Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RM4 ERG [KWA]


Recommended Posts

Czyli podsumowując, jak to z tuningiem by było? Da się coś przykombinować, żeby ze stocka posiadającego 330 fps te 400 wyciągnąć? Sama wymiana sprężyny wystarczy? Jeżeli tak, to w jaką celować na oko? M130? Bo akuratnie dostępna jest w naszym kraju wersja CQB, a tyle właśnie ma 330 fps. A napaliłem się jak dzik na trufle :D Gb wzmocnione potężnie, jak to w starych emkach kwa było. Zajarałem się strasznie, ale po przeczytaniu tego tematu trochę emocje opadły.

Link to post
Share on other sites

Jest duża szansa, że w stocku w dłuższej siedzi M120, a w krótszej M100 w stocku, tak jak to było z gen. 2 (na Zachodzie, u nas w każdej ten sam GB, niezależnie od długości lufy). Więc wymiana na M120 lub M130 powinna dać oczekiwany rezultat. Czyli jak w normalnej replice, nie starych KWA, bo prowadnica sprężyny jest raczej głębiej osadzona.

Nie wymieniałem chyba nic w bebechach, jest szczelnie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Trochę czasu już minęło, jak z awaryjnością repliki ? Również mocno się napaliłem na replikę, nie będę od niej wymagał dużej podatności na tuning, ale podobno w środku ma dużo niestandardowych zastosowań, i jak coś poleci to się problem robi spory , prawda to :) ?

Link to post
Share on other sites

Sorry dzieciaki, to nie jest replika, z której zrobicie parasnajpę przez zmianę sprężyny (no i tłoka, a jakże).

 

Błędne założenie. Wymieniłeś sprężynę główną, usztywnij też (wymien na mocniejszą, lub zwiększ napięcie wstępne), sprężyny blow backa. Co więcej - zmieniając same napięcie wstępne sprężyny (przekombinować trzeba by troszkę kolbę), można zrobić replikę z trywialną regulacją mocy !!!.

Edited by ravkill
Link to post
Share on other sites

Czy mi się tylko zdaje, czy zniknął mój posty (posty)? Bo dawno już blowback zdezaktywowałem poprzez wyrzucenie sprężyny z prowadnicy kolby i upchnięcie tam trochę eurocentów.

Awarii żadnych do tej pory nie doświadczyłem, replika pracowała w zakresie mocy 350-480 fps.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam.

 

W takim razie i ja dołożę swoje 3 grosze. Może znajdzie się jeszcze kilku posiadaczy tej wdzięcznej repliczki i akurat uzna to za przydatne. Otóż empirycznie sprawdziłem kilkanaście ustawień sprężyny i wszystkie zchronowałem. O co w ogóle chodzi? Jak wiadomo replika posiada system szybkiej wymiany sprężyny. Wystarczy zdjąć kolbę – najlepiej kombinerkami pociągnąć w dół wystający klin (1.) jednocześnie zsuwając z prowadnicy kolbę, następnie odkręcić imbusową śrubkę (2.), zdjąć zaślepkę i odkręcić gwint (3.), na którym trzyma się cały układ sprężyn.

GMmMUON.jpg

 

q-SNE7B.jpg

 

3sAiizE.jpg

 

 

Co jest w środku? O właśnie to (4.). Gwint z prowadnicą sprężyny od BB (A), mała sprężyna od BB (B), prowadnica głównej sprężyny (C ), główna sprężyna (D). W takim układzie otrzymujemy działający system blowback.

 

Hr2irtc.jpg

 

Niestety to wiąże się z ograniczeniami wspomnianymi przez qurcza. Wsadzenie mocniejszej sprężyny spowoduje jedynie wzmocnienie blowbacku, nie zaś wzrost mocy repliki. Co zatem zrobić? Zamienić miejscami elementy z prowadnicy (5.) lub zapchać np. monetami miejsce sprężyny od BB (o czym wspominał qurcz).

 

c-AL1-j.jpg

 

 

Jednak ja niczego tam nie wsadzałem, kobinowałem za to z układem sprężyn. Wyniki prezentują się następująco (niestety przy niektórych pomiarach zapomniałem ustawić hopka na zero stąd wyniki należy przyjmować orientacyjnie):

 

​z układem BB (4.):

  • krótka KWA (od BB) + oryginalna KWA1: 355/365 (hopek/bez hopka)
  • krótka KWA (od BB) + M140 Guarder: 380-385 FPS (mocny BB) (hopek)
  • krótka KWA + M110 noname (dłuższa): ok. 330 FPS (średni BB) (hopek)
  • krótka KWA + M110 noname (krótsza): ok. 310 FPS (średni BB) (hopek)
  • krótka KWA + M90 Tornado: 270-280 FPS (minimalny BB, podwójne strzały) (bez hopka)
  • M90 Tornado + M90 Tornado: 295-300 FPS (brak BB, podwójne strzały) (bez hopka)

bez układu BB (5.):

  • krótka KWA + oryginalna KWA1: 450-455 FPS (prawie niewyczuwalny BB, metaliczne brzmienie) (bez hopka)
  • krótka KWA + M140 Guarder: 455-470 FPS (b. delikatny BB) (hopek)
  • M140 Guarder + krótka KWA: 445-460 FPS (lekki BB) (hopek)
  • M140 Guarder + (nic): 347-353 FPS (hopek)
  • M90 Tornado + M90 Tornado: 350-360 FPS (zacinka2 na początku po czym zmiana ułożenia sprężyn, delikatny BB) (bez hopka)
  • M110 noname + M110 noname: kilka strzałów po czym zacinka2, brak pomiarów

Ad.1 Ta już swoje pożyła, więc może być nieco zbita.

Ad.2 Zacinki znaczą tu zblokowanie się sprężyn w prowadnicy. Układ 2 normalnej długości sprężyn bez BB nie funkcjonuje poprawnie.

 

 

Istotne wnioski? Ze stockowymi sprężynami można uzyskać 2 opcje: stockowe FPSy (powiedzmy, że między 360 a 380) oraz blowback (4.) lub 450-460 FPSów i brak blowbacku (5.). Dodam, że na układzie z 450+ FPSów używam już kilka miesięcy i nie było do tej pory żadnych problemów (w środku wszystkie części stockowe poza gumką i mosfetem).

 

Może ta wiedza się komuś przyda. Więcej spostrzeżeń być może wkrótce.

 

Pozdrawiam,

Fafruch

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...