Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Thor to da radę. Kładzie się ogień zaporowy i adzia. Pamiętam jak kiedyś szturmowaliśmy okop umieszczony w płaskim terenie. Dało radę. Najbardziej podobał mi się ślad z low-cap'ów do AK , który zostawiłem za sobą. Straty były, ale afekt też.

 

Tylko ze szturmem na autobus ma to tyle wspólnego co ja mam z lisem. Obydwaj lubimy kaczuszki.

 

Korzystając z uczynności znajomego robiliśmy kiedyś wejście na stojący na szrocie autobus (nie taki normalny , ale stary pamiętający jeszcze czasy PRL'u rozjechany po-pksowy). W przypadku istnienia zakładników akcja przy jednym lub dwóch napastnikach uzyskiwała 80% niepowodzenia. Głównie w wyniku załatwienia sprawy przez napastników, którzy zlikwidowali zakładników. Jeden Allah wie, co by było w dzień. Pewnie procenty poleciałyby na łeb na szyję.

To tak przy okazji.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

żeby dookoła autobusu bło minimum 100 metrów czystego płaskiego terenu. Wtedy to dopiero bedzie "szturm" :wink:

 

Tak, najlepiej od razu zróbmy sobie airsoftową wojnę secesyjną, ustawmy dwie kilkudziesięcioosobowe drużyny na przeciwko siebie i siupa :)

 

Dobra już przestańcie mi disować :D moja dziecięca wyobraźnia niekiedy wymyka się spod kontroli :P

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Nigdy nie widziałem i nigdy nie słyczałem jak to jest w asg ze szturmem na autobusy ale za to słyczałem troche z opowiadań znajomego. Do szturmu na autobus potrzebnych jest dwóch snjaperów. Jeden musi ubezpieczać tylny róg autobusu a drugi przedni róg przeciwprostokątny. Nigdy ale to przenigdy nie szturmuje się autobusy jak on jedzie. Takie akcje jak ze speed czy cos takiego. Są przenajróżniejsze sposoby na to żeby zatrzymać autobus tak aby napastnicy myśleli że to awaria. Koniecznie zatrzymując porwany autobus trzeba to zrobić tak aby to wyglądało na wypadek. Przeważnie stawia się coś na drodze co przebija jedną opone ale nie wygląda na kolcztke. Częściej jednak po prostu snajperzy strzelają z przytłumionej broni w krytyczne miejsce silnika. Kolejna ważna sprawa w szturmie to tak jak było wcześniej wspomniane zasłona dymna. Nie wolno natomiast tak jak wcześniej napisaliście urzywać flashbangów i tak dalej. W praktyce by się mogło sprawdzić. Ale wiele jednostek antyterrorystycznych w wielu krajach zabrania używania teog typu broni w takich przypadkach. Jest tak dlatego iż bardoz dawno temu na szczęście na ćwiczeniach zatrzymali autobus lecz został uszkodzony bak. Jak wrzucili flashbanga to wyleciał w poweitrze przez podpalone opary z benzyny. Flashbang przy wybuchu może wzniecić pożar benzyny. KOlejna ważna sprawa to styl podchodzenia do autobusu. Nigdy z przodu gdyż przez duże szyby łatwo jest strzelać napastnikom. Natomiast zależnie od terenu przeważnie podchodzi się z boku.

 

Te rady dostałem od znajomego byłego oficera antyterrorki. :killer:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Nigdy ale to przenigdy nie szturmuje się autobusy jak on jedzie

Poważnie? :wink:

Są przenajróżniejsze sposoby na to żeby zatrzymać autobus tak aby napastnicy myśleli że to awaria. Koniecznie zatrzymując porwany autobus trzeba to zrobić tak aby to wyglądało na wypadek.

:mrgreen: (to jest najlepsze)

 

To chyba oczywiste, że każdy rozumny terrorysta, skapnie się co jest grane, jeśli nagle coś się stanie z pojazdem. Chyba, że mamy do czynienia z debilami, którzy jeszcze wyjdą trójkąt awaryjny ustawić za pojazdem.

 

Przeważnie stawia się coś na drodze co przebija jedną opone ale nie wygląda na kolcztke

 

Brioszki czekoladowe z czekoladą.

 

Częściej jednak po prostu snajperzy strzelają z przytłumionej broni w krytyczne miejsce silnika.

 

Jasne, każdy autobus na pokrywie silnika ma narysowaną tarcze na której to, te punkty krytyczne są zaznaczone. Powiedz mi co nazwiesz punktem krytycznym silnika?

 

KOlejna ważna sprawa to styl podchodzenia do autobusu.

 

Może być styl taneczno-biesiadny? :-F

 

Nigdy z przodu gdyż przez duże szyby łatwo jest strzelać napastnikom. Natomiast zależnie od terenu przeważnie podchodzi się z boku.

 

Zależy, są autobusy, które np nie mają szyb z tyłu. Wszystko zależy przede wszystkim, od rozmieszczenia otworów wejściowych czyt. drzwi, szyb które najłatwiej rozbić (w autobusach są dodatkowe wyjścia ewakuacyjne, tj. szyby które łatwiej rozbić od pozostałych)

Rozmieszczenia napastników na krótko przed planowanym szturmem etc. Na to składa się masa czynników i nie ma jako takiej określonej taktyki podchodzenia.

 

sorry za odkop...

Neo? :wink:

Edited by -Nowy->Korp.M-cz<
Link to post
Share on other sites
przenigdy nie szturmuje się autobusy jak on jedzie

 

A widziałem taką akcje na jakimś filmiku.Chyba z którego z krajów beneluxu.Autobus jechał i zrobili mu wjażd w dupe jakimś wozem opancerzonym i przez tylnią szybe wpadli operatorzy.Sytuacja nie grożna bo koleś miał nóż i został szybko obezwładniony.Ot taki wyjatek od reguły

 

zabrania używania teog typu broni w takich przypadkach

Wychodząc z założenia iż szturmujemy autobus z emerytami którzy mogą dostać zawału to lepiej nie używać Fb.O zakazie używania takowych granatów nie słyszałem.Po prostu dowódca decyduje przed akcją czy rozsądne i uzasadnione jest użycie granatów.Najczęsciej rezygnuje sie z Flashów jeśli w domciu na który jest najazd są dzieci

 

Te rady dostałem od znajomego byłego oficera antyterrorki.

 

No to cie chłopak w h*ja tnie

Edited by Zgedi
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 years later...

Ruscy z FSB robią to tak jak pokazne na ponizszym filmie:

 

Trzech specnazowców na jedenego terroryste do tego grupa ludzi bijacych gumowymi kulami po oknach, aby rozbić szkło oraz przed faktycznym szturmem wybuch granatu hukowego po przeciwnej do szturmu stronie.

 

Jeszcze istnieje bardziej "złowieszczy styl" odbijania zaprezentowany przez jeden z specnazów Wojsk Wewnętrznych FR:

Tutaj dochodzi nam zastosowanie BTR dla zatrzymania autobusu i odwrócenia uwagi oraz tyczki pirotechnicznej dla poradzenia sobie z szkłem oraz dla ogłuszenia wszytkich w autobusie. Wbrew pozorom wszyscy przezyli w środku otaz "tyczkowy" też był cały :)

Link to post
Share on other sites

Też dobre pytanie, ale nie jestem w stanie na nie odpowiedzieć. Co jak co jednak wyciagneli wszystkich z środka autobusu jak widać na filmiku. Może ładunek bym tak skonstrułowany aby ogluszyć, albo cały impet został przyjęty przez autobus. To akurat nie moja działka więc to tylko gdybanie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...