Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Thompson M1A1 [CM.033 Cyma]


Recommended Posts

Nie ma żadnego tematu o tej replice, który byłby aktualny.

Jako, że w wyniku błędu chinoli zamiast drewna do m14 dostałem dwa komplety drewien do Thompsona, pomyślałem, że chętnie bym je zamontował do swojego. tyle, że żadnego ni mom.

Stąd kilka pytań:

 

- czy drewna King Arms pasują do Thompsona Cymy?

- czy do gearboxa v.6 są jakieś części tuningowe?

- czy drumy od Cyber Guna pasują do Cymy?

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 1 year later...

Chcę nieznacznie odświeżyć temat.

Jak zrobić skuteczny i sensowny tuning Thomka Cymy (bez zabawy w podkręcanie ROF); co należy wymienić (i najważniejsze: na co), żeby replika hulała bezawaryjnie. Słyszałem coś o konieczności czyszczenia HU, bo rzekomo fabrycznie jest on naoliwiony aż z naddatkiem.

Za sensowen porady z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Z tego co wiem (choć nie uważam się za eksperta), to jest dokładnie to samo. Różnica w kolorystyce zależy od oświetlenia przy robieniu zdjęcia. Wydaje mi się, iż Cyma robi tylko jeden model Thomka.

 

P.S. o ile wiem, na żadnej Cymie nie ma napisów (to tylko podrasowanie do zdjęcia - moim zdaniem)

 

Poza tym, mam ten model, jak też Snow Wolf'a i one są praktycznie (z zewnątrz) identyczne

 

Mówię tu o obecnych modelach. Może pierwsze egzemplarze wrzucone na rynek miały te napisy... to już musi orzec ktoś mądrzejszy

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Od jakiegoś czasu męczy mnie pewna sprawa, a mianowicie, czym różnią się te modele od siebie:

 

http://www.taiwangun.com/cm-033-cm

http://gunfire.pl/product-pol-1152189638-Replika-pistoletu-maszynowego-CM-033.html

 

Męczy mnie ta sprawa, bo mam chęć kupić sobie jakoś broń z II wojny światowej.

Te thompsony różnią się tylko ceną.

Edited by Terminato
Link to post
Share on other sites

A może ktoś napisze recenzje, bo jest mało informacji, a ciekawi mnie z jakiego metalu jest wykonany, jak z częściami do tuningu i czy w ogóle jest warty czy lepiej zebrać więcej pieniędzy i kupić coś innego z okresu II wojny światowej.

Link to post
Share on other sites

Thompson jest ze znalu, dolna połówka jest z plstiku[na 100% w CG, w cymce chyba też]. Tuning jest ciężki pomimo dobrego projektu szkieletu, któego wzmocnionego nie ma na rynku[v6], zębatki z tego co się orientuję są standradowe jak w v2/3. reszta części wewnętrrznych raczej łątwo osiągalna. Gearbox przyjemny do składania i rozkładania, wszystkie przewody są podłączone do spustu który jest na osobnym kawałku plastiku, nie trzeba się bawić w kładzenie cienkich kabli. Komora hop up nieosiągalna w częściach zamiennych.

 

Szkielet:v6 ciężko o dokupienie w razie uszkodzenia, ale jest to mocna konstrukcja

silnik: krótki

zębatki: standard v2.v3[do sprawdzenia czy na 100% są identyczne]

łożyska: dedykowana ale osiągalne

głwica cylindra: łatwo dostępna

dysza: łatwo dostępna

głowica tłoka: standard v2/3

sprężyna: jak wszędzie

lufa: łatwo osiągalna, a na promyku śmiga jak ta lala.

gumka: mój thompson uwielbia czerwonego madbula z normalnym dystanserem[nie H]

hop up: niedostępny zamiennik.

 

Ogólnie replika bardzo fajna. Tuning -spokojnie można dojechac do tych 420-450 fps. W kolbie dużo miejsca, jednak jest o kilka cm za długo co czyni ją niewygodną w budynkach. Brak części takich jak szkielet czy komora hop-up jednak jest wielkim minusem.

Magazynki są długie i ciężko się z nimi czołga. Trzeba uważać na montaż pasa transportowego bo też jest ze znalu. W razie pytań zapraszm na PW.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Pozwolę trochę odświeżyć sobie temat Thompsona od cymy. Replika po około 1,5 roku sprawowała się dobrze w stocku. Po serwisie daje teraz nie 100% tylko 150-200%. Kable wymienione na niskooporowe, wtyk ticonect, gumka hop-up, i batka na lipo oczywiście, i założony układ mostef dają naprawdę dużo. Pozostało jeszcze okładziny z tworzywa zmienić na drewniane i pas nośny oryginalny od thopsona założyć.

Tyle na razie w temacie. Do reko żołnierza 101 airborne i Big Red One nadaje się świetnie

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Połamała ci się? Pytam, bo nie widzę sensu wymiany. Jest szczelna, trzyma nastawy. Czego chcieć więcej?

 

Zamówiłem "pękniętą" replikę, ale właściciel praktycznie jej nie zabezpieczył w paczce i dotarła złamana, a komora w drzazgach. Póki co 0 kontaktu, także zaczynam rozważać naprawę. Złamanie mogę załatwić płaskownikiem i kołkami, ale z komorą jest ogromny problem...

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...
  • 11 months later...
W dniu 20.01.2023 o 08:01, Lipton92 napisał:

Witam. Odgrzewam temat żeby nie zakładać drugiego. Dwa szybkie pytania:

1. Czy komora hop up od Snow Wolfa będzie pasowała do Cymy?

2. Jaką można wstawić sprężynę, żeby delikatnie zwiększyć moc, ale bez wymiany innych elementów gearboxa?

1. Powinna pasować 
2. 110 powinna być git 

I ja jeszcze mam pytanie na jakiej stronie można kupić komorę hop up ???

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...