Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cały czas śledze temat Dread :icon_smile:

I know, I know.. :) Idzie jak krew z nosa, bo oprócz airsoftu robię milion innych rzeczy (ostatnio poza totalnym remontem i pracą zarobkową numerem jeden jest pancerz Iron Mana MK5), ale specjalnie dla Ciebie zrobię update w temacie :*

 

Dread ze stali oczywiście :icon_biggrin: Coś mnie ta dyskusja przypomniała :icon_smile:

Mozna oczywiście wsadzić jeszcze GB od minimi no przecież SIĘ DA!

 

Jak to kiedyś ktoś powiedział w temacie customowania: "Jeżeli czegoś nie ma, to trzeba to zrobić. Choćby miało przypominać ch*ja na kołach." :)

Link to post
Share on other sites

A tak żeby się pośmiać....

Silnik przyłożony do cylindra ma w sumie ~6 cm całe body od dolnej krawędzi w AK nie odliczając ścianek ma ~7 cm...

A gdzie osiowość z lufą?

Taki układ GB po prostu się nie mieści, najlepszy byłby układ silnik za cylindrem ale to też nie przejdzie bo wyjdzie nam coś podobnego do GB z MP 40 lub GB V1 czyli za długi i kółko się zamyka drodzy państwo. Ale nie JA WIEM LEPIEJ!!!!!

 

Jak to kiedyś ktoś powiedział w temacie customowania: "Jeżeli czegoś nie ma, to trzeba to zrobić. Choćby miało przypominać ch*ja na kołach." :icon_smile:

 

Coś jak moja groza LOL

 

Maza lepiej chyba wyjdzie z GB V3 i projektem Soldata GB z SWD moze być przy długi.. Do tego moje udziwnienie z przeniesieniem spustu, ale w innej wersji niż w Jantarze. .

Edited by mg schutze
Link to post
Share on other sites

Nie umiesz czytać ze zrozumieniem, 3 osoby piszą że klepiesz bzdury, ty jednak wiesz lepiej.

 

Okazuje się, że te 3 osoby się mylą.

Mały kubełek zimnej wody na rozgrzne wszechwiedzą głowy...

 

Tu gość poszedł w podniesienie klapy zamiast cięcie body od dołu.

Strzela tylko serią - ale jak pisałem to nie jest jakas sztuka.

 

Da się? Da i wygląda o niebo lepiej niż ta FAMAS-o/Groza

 

I kto plecie bzdury?

 

lm05m59z6skq_t.jpg

Edited by x54
Link to post
Share on other sites

Mg, bardzo fajna " zabawka" :icon_biggrin: . x54 , nie żebym się wtrącał do tematu czy coś, ale MG poprosił Cię o zdjęcia tego co Ty wykonałeś, a nie co ktoś tam jakoś tam rozwiązał.

 

P.S. Czy ktoś zna jakąś hurtownię stali np na internetach czy gdzieś w Łódzkim, bo mam zamiar w niedługiej przyszłości wykonać na CNC części wewnętrzne do mojego gaziaka G 36 we ( sam zaprojektuje i będę miał okazje wykonać na politechnice Łódzkiej lub w innym miejscu z CNC =D )

Link to post
Share on other sites

Jak się chcesz wtrącać to z sensem.

MG wyśmiewał mnie a nie "poprosił". Niemal eksplodował twierdząc, że on praktyk, jak mówi, że "się nie da to się nie da".

Zdjęcie udowadnia,że jego praktyka jest funta kłaków nie warta -, bo się da.

Zwracałem delikatanie uwagę od samego początku, że ja praktycznie sprawdzałem czy "się da" już jakiś czas temu, ale widać pycha nie tylko kroczy przed upadkiem ale i zaślepia.

 

A co do wklejania zdjęć - nie mam parcia na udowadnianie komuś kogo w życiu na oczy nie widziałem, że nie jestem wielbłądem. Bo mi jego opinia o mnie zwisa i powiewa.

Edited by x54
Link to post
Share on other sites

Jak się chcesz wtrącać to z sensem.

 

Oczywiście tylko ty piszesz z sensem.

 

MG wyśmiewał mnie a nie "poprosił". Niemal eksplodował twierdząc, że on praktyk, jak mówi, że "się nie da to się nie da".

 

Twierdziłeś że dłubiesz, pokaż co i w czym. Mało eksplozji widziałeś w życiu cóż jeszcze trochę mam nadzieję przed tobą.

 

Zdjęcie udowadnia,że jego praktyka jest funta kłaków nie warta -, bo się da.

 

Zdjęcie nic nie udowadnia, poza przerośniętym body i czymś co przypomina grozę. Strzela to to? To już ty twierdzisz.

I nie jest to twoja robota tylko "kogoś, gdzieś na świecie", ja twierdziłem że ten GB nie wejdzie do body od AK normalnych rozmiarów co sam udowodniłeś, głupio ci teraz teoretyku?

 

Zwracałem delikatanie uwagę od samego początku, że ja praktycznie sprawdzałem czy "się da" już jakiś czas temu, ale widać pycha nie tylko kroczy przed upadkiem ale i zaślepia.

 

Nie masz na tą tezę żadnych konkretnych dowodów, ani ich nie pokazałeś, ba sam udowodniłeś że to ja mam rację że ten GB nie wejdzie do tego body w normalnych rozmiarach..

Nic mnie nie zaślepia, ba i nigdzie nie upadam, i nie sil się na elokwencję, i cięte riposty, do tego trzeba mieć IQ większe niż numer twojego buta.

 

A co do wklejania zdjęć - nie mam parcia na udowadnianie komuś kogo w życiu na oczy nie widziałem, że nie jestem wielbłądem. Bo mi jego opinia o mnie zwisa i powiewa.

 

Tak samo jak zwisa mi twoja, i jest ona mi potrzebna jak zeszłoroczny śnieg.

To odróżnia nas ludzi którzy coś robimy to to, że wzajemnie sobie pomagamy.

Tak jak mnie pomagał Soldat czy Dread, czy Szczepan ja pomagam innym nie siląc się po forum o tajemniczym czymś co podobno gdzieś w galaktyce istnieje. To odróżnia nas, customersów, od domowych pieniaczy zza klawiatury.

Nie udowodniłeś podstawowej tezy którą zawarłeś wcześniej:

 

Niemal idealny jest gearbox T1 Real Sworda z Type 97

 

Ja rozumiem, że dla niektórych niemal idealny to znaczy +/- 15mm ale niestety nie dla mnie.

I żeby było ciekawiej po moim:

 

To że jest za wysoki to pikuś, zapomniałeś o osiowości z cylindrem->lufą. Nawet przy najniższej głowicy (nieosiowej) i tak będzie wystawał, a do tego dojdzie problem z magazynkami. Jak wciśniesz zwalniacz maga skoro będzie trzeba w tym miejscu ciąć body pod wystający GB?

P.S. GB z AEP to nie dla mnie nic z tego nie wycisnę a replika ma strzelać nie pluć, ogarniaj projektowanie ;)

 

Napisałeś to:

 

O niczym nie zapomniałem. Miałeś taki gearbox w rękach i mierzyłeś do body od AK?

 

Kto tu na kogo naskoczył?

Pomyśl jeszcze raz i poczytaj swoje posty.

Edited by mg schutze
Link to post
Share on other sites

X54, Panie cwaniak, a ogarniasz Pan jak w tej podlinkowanej przez Ciebie Grozie działa selektor? Bo znalazłem temat z rosyjskiego forum gdzie ta Groza była prezentowana i jeśli dobrze zrozumiałem (wspomagany przez Wujka Googla, bo rosyjski dawno temu miałem) to selektora w replice niet. To kuda on? Bez selektora to uj nie robota jak to mówili starożytni airsoftowcy.

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem temat od początku i jakiś dziwny klimat tutaj się gotuje. Panuje tu jakieś ciche przyzwolenie, żeby Pan MG leciał jak rysiu peja krawężnikowym stylem o jakiejś proporcjonalności iq do numeru buta?

Bo tu zamiast dyskusji wywiązuje coś w rodzaju "nie da się *urwa, bo nie, debilu"

 

O selektorze było, o podwyższeniu klapy również ok, zostaje osiowość. Szkoda, że nie ma więcej zdjęć tej konkretnej grozy. Nie wiem jak TAM jest to rozwiązane, ale czy przypadkiem przekręcenie głowicy o 180*, przeszlifowanie do tego celu gb i ostatecznie wzmocnienie go "na Ues-a", nie rozwiązałoby sprawy?

http://arniesairsoft.co.uk/news2/wp-content/uploads/2007/FirstlookattheRealSwordType97_13A1F/25.jpg

 

Ja rozumiem, że dla niektórych niemal idealny to znaczy +/- 15mm ale niestety nie dla mnie.

Bez obrazy MG, ale czy widziałeś dupę swoje grozy?

Link to post
Share on other sites

Bez uraz fumfel, ale czy ja pisałem, że wejdzie i będzie "prawie idealnie", ja od samego początku przyjąłem takie założenie, nie umiemy czytać ze zrozumieniem, to jeszcze raz przeczytaj co napisałem.

Napiszę więc jeszcze raz NIE MA GB O NORMALNYCH PARAMETRACH PASUJĄCEGO W SAMO BODY OD AK.

Teraz zrozumiałeś? I o tym samym pisałem, ba nawet pisałem o tym, co gdzie będzie wystawać.

Wystarczy poczytać, a nie klepać czytałem od początku. Od początku której strony można by się zapytać.

Edited by mg schutze
Link to post
Share on other sites

Oczywiście tylko ty piszesz z sensem.

Dość nielogiczny wniosek. Ale możesz się przy tym upierać - ja nie.

 

Twierdziłeś że dłubiesz, pokaż co i w czym.

 

Gdzie niby tak twierdziłem? Proszę o cytat.

 

Zdjęcie nic nie udowadnia, poza przerośniętym body i czymś co przypomina grozę

Body jest normalne. A ta replika jest dużo wierniejsza niż "famaso -groza" o kształcie wiosła..

 

I nie jest to twoja robota tylko "kogoś, gdzieś na świecie", ja twierdziłem że ten GB nie wejdzie do body od AK normalnych rozmiarów co sam udowodniłeś, głupio ci teraz teoretyku?

 

Nie nie głupio mi. Po prostu tonąc brzytwy się chwytasz. A ta brzytw ucina palce bo to standardowe body.

 

Nie masz na tą tezę żadnych konkretnych dowodów, ani ich nie pokazałeś, ba sam udowodniłeś że to ja mam rację że ten GB nie wejdzie do tego body w normalnych rozmiarach..

Czy naprawdę musisz się sam oszukiwać?

 

, i nie sil się na elokwencję, i cięte riposty, do tego trzeba mieć IQ większe niż numer twojego buta.

.

Ja się nie silę. Mam to w standardzie. To, że dla Ciebie to jest wysiłek nie znaczy,że dla innych też. Nie mierz wszystkich swoją miarą.

Co do warunku jaki przedstawiłeś to się z tobą zgadzam. Ale postawiłbym poprzeczkę wyżej.

 

Tak samo jak zwisa mi twoja, i jest ona mi potrzebna jak zeszłoroczny śnieg.

To odróżnia nas ludzi którzy coś robimy to to, że wzajemnie sobie pomagamy.

Tak jak mnie pomagał Soldat czy Dread, czy Szczepan ja pomagam innym nie siląc się po forum o tajemniczym czymś co podobno gdzieś w galaktyce istnieje. To odróżnia nas, customersów, od domowych pieniaczy zza klawiatury.

Nie udowodniłeś podstawowej tezy którą zawarłeś wcześniej:.

 

"Nie udowodniłem" bo ty tak zdecydowałeś? Koleś zrobił to, do czego ja kiedyś sam się przymierzałem.

Pisałem,że rozmiar jest prawie OK i jak widać jest.

 

Ja rozumiem, że dla niektórych niemal idealny to znaczy +/- 15mm ale niestety nie dla mnie..

 

No tak bo dla ciebie jest akceptowalne przedłużenie body o +50 na długość i +30 na wysokość.

 

 

To że jest za wysoki to pikuś, zapomniałeś o osiowości z cylindrem->lufą. Nawet przy najniższej głowicy (nieosiowej) i tak będzie wystawał, a do tego dojdzie problem z magazynkami. Jak wciśniesz zwalniacz maga skoro będzie trzeba w tym miejscu ciąć body pod wystający GB?

O niczym nie zapomniałem. Bo to jest wszystko da się zrobić. Nie wymyślaj.

P.S. GB z AEP to nie dla mnie nic z tego nie wycisnę a replika ma strzelać nie pluć, ogarniaj projektowanie :icon_wink:

Nic nie pisałem o żadnych AEP-ach. Mylisz osoby.

 

 

Kto tu na kogo naskoczył?

Pomyśl jeszcze raz i poczytaj swoje posty.

 

No ja czytam. To było pytanie (a nie naskoczenie) o to czy w praktyce (którą tak bardzo podobno doceniasz), zrobiłeś to co ja kiedyś zrobiłem). Zamiast odpowiedzieć- "nie" pozwoliłeś sobie na niewybredne komentarze pod moim adresem, nie oparte na wiedzy tylko na jakichś wyobrażeniach co do mojej osoby.

 

Pokazałbym Ci zdjęcia z tych przymiarek, ale niestety miały miejsce już jakiś czas temu i zdjęcia gdzieś mi przepadły.

 

MarkuMac cwaniaku, a ogarniasz Pan że napisałem,że go nie ma i ze to nie problem zrobić to elektronicznie?

 

Dochodzę do wniosku,że Wy nie czytacie co inni piszą.

Link to post
Share on other sites

Dość nielogiczny wniosek. Ale możesz się przy tym upierać - ja nie.

 

Logiczny, każdy kto ma odmienne zdanie ....

 

 

 

Gdzie niby tak twierdziłem? Proszę o cytat.

 

Post No 46: prosze bardzo "Nie wiem skąd u Ciebie przeświadczenie, ze nie grzebałem."

 

Body jest normalne. A ta replika jest dużo wierniejsza niż "famaso -groza" o kształcie wiosła..

 

Nie podoba się -> płakał nie będę, przynajmniej coś zrobiłem w tym temacie.

Jak zwykle najwięcej mają do zarzucenia teoretycy. Gwarancji, ze to działa też nie masz.

 

Nie nie głupio mi. Po prostu tonąc brzytwy się chwytasz. A ta brzytw ucina palce bo to standardowe body.

 

Znaczy mówisz o sobie? I kolejny z wywodów głębokich niczym kałuża na skarpie.

 

Czy naprawdę musisz się sam oszukiwać?

 

Ja siebie nie oszukuję to co robię mam w zasięgu ręki nie gdzieś na zdjęciach.

 

 

Ja się nie silę. Mam to w standardzie. To, że dla Ciebie to jest wysiłek nie znaczy,że dla innych też. Nie mierz wszystkich swoją miarą.

Co do warunku jaki przedstawiłeś to się z tobą zgadzam. Ale postawiłbym poprzeczkę wyżej.

 

Nie mierz innych swoją miarą. Zarzucasz mi jedno a robisz to samo to się nazywa hipokryzja.

 

"Nie udowodniłem" bo ty tak zdecydowałeś? Koleś zrobił to, do czego ja kiedyś sam się przymierzałem.

Pisałem,że rozmiar jest prawie OK i jak widać jest.

 

Nie, pisałeś że jest prawie idealny, a to nie oznacza cięcia body czy podnoszenia pokrywy.

Pisałem ci, ze to nie wejdzie w ten wymiar i nie weszło trza było podnosić pokrywę.

Zobacz łączenie pokrywa komora niewidomemu by oko wypaliło.

Nie dociera?

 

No tak bo dla ciebie jest akceptowalne przedłużenie body o +50 na długość i +30 na wysokość.

 

Ale ja nie mówiłem, że będzie idealnie no prawie...

 

O niczym nie zapomniałem. Bo to jest wszystko da się zrobić. Nie wymyślaj.

 

Jeszcze raz po polsku...

 

Nic nie pisałem o żadnych AEP-ach. Mylisz osoby.

 

Tamten wpis to był cytat widocznie czytanie ze zrozumieniem boli... bardzo a niby taki intelygent.

 

 

 

No ja czytam. To było pytanie (a nie naskoczenie) o to czy w praktyce (którą tak bardzo podobno doceniasz), zrobiłeś to co ja kiedyś zrobiłem). Zamiast odpowiedzieć- "nie" pozwoliłeś sobie na niewybredne komentarze pod moim adresem, nie oparte na wiedzy tylko na jakichś wyobrażeniach co do mojej osoby.

 

Zrobiłem kiedyś tygrysa w pełnej skali ale wiecie nie mam zdjęć bo gdzieś przepadły noo ale wierzycie mi na słowo... taaak mhyyyy

 

Pokazałbym Ci zdjęcia z tych przymiarek, ale niestety miały miejsce już jakiś czas temu i zdjęcia gdzieś mi przepadły.

 

Tak tak powyżej :icon_smile:

 

MarkuMac cwaniaku, a ogarniasz Pan że napisałem,że go nie ma i ze to nie problem zrobić to elektronicznie?

 

O i to mnie ciekawi słucham jak to chcesz zrobić oczywiście w GB T1 kilku chłopaków proponowało mi coś takiego do V3 ale nom jakoś nie dało rady domowymi sposobami.

 

Dochodzę do wniosku,że Wy nie czytacie co inni piszą.

 

Coś jak ty....

 

P.S. kończę z tobą tą marną dysputę a i dotrzymuj słowa danego w innym temacie, ludzie czekają na twoje tłumiki i jakoś ślad po nich zaginął.

Edited by mg schutze
Link to post
Share on other sites

Bez uraz fumfel, ale czy ja pisałem, że wejdzie i będzie "prawie idealnie", ja od samego początku przyjąłem takie założenie, nie umiemy czytać ze zrozumieniem, to jeszcze raz przeczytaj co napisałem.

Napiszę więc jeszcze raz NIE MA GB O NORMALNYCH PARAMETRACH PASUJĄCEGO W SAMO BODY OD AK.

Teraz zrozumiałeś? I o tym samym pisałem, ba nawet pisałem o tym, co gdzie będzie wystawać.

Wystarczy poczytać, a nie klepać czytałem od początku. Od początku której strony można by się zapytać.

Podsumowując, odpowiadasz mi na moją wiadomość, w której napisałem, że przeczytałem cały temat, twierdząc że to jednak nie miało miejsca? Nie skomentuje, każdy ma swój cyrk i swoją wyobraźnie. Miałem zapytać od której strony mogę rozpocząć czytanie? To przepraszam najmocniej, jeśli zraniłem uczucia.

Zignorowałeś oczywiście meritum mojego posta, więc pytam jeszcze raz (polecam czytanie cudzych postów), czy wg. Ciebie to proste rozwiązanie bez pierdzielenia na kolejne 2 strony... rozwiązało by problem osiowości? Bo gdyby faktycznie tak było to jednak T1 okazałby się najmniej ingerującym gb w tej konstrukcji.

Edited by fumfel hubert
Link to post
Share on other sites

Do meritum, ignorując uszczypliwości, bo podobno bez urazy.

 

Pamiętasz MG42 ze stajni G&H? To wyjdzie Ci coś takiego.

Dwa nie zamkniesz pokrywy, co widać na zdjęciach, trzy nie słyszałem o systemie kontroli ASCU pracującego z T1.

Czy to by zadziałało?

Uj wie, nawet na tym forum, ze strzelania nic ni ma, a to dziwne nie?

Generuje to jeszcze jeden problem z magazynkami który pokażę później, chyba, że znasz komory HU z kanałem dłuższym niż w V3?

Przy magazynkach od AK (nie mówię o bebechach) pozostaje kwestia wklejenia wyjścia maga tak by nie wadził o konstrukcję GB o czym pisałem wcześniej. Dlatego GB V3 ma podcięcie właśnie tam wchodzi magazynek.

 

Teraz przyglądając się fotkom widzę, że ten GB wystaje i to sporo, wystarczy przeliczyć ze zdjęć mając stałą (długość silnika).

Edited by mg schutze
Link to post
Share on other sites

Ingerując dalej w sprawie problemu z pokrywą, teoretycznie można by podebrać trochę gb od strony pokrywy ->zębatek / koszyka silnika(w g36 coś takiego działa), obniżyłoby to problem o jakieś 2 czy 3mm. Mg masz gdzieś dokładną wysokość t1?

O elektryce, dobrze by było jakby wypowiedział się X54.

Co do magazynków, no cóż od strony gb ledwo by wchodziły, ale jeśli będą miały kształt na wzór nowych TMów, powinno przejść, nie? Stabilizowałoby je od frontu.

Wyjaśnij proszę kwestie kanału komory HU.

Edited by fumfel hubert
Link to post
Share on other sites

Właśnie problemem nie jest jakieś 2 czy 3 mm. Do tego dochodzi zwężająca się pokrywa w AK.

Niestety wymiarowałem sobie ze zdjęć. Wymiarów niet.

Do tego dochodzi pytanie co jest u góry czy zębatki czy tłok? w V1 można było ciąć ino zgrzytało tutaj mam wrażenie, że nie bardzo.

Problem z magazynkami jest taki, że szkielet GB T1 jest mniej lub więcej na równi z dołem GB od AK a to wymusza cięcie maga.

Patrz foto poniżej.

Jak to załatwić? Pozostaje zrobić coś a'la magi od Beryla. Kojarzysz taki wpust w niby szczęki i do tego właśnie potrzebna jest dłuższa komora a raczej jej wejście.

 

Sorry za brak komory na foto gdzieś jebłem w tym śmietniku

 

pjm0.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edited by mg schutze
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...