Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kulki Dum-Dum


Recommended Posts

witam też zaryzykowałem kupiłem jedną paczke za 32zł osobiście w Rzeszowie w Niedziele udam się na strzelanke więc opiszę więcej wrażen , ale póki co wystrzelalem 1 mid capa z mojej CM AKM z lufą guardera 6.02 0 zacinki full auto na mid capach wrażenia póki co dobre o niebo lepsze niż shit kulki PJ,rocketsy :P ale czy lepsze od guarderów i G&G tego jeszcze nie powiem :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kolega wybaczy, ale jeden mid-cap jest całkowicie niemiarodajny. Po pierwsze za mało wystrzelałeś (jeden mid-cap czyli pewnie około 100-150 kulek), a po drugie Murphy czuwa - na spokojnie w ogródku to i kamieniami będziesz strzelał, ale w trakcie walki tylko porządna amunicja da radę.

Nie to żebym się czepiał, ale nie widzę sensu oceniania kulek po jednym magazynku.

Link to post
Share on other sites

No póki co ludzie którzy zakochali się w sprawdzonych kulkach typu guarder,G&G więc nie dziwie się ,że mieszają z gównem kulki bez sprawdzenia przez co twórcy kulek pewnie będzie smutno to czytać.... (cóż , chce zaistnieć na trudnym rynku asg) ja póki co kolesiowi z Nowego Żmigrodu trzymam za niego kciuki i jak skończe swoją paczke jego kulek zamówie kolejną pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jak do tej pory przestrzelałem prawie 8k (2 paczki) tych kulek o wadze 0.28.

Nie było ani jednego negatywnego przypadku, magazynek podawał gładko, żadnych dziwnych akcji w komorze czy lufie.

Tor lotu bez jakichkolwiek niespodziewanych odchyleń.

 

Zwykle korzystam z Guarderów lub GG,ale zaryzykowałem i sprawdziłem, nie żałuje

Chętnie zobaczę jeszcze recenzję od WMASG jeśli takowa się pojawi, jak na razie zacytuje Hellmansa:

 

Nie powiem że te kulki są lepsze od guarderów ale mogę zapewnić, że żadnej repliki nie zepsują.

Link to post
Share on other sites

Ja również postanowiłem dać szansę tej amunicji i nie czuję abym na tym stracił. Kulki latają podobnie do G&G (używam 0,28g) w magach się nie zacinają, wszystko jest ok. W ekipie koledzy również są zadowoleni. Już zapowiedzieli, że guardery idą w odstawkę.

Ja pewnie też zostanę na dum-dumkach. Mam nadzieję, że pojawi się też amunicja w kolorach maskujących.

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem na próbę paczkę 0,28g. Niestety, wbrew moich oczekiwań i nadziei kulki nie zagoszczą na stałe w moim arsenale. Moje midy do kałacha są bardzo wybredne na kulki, testowałem na tych magach kulki:

- P&J Premium

- Gunfire Rockets

- Bioval (zwykłe, nie szklane)

- Guardery (ale wagi ciężkie - 0.36, 0.4, 0.43)

- G&G

- Dum-Dum

Niestety, jedynymi kulkami które magi podawały były G&G. Po recenzji + wypowiedziach na forum miałem nadzieję że Dum-Dumy będą banglały, niestety, magi ich nie podają totalnie. W tym momencie kulki dla mnie są zdyskwalifikowane. Zaznaczam że nie wiem jak latają, ale nie ma to dla mnie znaczenia - czy gorzej, czy tak samo czy lepiej niż G&G. Kulki których nie mogę wystrzelić z magów są dla mnie marnej jakości i są mi niepotrzebne.

Link to post
Share on other sites

Jest nam niezmiernie przykro w związku z zaistniałą sytuacją. Jednak zalecamy sprawdzenie stanu czystości magów, drożności kanału podającego oraz sprężyny pod kątem zagięć. Jak do tej pory nie spotkaliśmy w testach midcapa, który odmówiłby posłuszeństwa.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

To może odrobina moich doświadczeń z różnymi magazynkami (midy i lowy) i kulkami DD 0.25. Repliki to M16 G&P (ROF 25bb/s) i AKM Cyma (ROF 20bb/s). Lufy odpowiednio 6.02mm i 6.08mm

 

M16

King Arms- bez problemu

PJ- bez problemu

BOYI- bez problemu

 

AKM

Cyma- bez problemu

SRC- bez problemu

 

Łącznie przetestowałem 12 różnych midów.

 

Nie zanotowałem żadnych zacięć w w/w midach na kulkach z testowej paczki. Jednocześnie kulki były mierzone mikrometrem elektronicznym i wykazały podziwu godną stałość wymiarów, z różnicami w setnych częściach milimetra. W testowej paczce nie znalazłem kulek wadliwych- "aniołków".

W mojej subiektywnej ocenie kuleczki trzymają poziom wykonania G&G lub nawet lepszy, ponieważ są lepiej polerowane.

Chętnie wezmę jeszcze do testów paczkę cięższych, 0.28.

 

Przy okazji- słyszałem gdzieś piąte przez dziesiąte, że małe paczki po 1k mają być pakowane w opakowania przypominające pudełka od ostrej amunicji, prawda li to? :icon_smile:

Pozdrawiam

Cyku

Edited by Cyku
Link to post
Share on other sites

A kupując od polskiego przedsiębiorcy nie wspierasz polskiej gospodarki (jeżeli w tym kraju istnieje jeszcze takie pojęcie) ? Przecie on płaci podatki, zatrudnia ludzi, itd.

 

P.S: Wezmę na próbę paczkę 0.28 zobaczymy jak spiszą się a AEGu, choć w klamce latały gorzej niż G&G 0.28.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

A pudełeczka z 1k kulek będą tekturowe? Właściwie pewnie tak no bo jak inaczej. Blaszane byłyby trochę zbyt drogie. Tylko jeszcze jakiś nadruk w stylu 5,56 FPJ (full plastic jacket) i będzie świetnie. Pomysł na to by je pakować do czegoś przypominającego opakowania od ostrej amunicji jest jednak super :maniak_OK: tak trzymać. A co do midów to one z natury miewają problemy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...