Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Żywotność tanich replik


Recommended Posts

Model: Ingram M-11

Firma: Double Eagle

Kulki: żółte, firmy krzak

Sklep: Allegro

Wytrzymał: 2 strzelanki

Przebieg: 300 kulek

Stan: W kawałkach, do dziś wyciągam resztki plastiku z podeszwy :D

 

Kupiłem go, bo potrzebowałem czegoś "na już". Skończył rozstrzelany i podeptany na LARP'ie w Otwocku. :F

Link to post
Share on other sites
  • Replies 287
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie dostaniesz takiej rurki jak bedziesz miął szczęście do znajdziesz taką 5.95-6.00 a reszta to Twoja praca :P

 

Jeszcze wczoraj polecilbym wziac z soba kilka kulek i sprawdzic czy przelatuja. Przestrzegam jednak : bylem w castoramie i z domu wzialem sobie 5 losow wybranych z opakowania kulek i schowalem do portfela. Bedac na miejscu znalazlem odpowiedni rurki i w wybranej umiescilem kulke... 4 przelecialy bez problemu - oczywiscie na zasadzie ze sie zablokwala, ale po dmuchnieciu radosnie znalazla sie na dloni. Z nowym, wartym 4,50 zakupem udalem sie do domu. Jakiez bylo moje zdziwienie gdy po ponownej probie w domu kulk zablokowala sie na stale i musialem ja przepychac czyms na ksztalt wyciora. Pomyslalem ze to wina kulki i siegnalem po "zlota piatke" do portfela. I tu najlepsze - kulki ktore dalo sie przedmuchac w castoramie na miejscu blokuja sie podobnie jak reszta... Czego to kwestia? Czy aluminium moze zmieniac swoje gabaryty pod wplywem temperatury (bez przesady - temepratura pokojowa i ta w castoramie roznia sie najwyzej kilkoma stopniami)? A moze to kulki robia mnie w konia? Zrozumialbym gdyby to byly biodegradowalne "pociski", jednak to zwykle tworzywowe kulki (TajGun). Sprawdzalem rowniez kulki od Krakmanow i bezszwowy syf od Double Eagle - efekt ten sam. Ma ktos jakis pomysl?

Link to post
Share on other sites
Sprawdzalem rowniez kulki od Krakmanow i bezszwowy syf od Double Eagle - efekt ten sam. Ma ktos jakis pomysl?

 

Od tego są prawa Murfiego :wink:

 

A tak na serio: teoretycznie kulki powinny być równe, a skoro przelatywały, to powinny nadal przelatywać..., ale. Moje mp5 z około 7mm lufa zdecydowanie lepiej działa na mrozie niż w pomieszczeniach - czysta fizyka. Ponadto metal zdecydowanie szybciej się ochładza (a co za tym idzie kurczy) niż ogrzewa. Ponadto aluminium jest metalem raczej miękkim i tu dochodzimy do sedna sprawy. Jak zapodałeś rurke do plecaka miedzy książki, to mogła się z lekka wygiąć, a jak się z lekka wygła, to można z niej zrobić słomke do napojów. Podobnie jest w przypadku powstania mikro wgnieceń.

Link to post
Share on other sites

Panowie rurki w castoramie maja wymiar średnicę 6mm plus 2x1mm na ściankę teoretycznie. rurki są o ile dobrze pamiętam produowane metodą "ciągnięcia" i niestety ciągnięte sa na "rdzeniach" o średnicy 6mm nie ma siły po ostygnięciu taka rurka musi zmienić średnicę. Ja sprawdzałem w castoramie i praktikerze w sumie z 50 rurek i żadna nie pozwoliła swobodnie przelecieć kulce. To kwestia temperatury. W marketach temp jaest na poziomie 18-20 stopni a w domach najsczęściej wyższa (nie mówię o ludziach mieszkających w iglo :) ). Metal się rozszerza pod wpływem temperatury i rurka robi się "ciaśniejsza". Wystaw rurkę na mróz zobaczysz ż ezacznąkulki latać ;) Tak czy siak żeby miec problem z głowy przeszlifuj rurkę tak żeby w temp. pokojowej "działała" to postrzelasz w lato i w zimę :)

Alu jest bardzo "pracującym" materiałem pod wpływem zmian temperatur.

Prec lufa z alu powinna mies w temperaturze około 25 stopni średnicę około 6.05 albo i 6.07 żeby mieć pewność coby strzelała w np 30 stopnich w lecie.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

to zależy od stopu. Czasem zbiega się sam w sobie (grubosć ścianek się zmieniaa - spada), a czasem cały przedmiot się kurczy - czasem nawet dość widocznie. W te ostatnie mrozy moje mp5 na dworze waliło jak marzenie. Lufa stockowa ma prawie 7mm, więc taki termiczny upgrade był mi na ręke.

 

Aha i co do strzelania w niskich temperaturach. Pamiętajcie, ze w lufie prec podczas oddawania strzału wytwarza się dużo wyższa temp. niż w lufie stock. Co za tym idzie wewnętrzna średnica nie zmienia się tak radykalnie

Link to post
Share on other sites

moj D94 well , trzyma sie juz 2 lata :D skubany :P i jescze jest tak : podkladki pod sprezyna , zwiekszony skok tloka( dorobiony zabek na zebatce napinajacej), zrobilem hop-siup regulowany , lufe skrocilem bo byla za dluga (miala cos 23 cm), i jescze tuning optyczny tu macie fotke :

http://img476.imageshack.us/img476/8009/m165je.png

hmm i trzyma sie dalej mocny jest bo to ten jeden z pierwszych tanich gunów , ok to tyle ;] 8)

Link to post
Share on other sites
jest bo to ten jeden z pierwszych tanich gunów

 

To tak jak ze wszystkim. Najpierw jest wersja dobra, dopracowana a z biegiem czasu tylko sobie upraszczają.

Ile za niego dałeś? Możesz z łaski swojej dodać fotkę gearboxa? Jestem ciekaw, czy to takie jak teraz w cinciznie czy jakiś inny. Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

ja dalem okolo 100 zl, niepamietam juz :P ale gearbox jest taki sam , ale jakis mocniejszy chyba :D bo dlugo trzyma i sie nie psuje:P, ale po tym tuningu siepie ostro kuleczkami :D 8)

 

[ Dodano: 30 Sty 2006 20:38 ]

aha po dwoch strzalach przebija puszke z okolo 10 cm :D 8) 8)

Link to post
Share on other sites

http://img202.imageshack.us/img202/8246/gearbox3dy.jpg

taki sam gearbox , niczym sie nie rozni :P no moze moj troszke brudniejszy :D podkladna byla nakretka 10 mm (do klucza 10 mm)

dorobiony zabek w zebatce napinajacej tlok (przy czym tlok cofa sie dalej niz normalnie i powstaje wieksz ilosc sprezonego powietrza , z uszczelka nic nie robilem bo jest bardzo szczelna , lufa byla aluminiowa ale miala 22, 23 cm wiec skrocilem ja do 17 cm , hop up byl ale nie regulowany i nic nie dawal wiec zrobilem regulowany i teraz jak celuje w cos z odleglosci 5 m to trafia z 10 cm powyzej celu , jescze pewnie uszczelnie laczenie magazynka z komora itp ;] 8)

 

[ Dodano: 30 Sty 2006 21:40 ]

http://img202.imageshack.us/img202/1480/in...strukcja8ns.jpg tu masz sexowna instrukcje jak zrobic ten zabek :D tylko uwazaj bo mozna sobie zebatke zniszczyc :wink: mi sie jednak udalo i smiga ( D94 RULLEZ)

Link to post
Share on other sites

A tą klapkę od wyrzutu łusek to sam wypiłowałeś czy była otwierana tak jak w M4 DE? Magazynek taki był, czy też piłowaleś, cięłeś i kleiłeś?

Zaciekawił mnie twój przypadek. Giwera za 100 zł chodzi 2 lata a moje M4 za 130 zł po tygodniu straciło trub semi :(.

Link to post
Share on other sites

MacGyver : mowilem juz - wyjmij calkowicie plytke selektora. Nie bedzie wowcza dociskac do dolu tego takiego malego kawalka plastiku, i pzoostanie Ci ogien pojedynczy. Ja tak mialem zaraz po tym jak padl selektor - zeby przywrocic ogien ciagly dociskam ta wypustke do dolu przy pomocy odpowiednio docietego kawalka zapalki.

Link to post
Share on other sites

Od godziny bateria od MP5 stoi podpięta do wiatraczka od zasilacza - chcę ją jakkolwiek rozładować, bo na ostatniej strzelance ją zmroziło (po dziesięciu magazynkach or something). Wiatraczek nadal się kręci.

 

[ Dodano: Wto 31 Sty, 2006 ]

Bateria wytrzymała 2,5 godziny tortur wiatraczkiem :P Jakby, tego, wow. 800 mAh nie tylko na opakowaniu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...