Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Evike.com i cholerne podatki


Recommended Posts

Witajcie :icon_smile:

Strasznie spodobał mi się ten pistolet i jako że jestem fanem Black Lagoon to chce zamówić dwa takie:

http://www.evike.com/products/31442/

Akurat jest w promocji więc muszę się spieszyć. A moje pytanie jest takie- do kwoty 208$ doliczam kwote przesyłki 57$ i co jeszcze? Ten cholerny podatek 23% + cło 3-5%? Czytałem gdzieś na forum, że ludzie dostawali paczki za 400 USD i nic nie płacili. I troche nie wiem o co chodzi, że zamawiam towar, płace za niego i jeszcze musze tym złodziejom odprowadzać 23%-30% wartości mojego zamówienia??? Myślałem że VAT to sie nalicza przy sprzedaży czegoś...

W takim razie, musze mieć przygotowane AŻ 1072 zł żeby zamówić pistolsy warte 600?

Pozdrawiam...

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Prc, czyli Chiny, a właściwie to chodziło pewnie o hongkong. Redwolf airsoft, wgcshop i ehobbyasia to chyba najpopularniejsze sklepy :) Z tym ze zamawiajac replike licz na ponad 40$ za wysylke + podatki. O ile zamawiajac jakis pistolet albo czesci moze przejsc ponizej radaru, to karabin pewnie Ci opodatkują. A jesli no to wychodzi ze z przesyłką będzie około 220 dolarów i z podatkami jeszcze około 280. Dolicz takze, ze paypal liczy dolara trochę drozej, bo za około 3.20. I nagle wyjdzie, ze taniej będzie w Polsce. Złodziejstwo, ale co poradzic :/

Edited by Erkiii
Link to post
Share on other sites

Nie przy tak dużej replice i nie w Polsce :]

Ja dostałem (nie zapłaciłem za nią, wymieniałem się z kumplem z USA) MP7 KWA od kumpla, paczka wielkości kartonu po butach - niecałe 200zl cła.

Przy czym urząd dostał informację, że to prezent i że nie mam i nie będę mieć kwitków. Niestety, takie prawo, trzeba się z tym pogodzić.

Ciekawe jest to, że ja mu wysyłałem AW338 Aresa, paka ponad 9kg - przeszła mu przez cło bez opłat :D

W zeszłym miesiącu wysłałem mu kolejną paczkę (4-5 kg), ta również doszła bez opłat.

Chyba im się w USA nie chce nawet sprawdzać tych paczek a co dopiero bawić się w papierkową robotę dla uzyskania kilku dolców...

Link to post
Share on other sites

Mozna poprosić o shipping cost included, 50%, gifty bzdety ale jeśli celnik się dowali to z nim nie wygrasz. Tylko w granicach rozsądku, żeby za m4 kwa nie wyszło na fakturze 50 dolarów. A prawdopodobieństwo rośnie z co raz wiekszą wagą i wielkością paczki. A obniżanie faktur działa też w drugą strone, tj. jeśli celnik nie zauważy/zapłacisz mniej to spoko, ale jeśli paczka zginie to dostaniesz np. 50% kwoty, jeśli poprosileś o 50% mniejszą fakturę. A wydaje mi się, że repliki są bardzo raczej podatkowane, na pewno trzeba to to przejrzeć i przeswietlić :)

Edited by Erkiii
Link to post
Share on other sites

Smutne, rozumiem że zamówienia zbiorowe clą tak samo tylko przesyłka taniej wychodzi?

Działa przynajmniej myk z zaniżoną wartością paczki np 50%?

Celnik nie jest idiotą i też ma komputer z googlem. A jak mu się bardzo nie będzie zgadzało to co ma w komputerze z tym co jest na fakturze to może narobić Ci smrodu. Ostatnio panowie z UC na Wyścigach mnie bardzo zaskoczyli swoją znajomością naszych rynkowych cen na markowe repliki, szczęście że na swoją "dobrą cenę" miałem fakturę podbitą i podspisaną przez sklep, bo inaczej bym się skrwawił na cle zdrowo.

 

Druga opcja-napisać do Redwolf UK, jest nieco drożej niż w Hong Kongu, ale wszystkie celnoskarbowe sprawy masz załatwione przez RWUK. Ekipa jest bardzo sympatyczna, tonę korespondencji z nimi przewaliłem, sporo przez nich naciągnąłem fajnych gratów w niezłych cenach.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Też kiedyś to przerabiałem.

Jak jakaś część/replika jest dostępna i w Polsce i za granicą, to sprowadzenie legalne (vat + cło) wychodzi tyle samo co zakup w Polsce +/- kilkadziesiąt złotych zależnie od towaru. Dodatkowo kupując w Polsce masz o wiele łatwiejszą możliwość zwrotu/reklamacji.

Możesz też liczyć na farta że Ci vatu nie dowalą.

Więc zamawiam za granicą, tylko jak czegoś naprawdę nie idzie dostać w Polsce.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Słuchajcie a ja mam inny temat jeżeli chodzi o Evike.

Mam prośbę żeby napisał tu ktoś kto otrzymał od nich ostatnio jakieś zamówienie i kiedy to było bo mnie coś zaczyna śmierdzieć. Zamówiłem sobie replikę od nich jakoś w sierpniu :icon_razz: Nie doszła. Informowali mnie że jakiś urząd celny po drodze nie przepuścił. Nie zgodziłem się na "refund" i kazałem słać drugi raz. Drugi raz niby też wróciło pod pretekstem " Airlines refused". K... nic nie rozumiem. Czy oni łżą jak psy czy rzeczywiście z USA robią jakieś problemy ? Dostałem dziś maila że trzeci raz nie ma sensu wysyłać bo:

 

Unfortunately due to your country’s laws and regulations, Evike.com is unable to send any packages to this country.

 

Co za bzdury ? Od kiedy ? Dlatego strasznie mi zależy żeby mi ktoś napisał że z evike spokojnie przesyłki przechodzą a oni coś kombinują próbując mnie przyciąć na kosztach przesyłki których mi nie zwrócą i jeszcze co najlepsze zwrócą tylko część pieniędzy za replikę z powodu "restocking fee" czyli że wróciło do nich otwarte pudełko przez Urząd Celny.

 

Szlag mnie trafia :(

Edited by keinoom
Link to post
Share on other sites

No właśnie Evike twierdzi że do Polski nie wysyła. Kompletnie jestem zbity z tropu. Wysyłali PODOBNO już dwa razy właśnie przez USPS. A teraz wykpiwają się tym co napisałem wyżej:

 

Unfortunately due to your country’s laws and regulations, Evike.com is unable to send any packages to this country.

 

Paranoja jakaś :(

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Przepraszam za odgrzanie kotleta, jednak tutaj dam aktualizację:

 

Yes, Evike.com does ship to all different countries in the world. Unfortunately I cannot say for certain that there would be no issues with delivery and would highly recommend that you check with your local government prior to ordering. Should there be any issues you would be responsible for the package as well as any brokerage fees or local taxes.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

@Shangrii

Z 100% pewnością wysyłają do PL, pare dni temu dotarła do mnie paczka z magazynkami do MP7 GBB i paroma innymi pierdołkami.

Niestety koszt wysyłki nie mały, a że idzie przez UPS w 99.9% przypadkach doliczony zostanie VAT i cło. Właściwie powiedział bym w 100%, co trzeba brać pod uwagę.

Edited by roon7
Link to post
Share on other sites

roon7

 

Oczywiście! Ja sam zamówiłem i otrzymałem jeszcze w styczniu swój sprzęt.

W moim przypadku Evike napisał WARTOŚĆ PRZESYŁKI, a nie kosztów przesyłki. Niby nic, ale 50zł zaoszczędzone... Ale widać że przegrzebane, bo żadnych papierów (instrukcja dot. repliki, potwierdzenie zapłaty itp.) nie otrzymałem. Ale ja mogę celnikom płacić i 5% cła. Tylko nich mi darują 23% vatu :icon_biggrin:

Ale widać, że szczerze zainteresowani byli moją chromowaną Berettą (popalcowana :icon_razz:).

 

Mimo wszystko warto :P (tylko ten głupi pomarańczowy plastyk... Następnym razem sobie to zakleję taśmą, bo to szkoda zachodu żeby uszkodzić klamkę.)

Edited by Shangrii
Link to post
Share on other sites

Popalcowana bo sprawdzali pewnie czy przypadkiem ktoś nie przemyca palnej jako zabawki. Mnie kiedyś wezwali żebym się wyspowiadał z lufy precyzyjnej (najpierw trzy tygodnie trzymali na cle, potem wezwanie do osobistego stawiennictwa w UC), panom trudno było dać wiarę, że metalowa rurka za 80USD jest po prostu metalową rurką :D.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...