Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pytanie o kompatybilność gerabox


Recommended Posts

Witam

 

Posiadam replikę AK.

Planuje wymienić gerarbox na taki co ma "szybką wymianie sprężyny".

Wiem że w gearbox od G36 produkcji Aresa i Boyi jest taka możliwość.

Czy taki gearbox mogę bez przeszkód wsadzić do AK?

 

Dziękuje za przydatne odpowiedzi (podpowiedzi)

Edited by sqter0
Link to post
Share on other sites

Po co ?

Skoro i tak chcąc wymienić sprężynę musisz wyjąć gearboxa z korpusu ?

Chyba że tylko po to by nie rozkręcać gearboxa ?

Imho, nie warto...

Yyyy... chyba takie jest generalne założenie - że można wymieniać sprężynę bez konieczności wyjmowania GB.

Do autora: wsadzić może i wsadzisz, ale zastanów się, jak tę sprężynę będziesz wymieniał. Potrzebny jest przecież dostęp do tylnej ściany GB i prowadnicy a w replikach AK raczej z tym ciężko. No chyba, że planujesz wiercić otwór w body.

Link to post
Share on other sites

Yyyy... chyba takie jest generalne założenie - że można wymieniać sprężynę bez konieczności wyjmowania GB.

Do autora: wsadzić może i wsadzisz, ale zastanów się, jak tę sprężynę będziesz wymieniał. Potrzebny jest przecież dostęp do tylnej ściany GB i prowadnicy a w replikach AK raczej z tym ciężko. No chyba, że planujesz wiercić otwór w body.

OMG, ale ty ładnie parafrazujesz....
Link to post
Share on other sites

Po co ?

Skoro i tak chcąc wymienić sprężynę musisz wyjąć gearboxa z korpusu !

Chyba że tylko po to by nie rozkręcać gearboxa ?

Imho, nie warto...

 

Właśnie po to żeby nie rozkręca całego gb. Manewrowanie miedzy m90 a m140 często 2 razy w tygodnie jest trochę męczące. Wyjecie i wykręcenie prowadnicy to nie jest problem, ale rozgniecenie gb i później zabawa ze sprawdzaniem szczelności to już inna sprawa.

 

Zapomniałem dodać że gb wypada mi wymienić gdyż obecny chińczyk zaczyna mi pękać (skutek lipo 11 i m160)

Edited by sqter0
Link to post
Share on other sites

Nie wiem co dla Ciebie tam jest nie zrozumiałe no ale może nie muszę wiedzieć...

Może musisz raz jeszcze przeczytać to co napisałem i przyswoić to :icon_smile:

 

A może to Ty musisz zacząć formułować swoje myśli klarowniej?

Autor pyta, czy GB z systemem wymiany sprężyny będzie pasował do jego AK.

Ty wtedy piszesz:

 

Po co ?

Skoro i tak chcąc wymienić sprężynę musisz wyjąć gearboxa z korpusu !

 

No właśnie nie! Chodzi o to, żeby GB nie wyciągać na czas wymiany sprężyny. Załapałeś? Nie da się napisać jaśniej.

Dalej dorzucasz jeszcze:

 

Chyba że tylko po to by nie rozkręcać gearboxa ?

Imho, nie warto...

 

Co jest zupełnie niezrozumiałe, bo przecież właśnie o to chodzi autorowi tematu. Twój post to jedna wielka sprzeczność, więc, posłużę się gwarą internetową, WTF?

Edited by Pietracha
Link to post
Share on other sites

No więc jaka tu mowa o szybkiej zmianie sprężyny skoro i tak trzeba wyjąć GB z korpusu, to już można rozkręcić te 4 śrubki w GB i zmienić sprężynę....

 

Odpowiadałem na tą cześć bo dla mnie oczywiste jest iż taki GB będzie pasował do AK.

 

I część ostatnia. Wymień sprężynę w AK z gearboxem z "systemem szybkiej wymiany sprężyny" bez wyciągnięcia gb z korpusu i opublikuj film jak to robisz :icon_biggrin: :icon_lol:

 

No właśnie nie! Chodzi o to, żeby GB nie wyciągać na czas wymiany sprężyny. Załapałeś?

 

 

Chyba ty nie do końca załapałeś o czym tu mowa i dalej się upierasz nad czymś co jest nie możliwe....

Edited by verb007
Link to post
Share on other sites

Jeżeli ten ak jest od boiy do do wyciągnięcia gb trzeba ze 3 ruchy i śróbkę z chwytu. Patenty są dwa, drugi gb albo ten system.

W jednym tachasz gb a w drugim sprężynę(przy wymianie na miejscu).

 

Pomysł nie jest zły ale jest ten problem że szkielet np aresa z g36 za chiny nie pasuje do niczego innego. Natomiast szkielet boiy nie wytrzyma m140 na dłuższą mete.

 

Teoretycznie można sobie zrobić to na własną ręke wycinając to i owo ale proponuje najpierw poćwiczyć na czymś tanim.

Edited by AKTG
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...