Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zabawy z drukowaniem części do replik


Recommended Posts

Zabawy z drukiem 3d, pierwsza szyna, półprodukt, wymagający jeszcze wykończenia i malowania. Zdjęcie celowo wyostrzyłem, żeby było widać niedoróbki związane z procesem drukowania.

 

DSC_0005.jpg

http://s12.postimg.o...xp/DSC_0005.jpg

 

Na drukarce 3D mogą powstać nieskomplikowane elementy, raczej nie będę się bawić w np. drukowanie korpusów, bo to zwyczajnie nieopłacalne, ale tym sposobem może powstać kilka naprawdę ciekawych rzeczy, typu selektory, spusty, stopki magazynków, czy właśnie szyny, które zawsze są potrzebne w olbrzymich ilościach, a na metry nigdzie nie da się kupić :)

Link to post
Share on other sites

A zdziwicie się, wytrzymałość większa, niż zwykłej szyny z abs. Druk był robiony na skos, naprzemiennie, co powoduje, że nie da się tego złamać. Mniej więcej jakby porównać drewno lite i sklejkę.

 

Ta szyna jest z abs, teoretycznie da się wydrukować taką o wytrzymałości aluminium, ale nie da się kupić filamentu, bo ten materiał w Polsce służył tylko do wyłudzania vat.

Link to post
Share on other sites

Kantek, sprawdzę, dostanę kilka nieudanych szyn, zrobię testy dla niedowiarków.

 

Do tej szyny użyłem sposobu drukowania przeznaczonego do robienia części pod drukarki i plotery, a wierzcie mi, takie części muszą przenosić większe obciążenia, niż eotech, czy dwojnóg :)

 

Magpula nie będę drukować, będę drukować Dreada :)

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Uważam, że to krok w dobrą stronę. Takie pierdoły jak stopki magów do pistoletów potrafią swoje kosztować, a druki 3D wydają się idealne pod tym względem. Ile kosztuje wyprodukowanie takiej szyny :icon_razz:?

Przyjmujesz już zamówienia :D?

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie zbieram zamówień, ale zbieram pomysły. Dobrym konceptem jest robienie wkładów mid i real do ostrych magazynków. Samych magazynków robić nie będę.

 

Na razie za wcześnie żeby mówić o cenach, tym bardziej że póki co wszystkie wydruki idą na customową replikę (msbs bezkolbowy).

Link to post
Share on other sites

Jeśli zbierasz pomysły, to (nie)składane przyrządy celownicze do 003 AGM byłyby świetne,

Nawet te chińskie potrafią swoje kosztować, a fajnie byłoby mieć takie bardziej dedykowane, nie na RIS, tylko przedni nakładany na lufę od góry/przodu a tylni dostosowany do tych wyżłobionych pasków na górze body. Oczywiście kropelka kleju czy coś też wchodzi w grę.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Kuźwa co za kraj, nawet zwykłego "proszę" nie uświadczysz, nie mówiąc nawet o jakimkolwiek czytaniu ze zrozumieniem.

Może jeszcze za darmo ma ci to wydrukować? I z własnej dupy ją zaprojektować według idealnych wymiarów?

 

Ja osobiście uważam że niegłupio byłoby drukować "przedłużenie szyny" od G36C, takie jak w tych SL'kach: http://gunfire.pl/product-pol-1152199607-Replika-karabinu-JG2238.html te mocowane w miejscu szczerbinki. Fajny, nieduży patent, bardzo prosty do zaprojektowania, który powinien się ładnie sprzedawać, bo nigdzie czegoś takiego dostać nie idzie. Sam sobie coś takiego wystrugałem ze szpachli i szyny wyciętej z bazarowej repliki, ale wyszło mi ciut krzywo, a szpachli więcej brak (podobnie jak i chęci).

 

Projekt szyny jak widzę masz, teraz tylko kwestia dodania plastikowego klocka z otworem pod spodem. Niezbyt skomplikowane, a sądze że popyt by był. Oczywiście to tylko luźna sugestia.

Link to post
Share on other sites

Ludkowie, tak jak mówiłem, na razie spod drukarki będą szły elementy do mojej repliki, budowanej od podstaw. Drukować będę tylko te elementy, których w inny, prostszy i tańszy sposób nie jestem w stanie uzyskać (nie będę drukować całej repliki, bo to nie ma sensu). Na razie wiem, że oprócz szyn drukować będę blok gazowy, selektor i kilka innych małych pierdółek.

 

Na inne projekty przyjdzie czas :)

Link to post
Share on other sites

Wiesz, ja nie jestem z tych, co by chcieli stalowy korpus do Giety :)

 

Mam na tapecie replikę z tworzywa, to dłubię w tworzywach, będę mieć stalowe projekty, to będę myślał o cięciu blach, czy o frezowaniu w kawałku szyny od wąskotorówki :) Na razie udało się uruchomić drukarkę, to się podniecamy drukiem 3D, przy okazji uda się pewnie obalić parę mitów na temat wytrzymałości takich produktów.

 

A'propos "tworzywowego Dreada", właśnie siedzę w pracy po godzinach i gadam z panią z firmy reklamowej, od której biorę nieprzebrane ilości spienionego PCV. Okazuje się, że materiał ten nabiera twardości po odpowiedniej obróbce termicznej, wystarczy suszarka do włosów :) Taka mała dygresja :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...