Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z Glockiem 18c. (Cyma)


Recommended Posts

Witam .

Ma problem z ww Glockiem.

Mam go od 2 dni. Pierwszego dnia troszkę postrzelałem, wszystko śmigało , aż do dziś...

Mianowicie strzela, kiedy chce.

 

 

Strzelam z niego 10-15 magazynków aby rozładować batę. Wszystko gra i pięknie wali . Ładuje aku ponownie i już słyszę taki brzydki dźwięk z gb i kulka nie wylatuje. Wyjmuje mag - wypadają dwie kulki. I to się powtarza często teraz. Myślałem, że może mag nie nadąża ;p albo źle podaje, ale jednak to nie to, wyjąłem mag i sytuacja jest taka sama, co drugi strzał i dźwięk taki inny jest...

To samo jest, kiedy kulki są w magazynku i kiedy ich nie ma.

Zauważyłem też, że dość dobrze strzela, kiedy naciskam spust dość wolno i nie do końca. Kiedy naciskam do końca kulka nie wylatuje :( I słychać takie pyknięcie. Jak mówiłem Glock jest nowy , więc co to może być ?

Link to post
Share on other sites

w cymkach selektor trzeba często "podrasować" , bo sie nie domyka na serii... Jak się nie boisz grzebactwa to dasz radę. Trzeba uważać przy wyciąganiu żeby sprężynka z zatrzaskiem nie pofrunęły w kosmos... Chodzi o to żeby w selektorze pilniczkiem "poprawić" wgłębienie na zatrzask w pozycji AUTO. Może być ,że i po tym nie będzie domykał-tak było w mojej-trzeba popracować nad tą przedłużką od selektora , która wymusza tryb AUTO w mechaniźmie- ja trochę podszlifowałem i przedłużkę i pozycję samej przedłużki...

Na Twoim miejscu i tak bym na gwarancję posłał,bo strzelanie z pistola na półgwizdka to nie strzelanie.

Link to post
Share on other sites

Witajcie.

Jednak będę zmuszony go odesłać, ponieważ ogień ciągły działa jak chce. Selektor dokręcony ...

I jeszcze jedno, czy w Waszych modelach też nie można dociskać spustu przy strzelaniu do końca ? Tzn. U mnie jest tak, że strzela tylko wtedy kiedy spustu nie dociskam do końca, bo jak docisnę to słychać takie pyknięcie i nie strzela...A jak pykam w spust tak do połowy to gra wszystko

Link to post
Share on other sites

Pewnie coś pęknięte/złamane ... Zdarza się. Nie, u nas tak nie ma, bo w ferworze walki i przy adrenalinie potyczki nikt by z takiego pistolka nie postrzelał, bo wtedy wszyscy ściskają gnaty jakby chcieli wroga za jaja ścisnąć ;-)

Selektor można sobie dokręcać aż się śrubka spoci-tam chodzi o porawienie fabryki. Chinole mają mizerną powtarzalność w wykonaniu i nie trzymają wymiarów elementów, szczególnie przy tych swoich gównolitowych stopach. W selektorach trzeba podszlifować wypustki na zapadkę/zatrzask oraz szlifnąć to i owo aby przedłużka selektora która dociska dźwigienkę w mechanizmie spustowym w celu uskutecznienia auto dawała się w tym położeniu AUTO na selektorze dać ustawić i zatrzasnąć na zicher a nie na "prawie"... Tutek w trakcie realizacji-foty już popełnione...

Link to post
Share on other sites

No to jedziemy:

Bierzemy delikwenta na stół czyli ściągamy atrapę zamka i kładziemy na „zamarzniętego psa”.

Wygląda to tak:

01233e30e2622132m.jpg

 

Czerwoną strzałką oznaczono śrubkę dociskową którą trzeba odkręcić aby wyciągnąć tę sterczącą ku górze dźwigienkę w celu wyciagnięcia selektora. Klucz do tej śrubki to imbus 0.9 mm bodajże-dla mnie o tyle nieistotny fakt, iż śrubki tej już nie mam, bo materiał z którego została wykonana to najprzedniejszy chiński gównolit i po jednym wykręceniu, ponownym wkręceniu( na zicher) a następnie próbie ponownego wykręcenia przestała współpracować z operatorem i trzeba było położyć jej kres wiertarką… Damm it.

Przy wyciąganiu selektora z zamka należy uważać jak cholera na czyhającą tam napiętą sprężynkę i element zatrzaskujący bo wylecą , pofruną i ślad po nich zaginie... Mniej obeznanym w tych sztukach walki polecam włożyć zamek do worka foliowego (najlepiej przezroczystego zipbaga-tzw. worek strunowy- z Tesco czy innego Reala ) i w jego trzewiach wymontowywać selektor z zamka. Jak już go rozłożycie o składanie jest bajecznie proste bo widać co z czym się je. A wyglądać będzie to tak:

9d03b17e703405a3m.jpg ee6b4e0a93896e89m.jpg

 

Teraz przyszedł czas albo na wykręcenie ( dwa wkręty krzyżakowe) reszty z zamka -tam są dwa rowki na ten zatrzask na sprężynce czyli pozycja Single (zielony) i Auto (czerwony) :

d7214c1d2a0cacecm.jpg

Obok leżą igliczki i chyba nietrudno się domyślić do czego w tym wypadku posłużą… Te rowki ze zdjęcia są już wypiłowane bo były skandalicznie płytkie…

Niestety to nie koniec… Teraz trzeba zabrać się za element blokujący zapadkę od auto w mechanizmie pistoletu czyli tę przedłużkę ,którą uprzednio wyciągnęliśmy aby wymontować selektor z zamka…

A tę:

7007dcb1caf71cdam.jpg

 

Mnie osobiście wyszło z pomiarów organo-leptycznych, że aby dźwigienka ta dochodziła do położenia w którym zatrzaskuje się selektor w pozycji AUTO to musiałbym ją całą spiłować i nic by mi nie zostało…

W związku z powyższym trzeba było operację przeprowadzić dwufazowo. Szlifnąć powierzchnię styku z mechaniką trybu ognia (zielona strzałka) oraz szerokość rowka na śrubkę dociskową (czerwona strzałka) aby można było przesunąć dźwigienkę i w ten sposób wyregulować całość:

97fad68e050a8623m.jpg

Dalej w praniu wyszło, że po przesunięciu dźwigienki przy obrocie selektora haczy ona o plastikowe elementy obudowy komory hop-up … po krótkim spotkaniu z pilniczkiem problem zniknął a efekt pracy wygląda teraz tak (zaznaczone miejsce wymagało pieszczoty pilnikowej):

64b5dde6d5b1bf48m.jpg

 

That’s all ,folks!

Klocek teraz pięknie się zatrzaskuje (z wyraźnym „klik!”) w pozycji AUTO i puścić samoistnie nie chce…

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites

Fajnie fajnie tylko zauważyłem, że ja mam jeszcze strasznie luźny selektor :icon_biggrin:.

Spróbować dobrać i podłożyć podkładkę i może sprężynkę podmienić z jakąś dłuższą/twardszą (będzie jednostronnie dociskać selektor) względnie ten element co ze sprężynką jest (plasticzany-gówniany) zamienić na coś dłuższego... Kombinować,kombinować,usprawniać. :-)

Link to post
Share on other sites

No to jedziemy:

Bierzemy delikwenta na stół czyli ściągamy atrapę zamka i kładziemy na „zamarzniętego psa”.

Wygląda to tak:

01233e30e2622132m.jpg

 

Czerwoną strzałką oznaczono śrubkę dociskową którą trzeba odkręcić aby wyciągnąć tę sterczącą ku górze dźwigienkę w celu wyciagnięcia selektora. Klucz do tej śrubki to imbus 0.9 mm bodajże-dla mnie o tyle nieistotny fakt, iż śrubki tej już nie mam, bo materiał z którego została wykonana to najprzedniejszy chiński gównolit i po jednym wykręceniu, ponownym wkręceniu( na zicher) a następnie próbie ponownego wykręcenia przestała współpracować z operatorem i trzeba było położyć jej kres wiertarką… Damm it.

Przy wyciąganiu selektora z zamka należy uważać jak cholera na czyhającą tam napiętą sprężynkę i element zatrzaskujący bo wylecą , pofruną i ślad po nich zaginie... Mniej obeznanym w tych sztukach walki polecam włożyć zamek do worka foliowego (najlepiej przezroczystego zipbaga-tzw. worek strunowy- z Tesco czy innego Reala ) i w jego trzewiach wymontowywać selektor z zamka. Jak już go rozłożycie o składanie jest bajecznie proste bo widać co z czym się je. A wyglądać będzie to tak:

9d03b17e703405a3m.jpg ee6b4e0a93896e89m.jpg

 

Teraz przyszedł czas albo na wykręcenie ( dwa wkręty krzyżakowe) reszty z zamka -tam są dwa rowki na ten zatrzask na sprężynce czyli pozycja Single (zielony) i Auto (czerwony) :

d7214c1d2a0cacecm.jpg

Obok leżą igliczki i chyba nietrudno się domyślić do czego w tym wypadku posłużą… Te rowki ze zdjęcia są już wypiłowane bo były skandalicznie płytkie…

Niestety to nie koniec… Teraz trzeba zabrać się za element blokujący zapadkę od auto w mechanizmie pistoletu czyli tę przedłużkę ,którą uprzednio wyciągnęliśmy aby wymontować selektor z zamka…

A tę:

7007dcb1caf71cdam.jpg

 

Mnie osobiście wyszło z pomiarów organo-leptycznych, że aby dźwigienka ta dochodziła do położenia w którym zatrzaskuje się selektor w pozycji AUTO to musiałbym ją całą spiłować i nic by mi nie zostało…

W związku z powyższym trzeba było operację przeprowadzić dwufazowo. Szlifnąć powierzchnię styku z mechaniką trybu ognia (zielona strzałka) oraz szerokość rowka na śrubkę dociskową (czerwona strzałka) aby można było przesunąć dźwigienkę i w ten sposób wyregulować całość:

97fad68e050a8623m.jpg

Dalej w praniu wyszło, że po przesunięciu dźwigienki przy obrocie selektora haczy ona o plastikowe elementy obudowy komory hop-up … po krótkim spotkaniu z pilniczkiem problem zniknął a efekt pracy wygląda teraz tak (zaznaczone miejsce wymagało pieszczoty pilnikowej):

64b5dde6d5b1bf48m.jpg

 

That’s all ,folks!

Klocek teraz pięknie się zatrzaskuje (z wyraźnym „klik!”) w pozycji AUTO i puścić samoistnie nie chce…

 

 

Niech Bóg cię błogosławi!:)

 

To działa!

 

Mega sprawa właśnie poddałem temu "tuningowi" mojego Glocka 18c i to jest to!

 

Dzięki wielkie!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...