Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Żywotność tanich replik


Recommended Posts

  • Replies 287
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

czy warto kupowac?

Odpowiedz brzmi-

a) TAK jesli chcesz sobie postrzelac do puszek ( nie przebijesz),pobawic sie po prostu

B) NIE- jesli masz zamiar korzystac z tego na strzelankach ( no chyba ze wszyscy takie maja, ew. CQB). Inaczej prawdziwy AEG cie rozszarpie

 

Moja sprezynowa bereta 92 ( jak wiadomo jest to pistolet hehe ;) bije dalej niz to to. :)

Link to post
Share on other sites
A co AEG można puszki przebijać? z 10 metrów?
Dobrze podrasowanym springiem (nawet, jak opisuje Fiedotow, karłowatym Simonowem firmy Wyjebało) można. Jakby do AEGa władować sprężynę PDI150 albo lepszą, wraz z wymianą reszty bebechów na bardziej wytrzymałe, nie byłoby problemu. A tu niektórzy mają takie "szatany".
Link to post
Share on other sites

Model: Sig 552 (M82)

Cena 52 zł ;) <licytacja>

Kulki: 0,2 Stii oraz aniolki z kiosku.

Wystrzelilem z niego jakieś 3 - 4 tys kulek i sie dobrze trzyma. Ma regulowany (WOW !) hop-siup. Kulki 0,12 leca do gory po jakiś 10 m (HU na max) lub spadają po 20 (HU na min) A kulki 0,2 leca o dziwo PROSTO !!! na jakies 25-30 m !!! (po zbazwie z hu ;)) Ma dziwaczną lufę która przez jakieś 10 cm jest prosta przecyzyjna i super a potem przechodzi w 7mm rure.... Jak myślicie co sie z tym stanie jak zamontuje super rurke z obi na calej dlugości ??

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Posiadam Colt`a XM177. Kupiłem go zajakieś 160 zł i spisuje się nieźle juz prawie rok. Cotygodniowe strzelanki nie dały mu rady. Co prawda jego osiągi dają dużo do życzenia (ok 15m skutecznego zasiegu) ale jeśli ktoś ma ograniczone fundusze to gorąco polecam. Kilkakrotnie zdażyło mi się strzelać podczas ulewy i nic mu się nie stało. Tanie repliki elektryków bardzo dobrze spisują się w walkach obiektowych, nie ma ryzyka przy strzale z bliskiej odległości (krwawe zadrapania itp). Dla osób początkujących które chcą sprawdzić jak to jest to polecam. :)

Link to post
Share on other sites

*Model:M4a1 R.I.S

*Firma:BOYI

*Kulki:0.12g Double Eagle bezszwowe (dali od chole*y tego, więc używam)

*Sklep:Największy internetowy jarmark w Polsce-allegro

*Cena:129zł

 

*Pierwsze wrażenie* Rozczarowałem się, bo na stronie przedmiotu był film, gdzie pokazali regulowany hop-up i odkręcany tłumik. A tego nie było... To nic. Tłumika nie chciałem, ale myślałem, że będzie można go odkręcać...lipa, przyklejone na stałe :?.

 

*Dodatki*Laser-kijowy, bez regulacji i kieruje obok lufy. Latarka-nawet dobrze świeci jak na jedną diodę. Przydaje się w wieczoren jak do klopa idę :lol:. Śróbokręt-Bardzo wytrzymały. To mnie mile zaskoczyło. Już 5 razy rozkręcałem guna i jest jak nowy. Najlepsza jest chyba ładownica, bo widnieje na niej dumny napis "Marui Loader" :lol:.

 

*Osiągi*Na początku się wkurzyłem, bo z 5 metrów rozrzut był paskudny. W kartkę A4 nie trafiało :(.

 

*Tunning*Działał bezawaryjnie, dopuki nie zacząłem w nim grzebać. Po troszku się chrzaniło. Najpierw strzelał tylko na auto a potem jak naprawiłem, to na semi wypluwał 2 kulki. Jedna leciała daleko jak chole*a, a druga, niczym łuska po naboju zaraz kolo guna :lol: . Może ktoś wie, jak temu zaradzić?

 

*Podsumowanie*Za takie poeniądze warto nawet dla samej przyjemności tuningu. Mam go już miesiąc i oprócz tych dziwnych strzałów nie mam z nimi broblemu. GB się trzyma(jeszcze)

Link to post
Share on other sites

Numer 1:

Nazwa: UZI SMG (U.Z)

Zakup: Allegro bazar

Cena: 99 zł

Co się stało: Na początku było ładnie. Zasięg bez rewelacji, tj. 10-15m MAX. Ale byłem kontent. Pewnego razu w akcji urwałem spust w przypływie adrenaliny. Kosztem nieziemskich przeróbek naprawiłem (spust z met. drutem wtopionym dla wzmocnienia). Potem kilkanaście zacięć gerboxa lub przeł. auto/semi. Potem zerwał się tłok i zaczął heftać na 40cm kulkami. Naprawiłem, ale wtedy, przy składaniu GB poszła zębatka. Wpadłem w szał i śmietnik. Minęło ok. 5 mies (full napraw).

 

Numer 2:

Nazwa MP5 SD6

Firma: gdzieś w Chinach

Skąd: Allegro, a jakże (nadzieja na lepsze :| )

Cena: 149zł + xtra metalowy mag.

Więc: Kupiłem od SS-mana, na dzień dobry zerwany GB, odesłałem, przyszedł "sprawny", tj. zasięg na stockowyc kulkach ok. 10m, na 0.23g CG 12-14m. Próbuję go odsprzedać za 1/3 ceny, nie czekając na usterkę.

 

Czyli: zabaweczki ładne z wyglądu, dobre na ściane, dla kolekcjonerów replik wolnostojących. Nie wiem po co ktoś do nich wpakował silniczek i lufę, bo do strzelania nie za bardzo się nadają. Jestem Roz-cza-ro-wa-ny !!!

Link to post
Share on other sites

Gratulacje, Westie :-)!

 

Nazwa : SiG 552 (CYMA CM.020)

Zakup : Krakman (aukcja na allegro by "kilo9")

Cena : Aukcja od zlotowki, wylicytowalem za 38 zl... W sklepie stoja po 99.

Co sie stalo : Pierwsze wrazenie OK... Plastik torche trzeszczal, ale ogolnie byl dosc gruby i nie balem sie ze go zlamie. Oczywiscie "uchwyt taktyczny" latal po podpieciu radosnie to do prozdu to do tylu. Od razu zakochalem sie w magazynku z imitacja pociskow (cos przypominajace LowCap). Zasiegu bylo 10 metrow. Na drugi dzien odpadl selektor ognia, ot tak po prostu ;-). Rozkrecilem i okazalosie ze ulamalo sie takie "kolko" - brutalnie peklo na pol... Mozna bylo spokojnie wymienic na metalowy, bo na pewno bym cos w warsztaciku znalazl, ale... po co? 30 kulek seria poszloby od razu. Wyjalem wiec plytke selektora, sam selektor umocowalem jako atrape i bez bolu serca pozegnalem sie z opcja ognia ciaglego. Zauwazylem tez ze lufa jest dwuczesciowa - tap rzednia czesc oczywiscie szersza. Przy pomocy pliki do metalu wydluzylem ja (czesc tylna zostala wymieniona na dluzsza i ulegla "wsadzeniu" w czesc przednia) i zrobilem HU z gumki recepturki dizeki poradom z forum. Zasiegu 20 metrow, z 15 metrow nawet sie cos czuje, choc nigdy nei dorowna to 420 fpsowemu SOCOMowi ;-). Na razie strzela, mam go 2 tygodnie - jak cos peknie/odpadnie bede informowal na biezaco, moze w przyszlosci przywroce ogien ciagly, ale na razie nie zamierzam.

 

Za to replika ma jedna niezaprzeczlana zalete - gearbox byl caly i moglem go rozkrecic (!) i, o zgrozo, zlozyc ponownie! Dzieki temu ja, laik, oswoilem sie z budowa GB i przekonalem sie, ze nie jest on taki straszny jak mi sie wydawalo. Aczkolwiek wiecej chinskiego syfu nie kupie - wole jakis fajny kolimator do eM'ki lub LAM do SOCOMa. Tyle mojego, pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...