Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Miękkopowietrzni TV


Recommended Posts

Zapewne część zauważyła newsy na głównej stronie wmasg z filmikami od Miękkopowietrznych. Pomyśleliśmy, że przydałoby się zrobić temat także na forum i w ten sposób ułatwić komunikację.

 

FAQ

 

Q: Co to jest Miękkopowietrzni TV?

A: To kanał na Youtube dedykowany airsoftowi. Na starcie staramy się wrzucać jeden filmik w tygodniu. Docelowo fajnie, gdyby udało nam się wypracować konkretny dzień i godzinę, ale jak na razie życie weryfikowało nasze chęci.

 

Q: Gdzie znaleźć wasze materiały?

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCMUV6he06iHGedSaYvs5mCw

Facebook: https://www.facebook.com/miekkopowietrzni

 

Q: Jak się skontaktować z Miękkopowietrznymi?

A: Albo w tym temacie, albo na maila miekkopowietrzni@gmail.pl

 

Q: Jakie tematy was interesują?

A: Obecnie głównie robimy krótkie filmiki instruktażowe oraz relacje z imprez. Przy czym raczej interesują nas imprezy z jakimś niepowtarzalnym lub żadkim elementem. Nie mówimy nie testom, choć obecny redaktor (czyli ja, Grey) nie czuje się mocny w sprawach technicznych.

 

Q: Czemu wasze filmiku są tak kretyńsko proste?

A: Słowo 'kretyńsko' padło w komentarzach, ale wydaje się nam nie na miejscu. Filmiki na początku kierujemy głównie do osób zaczynających airsoft. Jak wskazują polubienia i komentarze, poza tymi, których wkurzają jest spore grono osób, które rozumieją potrzebę tworzenia takich filmików. Wyobraźcie sobie młodego chłopaka, który dopiero zaczyna przygodę z airsoftem. Nie każdy ma nawet 16 lat. Skąd ma brać wiedzę? Nie każdy chce czytać podręczniki, nie każdy ma pod nosem miejscówkę, gdzie strzelają się doświadczone teamy, które chcą uczyć nowych. Filmiki są krótkie między innymi po to, by były lekko strawne. Płytkie, aby nie zniechęcać. Wierzymy, że jeśli ktoś połknie bakcyla doszkalania się, to już sam sobie poradzi. Choć i na wyższym poziomie zaawansowania chcemy pomóc.

Jeśli będziecie nas wspierać, będziemy trwać, a wtedy materiały będą adresowane do bardziej doświadczonych.

 

Q: Czemu nie zrobicie filmu o tym jak ...

A: Zrobimy, jeśli będziemy umieć ogarnąć temat lub znajdziemy kogoś, kto umie i zechce pomóc. Rzućcie temat, najlepiej emailem, a w swoim czasie zmierzymy się z nim.

 

Q: Czy mogę wam pomóc?

A: Tak! Na różne sposoby. Odezwij się, napisz co umiesz lub chcesz zrobić i gdzie mieszkasz.

 

Q: Jesteście komercją?

A: Chcielibyśmy, ale obecnie i jeszcze przez długi czas niestety nie. Stąd też mniejsze możliwości realizacyjne.

 

Q: Jakim sprzetem kręcicie?

A: Obecnie mamy aparat bezlusterkowy Panasonic GH2 oraz kamkordera Panasonic SD60.

 

Q: Czym montujecie?

A: Sony Vegas

 

Q: Skąd jesteście?

A: Obecnie mieszkamy w Gliwicach, co jakiś czas pojawiamy się w Warszawie.

 

Q: Kim jesteście?

A: Małżeństwem o ksywach Szara i Grey. Przy czym ja (Grey) to gościu, który w 2008 roku spisał Podręcznik Taktyki ASG i zrobił wcześniej trochę filmików o airsofcie, także bezpośrednio dla WMASG.

Playlista filmów o airsofcie:

 

Q: Z kim współpracujecie?

A: Z wmasg.pl, ale jesteśmy otwarci.

 

 

Jeśli macie inne pytania - piszcie śmiało. Deklarujemy chęć dostosowania się do waszych potrzeb - w miarę naszych możliwości rzecz jasna.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Odcinek 'historyczny' - Pierwszy konkurs na Miękkopowietrznych i jednocześnie zrobiony w większości przez inna grupę.

 

Kulisy całej sprawy.

 

Royal Logistic Corp to grupa, która SPECJALIZUJE się w radiówce. Co to znaczy? Że jeśli organizujesz imprezę albo sztab, na dużej strzelance albo milsimie i chcesz mieć naprawdę dobrą radiołączność, zapraszasz ich właśnie. To ich zajawka. Nie robią jej przy okazji, robią ją głównie. Stawiają wysokie maszty, analizują teren, robią doświadczenia, jak wydusić kolejne 50 metrów zasięgu z posiadanego sprzętu.

 

Jakiś czas temy Align vel Chaota zaczął videoblog o radiołączności. Po licznych uwagach i przy małej oglądalności, namówił team na wspólną realizację. Tak powstał Radioshack. Ale i on nie miał wielkiej oglądalności, więc w końcu uznając, że airsoftowcy nie są zainteresowani, zwineli kanał. A wg mnie zabrakło im tylko marketingu. Postanowiłem upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu. Po pierwsze pokazać chłopakom, że się mylili, i że to co robią JEST DOBRE, a po drugie usłuchać części widzów i podnieść nieco poprzeczkę merytoryczną w Miękkopowietrznych.

 

Nie rezygnuję z zupełnie podstawowej wiedzy, ale będziemy się teraz starali ją mieszać, raz coś dla początkujących, raz dla tych bardziej zaawansowanych, plus oczywiście ciekawe imprezy, szkolenia etc.

 

Drugim elementem 'historyczności' jest konkurs. Co tu dużo tłumaczyć, chcemy się otworzyć na reklamodawców, a jednocześnie jeszcze jesteśmy na etapie budowy marki, więc nie liczymy na gratyfikację własną. Konkursy wydają mi się najskuteczniejszą metodą interakcji z widzami, a to prowadzi do zwiększenia bazy stałych widzów, rozpoznawalności i oglądalności. Zaś to znów zwiększa atrakcyjność dla reklamodawców.

 

Dlaczego Templars Gear? To znajomy z airsoftu, dawnego Plutonu majora Rocco A. Spencera, który pośród innych hobby zaczął interesować się produkowaniem szpeju. Interesować, bo jeszcze nie wszedł na etap komercjalizacji. Widziałem na jego facebooku zdjęcia i info o kieszenie na radiostację i dodałem 2 do 2, czyli temat odcinka i ten produkt (w fazie testowej). Zagadałem i w ciagu kilku godzin dostałem zgodę, aby zaoferować kieszeń w konkursie.

Coś więcej o marce Templars Gear możecie przeczytać na stronie facebookowej, ale proszę, nie męczcie Templara o ceny, na razie to jeszcze nie ten etap, aby produkować coś w ilościach sprzedażowych. Ale warto śledzić jego poczynania i kibicować pasji, bo jestem pewny znając autora, że wyjdzie z tego coś naprawdę interesującego.

https://www.facebook.com/templarsgear

Edited by Grey
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Miękkopowietrzni TV szukają możliwości wypożyczenia GoPro Hero (najlepiej 3, ale niekoniecznie) na 19 stycznia, na czas realizacji programu (relacja ze strzelanki Q-Banita). Ponieważ kanał póki co jest niekomercyjny, rzecz jasna najbardziej interesuje nas wypożyczenie niekomercyjne lub barterowe.

 

Kontakt do wyboru PW, miekkopowietrzni@gmail.com, chris.studzinski@gmail.com, 660 40 33 90.

 

 

 

 

 

EDIT

Relacja ze szkolenia powyżej została zmodyfikowana, nowy link

Edited by Grey
Link to post
Share on other sites

Chwilowo Miękkopowietrzni zmniejszyli częstotliwość. Wynika to z zawirowań życiowych (przeprowadzamy się do Warszawy, nowa praca etc). ale zamierzamy też postawić na bardziej kompletne, dłuższe odcinki (vide maskowanie i radia pmr), ale rzadsze, bo taki dostajemy feedback od widzów.

Najbliższy odcinek planujemy kręcić dopiero w lutym.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...