakości, bez skrzydełek, kupowanych w specjalistycznym sklepie Pentagon, bardzo podobne do Cyber Gunów. Płacę 6 zł za woreczek 500 szt

 

co o tym myślisz? zdaje mi się być najlepszą dla mnie alternatywa, zwłascza że dzięki pewnemu układowi zapłacę za niego jakieś 150 zł :)

Link to post
Share on other sites

Zaczne prawie od końca (tzn. od kulek) - chyba używałem kiedyś takich samych, też były niebieskie, też ważyły 0,16 g i też były pakowane po 500 sztuk, chyba tylko cena była wyższa, ale to już zależy od sklepu. Kulki oceniam na całkiem dobre, w tanich gunach sprawują się nieźle - rozrzut spada dwókrotnie w porównaniu do pomarańczowego gó**a, które sprzedawcy na Allegro lubią dodawać do swoich produktów.

 

Karabinek wygląda ładnie, cena podobna do innych replik z Allegro, tylko mam dziwne wrażenie, że ta nowa firma nie różni się od pozostałych producentów "wspaniałych" replik. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że jest to jedna z tych firm, tylko sprzedaje pod inną nazwą, żeby zasymulować ruch i rywalizację w tanich replikach, a dodatkowo nowa firma nie budzi skojarzeń z kiepskimi modelami. Może się mylę, ale taki ruch ze strony Double Eagle, czy Well byłby bardzo korzystny.

 

Wracając do tego Steyra. Po fotkach nie da się niestety ocenić repliki, a opis jest podobny jak w innych "allegrowych" replikach. Energia 0,6 J (w rzeczywistości pewnie 0,3 :D), zasięg 35 metrów (maksymalny oczywiście, a skuteczny ok. 15), "NAJMOCNIEJSZY ELEKTRYK NA ŚWIECIE !!" (ja bym powiedział: zabawka dla dzieci od lat 3 :P)... bla bla bla... Z opisu zwykle nic nie można się dowiedzieć, no może poza długością (chociaż nie można wykluczyć pomyłki :)).

 

Sprawa aluminiowej lufy - jeśli dobrze pamiętam Double Eagle w elektrykach też montuje lufkę alu o długości około 15 cm, ale nie jestem pewien, bo nie rozkręcałem swojego starego XM, gdyż był klejony w dwóch miejscach.

 

No i na koniec kilka słów ogólnie na temat allegrowych elektryków. Jeśli zdecydujesz się kupić coś z tego rodzaju, raczej zwracaj uwagę na to czy broń Ci się podoba zewnętrznie, czy nie jest za duża (np. gdy chcesz walczyć w budynku) i czy posiada odpowiednie akcesoria*, bo osiągi zwykle są bardzo podobne. Ja kupując pierwszego guna kierowałem się wyglądem, bo podoba mi się rodzina broni M16/M4, a poza tym wtedy były tylko 4 modele elektryczne.

 

* - poniżej krótki opis dodawanych akcesoriów na podstawie moich doświadczeń z kontaktu z kilkoma tanimi replikami (sprężyny i AEG):

- celownik optyczny - atrapa z plastikowymi niby-soczewkami - całkiem nieprzydatny

- kolimator - marnej jakości, ale jeśli zwykłe przyrządy celownicze są kiepskie może się przydać, niektóre kolimatory nie mają regulacji w poziomie i pionie, czyli celuje tam gdzie chce (albo tam gdzie go Chińczyk ustawi)

- laser - albo zasięg w okolicach 20 metrów, albo świeci na ponad 500 metrów (sprawdzone), ale z tej odległości punkt ma około 2 metry średnicy; regulacja punktu celowniczego tak jak w przypadku kolimatorów

- pasek - zazwyczaj kawałek cienkiego parcianego paska, nadaje się najwyżej do noszenia broni na plecach

- rączka RIS - kiepski plastik, pewnie łatwo się połamie, ale rączka to rączka, zwłaszcza że chiński RIS nie różni szerokością się od oryginalnego

- dwójnóg - nie miałem okazji przetestować, ale myślę że nie jest najgorszy; jeśli sie nie mylę, dwójnogi w tanich replikach są plastikowe i nie mają regulacji wysokości

- urządzenie do ładowania kulek - wariant A: rurka i "patyczek", prymitywne ale skuteczne, do rurki sypiemy kulki a patyczkiem popychamy, ładowałem tym nawet midcapa od M15 :D; wariant B - coś w stylu speedloaderów Marui albo STTI - taka sypiemy do pojemniczka kulki i naciskamy na pewnego rodzaju przycisk

- tłumiki ognia i dźwięku, panele na RIS itp - całkiem nieprzydatne

- amunicja zwykła - spalić rytualnie na stosie, różna średnica, skrzydełka czasem mają więcej niż 1 mm, krzywe, brzydkie itp

- amunicja z farbą - wyróżniamy trzy typy - twarde - nie chcą się rozbić (strzelajac z taniego AEGa); miękkie - pękają w lufie lub magazynku; gumowate - można je zgnieść ale nie pękną - oczywiście wszystkie są do wyrzucenia, chociaż tymi twardymi można postrzelać z jakiejś mocniejszej sprężynki, ja z mojego pistoletu wystrzeliłem ich kilka i ładnie pękały, ale nie zachęcam, bo nie wykluczam tego, że pękną w lufie

- latarka - zazwyczaj słabo świecą, ale wieczorem w budynku nawet słabe światło może oślepić przeciwnika

- okulary ochronne - dobrze, jeśli są, ale miałem nieprzyjemność posiadać takie, które zniekształcały obraz, były trochę ciemne, zamiast odbijać światło, tworzyły nieprzyjemny efekt rozbicia promieni słonecznych, strasznie parowały, a w końcu odpadł element, który utrzymywał je na nosie i zmieniłem je na zwykłe gogle do pracy

- tarcza elektroniczna - na kilku aukcjach na Allegro to dodają, nie miałem z tym styczności, ale sądzę, że to tylko nieprzydatny bajer, lepiej sobie puszki ustawić, a z resztą z ASG strzela się do ludzi :D

- akumulator i ładowarka - nieprzydatne :D a na serio - akumulatorki 500-600 mAh 7.2 V, ładowarki najtańsze - żadnej rewelacji

- baterie do laserów, kolimatorów, latarek - może się przydać np. do budzika ;)

- śrubokręcik - najbardziej pożądana część wyposażenia tanich replik, zazwyczaj czadowe małe czarne śrubokręciki - hit roku 2005!

- instrukcja - zazwyczaj w języku chińskim i angielskim oraz jakieś tam ogólne zasady bezpieczeństwa po polsku wrzucone z konieczności

Link to post
Share on other sites

dzięki CI serdecznie za kolejną wyczerpującą wypowiedź :0 :)

 

teraz już wiem że wezmę AUGa, bo bardzo mi się podoba, a z tych allegrowych na moje oko wypada najlepiej (jak i na forum) a zawsze jest nadzieja że to jednak będzie BOTH ELEPHANT a nie DoUBLE ELEPHANT ;)

 

zastanawiałem się jeszcze mocno nad kałachem, bo mi się podoba, ale jendak aug przeważa :)

 

nie dośc że się podoba, to i może strzelać będzie :P:P

 

a nie wiesz czy to będzie luneta, czy atrapa? bo jeśli atrapa, to nie bardzo wiem z czego tam celować będę...

Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia czy ta lunetka to prawdziwy celownik, czy atrapa. Zwykle dają atrapy, chociaż tania lunetka kosztuje np. 40 zł, a koszt produkcji pewnie poniżej 10, więc producent replik może sobie na to pozwolić, żeby zwiększyć popularność towaru.

 

Jeśli to atrapa to trzeba pokombinować nad załatwieniem prawdziwego, albo kolimatora, bo zwykłych przyrządów tam jakoś nie widzę :/ Możliwe też że ta atrapa jest kolimatorem lub czymś podobnym tyle że kropka jest naklejona, ale da się przez to celować.

Link to post
Share on other sites

Sa zwykle przyzady celownicze ale..... celnosc nie ta zeby mozna bylo miec przyzady, a lunetka to zwykla atrapa mozesz sobie jabnac markerem kropke i masz kolimator z lunetki...heheheh.....zartuje....

 

Dla klimatu kolimator tani wystarczy.....ale chloapki zapomnieliscie o czyms......to nie ten dzil na takie dyskusje.....jest temat o augu a tutaj nie piwinnscie tego walkowac!

 

Do moderator: Prosze o wyczyszczenie albo przeniesienie tematu....albo o wywalnie zaczynajac od mojego....

 

Pozdro for All

Link to post
Share on other sites

Hooah!

 

Ja miałem styczność z 2 modelami MP5 firmy CYMA z allegro.

 

Dokładnych nazw wam nie podam, ale pamiętam że były dość oryginalne ;). Po 2 strzelankach (ok 1k kulek białych 5zeta za 500 sztuk) magazynek Hicap zaczął się sypać.

 

Najpierw przestał dostarczać kulki do komory właściwej, a potem, gdy już udało się srężynę w magu odblokować, magazynek działał lepiej niż granat ;). Lowcap nie pozwala na strzelanie single... kulki wchodzą w przestrzenie wewnątrz karabinku. Zresztą bebechy są z gorszego plastiku, niż zabawki z targów i pękają od początku.

 

System hop-up jest, ku mojemu zdziwieniu :| Mimo to osiągi tego badziewa są poprostu beznadziejne :) Nośność na moooooocno podkręconym hu (jest możliwość jego regulacji !!) wynosi może z 20 metrów. Celność... hmmm... może z 5 metrów przy dobrym wietrze :|.

 

Do tego karabinki te mają ogromną moc!. Z odległości może pół metra posiałem kumplowi serię po klacie (miał tylko bluzę na sobie), a ten tego nawet nie poczuł !!.

 

Jedyną rzeczą która mnie pozytywnie zaskoczyła to... bateria ! Wytrzymała już ponad 2k kulek i nadaj chodzi... Z drugiej strony to nie musi się ona zanadto męczyć przy sile strzału tego klamota :)

 

Ogólnie AEGi beznadziejne, nie warte ani grosza. Zostały one kupione na airsoftguns.pl za cenę ok 100 zeta, teraz kosztują ok 150.

 

Szczerze wolę mojego Walthera P99 z HFC :)

Link to post
Share on other sites

No ja kupiłem P90 (d90) z airsoftg... no i poza faktem że magazynek jest grawitacyjny to naprawdę jestem mile zaskoczony wbrew opiniom innych użytkowników tej zabawki, do celności się nie przyzepię a zasięg też niczego sobie (z 10 metrów człowieka trafi). Lufa jest alu, karabinek ciężki, wygląd po prostu ekstra, zdobi przed kolejną strzelanką ścianę obok gloka :P

Link to post
Share on other sites

Mój MP5SD6 z airshitguns.pl przeżył spotkanie z bandą dzieciaków i wystrzelenie ok. 500 kulek. Nadal żyje i wierzga, zasięg skuteczny ustaliłem na jakieś 10-12 metrów. Akurat AUG i MP5SD to w tym sklepie ewenementy. Niech no się mój kumpel uzbroi (namawiam go na gaziaka - Berettę z STTI), to tę zabawkę mocniej przycisnę.

Link to post
Share on other sites

"nie ma co sobie zawracać allegroaegami tyłka"

 

bez urazy - ale pieprzenie w bambus

 

replika wali prawie tak samo daleko jak sprężyna TM MP5 a3 (sprawdzone na strzelance)

fakt faktem że mniej celnie, ale w końcu to aeg

 

i to tańszy od sprężyny

 

niedługo może pojawi się kompletna recenzja

Link to post
Share on other sites

Witam jestem nowy na tym forum i chcę zacząć moją przygodę z ASG wraz z moimi przyjaciółmi. Na początek nie chcemy wydawać zbyt dużo pieniędzy bo chcemy zobaczyć czy ASG nas wciągnie! Na początek chcemy sobie kupić

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=63393162 i jakąś tanią maskę tak żeby nas to wyniosło razem z kulkami max 80 zł myslę starczy na początek Very Happy Nasze ubrania ochronne to będą stare ubrania robocze(mysle starczy na początek) Prosze was o opinie o tej broni co chcemy zakupić czy się nadaje na początek i w jaki sposób można dokonać jej przeróbek(bo o takich czytałem na waszym forum) tzn. ile by kosztowała wymiana lufy na aluminiową i co jeszcze trzeba z tą bronią zrobić żeby dobrze się grało ?? A i czy tą bronią można strzelać kulkami z farbą bo na allegro są takie kulki 6mm ale czy one się nie rozprysną w lufie a jak nie można to jakie kulki polecacie do tej broni. Bede wdzięczny za każde rady

Link to post
Share on other sites

Ogólnie odradzam tego zakupu, ale jęsli już. Kulki z farbą odpadają - rozpryskują się z w lufie. Co do innych to wystarczą Ci te białe bezszwowe co możesz zakupić tutaj - http://www.airsoftguns.pl/?v=138&. Nie stosuj też tych zwykłych żółtych (pomarańczowych). Maski pod żadnym pozorem nie kupuj na allegro (tej za 17zł czy jakoś tak), ponieważ łątwo pęka, jest niewygodna, mała itp.. co do ubrania to na pewno wystarczy.

Link to post
Share on other sites

jeden z Braci kupił takiego shotguna.

 

rozleciał mu się na pierwszej strzelance. Ułamała się kolba. Jeśli będziecie się strzelaćmiędzy sobą, to broń jest OK. Tak samo jak elekytyki z Allegro. Ale jeśli się wybieracie na strzelankę gdzie będą ludzie hojniej obdarowani przez technikę, to czeka was zawód.

 

Jako przyklad podam, że z elektryka z allegro ciężko jest zdjąć kolesia z 10m, gdzie z TM'a trafiasz za każdym razem. skąd wiem/ Bo strzelałem z G36C z allegro i ze swojej MP5 TM. Różnica zauważalna.

 

Reasumując: we własnym sosie, allegroshotguny za 30 pln - git. W sosie wspólnym, strata czasu i kasy.

 

Elektryki z allegro - leiej dołożyć 100 pln i kupić gaziaka Glocka 17C. Lepiej nosi i napewno dłużej bęzdie służył

Link to post
Share on other sites
Okularów z Castoramy za 10 zeta i jakiejś szmaty na twarz, jeśli koniecznie potrzebujesz. Jeśli strzelasz w gronie słabszych replik, odpuść sobie tę szmatę. :)
Gdzie moge dostac takie okulary ?? Prosze o troche wyrozumiałosci bo ja naprawde dopiero zaczynam i wielu rzeczy nie rozumiem :(
Link to post
Share on other sites

AEG z Allegro jako pierwsza broń do ASG?

 

Na to pytanie moimzdaniem sa dwie dobre odpowiedzi.....

 

Tak : Dla ludzi ktorzy nie planuja cotydzien po 12 godzin biegac ze sprzetem po polu bitwy.....tylko od czasu do czasu w grupie 5-6 dobrych znajomych popykac do siebie godzina, dwie... Zrozumcie nie wydam 1000zl na sama bron zeby sobie raz na 2 tyg popykac do kumpli....na wiecej nie mam czasu i raczej nie bede mial. Moim zdaniem określenie "armaciarze" bardziej pasuje do gosci do pozal sie Boże "elity" która to moze sie pochwali gunami za 2,5 tys złotych....moim zdaniem to juz troche fetysz. Zauwazyliscie nowy tend jakimi sa tanie repliki? Chocby gaziak z military.pl na co2 za 220 zl. Sorrki za ten offtopic.

 

A teraz do sedna sprawy....mianowicie mam Auga BE i go sobie chwale...

Do walk w pomieszczeniach nadaj sie wspaniale, kzywdy nie zrobi, ale trafic mozna spokojnie. W sumie nie mam zamiaru jezdzic na duze strzelanki, ale strzelac sie w wylacznie w malym towarzystwie. Kamizelka taktyczna.... niekupie kamizelki albo oprzadzenia za 400 zl bo po co? Co ja tam włoże? Wystarczy mi cos takiego http://www.allegro.pl/show_item.php?item=63680204 zmieszcza mi sie 2 magi do Sigmy, mag do Auga, szybki ładowacz, kulki zapasowe, pojemnik z gazem. Ewntualnie http://www.allegro.pl/show_item.php?item=63819963 uzywam go na wycieczkach w gorach.

 

tylko zniechecacie mlodych ktorzy chca sie w to bawic!

 

Pewnie po mojej wypowiedzi, zaraz napisz jakis krzyżowiec broniacy swojego fetyszu albo post zostanie po prostu usuniety!

 

 

POZDRAWIAM

Link to post
Share on other sites

Razem z kumplem zrobiliśmy "test" gogli dołączonych do zabawek VB Sport - walnęliśmy 10 razy z przyłożenia ze sprężynowego G36, potem z mojego P228 - ani śladu. Tylko to tworzywo jest tak "rewelacyjne", że ledwie przez nie widać.

 

O, BTW: dostałem halo, że Chińczycy mają w planach robić taniego elektryka MP40. Hm, najpierw TOP wypuszcza swojego za 2400, potem Maruzen przebija stawkę i wypuszcza wersję za 1100, a teraz Chińczycy obadali tę zabawkę z każdej strony i produkują swoją "młockarnię"...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...