Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Szukałem na forum i się nie doszukałem tematu odnośnie tej repliki więc tworzę odrębny aby uzyskać trochę więcej informacji na jej temat.

 

Mianowicie Mk23 UMAREX / KWA

http://gunfire.pl/product-pol-1152199478-Replika-pistoletu-H-K-MK23.html

 

Jakie zalety / wady ?

Może jakieś porady odnośnie użytkowania ?

W jednym zdaniu : " Wszystko co może się przydać przy zakupie i późniejszej eksploatacji "

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Odgrzebuję z informacją - Jeśli potrzebna jest Wam przejściówka tej "uniwersalnej" szyny na RIS, polecam DTD.

Prawdopodobnie nie ma jej jeszcze w ofercie, ale zamarzyła mi się kopia Rhynotek, po krótkiej rozmowie i 20 GBP wysłanych przez pejpala, wydrukowana kopia szyny tak się prezentuje na Socomie.

20161013_130040.jpg

 

Co do minusów/plusów repliki:

 

Pomijam rzeczy typowe dla tego modelu jak gabaryty.

-Magazynki trzymające się na pinach, ciężko to uszczelnić czasami

-Plastikowa lufa zewnętrzna, gwint nie wygląda na zbyt solidny

-Tak samo gwint śruby w którą wkręca się adapter szyny/LAM

-+350FPS na 0.20g

-Drogie, rzadkie, magazynki również

-Ciężko o kaburę i części

-Gdy wytrze się ząb w magazynku, lubią wypadać

-Ustawianie hopa jak w innych NS7 KWA, trzeba z kluczem

 

+System NS7, naprawdę fajnie się rozkłada

+Działający zwalniak kurka

+Wykończenie, gdyby nie te nieszczęsne plastikowe lufy zewnętrzne, byłoby solidne 10/10

+Miło kopie

+Oznaczenia, nie licząc chamskich białych napisów :icon_biggrin:

+Są dostępne części Ra-Tech

 

Ogólne porady: Czy ja wiem.. lepiej jest przeładowywać odciągając zamek do końca, aby przebył całą drogę, po włożeniu nowego magazynka - lubi się zatrzymać kilka milimetrów wcześniej i pierwszy strzał jest słaby.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
W dniu 13.10.2016 o 16:45, Mixon napisał:

Ogólne porady: Czy ja wiem.. lepiej jest przeładowywać odciągając zamek do końca, aby przebył całą drogę, po włożeniu nowego magazynka - lubi się zatrzymać kilka milimetrów wcześniej i pierwszy strzał jest słaby.

Witam, chciałem odkopać temat a mianowicie problem który wymienił @Mixon. Ostatnio kupiłem właśnie MK23 od KWA i mam taki przypadek który właśnie opisałeś. Nasmarowałem replikę tak dobrze jak umiem i problem dalej się pojawia. Istnieje jakaś możliwość żeby usunąć ten "newralgiczny punkt" żeby zamek działał płynnie i poprawnie?

Link to post
Share on other sites

Hej, z tego co wiem wymiana sprężyn(y) odpowiedzialnej za powrót zamka (tych na prowadnicy pod lufą) powinny zniwelować problem. Kosztem większej gazożerności i ogólnie większym prawdopodobieństwem, że replika nie będzie miała się siły przeładować, zapewne.

Przy okazji, chce się ktoś zamienić na FNX'a Marui jak wyjdzie? Dorzucę magi i w ogóle :p

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

EDIT:

Jeszcze jedno, planuję downgrade bo niestety FPSy siegają mi w granicach 360-370 na 0.2g. Chciałem to zrobić poprzez zmianę parametrów lufy (na zamówienie kupić nową) tak żeby mieć te syntetyczne 350 FPS. Pytanie moje kolejne co zmienić najbardziej w tejże lufie: jaka długość, średnica wewnętrzna, portowanie lufy może? Chciałbym żeby celność pozostała przy jak najmniejszej zmianie długości lufy.

Wszelkim specom Bóg zapłać za odpowiedzi :

 

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, DreyTG napisał:

Ehh, więc też lipton. A wiesz coś może na temat metalowej lufy zewnętrznej od RA-Techa właśnie do MK23? Plusy i minusy?

Dzięki za odpowiedź wgl!

Jest trudno dostępna i słyszałem ploteczki, że możesz być zmuszony zmienić zamek na Ra-Techowy po jakimś czasie użytkowania. Plusem na pewno jest to, że nie musisz się martwić o gwint jak będziesz używał tłumika/tracera. Sam chciałem się w nią zaopatrzyć jakiś czas temu, ale ni mo na ehobbyasia, a pierścień służący za ochronę gwintu niemal mi wystarcza :p

Co do drugiego posta, rozważ opcję zmiany dyszy na słabszą. Jeśli jednak wolisz wymienić lufę... krótsza pewnie da najbardziej wymierne wyniki. Ewentualnie możesz zrobić jak ja i kupić smycz Mancrafta i/lub używać innego gaziaka bo nie jest przerośnięty i/lub uwiązany na smyczy :p

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Pewnie gdzieś się da wyhaczyć, tłumika nie mam zamiaru instalować bo to i tak jest kawał kloca więc taka waga mi wystarczy.

Co do lufy to według moich śmiesznych obliczeń żeby mieć 350FPS musiałbym mieć lufę krótszą o 0,7cm. Musze tylko jeszcze pomyśleć nad średnicą

Link to post
Share on other sites

No właśnie słabszy gaz... niezbyt. Tym razem rozebrałem pistolet na części pierwsze i lepiej przesmarowałem (spokojnie, nie utopiłem go w tym smarze jakby ktoś miał wątpliwości). Nie widzę teraz żadnych problemów z zamkiem, powiedziałbym że chodzi tak "na styk", więc raczej nie chcę  robić downgradu tych części które odpowiadają za ruch zamka bo podejrzewam że znowu będzie to samo. Pozostaje albo ta dysza o której wspomniał kolega wyżej albo zmiana parametrów lufy wewnętrznej.

Link to post
Share on other sites

Dyszy nie wymienisz na słabszą, bo chyba nawet takiej poprostu niema na rynku. Jedyną opcją regulowania FPS bez np cięcia lufy wewn. jest zaworek w dyszy ( np ratechowski npas). Działa to tak, że zaworek po rozkręceniu zmniejsza przepływ gazu na lufę a zwiększa na blowback. Po skręceniu działa odwrotnie.  Gdzieś widziałem opis części oryginalnej - zaworka dyszy Kwa ns7 i była notka w opisie, że pasuje do mp7 i mk23 więc musiałbyś to zweryfikować na stronach sklepów w opisie części czy się nie mylę a do mp7 widziałem, że taki zaworek ra-techa na pewno istnieje. Znajdź ratechowski npas do mp7 lub dedykowany do pistoletów ksc i po sprawie ( często wygląda to jak nitonakrętka ze śrubką).

A wracając do zamka jak nie dochodzi to może lufa zewnętrzna się nieprawidłowo rygluje, jest plastikowa więc może się wyrobiła? Jeśli nie to jest problemem wystarczy sprężynę powrotną zamka spodkładkować żeby ją wzmocnić.

Kiedyś miałem też taki problem, że jakieś drobne, wydawałoby się nieznaczące zabrudzenie na lufie zewnętrznej powodowało tarcie o zamek i też zdarzało się, że cykl zamka był niepełny- możesz ją oczyścić dać kropelkę oleju sylikonowego na lufę zewnętrzną i sprawdź czy coś pomogło.

Link to post
Share on other sites
W dniu 20.06.2019 o 16:04, sjzmisiek napisał:

A wracając do zamka jak nie dochodzi to może lufa zewnętrzna się nieprawidłowo rygluje, jest plastikowa więc może się wyrobiła? Jeśli nie to jest problemem wystarczy sprężynę powrotną zamka spodkładkować żeby ją wzmocnić.

Nie, nie. Zamek ciężej chodził w momencie kiedy stykał się z kurkiem (napinał go), jak poruszałem milimetrami zamek przód tył właśnie przy jego styku z kurkiem to było też słychać lekkie skrzypienie. No ale teraz jest ok po przesmarowaniu, przestrzelałem już z 20 magazynków i chodzi gładko. Lufa zewnętrzna mimo że plastik (co trochu smutne w takiej replice że nie metal ale cóż...) to prawie jak nietknięta.

 

4 godziny temu, Mixon napisał:

Czegoś takiego nie udało mi się znaleźć i powiem że mnie zaciekawiło. Chyba to kupię

Link to post
Share on other sites

http://emperionstore.com/ksc-kwa-npas-kit-for-mp7-system-7-and-kriss-ra-tech.html

Cóż udało mi się znaleźć drugą propozycję ale już za 25 euro... 

W dniu 22.06.2019 o 15:43, Mixon napisał:

Jak się zdecydujesz i wymienisz to chętnie przeczytam jaki był efekt. Specjalnie już nie mam zamiaru grzebać w moim MK23 KWA, liczę, że OEMowych części nie zabraknie w razie czego, ale poczytać poczytam :D

Spoczko, spoczko. Podziele się wszystkim kiedy będzie replika chodziła tip-top :D

EDIT:

Znalazłem na takiej stronce za 10$ wysyłka też tania bardzo:

https://www.shootercbgear.com/index.php?osCsid=34njchgmcgbpi2faqqsvijekn6

Z tym że piszą tak przy zamówieniu:

 

  • The shipping fee charged will not be refunded. We will not make refund if the real weight is less than we charge for. We will not ask for more shipping fee if the real weight is more than we charge for.
  • Please allow 2-3 days for preparation after the payment is cleared. 
  • We will provide tracking number once the items has been shipped. 
  •  Every parcel will be packed securely before sent out, We will not refund on damaged items during shipping, but you can request insurance for shipping at additional cost. 
  • All guns ship to United States will have their Muzzle painted in bright orange, and all trademark will be permanently removed. 
  • Customers need to take responsibility of Taxes and Duties.
  • HongKong regular Airmail Service : Usually takes 7-20 working days exclude holiday/custom clearing ( Also depends on countries and regions )
  • EMS (speedpost) : Usually takes 3-10 working days exclude holiday/custom clearing
  • There is no warranty service to all products except specified items. We must remark at product descriptions if warranty service provided.

We can not guarantee that all monitor are displaying the same color of our products, and size measured by hand, 1-3cm different maybe existenced, please considerate it if you are mind of that, thank you.

 

We can't gurantee order can be changed or cancelled after payment is paid as email reply and order processed are responsed by different department. Pls consider deeply before you make order.

Mam parę wątpliwości co do tej strony. Zamawiałem już z airsofttiger111hk i jkarmy parę produktów i przyleciały a co do to tego sklepu to nie mam zdania.

 

Edited by DreyTG
Link to post
Share on other sites

Nie chcę Cię nakręcać, żebyś coś popsuł ale kiedyś w M4 kjw gbbr ten zaworek w dyszy mi się połamał (wyglądał podobnie do tych w gazowych pistoletach w systemie TM) i wymieniłem go na npas , jego budowa jak już wspomniałem przypomina nitonakrętkę bądź śrubkę bez gwintu. Więc zanim przyszedł npas w swoim M4 zamiast zaworka wstawiłem śrubkę i nieznacznie (ok 15-20fps) spadła prędkość a zwiększył się blowback a replika śmigała jak szalona. Gdyby Ci się chciało możesz sobie zrobić taki zaworek samemu znając jego wymiary na podstawie zaworka z repliki. Potrzebujesz tylko kawałek pręta z alu bądź stali ( może być nawet gwóźdź) o średnicy zaworka w najgrubszym miejscu, wkładasz do wiertarki/wkrętarki  zamiast wiertła i obrabiasz pilnikiem na włączonej wiertarce, na koniec docinasz (tak samo na włączonej wiertarce) brzeszczotem. Max 15-20min i możesz sobie zrobić to samemu bez czekania na paczke i masz 10usd + koszty wysyłki w kieszeni.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...