Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.008 czy SA-BO4


Recommended Posts

Witam,

czy może ktoś miał styczność z jedną z tych replik? Słyszałem że M4 w tym przedziale cenowym lubią się psuć, te ponoć są lepsze. Wolałbym kupić replikę która po prostu będzie działać bez konieczności wymiany podstawowych części.

 

http://www.taiwangun.com/cm-008-full-metal-cm

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152200033-Replika-karabinka-Specna-Arms-SA-B04.html

 

jestem otwarty na propozycje również innych emek w tym przedziale cenowym.

Link to post
Share on other sites

Ja powiem tak...

Naprawdę dobrych emek w tym przedziale cenowym nie ma.

Niektórzy polecają produkty Evolution Airsoft [EA], ale nikt tak na prawdę nie zweryfikował ich wartości.

 

Co do dwóch modeli, które podałeś to mogę powiedzieć że z dwojga złego brałbym cymę.

Ich gb v.2 jest znane z całkiem dobrej wytrzymałości sprawdzonej choćby w ich serii mp5. Wykonanie zewnętrzne także nie powinno być najgorsze, choć nie ma oznaczeń.

Ponadto cenię sobie produktu sprzedawane na taiwangun.com, bo nie ma z nimi żadnych problemów tak jak to bywa z identycznymi produktami na GFC - podejrzewam że głównie za sprawą serwisów zerowych.

Z kolei emka od specna arms to wielka niewiadoma, gdyż jest to nowa marka.

 

Jedyne punkty w których mogę na pewno stwierdzić, że SA ma przewagę to akumulator ze stocka (który i tak należy wymienić w pierwszej kolejności), i obecność systemu "szybkiej" wymiany sprężyny bez rozkręcania gearboxa. Szybkość tej wymiany niestety nie jest za wielka, i bynajmniej prawie niemożliwa do wykonania w polu, gdyż trzeba wciąż albo wymontować cały gearbox z repliki, albo przynajmniej zdemontować prowadnicę kolby.

Link to post
Share on other sites

Która z replik będzie lepsza? M14 podobno jest bardzo solidne ale ma prawie metr przez co na krótszych dystansach może być to uciążliwe. AUG ma za to według mnie gorsze parametry. A jeżeli M14 było by lepsze to czy midcapy z gunfire byłyby odpowiednie?

 

http://www.taiwangun.com/0447a-au-4g-jg

 

http://www.taiwangun.com/cm-032a-olive-style-cm

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152194463-Magazynek-Mid-Cap-do-replik-typu-M14-.html

Link to post
Share on other sites

Po czym wnosisz, że AUG ma gorsze parametry?

Repliki w pewnym stopniu są podobne. Łoża z ABSu a reszta to odlew aluminium z jakimś domieszkami. Osiągi zbliżone, te 30 fpsów które AUG posiada więcej nie zrobi różnicy na polu walki. Wybierz broń, która Ci się podoba i będzie dla Ciebie odpowiednia. Jak masz 1.3m to replika o długości 1m może być trochę uciążliwa :D

 

Magazynek powinien pasować, ale odpowiedź na to pytanie zostawiam dla użytkowników m14.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

TG w pewnym sensie strzeliło sobie w kolano z tymi "plastikowymi" łożyskami.

Łożyska w tym aug`u są owszem wykonane z tworzywa, ale jest to nylon, który ma zasadniczo mniejszy współczynnik tarcia niż stal.

 

AUG to bardzo dobra replika w moim uznaniu - skupienie jest świetne ze względu na długą lufę, a elementy wewnętrzne są wytrzymałe.

Można się przyczepić do stosunkowo małej ilości miejsca na baterię, ale cóż - dobre LiPo wejdzie.

Na marginesie dodam, że wariant bez oszynowanego frontu (A2) jest wg mnie bardziej praktyczny, gdyż ze względów konstrukcyjnych front uniemożliwia szybki demontaż repliki (np. przy zacięciu w lufie), oraz znaczna masa ów frontu powoduje pewne wygięcie górnej szyny ris.

 

Co do m14 nie wypowiadam się, bo nie miałem ale co mogę powiedzieć to to, że szkielet w tym układzie jest mało popularny (v.7 w odmianie cymy - różni się od np v.7 G&G), i zawiera w sobie niestandardowe części jak np. głowica cylindra, czy zębatki.

 

Bzdura.Nie bez powodu temat o tej replice znajduje się w dziale "I klasa". Bije na głowę wszystkie Cymy, SA, PJ itp. To dobra, sprawdzona replika.

No dobra może trochę przesadziłem. Jak miałeś tą replikę to może trochę o niej opowiedz :>

Edited by Tomek P-ń
Link to post
Share on other sites

Na szynie montażowej AUGa możesz zamontować wszystkie rodzaje celowników. Zarówno mechaniczne (choć to akurat bezsens) jak i optyczne i optoelektroniczne. Czyli możesz zamontować kolimatory, magnifiery, lunety czy noktowizory. Niektóre z nich mają swoje własne podstawy montażowe, do niektórych będzie trzeba dokupić montaże.

Wybór celownika zależy tylko od twojego widzimisię oraz szczodrości rodziców. A wybór masz szeroki od bazarowych celownikopodobnych wynalazków za 2-3 dyszki po sprzęt za grube tysiące.

 

Osobiście na każdą replikę airsoftową polecę myśliwskie celowniki do pędzeń o parametrach 1-6x26 lub 1,25-4,5x24 z siatką celowniczą NR4 lub mildot (do auga z 1,5" niskimi montażami).

Niestety na taką lunetkę trzeba przygotować jakieś 4 stówki.

Link to post
Share on other sites

Jeśli mogę wyrazić swoje zdanie i jeśli ja miałbym wybierać to CM.032.

W naszym teamie było dwóch użytkowników tej repliki, pomijając drobne awarie jakich może doznać każda replika, chodziły przez trzy lata niemal bez zarzutu. Solidny, niezawodny gearbox V.7, dobra ergonomia, przyzwoity zasięg nawet w stocku a po wymianie sprężyny na M120 i lufy 6,03 uzyskały wręcz rewelacyjne parametry (zasięg skuteczny około 60 m i bardzo dobre skupienie). Warunek dobre kulki, wówczas stosowali Guardera 0,25, teraz bardziej niezawodne są G&G. Dużo miejsca na baterię, bez problemu wchodzi 9,6 NiMh large.

Sam kupiłbym, gdyby nie fakt, że absolutnie nie pasuje do stylizacji Waffen SS. :icon_cry:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Niestety nie mogę sobie pozwolić na drogie przyrządy celownicze, więc jaki konkretnie model możecie polecić do 50-80zł? I dlaczego nie opłaca się montować celowników mechanicznych?

 

Niestety żaden. W tym przedziale cenowym wszystko jest tak samo do kitu. Niestety optyka wymaga jakości a jakość kosztuje. Więc kup co ci się będzie podobało.

Celownik mechaniczny wymaga odpowiedniej odległości między muchą a szczerbiną (przeziernikiem). I im dłużej tym lepiej. Długość szyny AUGa wyklucza precyzyjne celowanie z użyciem mechaniki.

Link to post
Share on other sites

W sprawie optyki mógłbym kupić używany kolimator, no i ponawiam zapytanie o szerokość górnej szyny. A jeżeli chodzi o CM.032 to skoro jest niby lepszy od AUG-a to dlaczego kosztuje prawie 130 zł mniej? I jeżeli chciałbym kupić właśnie M14 to czy lepszy będzie CM.032 czy CM.032A?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...