Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W chinolach różne rzeczy się dzieją, łożyska 7mm mogą czasami pasować w miejsce 6mm łożysk, więc to jest lotria :P

 

Wyklejasz dookoła cylindra, okolice zębatek (uwaga na selektor ognia), silnik.

 

 

 

P.s. Coś się ostatnio jakieś stado kotów i innych kocurków narobiło ^^ jeden za drugim (sorry za OT, musiałem) :P

Edited by zwierzu93
Link to post
Share on other sites

Nie mam m249 - ale wyglada podobnie komora. Gdziees nawet jest na necie sprzedawana taka od auga i opis ze pasuje tez do m249.

ale mam do auga metalowa komore - i jest DO DUPY.

Po pierwsze nie ma tych wypustek do trzymania kolnieza ktory wchodzi w gearbox.

Nawet dzwonilem do sklepu - wszystkie tak maja.

Na zdjeciach sa te wypustki - na komorze nie ma.

Lipa jest taka ze jak zdejmie sie front - to ta czesc moze odpasc i latwo sie zgubic.

Plus szczelnosc szwankuje.

Ogolnie metalowa komora do auga to bardzo chybiony pomysl.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje bardzo.

Potrzebuje niskiej komory do RPD, żeby mi się zmieściła po podajnikiem od prawdziwka.

A jak regulujesz HU. Widze , że w komorze jest taka wajcha na gorze - jaki mechanizm dociska w AUG tę wajchę- jakaś śruba?

 

Trochę mnie zmartwiłeś, rozważałem też komorę od m249,ale nie do końca mi pasuje, nie wiem poza tym jak tam się reguluje HU ( w komorze?)

Link to post
Share on other sites

Wiecie może, czy materiał z którego wykonana jest hmmm komora zamkowa (?) AUGa nadaje się do wiercenia (ten element zintegrowany z szyną lub lunetką, po lewej stronie jest rączka przeładowania)? Bo przymierzam się do zrobienia dwóch otworków po prawej stronie, aby pzymocować śróbkami krótką szynę, np. boczną od G36, aby sobie zrobić taki Pr0 montaż pod latarkę. Czy ktoś z was próbował już czegoś takiego? Nie ułamało/ukruszyło się nic?

Link to post
Share on other sites

To mój pierwszy post, więc jeśli coś skopałem, bijcie :P

 

Zastanawiam się nad wyciszeniem silnika w swoim AUGu.

Ostatnio strzelałem z cm.036 kumpla, i nie słychać w nim nic, oprócz stukania tłoka (czy co tam stuka przy samym strzale :P ), co dawało fajny efekt, nieco bardziej podobny do prawdziwej broni.

U mnie dźwięk strzału składa się głównie z wycia silnika...

Stąd moje pytanko: co wymienić/poprawić/wyregulować/cokolwiek, żeby zamiast "bzzzzz" mieć "tatatatatata" ;)

Od razu zaznaczam, że nie zależy mi na wyciszeniu całego karabinu.

Pozdrowioneczka

Link to post
Share on other sites

Dokrecic lub odkrecic imbus ktory reguluje nacisk na silnik - prawdopodobnie od uzywania odkrecil ci sie i dlaego tak wyje.

Akurat w v3 gearboxach latwo to sie reguluje - bo naciskasz strzal i dokrecasz/odkrecasz sluchajac odglosow.

Co do wyciszenia - wywalilem z zewnatrz gąbke z mojej snajpy i wrzucilem do srodka - dosc dobrze tlumi, ale to i tak nic w porownaniu z dobrym wypodkladkowaniem. Teraz mimo braku phantom kita strzela prawie tak samo cicho.

 

Co do materialu - to augowe metalowe czesci sa z ZnAlu.

Jak zaraz pokaze na zdjeciach - da sie w nich wiercic i gwintowac ale trzeba ostroznie. Ja mam tak zamontowany na poszerzonej lufie bipod.

 

Po obejrzeniu wersji auga z wgc stwierdzilem ze tez chce miec cos podobnego - phantom kit mi sie znudzil wiec na tapete poszedl tlumik do barreta.

Oczywiscie porzeszenie do tego lufy zeby wygladalo dostatecznie masywnie.

Po kolei foty z montażu (w sordku jest precka 590 mm wiec troche wydluzylem lufe):

po 12 h szlifowania (2 dzien):

2.jpg

1.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Trzeciego dnia:

dzien3_4.jpg

dzien3_1.jpg

dzien3_2.jpg

dzien3_3.jpg

Czwarty dzien - praktycznie skonczone:

Zdjecie004.jpg

Zdjecie005.jpg

Zdjecie006.jpg

Zdjecie007.jpg

 

 

Zdjecia koncowe z zamontowanym Bipodem:

Stock obok dla porownania

Zdjecie008.jpg

Zdjecie009.jpg

Zdjecie010.jpg

Zdjecie011.jpg

Zdjecie012.jpg

Zdjecie013.jpg

Zdjecie014.jpg

 

Wczoraj sie strzelalem wiec musze przyznac ze:

1. Wcale nie jest glosny mimo alu dookola - troche glosniejszy niz z phantom kitem i ma bardziej metaliczny poglos. Ale to zasluga nowego podkladkowania i gabki w srodku zamiast na zawnatrz.

2. Koszt wykonania to:

(3 wiertla 1 mm) - 21 zl+ farba czarny mat w spray 8 zl + rurka 25 mm - 20 zl + rurka 20 mm - 10 zl, rurka 16 mm - 10 zl + aluminiowa szyna 3 mm szerokosc 40 mm - 16 zl + klej dwuskladnikowy montazowy do metalu - 20 zl, gwozdzie 0.9 mm 1 zl - razem 106 zl :)

Nie licze tego ze musialem kupic pilniki, szlifierke i wogole takie bzdety ;) Z jednego kompletu tych czesci mozna wykonac 2-3 tlumiki (nie liczac wiertel bo szybko padaja, mimo ze to wzmocnione najlepsze jakie byly w casto do stali nierdzewnej).

Czas wykonania - majac reczna szlifierke modelarska, wiertarke, mocne pilniki reczne - 21 h samego obrabiania materialu plus pare godzin główkowania jak to wszystko sklecic. W warsztacie z profesjonalna szlifierka tasmowa byloby duuuzo szybciej (samego szlifowania najpierw na kamieniu, potem szlifierka modelarska, potem pilnikami a na koncu paierem jest 12 godzin).

 

Wazy niewiele - bo caly pogrubiony front z tlumikiem gora 200 gr (w koncu to czyste alu).

Ogolem ... podoba mi sie :)

Jeszcze musze nalozyc wiecej warst farby.

Apropo - znalazlem fajny patent na malowanie aluminum tak zeby nie zdrapywala sie farba.

Niestety po pomalowaniu ale moze kiedys tez tak zrobie i porownam.

Ten klej dwuskladnikowy do metalu - ma kolor cienoszary, czepia sie jak glupi - jest jednoczesnie twardy i dosc elastyczny wiec nie odpryskuje.

Pokryc nim aluminium cienka warstwa - wtedy nie dosc ze kryje srebrny kolor, to jeszcze farba z niego wcale nie schodzi, a po porysowaniu - i tak nie widac rys.

Link to post
Share on other sites

Kot - odpisalem ci na PW jak zrobic tlumik (zreszta tu w topiku jest opis).

Dzisiaj kombinowalem jak zrobic oslone przeciwsloneczna na okular 56 mm - bo niestety kupic tego to nie da rady.

Akurat mialem odpowiedniej srednicy aluminiowa rurke (opakowanie po perfumach).

Po przemalowaniu na czarny wyglada dosc fajnie:

Zdjecie015.jpg

Link to post
Share on other sites

Kocur666 - ten Twój karabin + pościel w różowe kwiatki... BEZCENNE :wink:

Gud dżob men 8)

 

Specjalnie dla ciebie zdjecie Full PRo mega faka lans.

lol.jpg

 

Co do zestawów poszerzonych - ja akurat mam Clasika i tez polecam.

Różnica jak dziewica a zakonnica ;p

Nie wazne który wezmiesz bedzie ok.

Ale uwaga bo sa lakko niekompatybilne.

Guardera glowice tloka sa odrobine mniejsze - tym samym uszczelki i troche przepuszczaja.

Ale jakby co - zwykla uszczelka do rur gazowych za 50 gr jest ok ;)

Sam mam taka w augu 500 fps.

Niezwykle szczelna na semi. (czasem te w zestawie sa leeekkko za male - uszczelaniaja sie przy auto - ale pierwszy strzal jest duzo slabszy, zanim sie nagrzeje uszczelka i rozrusza)

Link to post
Share on other sites

Od jakiegos dluzszego czasu chodzil za mna pomysl przymocowania do auga - glocka elektrycznego jako chwytu przedniego.

Pomysl iscie szatanski dla snajpera - miec niskofpsowa bron szybkostrzelna zawsze pod reka.

Jednoczesnie zastapic ta kiepska raczke ...

Dzisiaj jakos tak udalo sie to zrobic.

Uzywajac body zewnetrznego od starego shota, montazu do lunety oraz jednego zacisku ;)

UWAGA tylko dla ludzi z poczuciem humoru ;)

 

Zdjecie016.jpg

 

Zdjecie017.jpg

 

Zdjecie018.jpg

Co najsmieszniejsze - glock trzyma sie przez wypustek przedni w bipodzie.

Sam nie wypadnie ... nie chwieje sie. Trzyma solidnie.

Wyjac go mozna tylko poprzez dosc mocne odgiecie kolby do tylu - wsunąc tez latwo.

troche za bardzo z przodu jest ale nie chce i sie odkrecac Bipoda.

Koszmar :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...