Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Żywotność tanich replik


Recommended Posts

  • Replies 287
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam aega SIGa 552 firmy CYMA. Dalem za niego 135 zl na allegro i strzelam z niego z "aniolkow" i z kulek cyber gun. Mam go juz prawie miesiac i jak narazie to ulamal sie tylko tlumik i to z mojej (ale od czego jest kropelka :wink: ) no i jakas sprezynka mi wypadla jak go rozbieralem i nie moge do tej pory dojsc skad ona jest :? . Jak narazie trzyma sie calekiem niezle i staram sie byc w miare "delikatny" w jego obsludze. aaaa byl na dwoch strzelankach i jakos sie trzyma :)

Link to post
Share on other sites

Model: MP5SD6

Produkcja : chinska

Kulki : 0.12g HFC

Przebieg ok 1000 kul

Stan : matwa z niewiadomego powodu

Sklep : Taniemilitaria

Cena 139zł

Nadal mi jej żal :cry:

 

Sheben wszystkie zębatki są takie jak je fabryka stworzyła . Jedyny problem to to że jak gun sie zepsuł to rozebrałem gerboxa i troche sa brudne i trzeba by je posmarować .

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Model: MP5 SD6;

Produkcja: Made in China;

Kulki: 0.12 HFC, 0.20 Q-Bullet;

Przebieg: niespełna 1000 kulek;

Stan: pęknięta komora hop-up (2 dnia), zniszczona zębatka silnikowa (po 5 dniach od zakupu);

Sklep: www.airsofguns.pl;

Cena: 166 zł

 

Max_E, zobacz w jakim stanie są u Ciebie zębatki, jeśli byłyby w dobrym to chętnie bym tę zabawkę od Ciebie odkupił.

Link to post
Share on other sites

Model:MP5 SD6

Firma:Made In China

Kulki:0,12 Cyber Gun

Sklep:Jarmark Allegro

Cena:140 zł

 

 

Zdechł po 10 dniach. Rozłorzyłem go i złorzyłem i już nie działał bo coś zrąbałem w przełączniku ognia (więc nie żyje z mojej winy :/) ale ogólnie sprawował sie nieźle. Mam nauczke. Teraz zbieram na MP5SD2 Classic Army :) -będzie dobrze.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Model:Deser Eagle

Firma:Well (jakim tam well??)

Kulki:6mm, białe, firmy krzak

Sklep:Allegro

Stan:Sprawny w 100%

Cena:70zł

Kupiłem go i jestem z niego bardzo zadowolony choć mogę go sprzedać jakby ktoś chciał to za 50zł. Ja używam go do strzelania w pająki i muchy w mieszkaniu, bo do czego innego do się nie nadaje, po za tym mam wiatrówkę walther cp99 i jakoś ten pistolet (asg) przelażał te poł roku (bo nie było pająków i much)

Link to post
Share on other sites

Model M4

Firma Umarex

Kulki 0.02 0,12 w zestawie

Sklep od kolesia on miał z allegro

 

 

Sprzedałem to bo total badziew nie psul sie nawet tylko ze w magazynek mozna było władowac jakies 20-25 kulek bo pozniej juz tamtych kulek nie dało sie wystrzelic

Link to post
Share on other sites

Model p90

made in china

kulki 0,12g firma anonimowa( +- 5000 szt. wystrzelonych :D )

Allegro od taniemilitariapl

90zł

żyje już 5 dni

A tak poza tym to chyba sprzedawca się pomylił bo zamówiłem model z samego abs'u i bez dodatków a dostałem taki z tłumikiem kolimatorem latarką i aluminiową lufą . ten model z dodatkami widziałem na innej aukcji za 150 zł

Link to post
Share on other sites

Model: AK-47

Firma: Cyma

Kulki: Standardowe dodawane z bronia + dodane do zakupu

Cena: 137 zl+ przesylka na Allegro

Wytrzymuje: okolo 3 tygodni (niecalych), ma sie calkiem dobrze

Zasieg: skuteczny na okolo 12-15 m, maksymalny jakies 22-23 m. Zaskakujaco dobry, jak na taka zabaweczke. Ma straszne narowy, bo jedynie seriami mozna strzelac srednio celnie, mimo, iz celownik wyglada calkiem porzadnie. Glownym mankamentem jest wyjatkowo tandetne wykonanie zaczepow do paska - sa z bardzo kiepskich drucikow i nie wytrzymuja ciezaru broni. Zamontowalem w to miejsce kolka do kluczykow i sprawuja sie dobrze. Pasek tez jest w miare dobry, trzyma solidnie i pozwala nawet wpakowac okolo 10-15 kulek z 30 w magazynku, tak z 8-10 metrow, w biegu, w drzwi.

Uwagi: Nie jest taka straszna jako zabawka, ale i tak bede sie czul bardzo niepewnie idac z tym na jakakolwiek strzelanke. Kupilem, bo potrzebowalem czegos "na teraz". No coz, moj blad.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Model:M4A1 R.I.S "Moro"

Firma:Double Eagle

Kulki:Bezszwowe allegrowe , HFC 012g(niebieskie)

Cena:Zależy od sklepu ja kupiłem za 129 + przesyłka

Wytrzymuje(a raczej dalej trzyma) 3 tygodnie

Zasięg : z miarą w ręku 20m średnio skutecznego skutecznego

30m max ,nie mówimy o stock dodana lufa prec. dolutowane kabelki i wzmocniony kropelką Gearbox. kupiłem na szybkiego po sprzedaży XM'ki CG i jestem dość zadowolony za reszte kupiłem oporządzenie

Link to post
Share on other sites

Model: M4 (bez szyn)

Firma: Well

Kulki- dolaczone 4 tys badziewia, klikaset mniejszego badziewia i 100 STTI ( tu opisze zasieg)

Cena , UWAGA 99 zl

 

Oddalem 5000 strzalow glownie z badziewia zeby sprawdzic wytrzymalosc. Bez zarzutu.

 

Zasieg beznadziejny. ok 12 m na badziewiu, 14 na STTI.

Max 15 do 17 m

 

Po dodaniu lufy OBI i wlasnego HU, wcisnieciu podkladki gumowej do tloka (jednogroszowka nie wejdzie) na kulkach STTI ok 18-20 m skutecznego strzalu, czyli cos kolo mojej sprezyny mp5 UHC. Zmierzylem to miara na dzialce. Strzelajac po paraboli zasieg maksymalny to do 28-30 m ( ale aeg to nie artyleria :) )

 

Celnosc- hmm- z tych 15-18 metrow trafiam w 10 cm slupek, ale nie zawsze. Celnosc na 3+, mimo lufy z OBI. Zostaje strzelac seriami.

 

ps. minelo 14 dni

 

pps. aha zapomnialem dodac jeszcze plusy- ode mnie 5+ za jakosc wykonania. Jaksc odlewow z plastiku jest niewiarygodna. Probowalem poruszyc sprezyne ktora byla w istocie czescia body. Jakosc odlewu jak w klockach lego. ( czytaj- doskonala)

 

Celowo kupilem najtanszy model ( teraz chodzi po 79 zl) zeby w razie rozsypania mi nie bylo zal. W sumie nie zaluje, TAEG (tani aneg ) to nie AEG z TM, ale pobawic sie mozna. Dzieciaki pod moim blokiem sie oblawiaja codziennie kulkami haha.

pzdr

Link to post
Share on other sites

Hooah

 

model: mp5(i jakiś futurystyczny dodatek :) ) z 2 magazynkami (low i hi)

firma: CYMA

kulki: 0,12 g białe 6 zeta za 500sztuk od gościa na allegro.

cena: 166 zl ( airsoftguns.pl )

Wytrzymał... hicap padł po 6 godzinach (ok 1k kulek). Pękają bebechy w okolicy miejsca na mag. Low capem nie można strzelać single... Ogólnie badziew ten został wycofany z użycia może po 20h używania (ok 5k kulek białych bezszwowych takich jak na górze) :evil:

Link to post
Share on other sites

Zafundowałem mojej MP5'tce "stress test". Przez kilka godzin i dobre kilkaset kulek (firmowych .12g - pękła jedna, i to przy kolizji ze ścianą) przeszła bez zaciachu. Przy okazji skuteczny zasięg ustaliłem na ok. 10 metrów (lecą dalej, i to prosto, ale albo celownik jest do luftu, albo ja się nim nie umiem posługiwać). Moc - kiepska. Kumpel dostał z kilku metrów w zad i nawet nie poczuł.

Przy okazji przetestowałem też Glocka firmy VB (Well to przy tym gniocie mistrzostwo świata). Kulki z niego wylatują tak wolno, że je wyraźnie widać!

 

EDIT: z tematu o awaryjności "prawdziwych" AEGów:

MP5SD5

 

Nowy AEG, w pierwszym dniu walnęły zębatki:/

A psioczą na taniochę. :P
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Hmm, no to chyba mam szczescie, bo mimo dodania podkladki nie mam jeszcze tego problemu. Bron zaczela niebezpiecznie "szczekac" i licze sie z podobnym "powiklaniem".

Co do komentarzy o M4 Well

szlag trafil mechanizm spustowy ( po 5 tyg nasilonego uzywania- do tej pory okolo 7-8 tys kulke)- dokladniej male czesci w gearboxie- nawet nie chcialo mi sie wnikac co sie tam stalo- malo gownianych plastikowych czesci. Dosztukowalem kable i podciagnalem bezposrednio do spustu. Teraaz popsuje to tylko walec jak po tym przejedzie

 

Uwaga do tuningujacych- osiagi tych "cudeniek" mozna poprawiac tylko przez uszczelnianie mechnizmu lufy i tloka. Wzmacnianie sprezyny jest nieoplacale- ryzykuje sie jak wyzej widac zniszczeniem

Poza tym nie wyciagnie sie z tego maciuptkiego tloka zadnych osaigow na poziomie AEG'a.Trzeba sie z tym pogodzic

 

A tak na marginesie- ja jestem nadal z zabawki bardzo zadowolony.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mp5 A5(?) Cyma (ta z dwoma magami :lol: )

Jarmark Allegro

Kulki dodane do zestawu :D gładkie, profilowane

Cena: 110zł (kupiłem kałacha a koleś przysłał mi mp5 wartą 40zł więcej :) )

 

Minęły 3 dni a Mp5 dalej sie trzyma. Wystrzeliłem z niej około tysiąca kulek. Wczoraj chciałem rozkręcić lecz dwie śrubki były tak mocno przykręcone, że zniszczyłem łepki i zostało już tylko rozwiercanie :twisted: Żeby zdjąc kolbę trzeba wystukać dwa bolce które ją podtrzymują. W środku standardowy gearbox, cylinder: średnica 2cm, długość około 4,5cm. dość dobra 15centymetrowa lufa aluminiowa która nagle się kończy i zaczyna się lufa plastikowa o średnicy wewnętrznej około 7mm :? Hop Up regulowany, lecz gumka za mocno wystaje - podpiłowałem takie "coś" :lol: co wysuwa gumkę i teraz jest już idealnie. Mp5 ma zasięg około 25m (mierzyłem osobiście :P ) Po przerobieniu hop-upa jest teraz bardzo celna - z 4metrów bez problemu trafiam w żabkę od firanek :lol:

 

Polecam dla niezamożnych maniaków :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...