Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Buty do 400zł


Recommended Posts

Witam

 

Chciałbym prosić forumowiczów o podzielenie się swoimi doświadczeniami i poradzenie mi jakie buty opłaca się kupić jeśli budżet ustalam sobie na razie do 350 zł i wiedząc, że nie ma butów uniwersalnych to bym prosił o wskazanie jakie bardziej opłacają się na las jakie bardziej na miasto. Czy np. Magnumy lub Protektory są dobrym wyborem?

Edited by Yahalom
Link to post
Share on other sites
  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czytałem. Z całej tej dyskusji wychodzą jak dla mnie trzy/cztery typy:

-Belleville 790

-Starforce Commander (przynajmniej ze Starforca to tylko te buty wyczaiłem w zadanym pułapie cenowym)

-Magnum Stealth II/lub wersje "po Classic" czyli Super Classic czy coś podobnego.

-Demar Trek M7 (zależy mi na wysokim bucie)

 

Wszystkie cztery są na moją kieszeń (do Demarów musiałbym chyba trochę dołożyć) ale nawet patrząc na różne wątki na forum to trochę ciężko mi uchwycić różnicę między nimi oprócz tego, że:

- Magnumy się popsuły choć większośc ludzi piszę tak o Magnum Classic

- Demary są z nubuku i podobno bardziej chłoną wodę niż buty ze skóry

- co do Starforce/Belleville to w sumie podobne argumenty - a to może podeszwa rozwalić się a to przemakają, albo to, że Belleville790 są pustynne (jeśli dobrze zrozumiałem) więc na las są nie do końca odpowiednie z racji np. rosy na trawie, okazjonalnego strumyka, no ogólnie wilgoci/wody występującej w lasie itp. więc w sumie każde mają swoje plusy i minusy i ciężko mi się zdecydować a chciałbym kupić buty aby mieć je przynajmniej dwa/trzy sezony.

Edited by Adamov
Link to post
Share on other sites

Wiesz... Z tych podanych to Belleville będzie (moim skromnym zdaniem) najlepszym wyjściem, a że pustynne to żaden problem, niby czarnych w lesie nie widać? :icon_biggrin: Jak trochę namokną to się ściemnią, a tak poza tym to nie są widoczne, podobnie ze sprzętem w CB, też tak pustynny, a dobrze się sprawuje, toż to na obecne warunki jakie panują (liście leżą, cieplej się robi) to jest to rozwiązanie idealne :icon_smile:

Edited by WszystkoZajęte
Link to post
Share on other sites

Ja z Haixów 2000 i 2005, które sobie bardzo chwalę, przeszedłem na starszy model Haix KSK - można znaleźć za 200-300zet magazynowe. KSK są ciut za ciepłe na lato, ale przez resztę roku - majątek, zwłaszcza na kamieniste lub asfaltowo/betonowe miejscówki.

Link to post
Share on other sites

Ja z Haixów 2000 i 2005, które sobie bardzo chwalę, przeszedłem na starszy model Haix KSK - można znaleźć za 200-300zet magazynowe. KSK są ciut za ciepłe na lato, ale przez resztę roku - majątek, zwłaszcza na kamieniste lub asfaltowo/betonowe miejscówki.

 

Czy polecasz te buty na tereny bardziej zurbanizowane czy też dadzą sobie radę w lesie (bo, że Haixy 2000 i 2005 w lesie dadzą radę to wiem).

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Hmmm Z tych 4rech co podałeś to 1wszy i ostatni to dobry wybór. Jak but to tylko kontraktowe, żadne tam magnumy bo to w chinach robią... A jak przyjdzie zapier**lać w ciężkim terenie to się rozlecą i będziesz płakał i pluł se w brodę ze nie kupiłeś czegoś co armia zamówiła. Kupuj oryginalne i sprawdzone buty a się nie zawiedziesz. Ja tam za taki kesz polecam szukać na allegro Lowa Deseret.

 

Czytnij sobie- może coś pomoże:

http://forum.wmasg.pl/topic/138104-starforce-thunderstorm/

Link to post
Share on other sites
Ja bym dorzucił i nie będę tu oryginalny... Haix 2005. Las, zima, wiosna, jesień. Choć ja też trochę śmigam po betonie. Pancerne, wygodne.

Również polecam, moim zdaniem niezastąpione na każdą porę roku, na każde podłoże (trochę śliskie na lodzie i ubitym śniegu), praktycznie nieprzemakalne. Haix 2005 II gat. buty nowe, minimalne wady fabryczne, wręcz trudne do zidentyfikowania, nie mają żadnego wpływu na użytkowanie.

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam te buty:

http://www.f7.pl/produkt.php?pro=80

Nigdy mi nie przemokły (chodziłem w nich w najgorszym błocie i zaspach), zimą jest w nich ciepło, a latem w ogóle nie przegrzewają stóp. Od siebie naprawdę polecam!

EDIT:

wadą jest, że bardzo lubią ślizgać się na lodzie.

Z fotki wnioskuję, że są niezbyt wysokie, cholewka nie usztywnia kostki a to jest moim zdaniem wada. :maniak_zle:

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam. Przyszedł wreszcie czas, aby moje wysłużone magnumy (rok produkcji 2004) przeszły na emeryturę. Chciałbym zakupić buty do 400zł głównie na zimę, ew. jesień/wiosna. Po przeczytaniu wielu wątków, na wielu forach, moją uwagę przykuły dwie firmy: rodzimy protektor, oraz hamerykański bates.

 

Nie powiem, mam mały mętlik w głowie, co chwila jakieś nowe opinie. Chciałbym, byście pomogli mi rozstrzygnąć które buty będą lepsze, Protektor (obojętnie który model; Grom, Commando, Mountaineer) czy Bates (2290 skórzane, 2420, czy może ew. zero mass lub 2950 delta 9").

 

Do czego buty będą użytkowane: Do chodzenia na co dzień po mieście, musi być w nich wygodnie przez te 8-10 godzin na nogach, muszą być w miarę wodoszczelne i jeżeli by się dało - oddychające. Jednak najważniejsza cecha to żywotność. Chciałbym w nich przechodzić 3-4 lata. W teren będę się zapuszczał rzadko.

 

 

Z góry dziękuję za wszystkie opinie.

Edited by nekkoru
Link to post
Share on other sites

Cóż, ja "odziedziczyłem" po bracie gromy chyba już w gimnazjum (więc z 6 lat minimum) i są to moje ulubione buty do wszystkiego, od spacerów w mieście, na łażeniu po górach i strzelankach kończąc. Z wkładką wełnianą są bardzo wygodne, jak wysoko wiązane adidasy.

Z wodoszczelnością może już być gorzej, bo ilekroć wchodziłem w głębsze kałuże to dosyć szybko czułem nieprzyjemny chłodek zalewający stopę.

Raz wlazłem w rzeczułkę po kostkę na strzelance i but do jej zakończenia wydawał się suchy i ciepły. Ogólnie to nie miałem na nogach zbyt wielu rodzajów butów, ale raz pożyczyłem od znajomego SWATy i obżarły mnie nad kostką, więc uznałem, że jak już jakieś będę kupował w przyszłości, to jednak gromy.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Witam serdecznie, poszukuje butow (czarnych) ktore bede mi sluzyc na zimne sluzby, zeby byly cieple i na gorateksie bo to zima pewnie podstawa... Nie znam sie wogole w tematyce doboru obowia... Buty tylko beda sluzyc na okres jesien/zima/poczatek wiosny potem mam inne stare wychodzone... Granica cenowa 400zl....

 

dziekuje slicznie odrazu za wypowiedzi w tym temacie :)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...