Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mając budżet 2K, i mając do wyboru dwie repliki MP5 w podobnej cenie: jednej wykonanej w 90% ze stali, z korpusem ze stalowej blachy tłoczonej po której można jeździć samochodem, wykonanej na tak wysokiem poziomie że wszycscy chwalą, że od ostrej jej nie idzie odróźnić i drugiej: chińskiej cymki z gównolitu z pękającym uchem zawieszenia i pękająca rączka przeładowania, o mocno przeciętnej estetyce wykonania, będącej do tego (sic!) droższej od SRC i stojąc przed takim wyborem i zamiast kupić SRC i wymienić w środku wszystko na Retro Arms/Modify/Systema z dodatkową precką promyka wybierasz Cymę?

 

:hahaha: :sciana:

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, gdyby nie to, że Cyke brałem na pierwszą replikę i gówno widziałem o świecie, to brałbym SRC. Chociaż nie mam też powodów do rozpaczy, bo jak mówiłem nie jest zła, ale są lepsze opcje.

Btw mam tanio na komisie nowy szkielet CNC jeśli chcesz.

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście, po przeczytaniu widzę, że trochę niejasno się wyraziłem. Będę brał SRC (tutaj jeszcze będę pewnie miał kilka pytań ale to już w odpowiednim temacie). Z cymą emceta chodziło mi o jej ogólny wygląd i setup :)

 

A jeżeli nie SRC to myślę o mp5 systemy, jednakże trochę mnie odstręcza wkładanie takiej kasy w jakby nie patrzeć zabawkę.

Link to post
Share on other sites

Nie. Ta replika ma zaślepkę kolby, stricte pod cqb. Nie pamiętam oznaczenia modelu w wersji palnej.

http://airsoftshop.c...roducts_id/6697 tu masz wysuwaną kolbę.

 

 

Tu masz mój setup tej repliki, sprawdzał się rewelacyjnie.

Szkielet JG, ala KWA

Stalowe, wzmocnione zębatki

Stalowe łożyska ślizgowe 8mm SHS

Głowica Cylindra ALU SHS

Głowica tłoka POM SHS

Dysza SHS

Popychacz dyszy SHS

Stalowy opóźniacz popychacza SHS

Tłok 14 Stalowych zębów SHS

Cylinder Typ 2 Mosiężny

Silnik Neodymowy SRC MAGNETAR

M125 ST ELEMENT

Stalowa prowadnica sprężyny SHS

Kostka stykowa SHS

Stalowy przerywacz ognia SHS

Kable 1.5mm + T-dean

 

Lufa Prometheus 229mm+ czarna gumka Systemy+ komora hop-up cyma plastik.

Lipol 11.1 1500mah Zippy.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Nie miałeś problemów z hopkiem? Podobno zamiast oryginalnej tylko zielona G&G pasowała po spiłowaniu lekko otworu. Rozumiem, że zamiast tej zaślepki mogę sobie wstawić kolbę teleskopową z Gunfire'a od JG bodajże i nie będzie problemów? Nie kręci mnie wersja SD - chwyt TLF musi być (Classic Army czy G&G lepsze?)

//EDIT

Sry, nie doczytałem, że hopka zmieniłeś na Cymę.

Edited by Kryngerus
Link to post
Share on other sites

Od siebie dodam że w przypadku Cymy 0.41B czyli wersji z risami, replika szybko złapała luzy. Mam już ją 4 rok i od nowości strzela w stocku. Oprócz tych luzów nie można jej nic zarzucić. Dodam że moja wersja to wersja z risami bez tej plastikowej obudowy pod spodem.

Link to post
Share on other sites

Nie miałeś problemów z hopkiem? Podobno zamiast oryginalnej tylko zielona G&G pasowała po spiłowaniu lekko otworu. Rozumiem, że zamiast tej zaślepki mogę sobie wstawić kolbę teleskopową z Gunfire'a od JG bodajże i nie będzie problemów? Nie kręci mnie wersja SD - chwyt TLF musi być (Classic Army czy G&G lepsze?)

//EDIT

Sry, nie doczytałem, że hopka zmieniłeś na Cymę.

 

Niestety nie wstawisz kolby teleskopowej jg. Szerokość rowka na kolbę jest inna w src. Musiałbyś sporo piłować, a efekt i tak pewnie byłby marny. Co do tlfa miałem chińskie, miałem vfc i palny surefire. Jak nie możesz dorwać surefire, to bierz vfc. Jedyny, który jest wykonany na zbliżonym poziomie do palnego.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Ten chwyt TLF razem z kolbą teleskopową nie sprawi, że zabraknie mi miejsca na baterie? Szukam jakieś sensownego montażu na latarkę, a risy (poza montowanych od m4 stalowymi obejmami - a takich nie mogę zrobić, bo nie dostanę się do batki) średnio mi podchodzą.

Link to post
Share on other sites

Tylko SRC. Widziałem sklepy zagraniczne, gdzie sprzedają je osobno za 70 dolców bodajże.

Na twoim miejscu zastanowiłbym się nad sd. Ma więcej elementów stalowych, w porównaniu do zwykłej.

Ewnetualnie poproś sklep. Może przełożą kolbę z sd za dopłatą.

 

Edit.

Ktoś w komisie sprzedaje też tą mp5 http://wmasg.pl/pl/consignment/show/736389

Cena z dupy, stan po zdjęciach też. Może coś z nim ugadasz.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Kurde, tak patrzę i spodobał mi się Umarex/VFC, konkretniej ten model: http://gunfire.pl/product-pol-1152209362-Replika-pistoletu-maszynowego-HECKLER-KOCH-MP5-A5-TAC-AEG.html (o zgrozo jaka burżuazja!). Kusi mnie to bardziej niż SRC. Jest na miejscu (żaden argument - wiem), ma oznaczenia palnego odpowiednika, ma teleskopową kolbę, lepszego hop-up'a i podobnie jest we wnętrzu. Wsadziłbym tam SP110 i zieloną G&G - na początek da radę, czy nie ryzykować ze sprężyną? Ozywiście LiPo 7.4V

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...