Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Border War 6 24-27.04.2014


Recommended Posts

Jak w temacie, szósta już edycja niezłej imprezy ogólnoeuropejskiej, kodowa nazwa " the Sunseeker"

 

Strona imprezy http://borderwar.cz/sites/

 

Piąta edycja z 2013r, zwłaszcza w porównaniu do wcześniejszych, była lekkim niewypałem, ale orgowie wszem i wobec obiecują solennie poprawę i naprawienie popełnionych błędów. Mimo wszystko, dzięki doborowej ekipie polskiego plutonu, imprezę zaliczyliśmy do tych raczej udanych i wybieramy się znów w 2014.

 

Ode mnie zgłosiło się 6 osób, do strony Guerilla Forces, odpowiednika poprzednich SELA czy PAZ, czyli tradycyjnie - bojownicy, brudasy i szmatogłowi :icon_biggrin: Charakteryzacja - malowany ryjek, wszelkie mundury woodland/leśne, mundury rosyjskie, maskałaty, szmaty, chusty, kepi itp.

paz8.JPG

 

 

Po drugiej stronie konfliktu klasycznie - niemobilne, często oszpejowane do granic absurdu czołgi Task Force - zwane potocznie Hamburgami. Charakteryzacja - obowiązkowy hełm/kask/nocnik, współczesne mundury USA, wszelkie mundury pustynne. W 2014r. już nie mają mieć bazy o 100m od offzony.

tf9.JPG

 

Do tego jakieś siły porządkowe, najemnicy i kontraktowcy plus npc itp.

 

Tak mniej więcej przedstawia się zapowiadany podział frakcji na 2014r. Szczegółowe informacje na stronie eventu.

 

Dla słabo zorientowanych i brzydzących się językiem fajfokloków:

- Pierwsza tura biletów rozeszła się bodajże w niespełna pół godziny od rozpoczęcia rejestracji - 6.10. bilety po 40 euro (30 euro dla 100 pierwszych osób). Wpisowe płatne do listopada.

- Druga tura zapisów rusza 6 listopada - bilety po 50 euro. Płatne do grudnia.

- Trzecia i ostatnia tura zapisów - jako uzupełnienia, trwać będzie od 1 stycznia do 1 marca 2014.

 

Trochę zakrętka jak dla mnie jest system zapłaty - wcześniej przelewało się z paypala, ale od jakiegoś czasu orgowie proszą by z niego nie korzystać, choć podobno opcja ta nadal istnieje. Paypal wymagał doliczenia 4% prowizji. Lepszym rozwiązaniem wydaje się być użycie konta walutowego w jakimś banku.

Max masz jakiś patent?

 

Niniejszym, od tego momentu można w temacie pisać, pytać i odpowiadać na tematy związane z eventem. Może nas Buniek nie pogoni :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja na razie to nie dałem rady się zarejestrować :icon_eek2:, podobnie jak i pozostali z 3-city.

No ale wierzymy, że bilety jeszcze będą ( szczególnie jak co u niektórych mama się dowie :icon_biggrin: )

 

Wybieramy się oczywiście do Guerilla Forces w polskim camo z małymi dodatkami ( ale to niespodzianka).

 

Co do płacenia to ja już w zeszłym roku płaciłem z konta złotówkowego i doliczyło mi ok.25 PLN

Link to post
Share on other sites

Z kujawsko-pomorskiego również zapisała się do Guerillas całkiem spora grupka, mi się jednak nie udało. 23 minuty po godzinie 20 zostały już bilety na miejsca o określonych specjalizacjach (ghillie sniper, airmobile itp.). Kilka minut później rejestracja była już zamknięta. PayPal został oficjalnie wycofany jako forma płatności ponieważ organizator skarżył się, że PayPal bez wyraźnego powodu przetrzymywał pieniądze pochodzące z wpłat. Jest szansa na bilet w listopadzie :)

Link to post
Share on other sites

No właśnie, jak będzie wyglądać wypad z 3-city? Jestem, mówiąc językiem fajfokloków (rozwalił mnie ten epitet) totally virgin w rejestracji na takie imprezy, więc pomoc od doświadczonych byłaby nieopisana.Napaliłem się niesamowicie na BW, a jestem niemobilny, więc jeśli będzie się coś szykować, to chętnie mogę rozbawiać pasażerów automobilu swoimi kawałami. Wybaczcie z offtop.

Link to post
Share on other sites

Mendi, dokładnie odnalazłem przelew za poprzedni BorderWar i mBank mnie skasował 5zł prowizji za przelew wychodzący sepa - nic ponad to

a sprawdziłeś obciążenia późniejsze ?

jeśli nie to sprawdź historię.

Wykonywałem wielokrotnie walutowe przelewy z MBanku (również do Czech) i całkowite rozliczenie potrafiło się pojawić po miesiącu, albo dłużej. Reasumując koszt przelewu walutowego (z konta złotówkowego) będzie się kształtował w okolicach 60-70 PLN extra.

Link to post
Share on other sites

Jarku, sprawdziłem drugi raz. Weź pod uwagę że przelew walutowy to albo SEPA albo SWIFT (kwestia na jaki bank trafiłeś).

http://www.mbank.pl/pomoc/info/konta/przelewy-zagraniczne.html tu masz różnice między sposobami

http://www.mbank.pl/pomoc/info/konta/przelew-sepa.html - tu masz opłaty, gdzie

Za wykonanie przelewu SEPA mBank pobiera opłatę w wysokości 5 PLN (lub równowartość tej kwoty w walucie rachunku), która jest określona w Taryfie Prowizji i Opłat w mBanku.

Kwota przelewu SEPA jest przekazywana na rachunek odbiorcy bez potrącania kosztów związanych z realizacją tego przelewu.

Koszty banku zleceniodawcy, związane z realizacją przelewu SEPA, ponosi zleceniodawca, a koszty banku beneficjenta - beneficjent przelewu SEPA.

Link to post
Share on other sites

tylko, że przelew na BorderWar MUSI być wykonany w taki sposób, że wszystkie koszty obciążają ZLECENIODAWCĘ (tak jest w regulaminie wpłat) więc przelew SEPA odpada.

Sprawdziłem przed chwilą - aby wykonać przelew zgodnie z zasadami (nie obciążać konta BW) w MBanku trzeba zapłacić "25PLN + koszty innych banków."

Podejrzewam, że inne konta mogą mieć inne opłaty, ale co do zasady nie będą się mocno różniły.

Link to post
Share on other sites

Była w zeszłym roku na forum imprezy, zgodna z UTM, część ludzi miała ją wrzuconą na lepsiejsze gpsy.

 

BPH SA nie ma opcji SWIFT, tylko SEPA.

 

Wszystko wskazuje na to że trzeba się będziesz szybko z mbankiem przeprosić.

 

up.

Dla potomnych:

Poszło z mbanku 31.10, kasa za 5 osób. Kurs przewalutowania 4,305 zł za 1 euro, tak że bez tragedii. Wyszło łącznie 35 zet prowizji za operację:

- 20 zet za przelew walutowy

- 5 zet za przelew SWIFT

- 10 zet potwierdzenie wykonania i zaksięgowania przelewu ( opcjonalne)

 

Zanim pojawią się pytania o lokalizację:

koordynaty gps - Loc: 50°31'28.23"N, 14°47'5.965"E

http://www.mapy.cz/#...ard_13619_1&t=s

 

up. 5.11

Dzisiaj przyszły mailem ponaglenia do zapłaty. Termin 10 dni.

My nadal na czerwono, widać przelew jeszcze nie dotarł.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam serdecznie !

W imieniu grupy ''World For Sale'' chciałbym zaproponować zbiórkę osób które wybierają się na BW i tak jak my chcą jechać wspólnie, bo co w rodzinie to nie zginie :) Jeśli jednak już coś zostało ustalone to bardzo chetnie podłączymy się do wyprawy nadmieniając iż nie jesteśmy zespołem mobilnym, to też jeśli ktoś ma miejsce i ochotę zabrać trzy osoby i wyruszyć na zlot będziemy szczęśliwi jak dzieci :D

 

Bardzo proszę a nawet apeluję o wymianę informacji na temat dojazdu i spraw technicznych związanych z nim.

 

GG401075 lub PW

Link to post
Share on other sites

Kurdę, podobnie jak kolega Hatch również nie mam zbytniego w doświadczenia w rejestracji na tak wielkie imprezy. Jeżeli ktoś byłby skory pomóc to prosiłbym o kontakt na PW. Również jeżeli ktoś z okolic 3miasta miałby wolne miejsce w aucie to będę niezmiernie szczęśliwy gdybym mógł pojechać razem z wami.

Link to post
Share on other sites

Cytując stronę BW:

Toś się popisał..., a zwróć uwagę, ze w regulaminie banku jest informacja że przelew typu SWIFT jest realizowany do 7 dni. Maila na payment oczywiście wysłałem, tego samego dnia co przelew (31.10). A potwierdzenie otrzymania kasy od obsługi BW6 otrzymaliśmy 6.11

 

Ode mnie 3 nowych zapisanych, niestety do wioskowych lub mdfs, prośbę o przeniesienie oczywiście napiszę ale po 16.11 - jak wylecą z listy osoby z 1 naboru z nieopłaconą wejściówką.

Link to post
Share on other sites

Mendi - co to za tekst " Toś się popisał" - co ma cza srealizacji przez Twój bank przelewu do tego że odbiorca prosi o jego potwierdzenie ?.

Napisałeś że Twoja wpłata nie jest widoczna, i że dostałeś "ponaglenie" - więc chcąc Ci pomóc wstawiłem cytat.

Twoja szydera z tego faktu jest żenująca jak na "Moderatora I"

 

 

Ode mnie 3 nowych zapisanych, niestety do wioskowych lub mdfs, prośbę o przeniesienie oczywiście napiszę ale po 16.11 - jak wylecą z listy osoby z 1 naboru z nieopłaconą wejściówką.

 

Pisz od razu - takich przypadków będzie mnóstwo, i sądzę że kolejność zgłoszeń będzie brana pod uwagę. Więc im szybciej tym lepiej. 16.11 możesz wysłać dodatkowo "przypomnienie" prośby.

 

P.

Edited by Padaka
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...