Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pluje pierwszymi kulkami zamiast strzelać m4 kwa


Recommended Posts

Myślę tak: jeśli napięta sprężyna magazynka potrafi wepchnąć do komory/lufy dwie-trzy kulki na raz, to kulka nie jest idealnie, "na docisk" stabilizowana między kołnierzam gumki a dyszą, tylko może gdzieś uciec. Tak więc widzę takie możliwości:

a) zmienić gumkę

b) spróbować z inną dyszą (np minimalnie dłuższą/szerszą/z inaczej podszlifowanym czołem+ ewentualnie dołożyć opóźniacz popychacza)

d) w ostateczności, w komorze, naprzeciw kominka prowadzącego kulki z magazynka, nawiercić płytkie wgłębienie uniemożliwiające przesuwanie się kulek.

 

W takiej kolejności i w taki sposób próbowałbym rozwiązać problem u siebie. Ale, mając replikę na gwarancji, kazałbym sklepowi się tym zająć.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gumka została wymieniona na systeme (serwis przekazał mi informacje ,że przestrzelili 5 magazynkow i nie bylo problemow). U mnie pojawia się ten problem zaraz po nabicu maga do pełno na dowolnym ustawieniu hop-upa.

Czy mam traktowac ten problem jako wadę fabryczną ? jestem strasznie sfrustrowany tym faktem, liczyłem ,że wydając takie pieniądze nie będe musiał odsyłać repliki juz po 1 tygodniu.....

Link to post
Share on other sites

Na początek sprawdź na innym magu.

 

Ogólnie też miałem taki problem w MP5 CA, z tym że tylko na konkretnych magach (lowy GFC/JG).

Na białym Guarderze nie dało się w ogóle strzelać (wszystkie kulki wylatywały przez lufę), na czerwonym MB była poprawa (problem na kilku pierwszych kulkach, po ich wystrzeleniu i wyjęciu i włożeniu maga strzelało ok), natomiast na niebieskim MB już wszystko działa jak powinno.

Link to post
Share on other sites

U mnie jest ten sam problem. Sprawdziłem na kilku magazynkach typu mid-cap.

1) Mid-cap Cyma 150 kulek - pluje na początku,

2) Mid-Cap Boyi Vietnam 110 kulek - pluje na początku,

3) Mid-cap P-Mag 120 G&G - pluje na początku

4) Mid-cap King Arms plastik - podaje elegancko

5) Mid-Cap King Arms metalowy - podaje elegancko

Myślę, że jednak problemem nie będzie gumka HU a sama komora, ze względu na swoją dwuczęściową konstrukcję. Wrócę dzisiaj z warsztatu to popatrzę czy idzie coś podłożyć.

Dodam, że problem występował na różnych gumkach HU : stock KWA, zielona G&G, niebieski Madbul, czy przezroczysty Guarder.

Link to post
Share on other sites

U mnie jest ten sam problem. Sprawdziłem na kilku magazynkach typu mid-cap.

1) Mid-cap Cyma 150 kulek - pluje na początku,

2) Mid-Cap Boyi Vietnam 110 kulek - pluje na początku,

3) Mid-cap P-Mag 120 G&G - pluje na początku

4) Mid-cap King Arms plastik - podaje elegancko

5) Mid-Cap King Arms metalowy - podaje elegancko

Myślę, że jednak problemem nie będzie gumka HU a sama komora, ze względu na swoją dwuczęściową konstrukcję. Wrócę dzisiaj z warsztatu to popatrzę czy idzie coś podłożyć.

Dodam, że problem występował na różnych gumkach HU : stock KWA, zielona G&G, niebieski Madbul, czy przezroczysty Guarder.

 

To widzę, że nie jestem odosobnionym przypadkiem.

Daj znać czy coś ci sie udało zrobić.

Ja chyba postawie na serwis skoro zostało mi jeszcze 12 miesiecy gwarancji moze cos wymysla.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Rozwiązanie problemu (podkradzione z zagranicznego forum) plucia/ podwójnych kulek na początku magów LOW/ MID.

 

Potrzebne 1x wiertło do metalu 6mm.

 

Wkłada się je przez otwór podajnika kulek i RĘKĄ przekręca parę razy. Następnie test podawania i ew kolejne parę obrotów.

 

Patent polega na wytworzeniu małego dołka na szczycie komory. Nie pozwala to kulkom na przesunięcie i podanie dwóch naraz. UWAGA- za mocne wgłębienie może skutkować problemem z ruszeniem kulki z tego dołka przez dyszę.

 

U mnie problem rozwiązany. Odkopane dla potomnych;)

Edited by Szycha201
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam również problem z uciekającymi FPSami przy pełnym magazynku, ale nie sądze, że to wina dostawania się do komory więcej niż jednej kulki, bo gołym okiem widać, że z repliki kulasy wylatują pojedynczo. Już tłumacze co i jak. Replika to składak, który dostałem na serwis:

- body KA

- GB KWA 2GX ( z istotnych rzeczy: głowice Ultimate, dysza alu chyba stock G&P, SP120 Guarder)

- sprawdzone komory HU: ProWin, G&P, 5KU CNC

- gumki HU: Systema, G&G zielona, MadBull niebieski

- używane magazynki: Pmag Magpul na 120 kulek (wersja "pr0").

 

Replika strzela dobrze przy 30-40 kulkach załadowanych do magazynka, FPS tyle ile być powinno - ok. 430.

 

Niezależnie od użytej gumki i komory scenariusz zawsze ten sam: Gdy załaduje się więcej kulek do magazynka FPSy spadają o połowę, a przy magazynku naładowanym na full jest nawet poniżej 100FPS...

 

Dodam tylko, że tych samych magazynków używam w mojej M4 G&P i nie mam problemów, mimo magazynków naładowanych do pełna, więc nie szukał bym problemu w za mocnej sprężynie. Stawiałbym na wypychanie komory minimalnie w górę przez kulki, pytanie tylko w jaki sposób to wyeliminować? Komora jest osadzona sztywno na czele GB, zaparta o korpus na kawałkach gumy. Ma ktoś jakiś pomysł?

Edited by slepy
Link to post
Share on other sites

Bardzo ogólna rada... Że poprawić mam spasowanie to już wiem, ja pytałem jak :icon_biggrin:

 

Już sprawdzałem inną dyszę, jakiś alu chińczyk uszczelniany i też był klops. Chociaż wygrzebałem jeszcze mosiężną dyszę DF dedykowaną do M4, sprawdzę ją jutro, ale szczerze wątpię czy coś to da. Przyglądnę się jeszcze luzom dyszy na gł. cylindra, może faktycznie siedzi za luźno.

Edited by slepy
Link to post
Share on other sites

Sprężynkę popychacza. Taka błahostka a rozwiązanie zajęło 4 strony :icon_biggrin: Wierzcie lub nie ale między innymi za to kocham airsoft.

 

Edit

No dobra, temat był odkopany. Nie zauważyłem. Najważniejsze że znalazło się rozwiązanie problemu.

Edited by Spirit_
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Mam również ten problem lecz u mnie wydaje mi się że może to być problem z dyszą i głowicą cylindra. Generalnie zdemontowałem górną połówkę body i nabiłem magazynek kulkami 0.36g guardera na maxa (magazynek mid cap 110kulek krótki BOYI).

Ustawiłem dyszę w pozycji wysuniętej i zamontowałem magazynek- efekt jest taki że kulki podnoszą mi dyszę mocno do góry co prawdopodobnie może powodować właśnie pierwsze kilkanaście strzałów pluciem dopóki kulki nie napierają tak mocno i sprężyna nie jest tak ściśnięta. Jutro sprawdzę czy głowica cylindra czasami nie jest już wyrobiona i jej prowadnica nie "majta" się luźno, czy być może po porostu jest to wina samej dyszy.

Pytanie tylko czy wymiana głowicy cylindra i dyszy lub samej głowicy cylindra i spasowanie tych podzespołów w taki sposób aby dysza pracowała "sztywno" zniweluje mój problem ? Do tego jeszcze dochodzi taki problem że nawet jak nie nabije maga na maxa tylko np 30-40kulek to niby strzela normalnie lecz na chrono jeden strzał na np 15 podaje słabszy wynik i strzał jest troszkęgłośniejszy od tych "Szczelnych strzałów" np 540, 541,543,543 541, 546, 544....... 490.....

Będę wdzięczny za porady.

.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Panowie u mnie problem podobny, wstępnie była to m16 kwa, zmieniona lufa zewnętrzna na jakąś tam deep fire bodajże i po jakimś czasie pojawił się problem, zostało zmienione z powrotem na m16. Planuje oczywiście ustabilizować trochę komorę i "wywiercić" w niej zagłębienie na kulkę oraz pobawić ze sprężynką popychacza ale definitywnie problem jest nawet przy mało naładowanym magazynku, problem nie występował na początku użytkowania zatem to pewnie rzecz jakaś eksploatacyjna do wymiany (niczym silnik TS w Alfie xDDDD) lub poprawy :icon_neutral: .

Zastanawia mnie tylko fakt (była to replika kolegi), iż jest tam mosfet nano abb, teraz dokładnie nie pamiętam ale z tego co mi się wydaje to z hamulcem i jak strzelam to dysza zawsze pozostaje w "tylnej pozycji", tak, że w sumie i ze 3 kulki maja się jak dostać do komory :/// i teraz mam problem, bo na mosfetach się nie znam, tak ma to wyglądać? Skoro jest taki problem to mam wyrzucić mosfet?

edit: tylna pozycja mam na myśli ze po strzale dysza zatrzymuje się na tej prowadnicy (z dolnej części komory hop siup) i daje wolną drogę kulkom :D

Edited by Sabald
Link to post
Share on other sites

Kolejne przemyślenia, mosfet powoduje u mnie ze tak jakby dysza tylko niewiele "wychodzi" (czy to mają także "nie-posiadacze" mosfetu :D?) i jak jest bardzo mało kulek, no dosłownie 5-10 to jest ok, kulki dochodzą przez dolną część komory do dyszy i ona je blokujena tym etapie, jak magazynek jest naładowany choćby do tych 40-60 (a to midy na 120 :///) to już problem występuje... rozumiem, że pomóc może skrócenie sprężyny odpowiedzialnej za cofanie listwy wraz z dyszą ale czy coś jeszcze? Czy może być to także problem z szybkością wykonywanego cyklu przesuwania się dyszy w stosunku do szybkości podania kolejnych kulek do komory?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ktoś coś? Szczególnie w temacie mosfetu, wykonałem już ponowne zakładanie gumki hopka, robiłem nawet jak wyżej ktoś polecał "nawiercenie" wgłębienia na kulki w górnej połowie komory hopup. Rozkładam ręcę, już nwm co robić. Problem występuje wciąż nawet przy 40-50 kulkach w mid capie na 120 kulek..

Jedyne czego nie robiłem to nie skracałem sprężynki listwy, ale nie widze wiekszego sensu bo..

Całą wine zrzucam na mosfet, Nano ABB z aktywnym hamulcem. Nawet gdyby sprężynka listwy była mocniejsza to hamulec blokuje dysze w takim miejscu ze dysza jest praktycznie cała schowana "poza" dolną częścią komory hop up po każdym strzale więc nie blokuje kulek a te wypychają sie do komory w ilościach nieograniczonych, sądzę, że gdyby mosfetu by nie było i dysza blokowałaby kulasy to byłaby mniejsza szansa że aż takie problemy by sprawiały a takto nic mi nie pomaga, żadne obcięcie sprężynki też chyba nic nie da... Jakieś rady?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...