Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rozni sie 0.01 mm ... teoretycznie.

Cos nie zrozumiales z wywodu ?

Te oznaczenia na lufach ile one maja sa czysto teoretyczne.

Praktycznie to moze byc roznie w ta czy ta.

najlepsze lufy to Km head i Prometheus. Potem jest Systema, CA, Guarder... moze Madbull ... jakies deep fire a na koncu elementy.

(oczywiscie liczy sie tez fart. Ja mam precki systemy i deep fire plus madbulla i nie bardzo widze roznice miedzy nimi).

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Witam ! Już dawno miałem opisać co i jak , bo AUG-a zrobiłem jakiś czas temu , tak więc po krótce spróbuje opisac co i jak sie działo :

do GB wsadziłem zębatki systemy All Helical Super Torque Up (dedykowane do M130 i M140) , jak sie okazało do stockowego GB to sredni pomysł ( z zębatkami Helikalnymi) , w moim przypadku okazało sie , że jedna z połówek obudowy GB jest nadlana w pewnym miejscu i po zamontowaniu i oddaniu kilku strzałów poszedł ostatni ząb na zębatce tłokowej . Udało mi sie dosztukowac tą zębatke na ASG Shop-ie , a całość oddałem prywatnemu serwisantowi (już nie chciałem ryzykowac) . Był też problem z zestawem Bor-up Guardera , gdyż otwory na głowice cylindra były za młałe , więć z pomocą kolegi zeszlifowaliśmy bolce(w obdowie GB) tak by wszystko pasowało ( wyszło super głowica cylindra tak sie trzyma , że nawet po przechyleniu jednej z połowek obudowy GB nie ma prawa wypaść , nawet przy mocnym potrząsaniu :D )

GB:

-sprężyna M130 Guarder

-zębatki systema All Helical Super Torque Up + podkładki systemy

-tłok Deep Fire z metalowymi zębami pokrytymi powłoką tytanową

-zestaw Bor-Up Guarder

-stalowe hartowane łożyska ślizgowe 6mm Modify

-prowadnica sprężyny rotacyjna v.3 Modify

-silnik krótki o zwiększonym momencie obrotowym[P&J]

-wymienlem okablowanie (1,5mm/2 - kabelki głosnikowe) + kolega elektornik zrobił i wstawił MOSFET

-bateria 9,6V 1400mAh KAN

-lufa precyzyjna 6.04x509mm KM Head 1950

-oczywiscie (na samym początku) wstawiona była gumka hop-up Guardera przezroczysta

 

Całość ładnie śmiga i ma 490 fps-ów oraz ładny zasięg

-> Pytanie czy ktoś wstawiał do AUG-a dystanser typu H , lub poleca jakąś inną gumke "hopsiup" ??? Pytam bo na końcowych metrach zasięgu repliki kulka skręca w prawo lub w lewo , serwisant móiwł też , że coś luźno chodzi u mnie komora Hop-up , niestet nigdzie nie moge dorwać stockowej do AUG-a , a wim że ta G&P metalowa nie nadaje sie.

Link to post
Share on other sites

Komora GP to porazka calkowita. JA radze sobie z nieszczelnoscia ze nie przykrecam lufy z boku - i moze ona swobodnie sie przesuwac. Sprezyna dociskajaca ja - dociska na maxa ile sie da. Czasem problem jest w tym ze lufa z komora jest o te pol milimetra za daleko od gearboxa.

Co do skrecania kulek to moze to byc wina brudnej lufy.

Dystanser typu h nie zrobil u mnie jakis revelacji - ot dystanser tylko ze maly wiec wiecej trzeba krecic zeby ustawic hop na proste strzelanie. Przy 500 fps strzelalem z gumki guardera przezroczystej - zreszta mam ja w kazdej replice.

Jak nie przesadzisz z hopem to wytryzma i 500 fps a nie spowalnia kulki i ma stabilne podkrecanie.

Ale wystarczy za duzo hopa zeby ja zerwac. Miekka jest.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Mam pytanie. Posiadam AU-3G i chciałbym go trochę przrobić.

On już posiada 445FPS.

 

Chciałbym założyć jakąś preckę i HU Systemy albo Guardera.

 

Dodatkowo zastanawiam się nad wydłużeniem lufy.

Stockowa lufa ma 510mm i widać ją w środku tłumika ognia.

Zamiast tłumika ognia chciałbym nakręcić tłumik dźwięku i w ten sposób uzyskać dodatkowe cm osłony lufy wewnętrznej.

 

Zastanawiam się tylko czy ma to sens i ile jestem w stanie na tym zyskać.

 

Chodzi o długość lufy (o ile dłuższą dało by się wsadzić) oraz o precyzję/zasięg skuteczny.

Link to post
Share on other sites

Replika w stocku nie ma borka wiec przedluzenie lufy nie za bardzo ma sens.

Sprawdzalem - nawet z borkiem 590 lufa nie polepszyla wlasciwie nic.

Lufy precyzyjne daja najwiecej przy krótkich długościach (w sensie poprawa skupienia przy lufie stock 15 cm a precka 15 cm jest bardzo widoczna, przy lufie 509 - co jest praktycznie maxem - jest minimalna. Roznica miedzy lufa 509 precka a 590 precka jest minimalna. Do tego dochodzi problem tarcia w lufie oraz ocierania sie kulek i potrafia zabrudzic lufe - mialem tak z deep fire kulki sie przytopily do lufy. Dluzsza lufa wymaga tez borka - wiekszej srednicy cylindra zeby zachowac ten sam stosunek sprezania).

Wiec - o ile wymiana lufy na jakas dobra precke da jakis efekt (ale nie bedzie on genialny) o tyle wymiana na dluzsza jest bez sensu.

Lepiej juz kupic dobry tlumik dzwieku i wyciszyc replike przy jego pomocy.

Gumka lepsza niz stock to tez dobry pomysl.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czym jest borek ;)

 

Ale zrozumiałem tyle, że:

- Nie opłaca się wymieniać lufy

- Nie opłaca sie dawać dłuższej lufy

- Opłaca się wsadzić dobru HU

 

A jak dłuższa lufa to i inne modyfikacje będą koniczne.

 

Mam nadzieję, że dobry HU poprawi skupienie.

Możecie polecić jakiś dla tej mocy repliki?

Link to post
Share on other sites

Borek - Bore up. Zestaw cylindra o poszerzonej srednicy. Ma okolo 10 % wiecej pojemnosc - nie jest to duzo ale zawsze. Koszt srednio 200 zl.

Przystos mocy niewielki 10-20 fps ale bore up jest od razu lozyskowany, wyciszona glowica, poszerzony i doszczelniony tlok.

Jak ktos ma dosc kasy to poprawia kulture pracy i troche daje...

 

Lufa precyzyjna - ja np. mam 3 ale co kto lubi akurat skupienie jest dla mnie wazne. A roznica miedzy rozrzutem 1 m a 90 cm jak dla mnie istotna.

Znowu kwestia pojemnosci portfela.

 

Dluzsza lufa juz pisalem - precka a precka dluzsza to roznica niedostrzegalna golym okiem.

A replika ci sie zwieksza - juz lepiej nie przedluzac a kupic silencer i wyciszyc replike.

 

Dobry HU - jak juz piszesz to pisz precyzyjnie.

Oplaca sie wstawic dobra gumke HU.

I jak nie umiesz tego robic znajdz kogos kto juz kilka zmienil - zeby ci nie popsul.

 

Ja uzywam guarderow przezroczystych ale na nich nie strzela sie seria przy tak duzej mocy i nie przekreca sie hopa za duzo - musisz umiec dobrze wyregulowac.

 

Systemy sobie ludzie chwala choc ja nie lubie.

Ogolnie popytaj.

Link to post
Share on other sites

Pisałem, że HU Systemy albo Guardera (a to chyba dobre są).

Dzięki za pomoc, zorientuję się w cenach i zobaczę.

 

Zasięg mam wystarczający, moc też zależy mi na skupieniu i z tego co piszesz to dobry HU (powtarzalnie podkręcający) i precka da mi to czego oczekuję.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Rozwaliłem komorę hop-up. W sumie przez własną głupotę - nosząc replikę rozłożoną na dwie części w plecaku. Nie mniej jednak czeka mnie kupno nowej komory. I w związku z tym pytanie - na czym polega niedoskonałość komory G&P? Póki co zrozumiałem tyle, że brak w niej pierścienia zabezpieczającego pokrętło regulacji przed zsunięciem. Co jeszcze dolega komorom hop-up z tej firmy?

 

Szukałem trochę na sieci, między innymi zajrzałem na stronę G&P i znalazłem coś takiego:

- Komora Hop-Up do M249 G&P

- Komora Hop-Up do AUGa G&P

Na pierwszy rzut oka wyglądają niemal identycznie, ale komora do M249 nie ma właśnie tego pierścienia blokującego pokrętło. I tutaj mam pytanie do Kocura666. Możesz porównać te komory z linków z tą którą posiadasz?

Edited by Loart
Link to post
Share on other sites

wlasnie - sprzedali mi ta pierwsza komore do m249 jako do auga ... juz wiem czemu nie ma tych bolcow.

Mozesz brac druga - o ile ma te bolce.

Znaczy - teraz mam w szybkostrzelnym augu i strzela - ale wkurza to ze trzeba na komore uwazac.

 

ps. po przyjrzeniu sie - w mojej komorze nie ma gumki i tej dziury. Wyglada jak polaczenie obu komor - jest od auga ale nie ma bolcow.

przed zamowieniem zapytaj sprzedawce o te bolce bo jak kupowalem z chyba specshopu to wszystkie mieli takie ... a moze to byl asg shop ? nie pamietam.

Edited by Kocur666
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Chwilę to trwało, ale w końcu dotarła ta komora. Przy okazji - przepłaciłem o dobre 25zł, ale była dostępna od ręki tylko w jednym polskim sklepie. W innych nie byli w stanie jednoznacznie określić terminu dostawy.

 

Sama komora na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od stockowej. Identyczny kształt, elementy ze stockowej pasują do tej G&P i odwrotnie. Jedyna różnica wyszła w montażu - ta od G&P jest minimalnie ciaśniejsza w środku. Trudniej jest założyć gumkę hop-up. O ile jeszcze dołączona do komory gumka G&P jakoś dała się wcisnąć, o tyle systemy mi się już nie udało upchać. Spróbuję jeszcze raz jak dorwę puszkę oleju silikonowego. Co do spasowania komory do ścianki gearboxa - nie ma żadnych luzów - siedzi pewnie i stabilnie, dobrze dociska. Póki co wydaje się być ok, ale bez jakiś hiper-rewelacji - jak się będzie sprawdzać na dłuższą metę to się okaże.

 

Dla porównania fotki - kiepskie bo kiepskie ale są:

17283be206f57150m.jpg 7fd0021527e5565em.jpg

Czarna - stock JG (ma ułamany kawałek kołnierza)

Metalowa z niebieskim ramieniem regulacji - G&P

Link to post
Share on other sites

Również posiadam komorę G&P, gumka i precka systemy, wchodzi bez problemu z tym , że zawsze uzywam oleju silikonowego przy montażu.

No ale co do użytkowania samej komory, u mnie pojawił się problem rozregulowywania komory podczas strzelania ( po prostu hopek się "odkecał").

I tutaj dzięki dla Kocura za pomysł nawinięcia taśmy teflonowej pod pierścień pokrętła. Kręci się teraz cięzko i trzyma ustawienie. Poza tym małym defektem nic złego o komorze nie mogę powiedzieć.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam pytanko, posiadam wprawdzie AUG'a [CA], ale dla usprawiedliwienia dodam, że również posiadam AUG'a JG - chodzi konkretnie o lufę precyzyjną.

 

Podam konfig dla ułatwienia:

Aug CA, obecnie skrócony do wersji commando, ale chyba wrócę do normalnej wersji z długą lufą. Na końcu spory tłumik (jest chyba 230x40)

 

Wnętrze jest praktycznie całkowicie zmienione

* szkielet G&G - oryginał CA pękł

* zestaw bore-up Classic, ale została zmieniona głowica tłoka na modyfi wzmocnioną z alu.

* tłok DF zielony z tytanowymi zębami zwężony

* zębatki chińskie SHS 32:1 (lub 1:32, bo nie wiem w która stronę sie podaje)

* łożyska guarder stalowe ślizgowe 6 mm

* łożyskowana prowadnica - nie wiem jaka :P

* sprężyna guarder 160MS

* antireversal systema

 

Obecnie mam lufę o dość duuuużym przebiegu, bo blisko 60k kulek, jest stara, zniszczona i obawiam się, że jest to lufa SRC (wnoszę po dokładnym obejżeniu i porównaniu zdjęć ze sklepów). Na tej lufie mam baaaaaaaaaardzo duży rozrzut (trafienie w człowieka z 35 metrów to nielada wyczyn) i nie mogę przekroczyć 518 fps'ów... powtarzalnośc na poziomie +/-5 fps.

 

Doczytałem się tu na forum, że raczej nie warto dawać lufy dłuższej niż 509, ale czy warto zainwestować w preckę np. promyka, czy KM Head?

Jaką dać do tego gumkę? (przezroczysty guarder odpada - mam z nim złe doświadczenia w karabinach 500+)

 

Dwaj znajomi teraz założyli sobie do emek promyki, to jednemu z 450 fpsów wzrosło do 470 i karabin jest zdecydowanie celniejszy niż na lufie oryginalnej g&g (też precka tylko, że 6,04). Drugi... osiągów nie znam, ale celnośc baja :).

 

Jeszcze pytanie do zorientowanych. Kupiłem swego czasu lufę 6.02 DF o długości 590mm i po założeniu do tego auga zdecydowanie spadł mi zasięg, kulki leciały jak w zwolnionym tempie i pomimo, że hopek był na maxa to nie było w stanie go dobrze podkręcić...

- Lufa czysta i sucha, czyszczona wielokrotnie.

- Hopek - różne gumki i dystansery (promyk foletowy, systema, guarder czarny)

- za każdym razem sprawdzona szczelność.

 

Wszystko OK, sprawdzone wielokrotnie, a karabin nie miał siły wystrzelić kulki jak przystało na >500 fpsów. Co mogło być tego przyczyną??

Link to post
Share on other sites

Za długa lufa, prawdopodobnie tłok nie był w stanie sprężyć odpowiedniej ilości powietrza, żeby dopchać kulkę do końca lufy.

 

Pojemność lufy > pojemność tłoka.

 

Moim zdaniem pojemność cylindra jest i tak większa niż lufy, zresztą serwisy w kilku sklepach poterdziły, że 590 to max co można włożyć do AEG'a z borkiem.

 

Wydaje mi się, że coś lufa była niedokładnie wykonana, bo niby dlaczego hopek nie chciał podkręcać kulek??

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...